آقاي شهرام مريخ

sonia

Member
راستش به نظرم به جای این بحثهای بچه گانه بهتره دوستانی که با این نژاد سر و کار دارند به معرفی و خلوص این نژاد بپردازند حرف اون دوستی که فرمودند در هر جایی درهشوری تیپ خاص خودش را داره یا اینکه هر جا اسب را به هیچ نژاد نمیتونند بچسبونند اون را به نژاد درهشور نسب میدند قبول دارم اما من از اساتید محترم تقاضا دارم با معرفی بیشتر و البته هماهنگی یکدیگر همتی کنند و این نژاد اصیل و پرآوازه ایرانی را از هر لحاظ اثبات نمایند به امید روزی که نژاد درهشوری نیر کتاب انساب خاص خود را داشته باشد. بنده یکی از شیفتگان این نژاد هستم با دیدن اسبهای این نژاد مانند زردآلو سالار و ... لذت میبرم و از دیدنشون سیر نمیشم .

اساتیدی که حق گردن این نژاد دارند تو سایت عضو نیستند
و هر چند اطلاعات بعضی دوستان انگشت شمار راجع به این نژاد درست هست نمیشه در غیاب یا بدون مشورت پیشکسوتان این نژاد به طور رسمی واسه اونها فنوتیپ تعریف کرد
چون سایت نسبتا پر بیننده هست نمیشه بدون مستند نظر گذاشت
فقط میشه تجربه ی شخصی را اینجا عنوان کرد

aman_tsr

Member
اساتیدی که حق گردن این نژاد دارند تو سایت عضو نیستند
و هر چند اطلاعات بعضی دوستان انگشت شمار راجع به این نژاد درست هست نمیشه در غیاب یا بدون مشورت پیشکسوتان این نژاد به طور رسمی واسه اونها فنوتیپ تعریف کرد
چون سایت نسبتا پر بیننده هست نمیشه بدون مستند نظر گذاشت
فقط میشه تجربه ی شخصی را اینجا عنوان کرد

پس میفرمائید همین جوری که هست باقی بمونه
ما اگه از طریق این انجمن نتونیم کاری بکنیم مطمئن باشید هیچ جای دیگری به این اندازه موفق نخواهیم بود . به خدا حیفه ضمنا کسانی که پیش کسوت این رشته هستند را بیشتر معرفی کنید هر کس ارتباطی داره با ایشون بگه یه مجمعی هم برای تعیین کلی مشخصات با الگو برداری از این نژاد مشخص بشه مثلا اسبهای جناب مریخ همه با عکس و مشخصات در انجمن معرفی شوند (با اطلاعات کامل) یا اسبهای امان اله خان همین طور و یا اگر در مراکز پرورش اسب سیلمی یا مادیان با این عنوان وجود دارد معرفی گردد
بالاخره این نژاد باید یه فنوتیپ مشخصی داشته باشه دیگه ؟؟!!!

sonia

Member
پس میفرمائید همین جوری که هست باقی بمونه
ما اگه از طریق این انجمن نتونیم کاری بکنیم مطمئن باشید هیچ جای دیگری به این اندازه موفق نخواهیم بود . به خدا حیفه ضمنا کسانی که پیش کسوت این رشته هستند را بیشتر معرفی کنید هر کس ارتباطی داره با ایشون بگه یه مجمعی هم برای تعیین کلی مشخصات با الگو برداری از این نژاد مشخص بشه مثلا اسبهای جناب مریخ همه با عکس و مشخصات در انجمن معرفی شوند (با اطلاعات کامل) یا اسبهای امان اله خان همین طور و یا اگر در مراکز پرورش اسب سیلمی یا مادیان با این عنوان وجود دارد معرفی گردد
بالاخره این نژاد باید یه فنوتیپ مشخصی داشته باشه دیگه ؟؟!!!

