خانم کاترینا قلاوند

خادم

New member
خانم قلاوند چندين ساله در( ازنا) نزديك خرم اباد لرستان يك مركز پرورش اسب خوب وعالي داره

Katayoun G

Member
متولد شده در مونیخ آلمان
دوره 4 ساله پرورش اسب رو در آلمان گذروندن. اونجا تو کار پرش و 3روزه بودن.
22 ساله که در ایران زندگی می کنن.
سال 1370 با خانم قراگوزلو آشنا شدن و چند وقت بعد اولین مادیون عربشون رو خریدن.
سال 73 با خانواده به مزرعه که در ازنا سگوند در لرستان هستش نقل مکان کردن.اون وقت دارای 2تا مادیون تولیدی(رکسانا و ربکا) و کره هاشون و یه کره نریون(یلتکین) بودن. که به عنوان سیلمی و اسب استقامت از خانم قراگوزلو خریده بودن.
4سال در مزرعه بودن و بعد دوباره به تهران اومدن.
5ساله که به کردان رفتن. بعد از فوت خانم مسؤلیت مبارک رو به عهده گرفتن. سعی کردن یک مرکز سیلمی در کردان درست کنن و اونجا رو همیشه به یاد خانم زنده نگه دارن.
علاقه بسیاری به سواری استقامت دارن و سعی می کنن این رشته رو در ایران گسترش بدن.
همچنین سواری های چند روزه با اسب در لرستان و تهران راه می ندازن.

دیگه نمی دونم چی بگم :)

http://www.iranridingtours.com/

Katayoun G

Member
متولد 1961
به خاطر شوهرشون به ایران اومدن. دکتر قلاوند در اتریش تحصیل می کردن. اونجا باهم آشنا شدن. بعد تصمیم گرفتن که به ایران بیان.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Kat گفت:
متولد 1961
به خاطر شوهرشون به ایران اومدن. دکتر قلاوند در اتریش تحصیل می کردن. اونجا باهم آشنا شدن. بعد تصمیم گرفتن که به ایران بیان.
آیا تا بحال آرزو داشتند که به ایران نمیآمدند؟
زندگی
سنتها
قوانین و...
خیلی فرق میکنه

احسان

Active member
Kat شما خودت خانم قلاوند نيستی ?

من از اول فکر ميکردم شما خوده خانم قلاوند باشی?
حالا با اين بيوگرافی خودشی ديگه ;D

احسان

Active member
کلاً هرکسی و من ديدم از خارج امده ايران زندگی ميکنه حال ميکنه با ايران

ميدونيد چرا چون ما ايرانی ها غريب پسند و غريب دوست هستيم

اما چرا ما همه ايرانی ها ميخوايم بريم خارج از ايران ميشه جاها مان را عوض کنيم

مثل اين فيلمه چی بود يکی از لس آنجلس رفت انگليس خانه انگليسيه و انگليسيه امد لس آنجلس خونه اون

من حاظرم از آمريکا يکی بياد اصفهان من برم آمريکا ::) ::) ::) :p :p :p :p :'( :'( :'(

Katayoun G

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
آیا تا بحال آرزو داشتند که به ایران نمیآمدند؟
زندگی
سنتها
قوانین و...
خیلی فرق میکنه
منظورتون رو نمی فهمم از "آیا تا بحال آرزو داشتند.."؟

Wild Stallion گفت:
Kat شما خودت خانم قلاوند نيستی ?

من از اول فکر ميکردم شما خوده خانم قلاوند باشی?
حالا با اين بيوگرافی خودشی ديگه ;D
نه من دخترشونم ;D
Wild Stallion گفت:
کلاً هرکسی و من ديدم از خارج امده ايران زندگی ميکنه حال ميکنه با ايران

ميدونيد چرا چون ما ايرانی ها غريب پسند و غريب دوست هستيم

اما چرا ما همه ايرانی ها ميخوايم بريم خارج از ايران ميشه جاها مان را عوض کنيم

مثل اين فيلمه چی بود يکی از لس آنجلس رفت انگليس خانه انگليسيه و انگليسيه امد لس آنجلس خونه اون

