خانم کاترینا قلاوند

alirezainejad گفت:
ما برای ثبت این اسبها بین المللی نمی تونیم کاری کنیم ولی میشه یک شاخه جدا در ایران درست کنیم.حفظ باقیمانده اسبهای ثبت بین المللی شده خیلی مهم است.
پس تا اینجا رو جمع بندی کنیم:
1 - باقیمونده اسبهای ثبت شده رو باید حفظ کرد
2 - میشه یک زیر شاخه جدید برای عرب در ایران باز کرد (مثلا اگه بتونیم هر کدام از تیره های خمسه رو به عنوان یک زیر شاخه ثبت کنیم)
دوستان عزیز نظر بدن، شاید بتونیم ختم به خیر کنیم.

sohrab

Active member
1-خانم کاترینا قلاوند و مادیانش "آهو"
2-مقایسه اندازه ی "بدخشان" و "کوچی خان؟"

منبع عکس ها : http://www.iranridingtours.com/Unberuhrt%20vom%20lauf%20der%20zeit%20Teil2(dutch%20version).pdf

پیوست ها

• kat.JPG
    kat.JPG
    84.3 کیلوبایت · بازدیدها: 30
  • kat2.JPG
    kat2.JPG
    147.4 کیلوبایت · بازدیدها: 36
  • kat.JPG
    kat.JPG
    84.3 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • kat2.JPG
    kat2.JPG
    147.4 کیلوبایت · بازدیدها: 25
در باره خانم قلاوند که چرا ایران ماندند باید بگم که در آلمان هرگز چنین موقعیتی پیدا نمی کردند.... در ضمن سوال اینکه خانم قلاوند بعد از اسبها و خانه خانم قرکوزلو را گرفتند برای اسبها چه کردند؟ چند خالص ایرانی تولید کردند؟ در حال حاضر هم که سیلمی مبارک منبع در آمد خوبی برای ایشان است. به نظر من که کاملا با این خانواده آشنایی دارم فقط برای منافع شخصی خودشان برعکس آنچه که خانم قرگوزلو می خواستند از مبارک استفاده می کنند در ضمن به جای اینکه راکبستان خانم قرگوزلو را به مرکز پرورش اسب اصیل تبدیل کنند بعد از تصرف ملک خانم قرگوزلو در حال حاضر آنجا مرکزی از سفارت آلمان شده - مرکز تولید اسبهای مبارکی - و ایجین روز و محل تفریح آلمانها.

خانم قلاوند هنگام فوت خانم قرگوزلو بدون مشورت یک سری از اسبهای ایشان را فروختند مادیانهای خالص در بین این اسبها بود و بعد اصطبلهای خانم قرگوزلو شد محل نگهداری اسبهای شخصی خانم قلاوند که همه آنها یا ایجن روز هستند یا مبارک متاسفانه به نظر من خانم قلاوند هیچ کار مثتبی برای اسبهای ایران آنطور خانم قرگوزلو می خواستند نکردند. گاهی مسابقه استقامت در کردان آنهم با چه داستانهایی برگزار می کنند خودشان مسیر را انتخاب می کنند اسبهای خودشان را در مسابقه می برند و جایزه های نقدی همیشه به اسبهای خودشان تعلق می گیرد. پس استقامت را هم فقط برای خودشان برگزار می کنند خوب یادم می آید که یکبار چون اسبهایشان آماده نبود مسابقه را کنسل کردند . و از این اسبها برای سفرهای اسبی توریستی که از پل دختر تا مزرعه خرم آبادشان برگزار می کنند استفاده می کنند . سفرهایی که توریستهای خارجی می ا یدن اسب خارجی سوار می شوند و هیچ سودی برای اسبهای ایرانی ما ندارد . البته حق هرکسی است که از امکاناتش برای راحتی زندگی خودش استفاده کند ولی به نظر من بعضی وقتها ببعضی امکانات مسئولیتها و تعهدهایی هم باخود برای افراد دارند. خانم قلاوند به عنوان کسی که مدعی تولید اسب عرب است و محل خانم قرگوزلو که همه ما میدانیم چقدر برای اسبها زحمت کشیدند بیشتر از ا ینها برای اسبها باید کار می کردند. به جای نگهداری سیملی های شخصی حداقل 2-3 سیلمی خالص ایرانی را هم هر فصل قبول می کردند که نگهداری کنند. چون با در امد سالانه مبارک میتوان 5 سیلمی رابه خوبی نگهداری کرد. تنها سیملی خالص ایرانی ایشان یلتکین است که خوب آنهم نیمی از سال در خرم آباد زندگی میکند......

به نظر من تمام سعی خانم قلاوند آباد کردن مزرعه خرم آباد شان است نه کمک به اسبداران و بهبود برای تولید اسبهای خالص ایرانی ..... ما که این چند سال فقط همین را دیدیم و بس

به هر حال زندگی که خانم قلاوند در ایران دارند هرگز در آلمان نمی توانیسنند داشته باشند.
ما ایرانی ها متاسفانه همیشه طرفدار خارجی ها بوده ایم ....یادمان باشد ایران بهشت خارجی هاست .