دوست عزیز این که اگه نشه از طریق انجمن کاری کرد نمیشه هیچ جای دیگه کاری کرد نظر شماست
من فعالیتم محدود به اینجا مطلب گذاشتن نیست
دوستی هم از همین انجمن میشناسم که 0.1 من نظر میذارند راجع به این نژاد اما در حال پرورش اسب هایی از امان الله خان هستند!!!
کسانی که میخواند صمیمانه و نه از روی دلالی این نژاد رو پرورش بدند و از اختلاطش جلوگیری کنند پیشکسوت هارو میشناسند
اسم بردن مکرر لازم نیست (چیزی که عیان است رو تو بوق و کرنا هر دفعه نمیگم که بعضیا انگ تبلیغ و بازار گرمی نزنن)
اسب های امان الله خان تعداد زیادیشون با اندازه های سینه و قدو غیره مشخصات معرفی شدند تو دواب دره شوری
درضمن به خاطر داشتن 1 دره شوری دلیل نمیشه اسبای جناب مریخ رو به دره شوری نسبت بدیم که تازه بخوایم واسشون فنوتیپ هم تعریف کنیم!!!!

aman_tsr

Member
دوست عزیز این که اگه نشه از طریق انجمن کاری کرد نمیشه هیچ جای دیگه کاری کرد نظر شماست
من فعالیتم محدود به اینجا مطلب گذاشتن نیست
دوستی هم از همین انجمن میشناسم که 0.1 من نظر میذارند راجع به این نژاد اما در حال پرورش اسب هایی از امان الله خان هستند!!!
کسانی که میخواند صمیمانه و نه از روی دلالی این نژاد رو پرورش بدند و از اختلاطش جلوگیری کنند پیشکسوت هارو میشناسند
اسم بردن مکرر لازم نیست (چیزی که عیان است رو تو بوق و کرنا هر دفعه نمیگم که بعضیا انگ تبلیغ و بازار گرمی نزنن)
اسب های امان الله خان تعداد زیادیشون با اندازه های سینه و قدو غیره مشخصات معرفی شدند تو دواب دره شوری
درضمن به خاطر داشتن 1 دره شوری دلیل نمیشه اسبای جناب مریخ رو به دره شوری نسبت بدیم که تازه بخوایم واسشون فنوتیپ هم تعریف کنیم!!!!

درست میفرمائید اما منظروم از این انجمن به این دلیله که از سراسر ایران در این انجمن عضو هستند و اینجوری میشه یه فنوتیپ یا تعریف یکپارچه از درهشور داشته باشیم که در همه ایران این موضوع را تثبیت کنیم در خصوص جناب مریخ هم باید بگم بنده نه ایشون را دیدم و نه میشناسم و نه سنگی دارم ازش به سینه بزنم اگر هم اسم بردم برای مثال گفتم. اون دوستی هم که میفرمائید به پرورش مشغول هستند چرا نباید معرفی شوند چه لزومی داره که اعضا ایشون را نشناسند چرا ؟؟!!؟؟ چرا کسی باید برای گرمی بازار اینکار را بکنه ؟؟ ضمناً بنده نه دلال هستم و نه با هیچ دلالی ارتباط دارم.

کاربری که این عکس ها و اطلاعات از آقای مریخی گذاشتید آیا اصلا ایشان را میشناسید؟
آیا از شجره اسب هاشون یا جایی که این اسب هارو خریده خبر دارید؟
آیا میدونید از چی کشش شدن؟
اگر کسی توی انجمن حرفی نمیزنه دلیل بر این نیست که خدا نکرده نمیفهمه یا نمیدونه!
اول تحقیق بعد پست بذارید دوست عزیز!