من حاظرم از آمريکا يکی بياد اصفهان من برم آمريکا ::) ::) ::) :p :p :p :p :'( :'( :'(
ولی منم حاضر نیستم ایران رو با هیچ جا عوض کنم! :)

احسان

Active member
منم تو يک مزرعه تو کردان داشتم جايی ديگه نميرفتم با اسب و حيونای دگه

خوب شما هم نصف خارجی هستيد ديگه حال ميکنيد من حاظرم ايران و عوض کنم با يه اقامت کانادا يا آمريکا يا استراليا البته فکر نکنی ايران چيزی ندارما اما ديگه نميخوام اينجا باشم

کدام دخترشان يکی از دختر خانم هاش مثل اينکه رفتند آلمان آنجا تو مزرعه آقای نايگل البته من نميدونم

بايد ببخشيد ها من اين سوال پرسيدم اگه مايل بوديد جواب بديد :p

در کل من از ايشان تشکر ميکنم واقعاً اسب اصيل رو دوست دارند و برای شما و خانوادتان آرزوی سلامتی و موفقيت ميکنم

اسب ديگه ندارند از نژاد های ديگه?

Katayoun G

Member
مرسی از لطفتون :)

من فقط 2تا برادر دارم ;D
پارسال تابستون یه چند وقتی پیش دکتر ناگل بودم. تجربه خوبی بود.

ما فقط عرب داریم. مامان فکر کنم از وقتی که عربهای ایران رو شناخته هیچ وقت چیز دیگه ای نگه نداره!

احسان

Active member
اونجا چطور بود چيا ياد گرفتيد اسب عرب چی داشتند برای شو برای استقامت هم داشتند ؟

مرسی بابت جواب

موفق باشيد

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
آیا اطلاعاتی از آن مزرعه ای در اتریش که خانم اسب بهشون صادر کردند دارید؟
البته الان اسبها در اسپانیا هستند

ناشناس

Active member
خانم کاترین قلاوند پرورش دهنده اسب،متخصص ساختمان و تاسیسات پرورش اسب

پیوست ها

• H4.jpg
    H4.jpg
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 166
  • H4.jpg
    H4.jpg
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 157

Katayoun G

Member
Wild Stallion گفت:
اونجا چطور بود چيا ياد گرفتيد اسب عرب چی داشتند برای شو برای استقامت هم داشتند ؟

مرسی بابت جواب

موفق باشيد
تجربه خوبی بود. به نظرم خوبه آدم دیده باشه. ولی اگه راستش رو بخواین یکم مأیوس شدم!
اسب ها همه خیلی خیلی خوشگل بودن. ولی فقط همین "خوشگل"! بعد هیچکدوم سواری نبودن. همه کمابیش شبیه هم.
دکتر ناگل خیلی رو هم خونی کار می کنه. تقریباً هیچوقت خون جدید وارد تولیداتش نمی کنه. از یه طرف می شه خوب گفت که خوبه. چون از نظر ارثی این اسبها برای صفاتی که آدم ازشون انتظار داره خیلی قوی هستن. ولی از طرف دیگه ژن خیلی از صفت های دیگه، این وسط از بیین میره. اسبها همه خیلی کوچیک میشن و ایمنیشون واسه خیلی از مریضیها پایین می یاد.
خود دکتر ناگل اسب برای شو نمی بره ولی از تولیداتش، که میفروشه تو شو همیشه خوبن.
استقامتم که دیگه....
♘ امیرحسین ♞ گفت:
آیا اطلاعاتی از آن مزرعه ای در اتریش که خانم اسب بهشون صادر کردند دارید؟
البته الان اسبها در اسپانیا هستند
نه هیچ اطلاعاتی ازشون ندارم.

