خانم کاترینا قلاوند

ضمنا، من اصلا اسب ندارم (دوست دارم داشته باشم ولی نه پولش را دارم نه وقتش را).
اگر هم اسب می داشتم، منظورتان را از حلال کردن نمی فهمیدم !!!!!!!!!! منظورتان که ذبح کردن و سر بریدن اسب نیست؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
هیچ ادعایی هم در مورد اسب و خدمت به جمعیت اسب ایران ندارم. ولی اگر خدا خواست و طرحی را که الان در دست دارم به اتمام رساندم، شاید بتوان بگویم که یک خدمت کوچک برای این گنجینه ژنتیکی کرده ام.
لویی پاستور میگوید:
به جای اینکه دائما نق بزنید و بگویید که کشورم چه کار برایم کرده است، یک بار از خودتان بپرسید که من برای مملکتم چه کار کرده ام؟

Farib

Member
1. کاش یه جوری صحبت کنیم که بتونیم به یه جایی ذرسیم نه اینکه با هم مشکل پیدا کنیم.
2. ما نمیتونیم بگیم خانوم اشتباه کرد که فقط از تعداد محدودی سیلمی استفاده کرد. یه دلیل اینه که تولیدات سیلمی های خانوم دارای بهترین مشخصات هستن و دومی اینه که بهتره راکبستان و کوچ رو ببینین . خانوم دارای بهترین شرایط برای پرورش و تحقیفات نبودن ولی بلندترین همت رو در این کار گزاشتن . که بعد از چندین سال هنوز همه ما من جمله خانوم قلاوند میراث داران ایشونیم و فکر میکنم ایشون هم به این نکته عقیده داشته باشن. و همین جا از همه کسانی که کارای خانوم رو نقد میکنن میخوام درست تر فکر کنن . بزرگترین کاری که خانوم کرد این بود به مالکین اسبها عرب گفت که مملوکشون چقدر ادرزشمنده. و بعد روابط بین الملل. کارهایی که تمامی فدراسیون نتونسته بعد از ایشون انجام بده. خانم خدمت بزرگی به مملکت ما کرد.
3.
کتایون خانم . من تو یکی از مصاحبه های اقای نایگل در مورد inbreeding خوندم که دکتر معتقده در یک سری خانواده ها . هم خونی میتونه قوت بخش یه سری از خصوصیات مثبت باشه . تو اون مقاله دکتر به hannan و estopa اشاره کرده بود و این چیزیه که در عمل تو Katharinenhof و om el arab انجام میشه . حالا حرف شما درسته ممکنه خیلی از چیزایی که ما از یه عرب میخوایم رو از دست بدن ولی باید ببینیم واسه دکتر که حداقل سن من و شمارو رو این مسایل گزرونده چی مهمه ؟

Katayoun G

Member
Farib گفت:
کتایون خانم . من تو یکی از مصاحبه های اقای نایگل در مورد inbreeding خوندم که دکتر معتقده در یک سری خانواده ها . هم خونی میتونه قوت بخش یه سری از خصوصیات مثبت باشه . تو اون مقاله دکتر به hannan و estopa اشاره کرده بود و این چیزیه که در عمل تو Katharinenhof و om el arab انجام میشه . حالا حرف شما درسته ممکنه خیلی از چیزایی که ما از یه عرب میخوایم رو از دست بدن ولی باید ببینیم واسه دکتر که حداقل سن من و شمارو رو این مسایل گزرونده چی مهمه ؟

منم که گفتم یه سری از صفت ها شون خیلی قویه. نمونه ای که همه ما میشناسیم مبارکه. چرا مبارک تونست اینقدر روی تولیداتمون تأثیر بذاره در حالی که خیلی از سیلمی هایی که الان اومدن با اینکه خودشون ممکنه از مبارک زییاتر باشن ولی تأثیزشون به اندازه مبارک نیست. و این دقیقاً هدف دکتر ناگل بوده. اولین ومهمترین چیزی که هر تولید کننده اول از همه باید مشخص کنه هدف از تولیدشه. اینکه چه چیزی از کره هاش در نسل دوم سوم می خواد. و فکر کنم هدف دکتر برای هممون مشخص باشه که تو کارش واقعاَ موفق بوده! و این نظر شخصی خودمه که اگه یه روزی وارد کار تولید بشم تنها فاکتور زیبایی نیست که بر اساسش ارزیابی میکنم.

