چند سال دارین و چند ساله که تو کار اسبین

سامان حسینی

Active member
الان خودم قدم خیر ( خیبر-آرزو) -گشتاسب(حداد-جادو)-درناز ایران(اسد -قدم خیر)-فرناز ایران(گشتاسب -قدم خیر)-کرشمه ایران(گشتاسب -درناز ایران)در مرکز پرورش ما با دوستم غیر اینها مال دوستم علی بصیری شامل:آرارات(حداد-ماملوکا)-باز بهی(ابن ممتازه -کاروان)-جزین (گشتاسب-ذولیخا)-فرگل شهرسب (آرارات-جزین)-گلرخ شهرسب(آرارات-جزین)-گلسا شهرسب(گشتاسب-بازبهی)در کل مرکز پرورش اسب اصیل شهرسب به مدیریت من ودوستم در اصفهان فعالیت می کنیم.

اقاعلی قدم خیر چندسالشه؟حامله میشه؟

hilda

Member
این بحث شاید جالب باشه که بدونیم هر یک از اعضا چند وقته تو کار اسب هستند ولی دلیل راه افتادن این بحث اصلا جالب نیست
من حق میدم اگه کسی نخواد بگه
چون این جور که پیداست هدف اشنایی نیست
فقط میخوان به رخ همدیگه بکشن که چه کسی تعداد سالهای بیشتری با اسب سرو کار داشته پس بیشتر میدونه
که این اصلا درست نیست
این طور که اقای صنعتی گفتند برای ایشون هدف از زدن این تاپیک این بوده که به قول ایشون منتقدین بگن چند سال تو کار اسب بودن و بقیه ی اعضا که کمتر ازشون مطلب دیده میشه با اینکه اصلا مهم نیستن میگن چند وقته تو این کارن

برداشت من این بود که شما فکر میکنید اعضای سایت بازیچه ی شما هستن

Soheil Sanati

Active member
این بحث شاید جالب باشه که بدونیم هر یک از اعضا چند وقته تو کار اسب هستند ولی دلیل راه افتادن این بحث اصلا جالب نیست
من حق میدم اگه کسی نخواد بگه
چون این جور که پیداست هدف اشنایی نیست
فقط میخوان به رخ همدیگه بکشن که چه کسی تعداد سالهای بیشتری با اسب سرو کار داشته پس بیشتر میدونه
که این اصلا درست نیست
این طور که اقای صنعتی گفتند برای ایشون هدف از زدن این تاپیک این بوده که به قول ایشون منتقدین بگن چند سال تو کار اسب بودن و بقیه ی اعضا که کمتر ازشون مطلب دیده میشه با اینکه اصلا مهم نیستن میگن چند وقته تو این کارن

برداشت من این بود که شما فکر میکنید اعضای سایت بازیچه ی شما هستن

نظر شما هم محترمه.من به اون احترام میگذارم ولی من منظورم از این تایپیک این بود که همه هم رو بهتر بشناسن.نمیشه کسی 1یا 2 سال اومده باشه تو کار اسب بعد در مورد همه چیز گیر بده .اصلا نمیتونه یه اسب رو آنالیز کنه بعد میگه وارداتی بهتره یا ایرانی.هیچ چیز در اسب بالاتر از تجربه نیست

به نظر من آمار ندادن خیلی از افراد انجمن دلیل بر کم آوردنشون یا همچین دلایلی نیست
خیلی ها ترجیح میدن که با فعالیت،نظرات و عملشون نشون بدن که چقدر از اسب میدونن تا اینکه بخوان با گفتن سن و سال شاخ بودنشون رو نشون بدن یا اثباتی برای بیان نظرات و ایرادها باشه!!
خیلی ها هستن اصلا حرفی نمیزنن ولی خیلی اطلاعات دارن
خیلی ها هم زیاد حرف میزنن بعضی ها شاید عدد دورقمی برای n سال بکار ببرن اما خیلی هم مطلع نیستن (افرادی که دچار مشکل خودچیزپنداری هستن!!)
این نظر من بود...
به عنوان یه تازه کار و بی اطلاع!!

نظر شما هم محترمه.من به اون احترام میگذارم ولی من منظورم از این تایپیک این بود که همه هم رو بهتر بشناسن.نمیشه کسی 1یا 2 سال اومده باشه تو کار اسب بعد در مورد همه چیز گیر بده .اصلا نمیتونه یه اسب رو آنالیز کنه بعد میگه وارداتی بهتره یا ایرانی.هیچ چیز در اسب بالاتر از تجربه نیست

راه اندازی این تاپیک زیاد جالب نیست ... یه جورایی خواستند سابقه خودشونو توی اسب شناسی بیان کنند و به رخ بکشند اما این دلیل بر این نیست کسی که 1 یا 2 ساله تو کار اسبه و به همه چی گیر میده چیزی ندونه از اسب .. :winksmiley02:

hilda

Member
هر کسی میتونه نظر خودش رو بگه چه درست چه غلط! به هر حال خود شما هم یک روزی از یک جایی شروع کردین...

