شیخ علی بن طریف

من خواستم تو این تاپیک چیزی نگم ک جناب شیخ ناراحت بشن اما چون دیدم در حق خانم داره کم لطفی میشه باید بگم من با تحقیقاتی کردم از اسبدارای خیلی قدیمی میتونم به جرات بگم شیخ علی یکی از کسایی است که ظلم بسیار بزرگی در حق اسب خالص کرد 1 مورد رو میگم اونهم کشش یک مادیون ک اگه اشتباه نکنم اسمش عظیمه بود و مال عموی ایشون بود از اسبی به نام الحق که ردی بود و ازین تلاقی کره ای به نام هوم رو تولید کرد ک سیلمی شد و چندتا کره تولید کرد ک شیخ اونهارم سیلمی کرد و کلی اسبه ردی تو خوزستان تولید شد با این سیلمی های ردی !!!! کجا خانوم همچین کاری کرد ؟؟؟؟؟ شیخ چندصد اسب ردی با یک کشش ناآگاهانه ب وجود آورد !!! همه میتونن این موضوع رو از شیوخ قدیمی و اسبدارهای قدیمی سوال کنن و میبینید که همه کشش عظیمه با اللحق رو تایید و هوم ردی و کره هاشم میشناسن
خانوم از همه بیشتر زحمت کشیدن و اگه الان کسی میتونه ادعای خالص بازی و تولید خالص ایرانی کنه از صدقه سره خانومه روحش شاد!!!
دوست عزیز روح خانم شاد و یادش گرامی باد اللحق ردی نبوده پادشاه اردن اگر اشتباه نکنم به شاه ایران کادو دادن که خانم حاظر نشد کره های این نریون را داغ کنه از مادیون عموی شیخ 2 کشش شده و دو کره داده که داغ نشده از بقیه کششهای کرهها خبری ندارم که سوال میکنم

من خواستم تو این تاپیک چیزی نگم ک جناب شیخ ناراحت بشن اما چون دیدم در حق خانم داره کم لطفی میشه باید بگم من با تحقیقاتی کردم از اسبدارای خیلی قدیمی میتونم به جرات بگم شیخ علی یکی از کسایی است که ظلم بسیار بزرگی در حق اسب خالص کرد 1 مورد رو میگم اونهم کشش یک مادیون ک اگه اشتباه نکنم اسمش عظیمه بود و مال عموی ایشون بود از اسبی به نام الحق که ردی بود و ازین تلاقی کره ای به نام هوم رو تولید کرد ک سیلمی شد و چندتا کره تولید کرد ک شیخ اونهارم سیلمی کرد و کلی اسبه ردی تو خوزستان تولید شد با این سیلمی های ردی !!!! کجا خانوم همچین کاری کرد ؟؟؟؟؟ شیخ چندصد اسب ردی با یک کشش ناآگاهانه ب وجود آورد !!! همه میتونن این موضوع رو از شیوخ قدیمی و اسبدارهای قدیمی سوال کنن و میبینید که همه کشش عظیمه با اللحق رو تایید و هوم ردی و کره هاشم میشناسن
خانوم از همه بیشتر زحمت کشیدن و اگه الان کسی میتونه ادعای خالص بازی و تولید خالص ایرانی کنه از صدقه سره خانومه روحش شاد!!!
میشه بگید دوست عزیز از کدوم اسب داران قدیمی سوال کردید که من هم سوال کنم که چند صد اسب ما رد شدن این موضوعو پیگیری کنیم

