خانم کاترینا قلاوند

سلام .
بعضیها نسبت به خانم قلاوند خیلی بی انصافی می کنن .از خانم katayon میخوام که "ایرانی" را معرفی کنه
من فکر میکنم این آدم به خاطر مشکل شخصی این حرفهارو میزنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی اصفهانی

Active member
این مطلب شاید کمک کنه:

از خانم قره گوزلو پرسیدم :
آیا حیف نیست که مادیان ایرانی را با مصری مثلا مبارک بکشیم؟
خانم قره گوزلوگفتند:
1-اسب اصیل ایران را با این "سر" نمی توان به دنیا معرفی کرد. (سر باید بهتر بشه)
2-در دنیا پنج تیره وجود داره که شامل .... می باشد یعنی همان "خمسه" و در بین همه قبایل حتی قبایل خوزستان این مرسوم بوده که وقتی در تولیداتشان عیبی می دیدند که با کشش ازسیلمی های تیره خودشان اصلاح نمی شده از یک سیلمی از تیره دیگر " و فقط یکبار" استفاده می کردند و در کششهای بعدی مجددا به تیره خودشان بر می گشتند و همینطور در مشکلات بعدی از تیره های دیگر سیلمی می گرفتند و بدینترتیب هر تیره در بین چهار تیره دیگر می گردد .
مثلا تیره "وزنه خرسان"را اگر با هم تیره ها ی خودش زیاد می کشیدند خیلی سنگین و درشت وبعبارتی وزین میشده که اصلا بهمین دلیل به آن "وزنه" می گفتند. واین عیب سنگین شدن و زیاد درشت شدن را با انتخاب سیلمی از تیره مثلا "عبیان شراک" که سبک تر است رفع می کردند... اکنون مشکل وضعیت "سر بد" اسب ایران را اینگونه رفع می کنیم که مادیان ایرانی با "سر بد" را با سیلمی که تیره دارد و می تواند سر را اصلاح کند "فقط یکبار" کشش می کنیم و پس از اصلاح "سروگردن" کششهای بعدی را فقط با سیلمی های خودمان خواهیم کشید.

خانم قره گوزلو بار دیگر گفتند :
برای انتخاب این سیلمی (مبارک) من به کسی مراجعه کردم که متخصص ژنتیک است و نه تنها اسب بلکه روی ژنتیک و اصلاح سایر حیوانات هم کار می کند و از او خواستم که یک سیلمی معرفی کند که اولا از نظر تیره دارای عقبه ای (پیشینه) باشد که سگلاوی و ... و ...باشد(غیر از سگلاوی تیره های دیگر مطلوب وخواسته شده خانم را دقیقا یادم نیست-علی اصفهانی) وثانیا بتواند ضمن حفظ بدن و دست وپا وسایر خواص قدرتی مادیان های ما "سر و گردن " را حفظ کند.
و ایشان 2 اسب معرفی کردند : یکی همین مبارک که نام اولیه او مصطفی بود و من خودم نام مبارک را روی او گذاشتم و دیگری اسبی متعلق به شخص دیگری که من ترجیح دادم مبارک را بخرم.

نظر شخصی حقیر در مورد این بحث :
اسب ایرانی خالص درست به اندازه سایر آثار بجا مانده تاریخی درست مثل تخت جمشید درست مثل پاسارگاد و ارگ بم و .... وحتی بدلایل زیادی که در اینجا ذکر آن نمی گنجدبیشتر از این آثار تاریخی عزیز است. اما :
اما باور بفرمایید که تشخیص خانم قره گوزلو برای معرفی این اسب به دنیا با سلایق کنونی اش اشتباه نبود . اسب با سر زشت را نمی توان به "جامعه اسب عرب دوست دنیا " معرفی کرد. آنچه که در اینجا خیییییلی مهم است اینستکه این معرفی نباید به قیمت از بین رفتن ایرانی خالص ها تمام شود . بنظر حقیر تولید اسب با "سر زیبا" تا حدی که بتوان این اسب را به دنیا معرفی کرد بقدر کافی انجام شده و دیگر از این پس:

1-بهیچوجه و هرگز خون مادیان ایرانی خالص را با خون وارداتی ممزوج نکنیم .

2-مادیانی که خون وارداتی پیدا کرده طبق دستورالعمل خانم قره گوزلو در کششهای بعدی با سیلمی ایرانی خالص کشیده شود تا جایی که مجددا مشاهده شود برای اصلاح عیب احتمالی بوجود آمده در سیلمی های ایرانی قابلیت کافی وجود ندارد و احتیاج به خونی هست که اولا "تیره مطلوبی" داشته باشد و ثانیا اصلاح کننده آن عیب باشد .

