شیخ علی بن طریف

فربود

Active member
بچه ها در مورد تیره نسبان کسی اطلاعاتی داره ؟
من خودم از شیخ علی و چند نفر دیگه پرسیدم ولی جواب درست و حسابی نشنیدم :rolleyessmileyanim:

roham

Member
نظره دوستان محترم اما به نظره من شیخ علی بن طریف برای جامعه اسب ایران یک سرمایس.

ایشون یک حس ناسیونالیستی نسبت به خوزستان داره که باعث نفی دیگر زحمتکشان این مقوله مثل خانم و ... شده که با واقعیت همخونی نداره خیلی از اسبها را هم بدون دلیل ردی میدونن

شیخ به هیچ عنوان حس ناسیونالیستی نداره اون حتی نسبت به عرب بودن خودش که همهی اعراب نسبت بهش تعصب دارن تعصبی نداره 1 شخص کاملا بی طرف و رک وچون مادیان و اسبی نداره میتواند بدون جانب گیری نظر بده چون نفعی نداره

مهرزاد جان شیخ علاقه خواسی نسبت به شما داره تعجب میکنم چطور نسبت بهش اینطور قضاوت میکنی در صورتی که میدونم چرا این چیزا رو در مورد شیبخ میگی برادر

شیخ نسبت به خانم نظراتی داره که همه قبول دارن و در عمل بهش عمل میکنن 1 کشش اسبای مارو با مبارک کاملا رد میکنن و این عملو در حد خیانت میدونن 2 کشش با نریانی مثل ارس را که اسبی معیوب ژنتکی بود را اشتباه میدونن حالا هرکی غیر از اینو قبول داره بگه نظر شیخ اشتباه است

شیخ نسبت به خانم نظراتی داره که همه قبول دارن و در عمل بهش عمل میکنن 1 کشش اسبای مارو با مبارک کاملا رد میکنن و این عملو در حد خیانت میدونن 2 کشش با نریانی مثل ارس را که اسبی معیوب ژنتکی بود را اشتباه میدونن حالا هرکی غیر از اینو قبول داره بگه نظر شیخ اشتباه است

من هم شیخ را دوست دارم و ازشون چیزهایی یاد گرفتم اما بعضی حرفهاشونو قبول ندارم مثلا اینکه خانم تعمدی کیسمت را به خوزستان دادن که خالص از بین بره و ... اگه اصفهان بودید و دعوای شیخ با سید عابدین را میدید متوجه تعصب میشدید که ارزوی مرگ گوانجی را داشتن مگه کم مادیان تو خوزستان هست چرا مثل گوانجی تکرار نشد؟من ایشونو دوست دارم بهشون احترام میگذارم به پشتکارشون ارج مینهم اما گاهی انتقاد هم دارم و به نظر من نسل جدید اسبدارها باید اگاهانه تر عمل کنند

من خودم از طرفداران این فرضیه هستم که باید خط خونیهایی که به سمرقند و ارس مرتبط نیستن شناسایی و تقویت بشن تا خونی تازه و بی عیب وارد کالبد اسب خالص بشه و در این زمینه با شیخ کاملا هم نظر هستم و حتی همفکری هم میکنم ایشون یک پیشکسوت هستن اما بدون دلیل وتحقیق هم نباید تمام صحبتهاشونو قبول کرد خانم مبارک را اورد اما کسی را مجبور کرد از اون کشش کنه؟ما ایرانیها همیشه دنبال دشمن و دشمن فرضی هستیم برای توجیه خودمون

فربود

Active member

این نسخه ای که شیخ میپیچه چه فایده ای داره؟ ارس الان زندست یا مبارک؟
چیزی که من فهمیدم اینه که آقای بن طریف خیلی در نظراتش ثابت نیست.قبلا میگفت همه این اسبها عربن فرقی نمیکنه مصری و ایرانی و امریکایی.بعد گفت این دو خون ها رو هم بعد 7 نسل میشه خالص کرد. بعد حرفای رکیک در مورد کسایی که بزرگترین خدمت رو به اسب عرب ایران کردند (زنده و مرده) . سزار و پازن رو می پرستید ! حتی یه بیت شعر در وصفشون گفته ولی میگه ارس معیوب بود و گوانجی اصالت نداره! اگه این دو تا نبودن سزار و پازن از توی لپ لپ در اومدن؟

این نسخه ای که شیخ میپیچه چه فایده ای داره؟ ارس الان زندست یا مبارک؟
چیزی که من فهمیدم اینه که آقای بن طریف خیلی در نظراتش ثابت نیست.قبلا میگفت همه این اسبها عربن فرقی نمیکنه مصری و ایرانی و امریکایی.بعد گفت این دو خون ها رو هم بعد 7 نسل میشه خالص کرد. بعد حرفای رکیک در مورد کسایی که بزرگترین خدمت رو به اسب عرب ایران کردند (زنده و مرده) . سزار و پازن رو می پرستید ! حتی یه بیت شعر در وصفشون گفته ولی میگه ارس معیوب بود و گوانجی اصالت نداره! اگه این دو تا نبودن سزار و پازن از توی لپ لپ در اومدن؟
فربد جان مگر باید ارس و مبارک زنده باشن که اشتباهات گذشتگانو بپزیریم با ورود مبارک و ایجن روز و از بی اطلایی مردم ما حتی بعضی از تیره هامونو از دست دادیم و الان نمونه خالص ازشون وجود نداره میشه بگید این کار چیه؟

من هم شیخ را دوست دارم و ازشون چیزهایی یاد گرفتم اما بعضی حرفهاشونو قبول ندارم مثلا اینکه خانم تعمدی کیسمت را به خوزستان دادن که خالص از بین بره و ... اگه اصفهان بودید و دعوای شیخ با سید عابدین را میدید متوجه تعصب میشدید که ارزوی مرگ گوانجی را داشتن مگه کم مادیان تو خوزستان هست چرا مثل گوانجی تکرار نشد؟من ایشونو دوست دارم بهشون احترام میگذارم به پشتکارشون ارج مینهم اما گاهی انتقاد هم دارم و به نظر من نسل جدید اسبدارها باید اگاهانه تر عمل کنند
ببخشید اگر تعمدی نبود چطور 2 تا اسب ناخلص میدادن 1 خالص می بردن

بالا