R.sadeghi

Member
دوست عزیز روح خانم شاد و یادش گرامی باد اللحق ردی نبوده پادشاه اردن اگر اشتباه نکنم به شاه ایران کادو دادن که خانم حاظر نشد کره های این نریون را داغ کنه از مادیون عموی شیخ 2 کشش شده و دو کره داده که داغ نشده از بقیه کششهای کرهها خبری ندارم که سوال میکنم
اللحق رو خانوم قبول نکرد؟؟؟کره های این نریونو خانوم عمدا داغ نکرد؟؟ جالبه!!! دوست عزیز اللحق رو سازمان واهو خالص اعلام نکرد و گفت خون تروبرد داره!! محض اطلاع!
علی بن طریف کم ظلم در حق اسب عرب ایران نکرد!!! شما شخصی مثل علی بن طریف ک شیخ طایفه هم نیست(شیخ طایفه شیخ بهادر حاجات است) با خانوم مری لیلی قره گوزلو همسر یکی از بزرگان ایل بختیاری مقایسه میکنید؟؟؟؟ در اصطبل مجید بختیار 100ها اسب نفیس و ارزنده بود ک ایشون در سال کلی به خوانین بختیاری و شیوخ خوزستان اسب هدیه میدادن!!! شما چجور علی بن طریف را با خانوم مقایسه میکنید؟؟؟ هیچ کس نمیتونه خودش رو با اسبدارانی چون سردار محتشم بختیار و مجید بختیار مقایسه کنه!!
دوباره چند مورداز تولیدات جناب شیخ: ایشون مادیو نه هدبه علیزاده رو چندبار با سیلمی هوم کشش کردن و کلی کره ردی تولید شد!!! البته به همت ایشون یکی از کره های مادیون به اسم بیداء وارد کتاب شد البته معنگی:confused:
سید کریم نعمتی زمان شاه اسبی از عراق گرفتن که میگن اونموقع بجاش یه پیکان میده ایشون این اسبو برا سواری گرفت و اصلا ازشش کشش نکرد و میگفت این اسب خالص نیست! بعد از فوت سید کریم علی بن طریف اسب رو خرید سیلمی کرد و تیره اش هم شویمان!!! کلی هم مادیون کشید باهاش!! اگه خوب بود سید کریم میکشید!!! شما میدونید چند کره ازین اسب تولید شد؟؟؟ شما میدونید چند اسب از هوم کره اللحق تولید شد؟؟؟ شما میدونید چه مادیون های نفیسی به خاطر علی بن طریف نتونستن کره خالص تولید کنن؟؟ میدونید چند اسب ردی به همت ایشون تولید شد؟؟ چند اسب ردی وارد کتاب شد؟؟ ایشون یکی از علل نابودی دو تیره هدبان و شویمان هست!! از خودشون سوال کنید!! بگید مادیون سلامه رو بیاد میارن؟؟؟
بی انصافی نکنید!! چجور علی بن طریف را با خانوم مقایسه میکنید؟؟ علی بن طریف چی فکر کرده ک تولیدات مجید بختیار رو رد میکنه و بهشون ایراد میگیره؟؟ اگه خانوم نبود امثال علی بن طریف آثاری از اسب خالص بجا نمیذاشتن!! جریان دفتر خانوم هم از ایشون سوال کنید!!
و اما دوست عزیز که از آقای علی بن طریف دفاع میکنید همه اسبدارا میدونن که اگه بخوان شیخ علی بن طریف از اسباشون تعریف کنه و بد نگه باید چکار کنن !!!
اگه توجه کنید من ارسال های کمی تو انجمن دارم همیشه سعی کردم بشنوم تا حرف بزنم اما اگرم ارسالی کردم حتما در موردش فکر و تحقیق کردم بعد ارسال کردم من از اسبدارای قدیمی از تو خوزستان گرفته لرستان اصفهان تا بیا این سر کشور کرمان سوال کردم تا این حرفاو زدم

اناالحق اسبی بو د که از طرف خواهر شاه اردن به شاه ایران هدیه داده شد.بعد از انقلاب اسب به خوزستان آورده میشه وشیخ علی (که از دوستانه خوب وعلاقه منده به اسب منه وبرای خودش بعد از 1عمره نظراتی داره که در جایه خودش محترمه مثله همه ماها واسبیهایه دیگه)با فرضه اینکه از طرف 1کشور عربی فرستاده شده و حتما اصیله چند کشش باهاش انجام میده که چند کره تولید میشه(در حدود 10 کره) تولید اونا مصادف میشه با تنظیم تبارنامه ها از طرف مهری خانم که ایشون اعلام میکنن این اسب عرب نیست اصالتش رو تائید نمیکنن و کره ها رو داغ نمیکنن ناراحتی ها و دلخوری هایی پیش میاد خانم به شیخ میگه کره ها رو رد کن برن من حداد و (فکر کنم) خبیثه رو بهت میدم از اونها کره تولید کن از طرفی هم با خواهر شاه اردن (که اسمش فکر کنم فوزیه بوده)در مورد اصالت اسب بعنوان سیلمی مکاتبه میشه که از طرفه اردن اعلام میشه این اسب فقط بعنوان هدیه به شاهه ایران داده شده و نه بعنوان سیلمی و اصالت اسب رو تائید نمیکنن کره هارو هم مهری خانم داغ نمیکنن بهد از مدتی هم به دلایلی از بین میرن و فکر نمیکنم کره ای ازشون تولید شده باشه .

بالا