sonia

Member
درست میفرمائید اما منظروم از این انجمن به این دلیله که از سراسر ایران در این انجمن عضو هستند و اینجوری میشه یه فنوتیپ یا تعریف یکپارچه از درهشور داشته باشیم که در همه ایران این موضوع را تثبیت کنیم در خصوص جناب مریخ هم باید بگم بنده نه ایشون را دیدم و نه میشناسم و نه سنگی دارم ازش به سینه بزنم اگر هم اسم بردم برای مثال گفتم. اون دوستی هم که میفرمائید به پرورش مشغول هستند چرا نباید معرفی شوند چه لزومی داره که اعضا ایشون را نشناسند چرا ؟؟!!؟؟ چرا کسی باید برای گرمی بازار اینکار را بکنه ؟؟ ضمناً بنده نه دلال هستم و نه با هیچ دلالی ارتباط دارم.
خدایی نکرده منظورم این نیس شما دلال هستید یا ارتباطی دارید دوست عزیز

نمیدونم شما چند سال تو کار اسب هستید و زمینه دره شوری! ولی خیلی نمیگذره از اون دوران بدی که مد شده بود نژاد دره شوری نژاد خیلی عالی و تاپی هست و متاسفانه اکثر دلال ها با خرید 1 سیلمی خوب مادیان های ناخالص رو کشش میکردند و بعد به اسم دره شوری کره را میفروختند
(الان فعلا عرب مد هست!!!)

تا به خودمون اومدیم دیدیم ای داد که نصف دره شوری نام ها چه اصفهان چه کرمان ناخالص شدند با کرد یا عرب!!! واسه همین من این حساسیت رو به خرج میدم که 1 سری افراد سودچو 2روز دیگه به اسم اسبای باقی مانده کره نفروشن
1نفر نزدیکای پارسال 1کره معرفی کرده بود تو همین انجمن از 1 اسب معروف که 1 بار هم تو 1 پست کنایه زدم بهش جالبه بدونید تو تاپیک خودش هم حتی سن کره 1سال و نیم 2 سال با سیلمی تفاوت داشت!!!
اصلا نمیدونست سیلمی چند سالشه که این سوتی رو نده!! اون دوست خوبم هم که تو انجمن عضو هستند اگه مایل بودند اسباشون رو اینجا به حاشیه بکشند خودشون میگفتند!!من اجازه ندارم اسباشون رو معرفی کنم

sonia

Member
درضمن دوست عزیز فنوتیپ رسمی تهیه کردن به این آسونی نیست که 4 تا آدم دور هم جمع شیم و تو سایتی که پربیننده هست تعریف کنیم
اگر نظر پیشکسوت هایی مثل امان الله خان یا هلاکوخان یا افراد دیگه نباشه باید برای تعریفش علمی جلو رفت (وقتی مستندی نباشه باید سراغ شیوه های علمی رفت)

به طور مثال برای قد و اندازه های اندام های خاصش باید 1 نمونه آماری قابل قبولی که شچره ی تایید شده ای دارند رو اندازه گیری کرد با سن های مختلف و بعد این اندازه هارو بی بعد کرد و میانگین یابی و....
همین طور نمونه مو و دی ان ای و غیره......
کار 1 روز 2 روز نیست

شجره هر کدام را که میدانید بگید تا جاش رو تغییر بدم
امیر من بگم؟
یه مادیان دارن به نام کمند. پدرش خدایار بختیاری و مادرش یه مادیان به نام: قشنگ. که از اسب های نورآباد ممسنی بود.
این کمند خانم امسال از یابر بختیاری کشش شد و برگه کشش من امضا کردم دادم به آقای مریخی.
یه نریان دیگه دارند ایشون که کره یابر بختیاری هستش
دره شوری کجاش بود خودت که استادی دیگه امیر جون!
حالا اگه کسی بیشتر میخواد بدونه من بگم در مورد اسب های زیبای دره شوری ایشون:winksmiley02:

aman_tsr

Member
درضمن دوست عزیز فنوتیپ رسمی تهیه کردن به این آسونی نیست که 4 تا آدم دور هم جمع شیم و تو سایتی که پربیننده هست تعریف کنیم
اگر نظر پیشکسوت هایی مثل امان الله خان یا هلاکوخان یا افراد دیگه نباشه باید برای تعریفش علمی جلو رفت (وقتی مستندی نباشه باید سراغ شیوه های علمی رفت)