در ضمن بنده خودم از زبان خانم کاترین قلاوند شنیدم که میفرمودند: کشش مادیان ایرانی خالص با خون وارداتی از جمله مبارک صحیح نیست.
ما نباید به کسی که برای اسب ایران خدمت می کند قدر نشناس باشیم.
ایشان همیشه با نیت خیرخواهانه اهداف پاکی را دنبال می کرده اند.

vatan

Member
این مطلب شاید کمک کنه:

خانم قره گوزلوگفتند:
2-در دنیا پنج تیره وجود داره که شامل .... می باشد یعنی همان "خمسه" و در بین همه قبایل حتی قبایل خوزستان این مرسوم بوده که وقتی در تولیداتشان عیبی می دیدند که با کشش ازسیلمی های تیره خودشان اصلاح نمی شده از یک سیلمی از تیره دیگر " و فقط یکبار" استفاده می کردند و در کششهای بعدی مجددا به تیره خودشان بر می گشتند و همینطور در مشکلات بعدی از تیره های دیگر سیلمی می گرفتند و بدینترتیب هر تیره در بین چهار تیره دیگر می گردد .
مثلا تیره "وزنه خرسان"را اگر با هم تیره ها ی خودش زیاد می کشیدند خیلی سنگین و درشت وبعبارتی وزین میشده که اصلا بهمین دلیل به آن "وزنه" می گفتند. واین عیب سنگین شدن و زیاد درشت شدن را با انتخاب سیلمی از تیره مثلا "عبیان شراک" که سبک تر است رفع می کردند... اکنون مشکل وضعیت "سر بد" اسب ایران را اینگونه رفع می کنیم که مادیان ایرانی با "سر بد" را با سیلمی که تیره دارد و می تواند سر را اصلاح کند "فقط یکبار" کشش می کنیم و پس از اصلاح "سروگردن" کششهای بعدی را فقط با سیلمی های خودمان خواهیم کشید.

برای انتخاب این سیلمی (مبارک) من به کسی مراجعه کردم که متخصص ژنتیک است و نه تنها اسب بلکه روی ژنتیک و اصلاح سایر حیوانات هم کار می کند و از او خواستم که یک سیلمی معرفی کند که اولا از نظر تیره دارای عقبه ای (پیشینه) باشد که سگلاوی و ... و ...باشد(غیر از سگلاوی تیره های دیگر مطلوب وخواسته شده خانم را دقیقا یادم نیست-علی اصفهانی) وثانیا بتواند ضمن حفظ بدن و دست وپا وسایر خواص قدرتی مادیان های ما "سر و گردن " را حفظ کند.
و ایشان 2 اسب معرفی کردند : یکی همین مبارک که نام اولیه او مصطفی بود و من خودم نام مبارک را روی او گذاشتم و دیگری اسبی متعلق به شخص دیگری که من ترجیح دادم مبارک را بخرم.

اسب ایرانی خالص درست به اندازه سایر آثار بجا مانده تاریخی درست مثل تخت جمشید درست مثل پاسارگاد و ارگ بم و .... وحتی بدلایل زیادی که در اینجا ذکر آن نمی گنجدبیشتر از این آثار تاریخی عزیز است. اما :
اما باور بفرمایید که تشخیص خانم قره گوزلو برای معرفی این اسب به دنیا با سلایق کنونی اش اشتباه نبود . اسب با سر زشت را نمی توان به "جامعه اسب عرب دوست دنیا " معرفی کرد. آنچه که در اینجا خیییییلی مهم است اینستکه این معرفی نباید به قیمت از بین رفتن ایرانی خالص ها تمام شود . بنظر حقیر تولید اسب با "سر زیبا" تا حدی که بتوان این اسب را به دنیا معرفی کرد بقدر کافی انجام شده و دیگر از این پس:

2-مادیانی که خون وارداتی پیدا کرده طبق دستورالعمل خانم قره گوزلو در کششهای بعدی با سیلمی ایرانی خالص کشیده شود تا جایی که مجددا مشاهده شود برای اصلاح عیب احتمالی بوجود آمده در سیلمی های ایرانی قابلیت کافی وجود ندارد و احتیاج به خونی هست که اولا "تیره مطلوبی" داشته باشد و ثانیا اصلاح کننده آن عیب باشد .

