سفر دکتر غفاری با اسب

کدام اسب ره برای استقامت انتخاب می کنید؟دره شوری؟ کرد؟

• مجموع رای دهندگان
    20
دکتر جان کم پيدايي؟
چند تا مطلب:
ميل را که نفرستادي تا براي لائورنس بفرستم.
احتمالا" دعوتش کنيم براي يک سري برنامه آموزشي بيار ايران. در حال رايزني و برنامه ريزيم.
مجيد چرخشت که قبلا" در موردش صحبت کرديم احتمالا" همين چند روزه سفرش را شروع مي کنه. چند روز پيش هم ديدمش ولي فرصتي نشد که باهاش صحبت کنم. گويا از مشهد با شروع مي کنه و بعد گويا اسبش را بعد از مرز عوض مي کنه و مسير خارج را با اسب هاي اون طرف طي مي کنه.
ديگه اينکه اين خبر را هم سري بزن شايد بد نباشد.

دو مسافت پیمای طولانی با اسب وارد منطقه جرگلان شدند.این زن و شوهر آلمانی با اسب به مناطق بسیاری در جهان با اسب سفر کرده اند. «هینر تتنبرن» و «مونیکا کوچ» این دو مسافت پیمای حرفه ای بهمراه فرزند خردسالشان هماکنون در منطقه جرگلان بسر میبرند. این خانواده در مدت اقامت خودشان در منطقه،برای سوارکاری در مناطق بکر و زیبای جرگلان،دید و بازدید از صنایع دستی بخصوص فرش های ظریف ابریشمی ترکمن در برنامه خودشان دارند.هینر و مونیکا چهار سال پیش سفر طولانی خودشان را با اسب از کشور مغولستان شروع و بعد از عبور از کشورهای چین،قرقیزستان،ازبکستان،ترکمنستان،ایران،ترکیه،یونان،ایتالیا وارد کشور اتریش شدند.برای مشاهده عکسها روی ادامه مطلب کلیک کنید
منبع: http://www.thbcco.com/modules.php?name=News&file=article&sid=204

Dr_Ghaffari

Active member
سلام واقعيت اين هست كه به خاطر مسايل كاري فعلا بسيار فرصت كمي دارم . از طرفي هم يك باشگاه سواركاري راه انداختم در ارسنجان فقط با يك مانژ ! و 6 راس اسب كه 5-7 تا شاگرد ثبت نام كرده و ماندم چه بكنم ... ماديان كره اي هم كه دارم تربيت مي كنم خيلي دوست داشتني و فوق العاده با هوش و هستن . ماديان عرب ولي لجباز نوبره مثل آخال تكه رفتار مي كنه البته به خاطر كره دار بودن هست . نمي داني وقتي كره دنبال من راه مي افتد چه حرصي مي خورد . كمي هم دارم روي زبان گفتاري ماديان و كره بررسي مي كنم !( جل الخالق ) !
اما من كارشناس صندوق بيمه هستم و اين روزها به دليل كمبود واكسنهاي طيور به دليل تحريم وضعيت صنعت طيور نا بسامان شده و تلفات شدت گرفته و من هم مجبورم روزانه 7-8 بازديد مختلف داشته باشم همين امروز 600 كيلو متر رانندگي كردم !و جهرم و سروستان فسا را زير و رو كردم.
برويم سر اصل مطلب ! در مورد اين دو آلماني شنيده بودم . گويا فرزندشان هم در طول سفر به دنيا آمده است . شايد مجبور بشوم يك برنامه ايران گردي كامل اجرا كنم و بعد اگر اروپا نشد آسيا گردي ! حداقل از نظر اسپانسور خيالم راحت شده است .