به طور مثال برای قد و اندازه های اندام های خاصش باید 1 نمونه آماری قابل قبولی که شچره ی تایید شده ای دارند رو اندازه گیری کرد با سن های مختلف و بعد این اندازه هارو بی بعد کرد و میانگین یابی و....
همین طور نمونه مو و دی ان ای و غیره......
کار 1 روز 2 روز نیست

حرف شما کاملا درسته کار ساده و راحتی نیست و با مشورت چند نفر معدود نمی شه این کار را کرد اما بنده هم تاکید در معرفی درهشوری های اصیل و تولیدکنندگان دلسوز این نژاد دارم با این کار حداقل یه میانگین از فنوتیپ بدست می آریم بعد هم میشه نظر اساتید و تولیدکنندگان را جمع آوری کرد و با توجه به در نظر گرفتن همه موضوعات آهسته آهسته جلو بریم خدا را شکر توی انجمن هم دوستان زیادی هستند که میتونند کمک شایانی بکنند. شاید از فدراسیون و ... هم بشه کمک گرفت و پای اونها را هم توی این قضیه باز کنیم تا به امید خدا یه نتیجه مکتوب و معتبر برای نژاد داشته باشیم. در هر حال بنده به عنوان کوچکترین عضو این گروه در خدمت هستم و هر کاری دستم بر بیاد انجام میدم.

aman_tsr

Member
امیر من بگم؟
یه مادیان دارن به نام کمند. پدرش خدایار بختیاری و مادرش یه مادیان به نام: قشنگ. که از اسب های نورآباد ممسنی بود.
این کمند خانم امسال از یابر بختیاری کشش شد و برگه کشش من امضا کردم دادم به آقای مریخی.
یه نریان دیگه دارند ایشون که کره یابر بختیاری هستش
دره شوری کجاش بود خودت که استادی دیگه امیر جون!
حالا اگه کسی بیشتر میخواد بدونه من بگم در مورد اسب های زیبای دره شوری ایشون:winksmiley02:

دوست عزیز ما نمی خواهیم شخص یا اسب خاصی را اینجا تثبیت کنیم. باید تلاش کنیم نژاد را تثبیت کنیم. میفرمائید دره شوری نیستند ؟؟ عرب یا اصیل هستند ؟؟!!! خوب پس درهشوری معرفی کنید از آقای مریخ یا به قول sonia امان اله خان یا هلاکوخان یا ... شما هم کمک کنید تا به امید خدا نتیجه مطلوبی از این بحثها بگیریم.

دوست عزیز ما نمی خواهیم شخص یا اسب خاصی را اینجا تثبیت کنیم. باید تلاش کنیم نژاد را تثبیت کنیم. میفرمائید دره شوری نیستند ؟؟ عرب یا اصیل هستند ؟؟!!! خوب پس درهشوری معرفی کنید از آقای مریخ یا به قول sonia امان اله خان یا هلاکوخان یا ... شما هم کمک کنید تا به امید خدا نتیجه مطلوبی از این بحثها بگیریم.
با این شجره ها کدامیک دره شوری هستند؟ یا عرب و اصیل؟ یه مشت دو خون که پدر عرب هست و مادر بومی محلی.
در ضمن دوست خوبم اگه من بخوام دره شوری معرفی کنم: دره شوری به سالار و طوفان و غران و ....
درصورتیکه من یکی از عرب دوست ها هستم.

aman_tsr

Member
با این شجره ها کدامیک دره شوری هستند؟ یا عرب و اصیل؟ یه مشت دو خون که پدر عرب هست و مادر بومی محلی.
در ضمن دوست خوبم اگه من بخوام دره شوری معرفی کنم: دره شوری به سالار و طوفان و غران و ....
درصورتیکه من یکی از عرب دوست ها هستم.

