شیخ علی بن طریف

من هم شیخ را دوست دارم و ازشون چیزهایی یاد گرفتم اما بعضی حرفهاشونو قبول ندارم مثلا اینکه خانم تعمدی کیسمت را به خوزستان دادن که خالص از بین بره و ... اگه اصفهان بودید و دعوای شیخ با سید عابدین را میدید متوجه تعصب میشدید که ارزوی مرگ گوانجی را داشتن مگه کم مادیان تو خوزستان هست چرا مثل گوانجی تکرار نشد؟من ایشونو دوست دارم بهشون احترام میگذارم به پشتکارشون ارج مینهم اما گاهی انتقاد هم دارم و به نظر من نسل جدید اسبدارها باید اگاهانه تر عمل کنند
مهرزاد جان اگر امثال شیخ نبودن امروز ما نمیتونستیم اگاهانه تر فکر کنیم امثال ایشون هستن که اسبای گذشته رو دیدن و با مقایسه اونا منه اماتور رو روشن میکنن

ببخشید اگر تعمدی نبود چطور 2 تا اسب ناخلص میدادن 1 خالص می بردن

این دیگه کم لطفیه خانم جاش ابن ممتازه را خریدن که بعد همین ابن ممتازه وفلک الا فلاک را به خوزستان برا کشش میدادن و تو برگشت از خوزستان ابن ممتازه تو ماشین خفه میشه ایشون تونستن اسبها خوزستان را وارد کتاب کنن بعد از اینکه خودشون با 02 مخالفت کردن و کلی اسبهاشون بی داغ موندن به کار خانم هم شاید نقد باشه اما خیانت بی انصافی است

تمام کره های گوانجی درجه 1 شدن این نشون دهنده خون قالب این مادیان هست

ایشون میگن گوانجی از نسل مادیانی به نام سیمره است که متعلق به عموشون بوده اما شما تو شجره گوانجی چنین اسبی نمیبینید برای همین سزار و پازنو دوست دارن احتمالا

فربد جان شما خودت مال داری از شما بعیده ارسو قبول داشته باشی که حتی عیب دستو پاشو به کره های سزار و پازنم در چند نصل بعد هم انتقال داده
با سلام محمد جان هیچ کس به اندازه مهری خانم توی جامعه اسبی ایران زحمت نکشید و سرد وگرم نچشید. این رو با کمی تحقیق میشه فهمید.
و مگه دست های پازن و سزار صاف بودن که مال کره هاشون صاف باشه .بعد در مورد گوانجی اگه به قول شما قالب باشه چرا دستهای کره هاش به خودش نرفته؟؟
بعد این هم در نظر بگیر که همه ی کره های گوانجی هم مثل سزار وپازن نشدند.یک کره قهزمان از پدر ومادر خوب بدنیا میاد.مادر 50% قضیه هست.
وقبول داشته باشید ارس وسمرقند اسبهای ما رو متحول کردند.به خاطر دست وپا ارس .وارد کردن مبارک چرا باید این حرفها در مورد خانم زده بشه وزحمتهاش زیر سوال بره.

اقای بردبار عزیز با سلام زحمات خانم بر کسی پوشیده نیست ولی اشتباهات هم باید پزیرفت داغ کردن اسبهای ایرانی اون هم در ان زمان با ان امکانات و تفکرات قدیمی خودش بزرگترین کار بوده ان هم برای 1 خانم. ببخشید مکر گیو از کره الشجاع نیست چرا بقیه تو اندازه های اون نیستن چون مادرش اتفاقی کره نمیده

بحث خرابی دستو پای پازن وسزار هم اقای بردبار عزیز از طرف غرور بوده به همین خاطره که میگیم استفاده از ارس اشتباه بوده که بعد از نسلها هنوز در کره ها نشون میده

لطف دارید جناب موجی قطعا همان اندازه که گوانجی در تولید سزار وپازن نقش داشته غرور هم سهیم بوده .ودر مورد دست وپا قطعا دستهای ذوالفقار بهزادی رو دید اون هم کره غرور هست.ولی من اعتقاد دارم که ارس به اسبهای ما خدمت کرد.دلیل نمیشه به خاطر دستهای کج این خط خونی رو بد دانست.چرا در مورد کپل بلند وگردن های کوتاه سرهای بزرگ وهیکل های درشت که نشانه ای از اسب عرب ندارند چزا در مورد اون خط خونی ها صحبت نمیشه....

با عرض پوزش خدمت اقای بردبار من هر چی به این موضوع که 1 اسب که معیوب ژنتیکیه چطور خدمت کرده نمیتونم خودمو قانع کنم که بپزیرم شاید در اینده چیزای بیشتری یاد بگیرم و این موضوی برام قابل فهم بشه

از دوستانی که در این موضوع باهاشون بحث کردم بسیار متشکرم چون خارج از سلیقه فقتط با بحث کردن وشنیدن نظرات دیگران میتونم به اطلاعاتم=اضافه کنیم اگر در این موضوع کسی رو ناراحت کردم از سمیم قلب معذرت میخوام خصوصا فربد عزیز

R.sadeghi

Member
من خواستم تو این تاپیک چیزی نگم ک جناب شیخ ناراحت بشن اما چون دیدم در حق خانم داره کم لطفی میشه باید بگم من با تحقیقاتی کردم از اسبدارای خیلی قدیمی میتونم به جرات بگم شیخ علی یکی از کسایی است که ظلم بسیار بزرگی در حق اسب خالص کرد 1 مورد رو میگم اونهم کشش یک مادیون ک اگه اشتباه نکنم اسمش عظیمه بود و مال عموی ایشون بود از اسبی به نام الحق که ردی بود و ازین تلاقی کره ای به نام هوم رو تولید کرد ک سیلمی شد و چندتا کره تولید کرد ک شیخ اونهارم سیلمی کرد و کلی اسبه ردی تو خوزستان تولید شد با این سیلمی های ردی !!!! کجا خانوم همچین کاری کرد ؟؟؟؟؟ شیخ چندصد اسب ردی با یک کشش ناآگاهانه ب وجود آورد !!! همه میتونن این موضوع رو از شیوخ قدیمی و اسبدارهای قدیمی سوال کنن و میبینید که همه کشش عظیمه با اللحق رو تایید و هوم ردی و کره هاشم میشناسن
خانوم از همه بیشتر زحمت کشیدن و اگه الان کسی میتونه ادعای خالص بازی و تولید خالص ایرانی کنه از صدقه سره خانومه روحش شاد!!!

بالا