Katayoun G

Member
vatan گفت:
چرا خانم غلاوند اسب خالص ایرانی تولید نمیکنند؟؟
چون تا الان مادیونی که هم خالص باشه، هم از نظر ساختاری خوب باشه و هم اخلاق داشته باشه و هم فروشی باشه پیدا نکردن! الان یه کره فرخ لقاء از آقای اشرفی دارن. منتظریم ببینیم کره چی میده.

vatan

Member
Kat گفت:
تجربه خوبی بود. به نظرم خوبه آدم دیده باشه. ولی اگه راستش رو بخواین یکم مأیوس شدم!
اسب ها همه خیلی خیلی خوشگل بودن. ولی فقط همین "خوشگل"! بعد هیچکدوم سواری نبودن. همه کمابیش شبیه هم.
دکتر ناگل خیلی رو هم خونی کار می کنه. تقریباً هیچوقت خون جدید وارد تولیداتش نمی کنه. از یه طرف می شه خوب گفت که خوبه. چون از نظر ارثی این اسبها برای صفاتی که آدم ازشون انتظار داره خیلی قوی هستن. ولی از طرف دیگه ژن خیلی از صفت های دیگه، این وسط از بیین میره. اسبها همه خیلی کوچیک میشن و ایمنیشون واسه خیلی از مریضیها پایین می یاد.
خود دکتر ناگل اسب برای شو نمی بره ولی از تولیداتش، که میفروشه تو شو همیشه خوبن.
استقامتم که دیگه....نه هیچ اطلاعاتی ازشون ندارم.
خیلی نکته خوبی را اشاره کردید ای کاش دوستانی که میرند اسب وارد میکنند یه کم حرف شما را با توجه بیشتری بخونند.
در ضمن مطلبی را که گفتید و ایمان بهش دارید را چرا اجرا نمیکنید؟؟
منظور این که شما رفتید و ضعف اسب عربی که فقط و فقط برای زیبایی اصلاح شده را دیدید و متوجه شدید که بیشتر عکس !! هستند تا اسب حالا یه سوال باقی می ماند و اون این هست که چرا بیشتر به اسب عرب خالص خودمون اهمیت ندهیم و سوال بعدی چرا خانم غلاوند که با خانم قره گوزلو اشنا بودند چرا الان جز یل تکین اسب خالص ایرانی ندارند؟؟
چرا شما به طرف تولید واقعی اسب به معنای واقعی حرکت نکرید؟؟
در حالی که وقت و انرژی خودتون را صرف این زمینه کردید و حیف نیست که الان خانم قلاوند نتونند اسبی تولید کنند مثل حداد یا بهتر از آن در حالی که ایشون میتونستند در اون زمان بهترین ها را از خانم بگیرند و بهتر از اونها تولید کنند ولی حیف..........
که فقط ایشون به یه توصیه خانم عمل کردند و ای کاش عمل نمیکردند!!! و اون محافظت از مبارک هست.
البته تمام این حرفهایی که من زدم درد دل بچه های آگاه این انجمن هست امیدوارم که حمل بر بی ادبی و بی احترامی به ایشون نشه و ایشون برای همه عزیزند و فقط چند خطی نوشتیم که کارهای ایشون را به قول خودمون نقد کرده باشیم.
اگه با پاسخ شما یا خود خانم قلاوند مواجه بشیم که ممنون میشیم.

vatan

Member
Kat گفت:
چون تا الان مادیونی که هم خالص باشه، هم از نظر ساختاری خوب باشه و هم اخلاق داشته باشه و هم فروشی باشه پیدا نکردن! الان یه کره فرخ لقاء از آقای اشرفی دارن. منتظریم ببینیم کره چی میده.
منظور از ساختار خوب چی هست؟؟
منظورتون فقط سر مقعر هست.
این همه مادیون خالص ایرانی داریم که همه از لحاظ ساختار عالی هستند حالا شاید قوص صورت آنچنانی نداشته باشند ولی خیلی عالی هستند.
در مورد اخلاق خوب میشه توضیح بدید؟؟
اگه منظور از اخلاق خوب کم خون بودن هست که ما اصفهانی ها فقط بد اخلاق میپسندیدم و هر چه اسب بد اخلاق هست را ما طالبیم!!!
در رابطه با فروشی بودن هم اگه اسب واقعا اسبیت داشته باشه فروشی هست .