در ضمن خانم قلاوند تنها کسی است که در اداره رفت و آمد دارد و لی به هزار دلیل .... هنوز نتوانسته کمک کند این اسبهای بی نشان وارد لیست اسبهای ما نشوند.....

alirezainejad گفت:
مثل بقیه کارامون فقط حرف می زنیم .همه رفتن

من کاملا در اینجا با شما موافقم . فقط حرف ..... اگر می خواهیم اسبهایمان از بین نرود باید بلند شد و جلوی همه اونهایی که در هر خراب کردن تبارنامه هستند ایستاد.
الان تا آنجایی من می دانم تقریبا مشخص شد ه که چه اسبهای صد در صد نباید وارد تبارنامه بشوند ولی مشکلا فعلی ما این است که می خواهند همه را وارد کنند.... اگر فریاد نزنیم.... اسبهایموم راهم مثل خیلی چیزهای دیگه از دست می دهیم...

خانم قلاوند مخالف شدید ورود این اسبها به دتبار نامه است ولی دست بزرگتران در میان است

alirezainejad گفت:
خانم قلاوند مخالف شدید ورود این اسبها به دتبار نامه است ولی دست بزرگتران در میان است
آقای علی آقا من خانم قلاوند را خیلی خیلی خوب می شناسم حرف شما درست است و لی کششهای 70 تایی مبارک چی ؟ تولید این همه اسبهای مبارکی و ایجن روزی چی؟ معلق ماندن کتاب چی ؟ بالاخره اونهایی هم میگید "دست بزرگترها" اینقدر ها هم بزرگ نیستند..... مگه خانم قرگوزلو با اون همه سختی و مخالفتها بالاخره اسبهای خوزستان را توی واهو ثبت نکرد (کتاب دوم ) ؟ اونها که هم بزرگتر از این "بزرگترها" بودند هم با قدرتر

vatan

Member
بله من هم با این نظر موافق هستم ایشون خیلی به اسب خالص ایرانی ضربه زدند ولی آیا از یه آلمانی انتظار هست که به اسب عرب خالص ایرانی خدمت!! کنند؟؟
دختر ایشون هم چند صباحی در سایت می آمد ولی وقتی فضای خالص ایرانی!! سایت را دید نمیدونم چرا دیگه نیومد؟؟!!!!
از کسانی که با خانم بودند نمیدونم چرا هیچکدوم توی خالص ایرانی حرکتی نکردند یکی دیگه از کسانی که اسب از خانم خرید و وارد اسب عرب شد فکر کنم آقای وکیل السادات از یزد بودند که ایشون هم به نشر !! خون برفین پرداختند.
اگه من متولی اسب این مملکت بودم یه قانونی میزاشتم که از ثبت کره های مادیان های خالص ایرانی که با خون خارجی کشش بشند جلوگیری میکردم!!!

jتوی اون اداره اوضاع خیلی به هم ریخته است: خانم امیر اصلانی - دکتر بردبار در خراب کردن کتاب و چاپ نشدن آن دست دارند . خانم قلاوند هم از همشون میترسه .... و نمی خواهد موقعیتش را خراب کند و با هاشون سازش کرده خوب حالا اصل را خودتان پیدا کنید

برای اینکه نمی گذارد کسی کمکش کند ..... وگرنه همه حاضرند برای کتاب کار کنند.... اگر از شما بخواهند آقای رضایی نژاد کمک نمی کنید؟

کتاب آماده است ولی کسی جرات ایستادن جلوی اینها را ندارد همه به فکر سود خودشان هستند و خیلیها میگن به درک وارد میکنیم چرا خودمان را خراب کنیم.

سهراب گفت:
دوست و همراه قدیمی خانم قراگوزلو

بیوگرافی ایشون؟

آخه کی گفته خانم قلاوند دوست و همراه قدیمی خانم قراگوزلو بود خانم قلاوند این تازگیها پیداش شد و خانم قرگوزلو هم دوست و اشنا زیاد داشتند خانم قلاوند از همه زرگنتر بود و بقیه ماجرا.... بالاخر ه تو آلمان بزر گ شده مثل ما ایرانی ها که ساده نیست. یک دونه اسب خالص ایرونی هم نداره یک یلتکین او نهم شانسی بوده ولی الان مرتب داره از مبارک می کشه من نمی دونم چطور دلش میاید این خالص ایرونی های خوب ما رو از مبارک بکشد و من نمی دونم چرا خانم قرگوزلو به یک خارجی بیشتر از ایرونی ها اطمینان کرد؟

کوچک خان اصلا کجاست؟ من فقط می دونم که خانم قلاوند از خانم قراگوزلو گرفتش (مثل بقیه چیزها) و فکر کنم فروختش.... سوال خوبی کردید؟ اصلا نمی دونم زنده است؟ یک پونی کوجولوی خوشگل درست شبیه اسبهای عرب عجب سرو گردنی داشت ...

بالا