هنوز هم میگم
تاپیک جالبه
من خودم بار اول که به سایت اومدم خیلی کنجکاو بودم بدونم دوستانی که اینجا نظر میدن هر کدوم چه مدت زمانی هست که تو این کار هستن و چه جوری معلوماتشون رو بالا بردن
اما هدف شما به نوعی مچ گیری است!!!
بر عکس گفتهی شما هم صادقه
کسانی رو میشناسم که با اسب بزرگ شدند ولی هیچ وقت به طور حرفه ای در این زمینه فعالیت نداشتند
کسانی هم هستند که میتونن با جدیت شروع کنن و توی 2سال مثلا با استفاده از مطالب همین سایت اطلاعات زیادی بدست بیارن

به نظر من آمار ندادن خیلی از افراد انجمن دلیل بر کم آوردنشون یا همچین دلایلی نیست
خیلی ها ترجیح میدن که با فعالیت،نظرات و عملشون نشون بدن که چقدر از اسب میدونن تا اینکه بخوان با گفتن سن و سال شاخ بودنشون رو نشون بدن یا اثباتی برای بیان نظرات و ایرادها باشه!!
خیلی ها هستن اصلا حرفی نمیزنن ولی خیلی اطلاعات دارن
خیلی ها هم زیاد حرف میزنن بعضی ها شاید عدد دورقمی برای n سال بکار ببرن اما خیلی هم مطلع نیستن (افرادی که دچار مشکل خودچیزپنداری هستن!!)
این نظر من بود...
به عنوان یه تازه کار و بی اطلاع!!

اسب دار یا کلا کسانی که اسب دارن و اسب دوستن به 2 دسته
1اسب باز (از اسب سر در میاره از ایرادات .نگهداری. پرورش)
2اسب دار (نه ایرادارو میدونه نه نگهداری نه پرورش فقط وفقط میخواد بگه منم اسب دارم)
ودرضمن تجربه و مهارت اصلا ربطی به سن وسال مدت اسب داری نداره
بهتره تو این تاپیک بیشتر باهم از این بابت که انتقال اطلاعات درمورد اسب وپرورش ونژاد باشه اشنا بشیم
نه این که برا هم شاخ بشیم و مچ همدیگر و بگیریم بیایید از تجربیات هم استفاده کنیم
با تشکر از همه دوستان
من قست جسارت ندارم ونخواهم داشت

من رضا ظفری از اردبیلم
24 سالمه 3ساله اسب دارم 8 سالم هست اسب بازم
وتواین 8سال تجربیات خوبی از بیشتر اسب بازانه ایران
کسب کردم که تواین 3سال خیلی کمکم کرده که اسبام تو منطقه خودمون
بخاطر تجربیاتم اسب های درجه 1هستن که اقلا کسی که از اسبم سر در نمیاره
بهبهی میگه ورد میشه

سامان حسینی

Active member
من رضا ظفری از اردبیلم
24 سالمه 3ساله اسب دارم 8 سالم هست اسب بازم
وتواین 8سال تجربیات خوبی از بیشتر اسب بازانه ایران
کسب کردم که تواین 3سال خیلی کمکم کرده که اسبام تو منطقه خودمون
بخاطر تجربیاتم اسب های درجه 1هستن که اقلا کسی که از اسبم سر در نمیاره
بهبهی میگه ورد میشه
من خیلی اسبدار میشناسم که اسب باز هستن.کلا این تقسیم بندیتون اشتباهه .یعنی خودشما که به قول خودتون اسب بازی .اسبدار نیستی؟ یعنی اسب نداری؟
کسایی که اسبی نیستن ممکنه ازهر حیونی خوششون بیاد مثل ببر واگر ازاسبی خوششون بیاد دلیل بر خوبیه اسب نیست.

منظورم اینی که شما میگی نبود من منظورم این بود شخصی اسب داره اما از اسب سر درنمیاره
شخصی هم اسب داره اما از همه چیز اسب باخبر ه اسب این دو شخص مسلما باهم فرق میکنه؟نه؟

ramazoon

New member
من سیزده سالمه بعد از دیدین فیلم زورو علاقمند به اسب شدم ولی تا الان نتونستم اسبدار بشوم یه روز رفتم پیش اقای علی سیفی خواستم یکی از اسباشو با یه موتور هوندا که داشتم معاوضه کنم عصبانی شد برخوردی با من کرد که دیگه پشیمان شدم گفت برو پیش مهندس اصفهانی ما این قیمت اسب نداریم ولی دنیا به یه قرار نمیمونه

amir_6389

New member
آقا رمضون اگه موتورت تریل باشه شاید علی اصفهانی یه دونه از اون اسباشو بده .....

ramazoon

New member
شاید یه روزی اسب اینقدر ارزان بشه منم به ارزوم برسم ما که فعلا هیچی نمیتونیم سوار شیم حتی موتور

عربی

Member
من از علی اصفهانی و علی سیفی و کلا دست اندر کارا می خوام به جای اینکه اسب رو اسب بزارن به ا مثال رمضون کمک کنن شاید یه روزی سوارکار بزرگی شد.... واقعا که....

عربی

Member
در ضمن بنده 50 ساله که تو کاره اسبم 58 سال هم سن دارم البته شروعش با خانواده اسب بوده از 8 تا 18 با قاطر بابام میرفتم مدرسمون بعدش که کنکور قبول شدم بابام برام یه ایژ خرید بعد فروختمش 2 تا مادیون دو تا نریون خریدم از اون موقع درسمو ول کردمو اسیر اسب شدم .....

بالا