در ضمن بنده خودم از زبان خانم کاترین قلاوند شنیدم که میفرمودند: کشش مادیان ایرانی خالص با خون وارداتی از جمله مبارک صحیح نیست.
ای کاش این مطلب توی تایپیک خانم قره گوزلو بیان میشد چون جای واقعی این پست به نظر من اونجا هست ولی خوب در جواب این پست باید بگم که نمیدونم چرا ما شرقی ها همیشه بعد از مرگ یه شخصیت فرهنگی سیاسی ورزشی و حتی اسبی !!!! از طرف یک بت!!! میسازیم که تمام حرکاتش میشه برای ما الگو اگه حتی خود طرف زنده بشه و بگه فلان کار من اشتباه بود باز ما با توجیهاتی که میاریم اون کار را خوب میدونیم.
قصد هیچ گونه بی احترامی به خانم را ندارم ولی وارد کردن مبارک اشتباه بود و خانم بعد از این اینکه متوجه اشتباه شد مسئله خالص ایرانی را مطرح کرد.
در ضمن مگه خانم اصلا میتونستند اسب ایرانی را توی زیبایی به بازهای دنیا ارائه بدهند؟؟؟؟؟
از بعد ورزشی شاید میشد ولی با این نوع برگزاری مسابقات برای اسب عرب هم اون هم در حاله ای از ابهام هست.!!!!

vatan

Member
این مطلب شاید کمک کنه:

خانم قره گوزلوگفتند:

ضمن احترامی که هم برای خانم قره گوزلو و هم شما آقای اصفهانی قائلم اگه یه مقدار دقت کنید به این نوشته ها تناقض را به راحتی خواهید دید.
و در مورد اهداف خانم قره گوزلو و کار ایشون در رابطه با وارد کردن مبارک توی تایپیک ایشون مفصل صحبت شده است.
در ضمن در رابطه با خانم قلاوند هم ایشون معتقدند که مادیون ایرانی را نباید از خون وارداتی بکشند !!!!!!!!!!!!!!!!!:blinksmiley:ولی این قدر در سال مادیون خالص از مبارک پر میکنند :wacsmiley:و خودشون چند تا اسب خالص تولید کردند؟؟؟
مگه میشه یه شخص مخالف چیزی عمل کنه که بهش اعتقاد داره!!!:blinksmiley:
مثل این که یه شخص مخالف سیگار کشیدن باشه ولی روزی دو تا پاکت سیگار بکشه!!!:wacsmiley:

اولا وطن اگر اصلاح درست بود این اسبهای خارج را هم اسب خالص ایرانی می زد .خوب بود کسی نصف خانم داشتیم که الان عرب را جمع می کرد ولی نداریم.

وقتی کسی خانم را ندیده نباید اینطوری در مورد ایشان صحبت کنه به خاطر حرفهای شنیده .همینکه الان نشسته اید قیافه اسبان عرب ایران را می گیرید فقط به خاطر ایشان بوده از بعد فوت ایشان هیچ کس نتوانسته جای ایشان را بگیرد و الان این وضع نابسامانم را داریم.الان مبارک بهترین اسب وارداتی است.خانم می دانست چه می کند چون تمام زندگیش را برای اسب عرب گذاشته بود تو یا بقیه چه گذاشته اید جانتان و وقتتان و پولتان و
جوانیتان و زندگیتان و عشقتان و...........

:smile::smile::smile:حرفهایت را می زنی و بعد می گی نمی خواهم بی احترامی کنم و لی می کنی . اگر اسب عربی هست و مانده فقط فقط به خاطر این شیرزن است وقتی ایشان تک وتک تنها در این بیابانهای کردان که پر برف بود با اسبهایش زندگی می کرد و برای علوفه آنها تلاش می کرد شماها کجا بودید؟؟؟:smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile:

علی اصفهانی

Active member
اگر مرحوم خانم در وصیتشان به خانم قلاوند گفته بودند مبارک اخته شود و فقط در مسابقات از آن استفاده کنید مطمئنا خانم قلاوند در اولین فرصت اینکار را انجام می دادند و مبارک تبدیل به یک اسب صرفا ورزشی می شد.

این کششها دقیقا انجام وصیت خانم است.

حالا که بحث به اینجا رسید یادم آمد:

همان روز که خانم قلاوند گفتند کشش ایرانی خالص با مبارک صحیح نیست( حدود 3 سال پیش بود ) با حالت نیمه شوخی به خانم قلاوند گفتم:

اصلا چطوره که بیایم و این مبارک را اخته کنیم ؟!

ایشان با حالت جدی تر جواب دادند : " من که موافقم. "

در ضمن در آن روز توضیح کاملی دادند که این اسبهای خارجی بعضی شان تیره دارند و بعضی شان بدون تیره هستند.

