آقاي شهرام مريخ

sonia

Member
بنده در مورد سالار و اهو هیچ حرفی ندارم و ترکیب این 2 تولیدات عالی داشته ولی در مورد اسب 2 خون سونیا جان باید خدمت شما عرض کنم که من نمیدونم چه قدر با این مجموعه اشنایی داری و هر چند وقت 1 با اونجا سر میزنی بله منظور بنده دقیقا همینه تولیدات چاپار هر سال افت میکنه چون خود اردشیر مسکوب هیچ دخالتی رو کشش ها نداره البته 90/. مادیان ها هم با تاج کشش میشن و در مورد 2 هون باید عرض کنم توی گله مادیان های تروبرد هست و کاملا اگاهانه با سیلمیهای مجموعه کشش میشن و نتیجش میشه اسبهای درشت و گاهی اوقات درشت دم گیر اینارو میگم چون دقیقا در جریانم و این رو خیلی از کسانی که اونجا میرن و میان میدونن البته اقای مسکوب در این ماجرا دخیل نیست کیسه دیگری این کار رو انجام میده و طز خودش رو داره به عقیده خودش داره اصلاح نژاد میکنه:confused:
بله اونجا تروبرود هست و اسبی هم مثل توکل ترکیب دره شوری و تروبرود هست کسی منکر این نیست
اما این اسب ها مشخص هستند و کسی قرار نیست از اونا به عنوان اصلاح نژاد در دره شوری استفاده کنه و به اسم دره شوری غالب کنه به کسی!!
اینجوری هم که شما میفرمایید بی نظارت نمونده اونجا که 1 نفر بخواد با طز خودش همه ی زحمات هلاکوخان و آقای مسکوب رو به باد بده
درسته قبول دارم آقای مسکوب به خاطر مشغله کارا رو میسپارن دست 1 شخص دیگه اما این دیگه پیاز داغ اضافه کردنه که بگیم مادیان های تو گله رو با تروبرود میکشن تولیدات درشت و دم گیرش رو به برای اصلاح نژاد استفاده میکنن
بازم بحث 1 چیز دیگه ای بود به 1 جا دیگه ختم شد!!!از مدیر انجمن عذر میخوام انقد به حاشیه میره!!

sonia

Member
ببخشید اشتباه تایپ کردم
1 _مادیان ها تروبرود هستند با سیلمی دره شوری کشش شدند
2- برای اصلاح نژاد ( نه, به برای)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نتیجه قاطی کردن تروبرد و دره شوری تو نسل اول تابلو هست. ولی چیزی که بنظر من میاد در 2.3 ساله اخیر قد و رنگ دره شوریها تقاوت فاحشی پیدا کرده با قبل.
تو اصفهان به رنگ کهر طلایی یا سمند داره پیش میره. شاید چون بازارش بهتره. و همچنین قدهای بالای 150

sonia

Member
نتیجه قاطی کردن تروبرد و دره شوری تو نسل اول تابلو هست. ولی چیزی که بنظر من میاد در 2.3 ساله اخیر قد و رنگ دره شوریها تقاوت فاحشی پیدا کرده با قبل.
تو اصفهان به رنگ کهر طلایی یا سمند داره پیش میره. شاید چون بازارش بهتره. و همچنین قدهای بالای 150
دلیلش اینه که آهو اکثر کره هاش به رنگ خودش بودند(شاید تمام کره هاش ) و اسب هایی که به فروش میرفتند و معروف میشدند از کره های آهو!!
مثل زرین طلاقوش شکار و ..... و با دیدن این اسبها سلیقه ها به سمت اسبایی از این رنگ کشیده شد و تولید از این رنگ بیشتر شد
البته نظر منه شاید دلیل دیگه ای داره!!

سلام اگر  کامل ذرمورد دره شور اطلاعات داره بزازه توی سایت یا ایمیل کند اخه من اطلاعاتم در مورد دره شور کمه وواقعا تهیه وتولید دره شور را می خواهم شروع کنم اگر عکسم  داشتید بگذارید لطفا ممنون

vorojak

New member
سلام رخش اقاي مريخ عرب كرد هست. ايشون ب خاطر اينكه استان فارس طرفدار درهشور هستن اين اسبو درهشور معرفي كردن.يا شايدم واقعأ خودشون نميدونن.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام رخش اقاي مريخ عرب كرد هست. ايشون ب خاطر اينكه استان فارس طرفدار درهشور هستن اين اسبو درهشور معرفي كردن.يا شايدم واقعأ خودشون نميدونن.

کاربر وروجک
1-نام کاربری را به نام اصلی تغییر دهید
2-در صورت عدم ارائه مدرک در زمینه اثبات ادعای شما مبنی بر عرب کرد بودن نام کاربری شما بسته خواهد شد.

KIAA

Member
رخش نشانه هایی از کردی داره تو تیپش.پدر مادر معلومی هم نداره که از رو اون بگیم.
مثلا شاهزاده تیپ عرب بالای دار ولی به دلیل اسم های پشتش دره شوری معرفی میشود.

بالا