خدا قوت. خسته نباشيد.
آره ديدم عکس بچه شون که کوچيک بود.
از نظر اسپانسر راحت شده يعني جور شده يا خيالتون راحت شده که پيدا نمي شه!؟!؟!؟؟ ;)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Dr_Ghaffari گفت:
سلام واقعيت اين هست كه به خاطر مسايل كاري فعلا بسيار فرصت كمي دارم . از طرفي هم يك باشگاه سواركاري راه انداختم در ارسنجان فقط با يك مانژ ! و 6 راس اسب كه 57 تا شاگرد ثبت نام كرده و ماندم چه بكنم ... ماديان كره اي هم كه دارم تربيت مي كنم خيلي دوست داشتني و فوق العاده با هوش و هستن . ماديان عرب ولي لجباز نوبره مثل آخال تكه رفتار مي كنه البته به خاطر كره دار بودن هست . نمي داني وقتي كره دنبال من راه مي افتد چه حرصي مي خورد . كمي هم دارم روي زبان گفتاري ماديان و كره بررسي مي كنم !( جل الخالق ) !
اما من كارشناس صندوق بيمه هستم و اين روزها به دليل كمبود واكسنهاي طيور به دليل تحريم وضعيت صنعت طيور نا بسامان شده و تلفات شدت گرفته و من هم مجبورم روزانه 7-8 بازديد مختلف داشته باشم همين امروز 600 كيلو متر رانندگي كردم !و جهرم و سروستان فسا را زير و رو كردم.
برويم سر اصل مطلب ! در مورد اين دو آلماني شنيده بودم . گويا فرزندشان هم در طول سفر به دنيا آمده است . شايد مجبور بشوم يك برنامه ايران گردي كامل اجرا كنم و بعد اگر اروپا نشد آسيا گردي ! حداقل از نظر اسپانسور خيالم راحت شده است .
تبریک دکتر
اولش کوچیکه, کم کم بزرگ میشه با چندتا مانژ و کلی اسب
بچه ای که توی سفر بدنیا اومده ملیتش چیه؟ از مغولستان رد نشدن؟

DADAR

Member
پيک صلح ايرانی؛ سفر به المپیک از راه جاده ابريشم

چند ورزشکار ايرانی تصميم گرفته اند در آستانه مسابقات المپيک چين مسير جاده ابريشم را تا پکن، با اسب طی کنند و پيام صلح و دوستی ايرانيان را به ديگر ملت ها برسانند.

جاده ابريشم مسيری طولانی است که در روزگار باستان از شهرستان توان هوانگ در چين آغاز می شد و پس از گذر از شهرهای مختلف از جمله گرگان، ری، قزوين، زنجان، تبريز و ايروان به بندر طرابوزان در غرب ترکيه فعلی منتهی می رسيد.

محمد حسن نجاريان، يکی از همين سوارکاران و مدير فنی اين گروه، در گفت و گو با راديو فردا جزیيات بيشتری از اين اقدام ابتکاری را شرح می دهد.

راديو فردا : اين طرح ابتکار چه کسی بوده و ايده آن از کجا آمده است؟

اصل اين طرح از آقای مجيد چرخشت – سوار کار ايرانی – بود که چهار سال پيش، در المپيک يونان، اين پيشنهاد را به کميته جهانی المپيک ارائه کرد و با موافقت آنها تصويب شد که اين کار انجام شود. از يک سال پيش اين طرح در کميته ملی المپيک ايران مطرح شد و موافقت آنها نيز جلب شد.

تيم فعلی در چه وضعيتی است و برنامه سفر از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

تيم آماده است و قرار است روز دهم ارديبهشت عازم مشهد شويم. بعد در ادامه به عشق آباد (پايتخت ترکمنستان) می رويم و سفر را به گونه ای ادامه می دهيم که زمان افتتاحيه المپيک چين به پکن برسيم.

ـ آقای نجاريان! تعداد اعضای اين تيم چند نفر است و مسيری که قرار است طی شود چگونه طراحی شده است؟

«کاپ ها و نوشته هايی تهيه شده که همراه با عکس هايی از تخت جمشيد، به عنوان نماد ايران کهن، به عنوان پيام صلح و دوستی ايرانيان به مردم طول مسير هديه خواهيم کرد.»
محمدحسن نجاريان،از اعضای پیک صلح ایران
مجموعا ۹ نفريم: پنج سوارکار، يک فيلمبردار، دو راننده و يک نفر مسئول تدارکات. مسير را بر اساس جزيياتی که از روی نقشه ها به دست آورديم طراحی کرديم.

البته از سفارتخانه ها و تورهای آن کشورها هم مشورت گرفته ايم و نهايتا ميزان حرکت هر روز را محاسبه کرده ايم. قرار است تمام مسير را با اسب طی کنيم.

اگر جايی مشکلی پيش بيايد، تيم در محل کمپ موقت استراحت می کند و روز بعد مسير را ادامه می دهد.

