سیزدهمین دوره مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب - یزد اردیبهشت 92

[h=1]سیزدهمین دوره مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب - یزد[/h]
pano.jpg

در گروه خالصها
درخشش کره های خالد خان - سوسو , سه کره , سه قهرمانی- قهرمان مادیانهای زیر سه سال و نایب قهرمان نریانهای زیر سه سال

شگفتی کوهیار با کسب مقام قهرمان قهرمانان و شهرآشوب درکسب مقام نایب قهرمان قهرمانان

و اتفاق با مزه اینکه وقتی شقران در گروه خودش بالاتر از شهر آشوب قرار گرفت در قهرمان قهرمانان مقامی کسب نکرد!!!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
لیست اسبهای مقام گرفته را در این تاپیک بگذارید
برای اسبهای اگر تاپیک ندارن. اضافه نمائید

مقامهای چامپیونی در نریانهای بزرگسال از آن کرمان شد . کوهیار پارسیا ( روبینا / بینظیر آبادان) قهرمان و شهر آشوب ( اسد / نینا بهزاد ) مقام دوم و قانا ( تارخ / پارما ) مقام سوم در چامپیونی .

فکر میکنم باز هم رکورد را شکستیم اما بعضی از انتقاد ها را اصلا قبول نداریم...درسته کم و کاستی بود اما یکی از بهترین مسابقات برگزار شده بودش...
اما خوب دوستان عزیز همیشه لطف خوشون شامل ما شده...ببخشید وقتی بوفه هستش اب هم هست اما بعضی دوستان حتی حوصله تهیه هم ندارند....

shool

Member
اقاي اشرف گنجوئي سلام . مثل اينكه شما توميدان نبوديد ودرجريان نيستيد وكسي هم كه بهتون اطلاع داده ، اطلاعش كامل نبوده . درگروه نريان هاي ايندگان كره قانا اول شد . درگروه ماديان هاي ايندگان كره كهكشان اول وكره قانا دوم شد . درگروه ماديان هاي 1 ساله، مروانه تانيا كره اسد ورودابه اول شد ودر رده قهرماني 1تا 5سال كره سوسو وخالدخان قهرمان شد وكره اسد ورودابه نايب قهرمان شد.

omidajaiy

Member
آقایون چرا شما همیشه عادت کردید نیمه خالی لیوان رو ببینید یذره هم به نیمه پر توجه کنید درسته زیبایی امسال در حد تصورات خیالی شما که میخواستید مثل اونور آب برگزار بشه نبود اما بد هم نبود تو ایران نمیشه زیبایی از این بهتر برگزار کرد میگید گرد و خاک بود قبول اما اومدید تو دل کویر منتظرید سونامی بیاد میگید استقبال نبود پس اونایی که دو روز آخر اومدن دشمن فرضی بون اونجا اینها انتقاد نیست توهینه یذره برای خودتون شخصیت قائل بشید من که میدونم مشکلتون چیه مشکل بزرگ اسبدارا اینه که چشم دیدن هم رو ندارن که خیلی بده و با وجود این مشکل صنعت اسب ایران تا 100 سال دیگه هم پیشرفت نمیکنه تا هممون دست به دست هم ندیم هیچی درست نمیشه ایشاا.. تو زیبایی های بعد این مشکل ها مرتفع بشن

الان توی اخبار مقام هارو گفت
معروف ترینشون اینها بودند :اج فنان . لیدی انجلینا
بقیه دیگه معروف نبودن حتی اسمشون رو هم نشنیده بودم
اون داور زن خارجیه هم حسابی از دست و پای اسبای ما تعریف میکرد

چشمحتما اونهارا هم اضافه میکنیم...ممنونم بازهم از دوستانی که از شهرهای دور و نزدیک اومدن و ما رایاری کردند....