Farib

Member
حق با شماست . فکر میکنم دکتر دقیقا از روی برنامه تولید کرده. مثلا نسل چهارم hafid jamil . salaa el din کاملا این برنامه رو مشخص میکنه . ولی یه سوال . تولیدات Katharinenhof با تولیدات عرب مصری در مزارع دیگه اروپا و خصوصا امریکا تفاوت های بارزی داره . شما اینطور فکر نمی کنین؟ و اگه اینطوره شما کدوم رو ترجیح میدین؟

Katayoun G

Member
پاسخ : خانم کاترینا قلاوند

Farib گفت:
حق با شماست . فکر میکنم دکتر دقیقا از روی برنامه تولید کرده. مثلا نسل چهارم hafid jamil . salaa el din کاملا این برنامه رو مشخص میکنه . ولی یه سوال . تولیدات Katharinenhof با تولیدات عرب مصری در مزارع دیگه اروپا و خصوصا امریکا تفاوت های بارزی داره . شما اینطور فکر نمی کنین؟ و اگه اینطوره شما کدوم رو ترجیح میدین؟

خیلی سؤال سختیه و فکر نکنم جواب کاملی بتونم براش پیدا کنم. اولاَ چونکه خیلی کلیه و دوماَ من نه اسب های آمریکا و نه کل اسب های اروپا رو می شناسم. ولی مسلماَ فرق بینشون زیاده. آمریکا فکر کنم بیشتر به اندام درشت(و دم بلند! ;D) اهمیت میدن. ولی از یه چیز مطمئنم و اون اینه که، با چیزهایی که تا الان دیدم تا وقتی خونه اسب هایی مثل اسب های خودمون دارم، دنبال اسب دیگه ای نمی رم! ;D

Farib گفت:
خانوم دارای بهترین شرایط برای پرورش و تحقیفات نبودن ولی بلندترین همت رو در این کار گزاشتن . که بعد از چندین سال هنوز همه ما من جمله خانوم قلاوند میراث داران ایشونیم و فکر میکنم ایشون هم به این نکته عقیده داشته باشن. و همین جا از همه کسانی که کارای خانوم رو نقد میکنن میخوام درست تر فکر کنن . بزرگترین کاری که خانوم کرد این بود به مالکین اسبها عرب گفت که مملوکشون چقدر ادرزشمنده. و بعد روابط بین الملل. کارهایی که تمامی فدراسیون نتونسته بعد از ایشون انجام بده. خانم خدمت بزرگی به مملکت ما کرد.
آقا یا خانم Farib
ممنونم از حرفهای بسیار زیباتون. خدا رو شاهد میگیرم که حرف ته دل من رو زدین. باز هم متشکرم.
آقای علیرضا نژاد عزیز،
من به عنوان اولین گام، معتقدم که باید ببینیم که مرحوم خانوم کار رو تا کجا پیش بردند و بعد ما ادامه اش بدیم نه اینکه دوباره کار کنیم و اصطلاحا چرخ رو از اول اختراع کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همونطور که Farib گفت، مهمترین کاری که خانوم کردند این بود که به مالکین عرب نشون دادن که روی چه گنجی خوابیدن. توجه داشته باشن که خانوم، نه دولت بودن و نه فدراسیون، بلکه یک فرد بودن، یعنی همون چیزی که امروزه بهش میگن بخش خصوصی.
در تمام دنیا، وظیفه حفظ و حراست از ریخته و خصوصیات ژنتیکی نژادهای مختلف حیوانات اهلی، با پرورش دهندگان اون حیوانات هست (مثل همین واهو برای عرب یا انجمن گاو هلشتین در آمریکا و . . . . ). یک چیزی شبیه به همین شوراهای اصناف توی کشور خودمون.
من اولین پیشنهادم، تشکیل همچین انجمنهایی برای نژادهای ایرانیه. البته انجمن به معنای واقعی نه اینهایی که الان داریم و بیشتر به کار توزیع علوفه و . . . . اشتغال دارن.
اگه خواستین در این مورد بیشتر بحث میکنیم. فقط خواهشم اینه که مباحث رو با خلاقیت همراه کنید نه کپی برداری از فلان جا و بهمان جا. استفاده از تجربیات دیگران خوبه ولی کپی برداری محکوم به شکسته. به فکر یک مدل بومی و ملی باشیم. ناسلامتی ما اولین ملت دنیا بودیم که برای اسبامون شناسنامه صادر میکیردیم. پس الان هم اگه بخوایم میتونیم اونها رو حفظ کنیم.