چه مشکلاتی را در سر راه اين برنامه پيش بينی می کنيد؟

به جز دو گردنه، که در مسير کوهستانی هستند، و صحرای چين، مشکلی نداريم. در باره صحرای چين، با توجه به اينکه زمان گرما به آنجا خواهيم رسيد، من به عنوان مدير فنی برنامه ريزی کرده ام که آن قسمت ها را عموما شب هنگام حرکت کنيم که مشکلی پيش نيآيد و بتوانيم کارمان را با موفقيت انجام دهيم.

از چه شهرهايی در طول مسير عبور خواهيد کرد؟

از مشهد به عشق آباد می رويم، سپس ازبکستان، قزاقستان، قرقيزستان و بعد از شمال غربی چين وارد دشت چين می شويم. اين مسيری است که طی می شود. يعنی در واقع همان مسير جاده ابريشم.

گفتيد اين برنامه برای رساندن پيام صلح و دوستی ايرانيان است به جهان. کار خاصی برای رساندن اين پيام فکر کرديد؟

کاپ ها و نوشته هايی تهيه شده که همراه با عکس هايی از تخت جمشيد، به عنوان نماد ايران کهن، به عنوان پيام صلح و دوستی ايرانيان به مردم طول مسير هديه خواهيم کرد. اين هدايا البته مروج ورزش هم هستند.

چرا تصميم گرفتيد اين مسير را با اسب طی کنيد؟

چون ورزش اصيل ايران، سوارکاری بوده و اجدادمان اسب های ترکمنی داشته اند. به همين خاطر ما هم برای طی اين مسير اسب را انتخاب کرديم

http://radiofarda.com/Article/2008/04/22/f3_olympics_Iran_peace.html

♘امیرحسین♞

يك زن انگليسي قصد دارد تا سوار بر اسب مسير ‪ ۱۵‬هزار كيلومتري جاده ابريشم را با عبور از ايران تا مقصد توكيو طي كند.
بكي سمپسون ‪ ۲۴‬ساله تصميم دارد سفر چهار ساله خود از لندن آغاز كرده و در راه كهن جاده ابريشم از ‪ ۱۵‬كشور از جمله ايران گذر كند.
سمپسون اعلام كرده انجام اين برنامه ، روياي ديرين وي بوده و در راه خود از كوه ها، دشت ها، رودها، درياها و سرزمين‌هاي بسياري با درجه حرارت‌هاي متفاوت از ‪ ۲۰‬درجه زير صفر تا ‪ ۵۰‬درجه بالاي صفر گذر خواهد كرد.
سواركار انگليسي با تاكيد بر هيجان انگيز بودن سراسر سفر، ايران را جذاب ترين بخش از برنامه سفري خود اعلام كرده است .
وي گفت: او و تيم تداركاتش فعلا در مرحله مقدماتي براي آماده‌سازي اسب هاي لازم ، زين ها، چادرهاي اقامتي و كيسه‌هاي مخصوص برقراري اردوي موقت هستند.
بر اساس برنامه اعلام شده ، اين جهانگرد قرار است روز سه شنبه پنجم اوت ( ‪ ۱۵‬مرداد) سفر خود را به همراه يكي از دوستانش از مقابل كاخ باكينگهام در لندن آغاز كند.
مسير مسافرتي سمپسون از انگليس به ترتيب از طريق اين كشورها خواهد بود:
فرانسه ، آلمان ، چك ، اسلوواكي ، مجارستان ، روماني ، بلغارستان ، تركيه ، ايران ، تركمنستان ، ازبكستان ، قرقيزستان ، چين و ژاپن .
خانم سمپسون مي‌گويد عوايد حاصل از كمك‌هاي مالي يا تبليغات اين سفر طولاني را به يك موسسه بزرگ خيريه مخصوص حمايت از كودكان يتيم اختصاص خواهد داد.
اين زن انگليسي اعلام كرده ضمن پيمودن مسير كهن جاده ابريشم با اسب ، دوست دارد در طول سفر كار مفيدتري نيز انجام دهد و آن آموزش كودكان در شهرها و روستاهاي بين راه و تلاش براي كمك به بهبود وضعيت آنان است .

pooyan

Member
دکتر جون چند شب پیش شنیدم چند نفر از ایران با اسب میخوان برن چین!! اخبار هم نشونشون داد!!