فینال مادیانهای جوان خون ایرانی

لاله رخ ترابی ( کلاس 4 ، کره مادیانهای 2 سال ) اول

مروانه تانیا ( کلاس 3 ، کره مادیانهای 1 سال ) دوم

لاهور شریف ( کلاس 4 ، کره مادیانهای 2 سال ) مقام سوم

فینال مادیانهای بزرگسال خون ایرانی

کلارا نوق ( کلاس 6 ، مادیانهای 4 تا 6 سال ) اول

رعنا مشیر ( کلاس 7 ، مادیان های 7 سال به بالا ) دوم

شوکا ( کلاس 7 ، مادیان های 7 سال به بالا ) سوم

فینال نریانهای جوان خون ایرانی

گیبر بیک ( کلاس 10 ، کره نریانهای 3 سال ) اول

مشکی خان ترابی ( کلاس 8 ، کره نریانهای 1 سال ) دوم

لایق حمامی ( کلاس 9 ، کره نریانهای 2 سال ) سوم

فینال نریانهای بزرگسال خون ایرانی

کوهیار پارسیا ( کلاس 11 ، نریانهای 4 تا 6 سال ) اول

شهر آشوب بهزاد ( کلاس 12 ، نریانهای 7 سال به بالا ) دوم

قانا ( کلاس 11 ، نریانهای 4 تا 6 سال ) سوم

پنج شنبه 19 اردیبهشت مادیان ها و نریان ها ی تولید داخل از کلاس 13 تا 24 در دو گروه جوان و بزرگسال رقابت کردند.

فینال مادیانهای جوان تولید داخل

لوسی راد ( کلاس 16 ، کره مادیان های 2 سال ) اول

گلایل سرای ابریشم ( کلاس 17 ، مادیان های 3 سال ) دوم

لعیا ( کلاس 16 ، مادیانهای 2 سال ) سوم

فینال مادیانهای بزرگسال تولید داخل

کیمیا ( کلاس 18 ، مادیانهای 4 تا 6 سال ) اول

رزیتا بقا ( کلاس 19 ، مادیانهای 7 سال به بالا) دوم

غزاله پایدار ( کلاس 18 ، مادیانهای 4 تا 6 سال ) سوم

فینال نریانهای بزرگسال خون خارجی

گرشاسب بهرمان ( کلاس 22 ، کره نریانهای 3 سال ) اول

لهراسب بهرمان ( کلاس 21 ، کره نریانهای 2 سال ) دوم

لئون شاه سردار ( کلاس 21 ، کره نریانهای 2 سال ) سوم

فینال نریانهای بزرگسال تولید داخل

قیصر میر یزد ( کلاس 23 ، نریانهای 4 تا 6 سال ) اول

هورا ( کلاس 24 ، نریانهای 7 سال به بالا ) دوم

جزیره ( کلاس 24 ، نریانهای 7 سال به بالا) سوم

و در جمعه 20 اردیبهشت آخرین روز از رقابتها مادیان ها و نریان های خون خارجی جوان و بزرگسال کلاس 25 تا 36

فینال مادیانهای جوان خون خارجی

لیدی آنجلیا ( کلاس 29 ، کره مادیانهای 3 سال ) اول - EKAHO

میترا اشیرف ( کلاس 27 ، کرده مادیانهای 1 سال ) دوم - EKAHO

ثریا سوم - EKAHO

فینال مادیانهای بزرگسال خون خارجی

نسج اافخیرا ( کلاس 31 ، مادیانهای 7 سال به بالا ) اول - EKAHO

ویسپرا ( کلاس 30 ، مادیانهای 4 تا 6 سال ) دوم - EKAHO

دی ای روبینا ( کلاس 30 ، مادیانهای 4 تا 6 سال ) سوم –EKAHO

فینال نریانهای جوان خون خارجی

لهیب ابن سحر ( کلاس 33 ، کره نریانهای 2 سال ) اول –EKAHO

موراناز جولیوس ( کلاس 34 ، کره نریانهای 3 سال ) دوم –EKAHO

مگنوم سایکی جونیور ( کلاس 32، کره نریانهای 1 سال ) سوم –EKAHO

فینال نریانهای بزرگسال خون خارجی

ای جی فنان ( کلاس 35 ، نریانهای 4 تا 6 سال ) اول –EKAHO

دی جی امیر سعدون ( کلاس 35، نریانهای 4 تا 6 سال ) دوم –EKAHO

داراکسید ( کلاس 35 ، نریانهای 4 تا 6 سال ) سوم –EKAHO

قضاوت این جشنواره توسط Christine Jamar از کشور بلژیک و Titty Gagliani ، Pierluigi Rota DC: Giavn paolo Teobaldelli ز کشور ایتالیا انجام شد .