Farib

Member
اگه منظورتون کار گروهیه . منم خیلی بهش معتقدم و تا به حال چندین بار اقدام کردم و به این نتیجه رسیدم که اونم مشکلات خودش رو سر راه داره. اما هنوز هم معتقدم بهترین راه یه کار گروهی و سازمان دهی شدس که میتونه اسب ایران رو از محلی که در حال حاظر داره به شرایط کاملا متفاوتی برسونه .

ما باید با هم بسیج شویم تا باقیمانده را حفظ کنیم خانم هر کار کرده بالاخره حفظ نموده حالا ما باید با هم باشیم و سعی کنیم مثل بزرگترها با اختلاف باقیمانده را نابود نکنیم .نظر بدهید تا انجمن کوچکی درست کنیم به یاد انجمن وکانون اسب اصیل و مخصوص جوانان متعصب به اسب ایران ولی با کمک پیشکسوتان دلسوز .

ایمان

Active member
این خانم قلاوند چیش به پیشکسوت میخوره ؟

اگه تابه حالاهم چیزی تولیدکرده اند ازخیروبرکات (مبارک)است

آپاساي گفت:
این خانم قلاوند چیش به پیشکسوت میخوره ؟

اگه تابه حالاهم چیزی تولیدکرده اند ازخیروبرکات (مبارک)است
همین هم خودش خیلی خوبه
همه تولید کنندگان خوب از برکت سیلمی خوب و قدرت درک بالا به تولید کننده خوب تبدیل میشوند .
باز هم خوبه که تولید میکنند و این جا نمی نشینند همش از این و اون ایراد بگیرند و نظر بدن

ایمان

Active member
اقای محترم باداشتن مبارک بله ولی اگه این مبارک نباشه ایشون بازم پیشکسوتن ؟

نشستن خوبه کارهم همگانی است اقای تولیدکننده خوب

آپاساي گفت:
اقای محترم باداشتن مبارک بله ولی اگه این مبارک نباشه ایشون بازم پیشکسوتن ؟

نشستن خوبه کارهم همگانی است اقای تولیدکننده خوب
بله که ایشون پیشکسوتن
از قدیم که شاید من و شما نبودیم ایشان به فکر تولید و اصلاح خط خونی بودند . همیشه یک کار خوب با یک ایده خوب شروع میشه
شمایی که دائم از مشکلات خط خونی سمرقند و حداد میگید و خیلی دم از خون خالص میزنید چرا نمیگید اگر بعد از مرحوم خانم کسی از این اسبها نگهداری نمیکرد چی سر انها می امد ؟
اگر همین مبارک نبود الان همه اسبهای ما باید با ویلچر و عصا راه میرفتند .
شما روزی که کانون اسب اصیل ایران تشکیل شد کجا بودید ؟
شما چی میدونید که اقا سید ضیاء و استاد علی رفیع و خانم قلاوند و ... چه زحماتی برای این اسبهای اصیل و شناساندن آنها درعرصه بین المللی کرده اند ؟
فکر میکنید با 4 تا کلمه حرف و پیدا کردن شجره 20 تا اسب هر کسی میشه کارشناس ؟
نه آقای محترم:

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

قصد کل کل کردن ندارم و به حرمت دوستان جوابی هم نخواهم داد اما بهتره تند نرید و با این حرفهای بیخود خودتان را گول نزنید .

اینجا مبارک چه کاره است .تمام کار کتاب جدید را ایشان با کمک آقای رستگار انجام می دهند.

alirezainejad گفت:
پس چی شد آرام شدید
دوست عزیزم، آقای علی رضایی نژاد
ادامه این بحث رو در تاپیک اصایل بی اصل آوردم. اونجا یک سوالی مطرح کردم در مورد اینکه چطور میشه کاری رو که خانوم شروع کردن، ادامه داده و توسعه بدیم. بر من منت میذارین اگه مطالعه کنین و نظرتون رو بفرمایید.

ما برای ثبت این اسبها بین المللی نمی تونیم کاری کنیم ولی میشه یک شاخه جدا در ایران درست کنیم.حفظ باقیمانده اسبهای ثبت بین المللی شده خیلی مهم است.

بالا