Dr_Ghaffari

Active member
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
يك زن انگليسي قصد دارد تا سوار بر اسب مسير ‪ ۱۵‬هزار كيلومتري جاده ابريشم را با عبور از ايران تا مقصد توكيو طي كند.
بكي سمپسون ‪ ۲۴‬ساله تصميم دارد سفر چهار ساله خود از لندن آغاز كرده و در راه كهن جاده ابريشم از ‪ ۱۵‬كشور از جمله ايران گذر كند.
سمپسون اعلام كرده انجام اين برنامه ، روياي ديرين وي بوده و در راه خود از كوه ها، دشت ها، رودها، درياها و سرزمين‌هاي بسياري با درجه حرارت‌هاي متفاوت از ‪ ۲۰‬درجه زير صفر تا ‪ ۵۰‬درجه بالاي صفر گذر خواهد كرد.
سواركار انگليسي با تاكيد بر هيجان انگيز بودن سراسر سفر، ايران را جذاب ترين بخش از برنامه سفري خود اعلام كرده است .
وي گفت: او و تيم تداركاتش فعلا در مرحله مقدماتي براي آماده‌سازي اسب هاي لازم ، زين ها، چادرهاي اقامتي و كيسه‌هاي مخصوص برقراري اردوي موقت هستند.
بر اساس برنامه اعلام شده ، اين جهانگرد قرار است روز سه شنبه پنجم اوت ( ‪ ۱۵‬مرداد) سفر خود را به همراه يكي از دوستانش از مقابل كاخ باكينگهام در لندن آغاز كند.
مسير مسافرتي سمپسون از انگليس به ترتيب از طريق اين كشورها خواهد بود:
فرانسه ، آلمان ، چك ، اسلوواكي ، مجارستان ، روماني ، بلغارستان ، تركيه ، ايران ، تركمنستان ، ازبكستان ، قرقيزستان ، چين و ژاپن .
خانم سمپسون مي‌گويد عوايد حاصل از كمك‌هاي مالي يا تبليغات اين سفر طولاني را به يك موسسه بزرگ خيريه مخصوص حمايت از كودكان يتيم اختصاص خواهد داد.
اين زن انگليسي اعلام كرده ضمن پيمودن مسير كهن جاده ابريشم با اسب ، دوست دارد در طول سفر كار مفيدتري نيز انجام دهد و آن آموزش كودكان در شهرها و روستاهاي بين راه و تلاش براي كمك به بهبود وضعيت آنان است .
تشکر امیر حسین جان ! آیا ادرسی یا سایتی از این خانم داری که با او تماس بگیرم .

♘امیرحسین♞

Dr_Ghaffari گفت:
سلام واقعيت اين هست كه به خاطر مسايل كاري فعلا بسيار فرصت كمي دارم . از طرفي هم يك باشگاه سواركاري راه انداختم در ارسنجان فقط با يك مانژ ! و 6 راس اسب كه 5-7 تا شاگرد ثبت نام كرده و ماندم چه بكنم ... ماديان كره اي هم كه دارم تربيت مي كنم خيلي دوست داشتني و فوق العاده با هوش و هستن . ماديان عرب ولي لجباز نوبره مثل آخال تكه رفتار مي كنه البته به خاطر كره دار بودن هست . نمي داني وقتي كره دنبال من راه مي افتد چه حرصي مي خورد . كمي هم دارم روي زبان گفتاري ماديان و كره بررسي مي كنم !( جل الخالق ) !
دکتر جان چی شد؟
برنامه سفر ردیف شد؟