آنچه باعث شد این جشنواره نیز مانند سالهای قبل به خوبی برگزار گردد تلاش گروهی سهیل صنعتی مسئول کمیته زیبائی استان ، اعضاء کمیته : سید ضیاء وکیل الساداتی ، سعید بیک ، وحید رضا راغبیان ، جلال خانی ، سرکلانتر میدان حسین دربانیها ، داریوش رستگار ، تبار نامه –دکتر مروتی ،دامپزشک - علیرضا مشکی باف ، مهدی دهقانی ، ابوالفضل دهقانی ، جابر دهقانی ، سید ناصر موسوی ، سیامک حبیبی بردی کلانتران میدان –مهندس رضا رحمانی گوینده میدان - تاج گل غمخوار ، مهندس کاظم فلاح ،جاسم فلاح ، تیم فنی بود و آنچه نباید از آن گذشت مساعدت مسئولان محترم فدراسیون و همچنین مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان است که با پشتیبانی گرمشان بستر برگزاری این دوره از جشنواره فراهم کردند.

با سلام بنده بدون تعصب عرض میکنم مسابقه حوبی بود..کمتر کسی از دست اندرکاران اسب اصیل بو که حضور نداشته باشد....از موارد منفی هم که به نظر شخصی من درمقابل زحمات برگذار کنه ها چیزی نیست...مثل سایبانهای باد برده که دیگر اصلاح نشدو...........از نکات جالب که جمعیت تماشاچی ها خیلی زیاد بودند و افراد زیادی هم میامدند که حتی با اسب اشنا نبودندو سن بالایی داشتند. روز جمعه من کنار جایگاه نشته بودم که افرادی که با اسب اشنا بودند از روی سر وکله من مبایل و دوربین میبردند برای فیلم برداری که چند بار بحثمان شد...البته من این مورد را منفی نمیدونم برعکس خیلی از علاقه انها خوشم امد فقط به انها میگفتم من زودتر امدم که توی سایه که جای خوبی باشم ولی انها گوششان بدهکار نبود ...فقط میخواستد فیلم ثبت بکنند .....ودیگری نکته جالب پس از اتمام مسابقه تراباد وفرخ ایساتیس را برای نمایش اورده بودند که بعد از نمایش هر دو از دست هندلر ها فرار کردندودر دشتهای اطراف گم بودند تا چند ساعت .... اول فرخ پیدا کردند .بعد ترابادور

بسم الله-افتضاح ترین مسابقهای بود که من تو عمرم دیدم-حیف این همه اسب عرب در یزد حیف مردم یزد-هوا افتضاح-محل برگزاری در حد دهات افغانستان-تزئین زمین مسابقه نمیدونم چی بگم چقدر ضایع بود-امکانات اشکذر در حد صفر-کلانتر ها سلیقه ای رفتار میکردن-هر اسبی از ایتالیا اومده بود اول شد-همچین داوران ضعیفی که با هر معیاری می خواستن نمره میدادن-گوینده همه امتیازات از اول تا آخر اشتباه خوند با یک صدای خشک و بی حال بدون هیچ هیجانی اصلا گزارشگر نبود -با اهوازیا دعوا کردن-سیستم صوتی در حد بلند گوی میوه فروشی نبود-جایی برای اسب ها نداشت-هیچ وقت مسابقه سر وقت شروع نشد-هیچ کسی هم از عوامل ناراحت نبودن-زمین یا خیس بود نه اسب میتونست حرکت کنه نه هندلر یا خشک بود گرد و خاک بیداد میکرد-حوصله ندارم ادامه بدم تا کی می خواییم خودمون گول بزنیم؟آیا عزمت اسب عرب در یزد و مسئولین یزدی در این حده؟استان اردبیل من بعد در مسابقه زیبایی یزد شرکت نخواهد کرد-به یکی از عوامل برگزازی گفتم مسابقه زیبایی اهواز خیلی مرتب و روتین بود به من گفت اهوازیا بی کارن از خودم بدم اومد-چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا این طور بودش؟؟؟؟؟من موندم چی بگم؟؟؟شما چرا همون جا نگفتید....؟؟؟؟؟؟این همه تماشگر که بالغ بر 3000 نفر بودند چی؟؟؟؟من که نمیفهمم؟؟؟

بالا