Katayoun G

Member
vatan گفت:
خیلی نکته خوبی را اشاره کردید ای کاش دوستانی که میرند اسب وارد میکنند یه کم حرف شما را با توجه بیشتری بخونند.
در ضمن مطلبی را که گفتید و ایمان بهش دارید را چرا اجرا نمیکنید؟؟
منظور این که شما رفتید و ضعف اسب عربی که فقط و فقط برای زیبایی اصلاح شده را دیدید و متوجه شدید که بیشتر عکس !! هستند تا اسب حالا یه سوال باقی می ماند و اون این هست که چرا بیشتر به اسب عرب خالص خودمون اهمیت ندهیم و سوال بعدی چرا خانم غلاوند که با خانم قره گوزلو اشنا بودند چرا الان جز یل تکین اسب خالص ایرانی ندارند؟؟
چرا شما به طرف تولید واقعی اسب به معنای واقعی حرکت نکرید؟؟
در حالی که وقت و انرژی خودتون را صرف این زمینه کردید و حیف نیست که الان خانم قلاوند نتونند اسبی تولید کنند مثل حداد یا بهتر از آن در حالی که ایشون میتونستند در اون زمان بهترین ها را از خانم بگیرند و بهتر از اونها تولید کنند ولی حیف..........
که فقط ایشون به یه توصیه خانم عمل کردند و ای کاش عمل نمیکردند!!! و اون محافظت از مبارک هست.
البته تمام این حرفهایی که من زدم درد دل بچه های آگاه این انجمن هست امیدوارم که حمل بر بی ادبی و بی احترامی به ایشون نشه و ایشون برای همه عزیزند و فقط چند خطی نوشتیم که کارهای ایشون را به قول خودمون نقد کرده باشیم.
اگه با پاسخ شما یا خود خانم قلاوند مواجه بشیم که ممنون میشیم.
در جواب اینکه مامان چرا اون موقع دنبال خالص ایرونی نرفت، باید بگم زمانی که ایشون با اسب عرب آشنا شدن کسی درباره خالص ایرانی یا غیر ایرانی حرفی نمی زد. نمی دونم شما چند ساله که تو کار اسب عرب هستید ولی تا همین 5 سال پیش خالص ایرانی هیچ ارزشی نداشت.
من یادمه شما جایی نوشته بودین که خانم بزرگترین خیانت رو با آوردن مبارک به خالص ایرونی کرد. به نظر من گفتن این حرف کاملاَ اشتباهه. نه به خاطر احترامی که واسشون قاءلم یا اینکه برای من مثل مادربزرگ بودن. بلکه برای اینکه معتقدم قضاوت درباره گذشته تا وقتی آدم تمام مشکلات، اهداف و اوضاع اون موقع رو ندونه، کار اشتباهیه. هدف از آوردن مبارک به ایران اولاَ وارد کردن خون جدیدی به جمعیت اسب های عرب ایران و دوماَ ظریف کردن سر و درست کردن تیپ اسب هامون بود. هر جمعیت ژنتیکی هر چندوقت یکبار به یه خون جدید احتیاج داره. مخصوصاَ که اون موقع قسمت اعظم اسبها بعد از شیوع شدن یه بیماری، که الان اسمش یادم نیست، از بین رفته بودن و همخونی بینشون خیلی زیاد شده بود. بعدش هیچ وقت قرار نبود اینقدر روی زیبایی تمرکز بشه که چیزهای دیگه فراموش شه. یا اینکه همه باید کره از مبارک داشته باشن. خلاصه به نظر من آوردن مبارک کاری بود که باید انجام می شد ولی بعد مردم اون رو به سمت اشتباهی ادامه دادن. از اونجایی هم که ما نه فدراسیونی داریم و نه مرکزی که با کمک قانون و محدودیت ها به تولیدکنندگان خط و مشی بده، امروزه با مشکل خالص ایرونی مواجه ایم.
دوباره برگردیم پیش مامان. بعدش باید توجه داشته باشیم که درست کردن این مشکل کار یک روز و دو روز نیست. بلکه سال ها طول می کشه. و من فکر می کنم ارزشمند شدن خالص ایرونی ها خودش یکی از مهمترین اقدامات برای حل این مشکل هستش.

بالا