Dr_Ghaffari

Active member
پیگیریهای بسیاری کرده ام فعلا برای خارج از کشور به ویژه اروپا به بن بست رسیده ام اما برای نوروز سفر خود را در ایران ( در واقع با گردشگری در ایران و یا ایران گردی) شروع خواهیم کرد . فعلا در حال تمرین با سه راس مادیان دره شوری خریداری شده هستیم و تقریبا یک روز در میان 30 کیلومتر سوارکاری می کنیم که صبح زود و یا نزدیک غروب آفتاب هست . مادیانها و کره ها کاملا با هم خو گرفته اند و کره هایشان نیز بی کم و کاست می آیند . آنها را به کوه نوردی و عبور از کانالها و رودخانه ها عادت داده ایم به گونه ای که دیگر ترسی از پذیرش دستور سوار ندارند به زودی عکس آنها را ضمیمه خواهم کرد به ویژه کره ای به نام آیسودا که بسیار زیبا و با هوش است. تقریبا 15 کیلومتر یک نفس می تازند . در ضمن شدیدا برای قیقاج نیز تمرین می کنم ولی هنوز به 50% آمادگی جسمانی خود قبل از تصادف نرسیده ام و زانویم در بعضی حرکات محدودیت ایجاد می کند . امید وارم مسایل قرنطینه ای برای خروج از کشور رو به راه شود !!!

تور داخلی هم بسیار فکر خوبیه. هم تجربه های خوبی کسب می کنین و هم مردم خودمون بیشتر با این موضوع آشنا می شن که مطمئنا می تونه کمک خوبی باشه. موفق باشین

♘امیرحسین♞

دکترجان
مهمتر از همه, تجربه در برگزاری تورهای اسبی بدست می آورید, که خیلی جذابه
و در بسیاری از کشورها اجرا میشه و طرفداران بسیاری هم داره

Dr_Ghaffari

Active member
سلام دوستان از دلداری شما بسیار ممنونم ! فکر می کنم یک عمر هم می شود ایران گردی کرد !

♘امیرحسین♞

دکتر جان
چرا دلداری؟
هر حرکت بزرگی یک شروع داشته, با اولین تجربه سفری که داشته باشی کلی چیزهای جدید بذهنت میاد که شاید تصورشم نمیکردی
مهم اینه که شروع کنی

Dr_Ghaffari

Active member
امیر حسین جان ! ممنونم تردیدی وجود ندارد که حق با شما است . برای همین سفر را با ایران گردی شروع خواهیم کرد . اما کلمه ای مناسب تر از دلداری نیز شما نیافتم.

♘امیرحسین♞

دکتر تا میتونی عکس بگیر و فیلم(حرفه ای)
چون بعد از سفر خیلی کارها میشه باهاش کرد و مانور زیادی روش داد
البته قبلا گفته بودید همسر گرامی عکاس هستند که عالی میشه

مرضیه

Member
دکتر جان ما هم امیدواریم مشکلات قرنطینه ی اسب ها حل بشه ،امیدتون رو از دست ندید.
میشه مختصری در رابطه با مسیر حرکتتون در همین سفر داخلی بگید؟!
اینکه از چه شهر هایی عبور میکنید چه مدت در سفر خواهید بود و در کل از برنامه هاتون بگید.

Dr_Ghaffari

Active member
ممنونم مرضیه خانم ! فعلا یک برنامه یک ساله داریم . از فارس و شیراز شروع می شود ( در واقع تخت جمشید) سپس به اصفهان و همدان و زنجان و آذربایجان غربی در مسیر برگشت آذربایجان شرقی کردستان و کرمانشاه و لرستان و ایلام و خوزستان و پس از خوزستان به طرف چهار محال و یاسوج و فارس بر می گردیم تمامی آثار باستانی بیش از 500 سال اهداف ما هستند حتی خرابه ها ی به جا مانده از قلعه ها و شهر ها ! اگر خدا بخواهد در برنامه های بعدی جنوب ؛ شرق و شمال کشور را نیز زیر پای اسبانمان می کوبیم!

♘امیرحسین♞

Dr_Ghaffari گفت:
ممنونم مرضیه خانم ! فعلا یک برنامه یک ساله داریم . از فارس و شیراز شروع می شود ( در واقع تخت جمشید) سپس به اصفهان و همدان و زنجان و آذربایجان غربی در مسیر برگشت آذربایجان شرقی کردستان و کرمانشاه و لرستان و ایلام و خوزستان و پس از خوزستان به طرف چهار محال و یاسوج و فارس بر می گردیم تمامی آثار باستانی بیش از 500 سال اهداف ما هستند حتی خرابه ها ی به جا مانده از قلعه ها و شهر ها ! اگر خدا بخواهد در برنامه های بعدی جنوب ؛ شرق و شمال کشور را نیز زیر پای اسبانمان می کوبیم!
دکترجان وسط برنامت یک سری هم به تهران بزن!

بالا