علی اصفهانی

Active member
تا حالا شده که از طرف معتبر ترین انسان مامور به انجام کاری باشید که قلبا این کار را دوست نمی دارید و مردم هم برای این کار به شما التماس کنند ؟

Soheil Sanati

Active member
doostane aziz be har hal be nazare man khanoome ghalavand amine khanoome gharegozloo boode .vagarna mery khanoom tamame zendegie khod ke asbash boodanoo be ishoon nemidad.zende bad kati ghalavand.

vatan

Member
اگر مرحوم خانم در وصیتشان به خانم قلاوند گفته بودند مبارک اخته شود و فقط در مسابقات از آن استفاده کنید مطمئنا خانم قلاوند در اولین فرصت اینکار را انجام می دادند و مبارک تبدیل به یک اسب صرفا ورزشی می شد.

این کششها دقیقا انجام وصیت خانم است.

حالا که بحث به اینجا رسید یادم آمد:

همان روز که خانم قلاوند گفتند کشش ایرانی خالص با مبارک صحیح نیست( حدود 3 سال پیش بود ) با حالت نیمه شوخی به خانم قلاوند گفتم:

اصلا چطوره که بیایم و این مبارک را اخته کنیم ؟!

ایشان با حالت جدی تر جواب دادند : " من که موافقم. "

در ضمن در آن روز توضیح کاملی دادند که این اسبهای خارجی بعضی شان تیره دارند و بعضی شان بدون تیره هستند.
یعنی شما مگید که چون خانم در حق اسب عرب ایران خیلی لطف کردند و الحق که یکچنین کاری هم کردند آیا هر حرفی که خانم قره گوزلو میزدند آیه قرآن بوده!!!!!!!
و اگه میگفتند که اسب های عرب ایرانی را همه را با خون خارجی قاطی کنید باید این کار را میکردند؟؟؟

علی اصفهانی

Active member
یعنی شما مگید که چون خانم در حق اسب عرب ایران خیلی لطف کردند و الحق که یکچنین کاری هم کردند آیا هر حرفی که خانم قره گوزلو میزدند آیه قرآن بوده!!!!!!!
و اگه میگفتند که اسب های عرب ایرانی را همه را با خون خارجی قاطی کنید باید این کار را میکردند؟؟؟

به حضور آن سرور ارجمند عرض می کنم:

1-بنده حس وطن دوستی و اسب ایرانی دوستی سرکار را بشدت و از صمیم قلب تقدیر می کنم.

2-هر گونه پیشنهاد و حرکتی برای حفظ و تداوم و توسعه اسب ایران ارزشمند است .

3-چون خانم قلاوند صرفا امانتداری شخص ثالثی را مو به مو انجام می دهند حرکتشان نا درست نیست .

آن شخص ثالث مهم نیست کی بوده . اگر بجای خانم قره گوزلو هر زید یا عمرو دیگری هم بود قضیه تفاوتی نمی کرد . چون کتی خانم امانتداری را ادامه می دهند.

با سپاس مجدد از حس وطن دوستی سرکار :smilingsmiley:

sohrab

Active member
وطن خان این موضوعی که مجددا مطرح کردی بارها توی تاپیک های مختلف با حضور فعال خودت بحث شده. اینکه می بینید خیلی از دوستان شرکت نمیکنند اینه که قبلا نظرشون را گفتند و تا حدودی نتیجه گیری شده و تکرار مکررات از حوصله شون خارجه.
در مورد مبارک هم که به قول خودت آرزوی مرگش را داری!! واقعا فکر میکنی اگر نباشد، یا خانم قلاوند کشش را ببندند، تعداد تولیدات خون مصری کم میشه؟ اینطور نیست. به لطف دلالان گرامی هر دم از باغهای امارات و لهستان و ... بری میرسد. تولیدکننده ای که هدفش تولید اسب تیپ مصری باشه، سیلمیشو پیدا میکنه. حالا "مبارک" نبود، "نامبارک".

ابوذر

Member
كشتاسب فوق العادس .اما صاحبش هم كه جز اسباي خودش كشش نميكنه!علتشم نميدونم شايد انحصار طلبي باشه

:eek:hno-smiley02::eek:hno-smiley02:

ابوذر

Member
ببخشيد خانم ولي كشتاسب خون اجين رز داره كه امريكاييه .خون خالص نيست .اشتباهه؟

:blushsmiley:

ابوذر

Member
متاسفانه براي ارسال مطلب فقط همينجا ميشه تايب كرد!با موبايل كانكت ميشم كه كلماتشم مث اسبم عربيه!

:dodgy:

ابوذر

Member
قسمت بايين ;صفحه كليدم فعال نميشه.دقت كردي قسمت بايين فقط شكلك ميزارم؟راستي جرا؟درست ميشه؟

:wacsmiley::wacsmiley:

بالا