دوست عزیز از محبت عربتون که کم نمیشه که درهشور هم کمک کنید ضمنا توی قسمت درهشور هم عرب دهشور هم کرد درهشور و هم درهشور خالص من همون اول گفتم با این استدلال که برخی ها اسبهایی که به هیچ نژادی نمیخورند درهشور معرفی میکنند موافق هستم حالا برخی اسبهایی که به عنوان درهشور معرفی میشند گاها زیباتر و بهتر هستند و در موارد زیادی هم نامناسب و بدون کوچکترین اصالتی.
از شما و همه اساتید و دوستان انجمن خواهش میکنم کمک کنید.

sonia

Member
دوست عزیز از محبت عربتون که کم نمیشه که درهشور هم کمک کنید ضمنا توی قسمت درهشور هم عرب دهشور هم کرد درهشور و هم درهشور خالص من همون اول گفتم با این استدلال که برخی ها اسبهایی که به هیچ نژادی نمیخورند درهشور معرفی میکنند موافق هستم حالا برخی اسبهایی که به عنوان درهشور معرفی میشند گاها زیباتر و بهتر هستند و در موارد زیادی هم نامناسب و بدون کوچکترین اصالتی.
از شما و همه اساتید و دوستان انجمن خواهش میکنم کمک کنید.

بزرگترین کمک شما اینه که وقتی به اسم دره شوری اسبی رو معرفی میکنند حتما شجره رو ببینید و بی چون و چرا قبول نکنید دره شوری هست
تیپ دره شوری مثل تیپ عرب ساده شناسایی نمیشه که هرکس 2 بار دید بتونه بار سوم تشخیص بده تجربه میخواد
اگه وقت داشتید اسبایی که تو دواب دره شوری به اسم اسبای امان الله خان هست رو نگاه کنید فکر میکنم کمکتون کنه که بیشتر آشنا بشید
اسبی که بومی 1منطقه یا اسب ایل باشه چه زیبا باشه چه زشت نباید بهش گفت دره شوری!!
صفحات قدیمی معرفی هارو بخونید دستتون میاد کی پرورش دهنده ی دلسوز هست کی فقط واسه بازار گرمی اونجا اسب معرفی میکنه

آقای یزدان پور همین که کمک کردند اسم اسبا رو گفتند که معلوم شد دره شوری نیستند بزرگترین کمک بود
من اگه تا 2 سال دیگه هم میرفتم بالا میرفتم پایین هیچکس به حرفم گوش نمیداد اسبا دره شوری نیست چون اسمشون و شجره شون رو نمیدونستم

aman_tsr

Member
بزرگترین کمک شما اینه که وقتی به اسم دره شوری اسبی رو معرفی میکنند حتما شجره رو ببینید و بی چون و چرا قبول نکنید دره شوری هست
تیپ دره شوری مثل تیپ عرب ساده شناسایی نمیشه که هرکس 2 بار دید بتونه بار سوم تشخیص بده تجربه میخواد
اگه وقت داشتید اسبایی که تو دواب دره شوری به اسم اسبای امان الله خان هست رو نگاه کنید فکر میکنم کمکتون کنه که بیشتر آشنا بشید
اسبی که بومی 1منطقه یا اسب ایل باشه چه زیبا باشه چه زشت نباید بهش گفت دره شوری!!
صفحات قدیمی معرفی هارو بخونید دستتون میاد کی پرورش دهنده ی دلسوز هست کی فقط واسه بازار گرمی اونجا اسب معرفی میکنه

آقای یزدان پور همین که کمک کردند اسم اسبا رو گفتند که معلوم شد دره شوری نیستند بزرگترین کمک بود
من اگه تا 2 سال دیگه هم میرفتم بالا میرفتم پایین هیچکس به حرفم گوش نمیداد اسبا دره شوری نیست چون اسمشون و شجره شون رو نمیدونستم

مثل متوجه منظور بنده نشدید فقط بنده با تشخیص این نژاد مشکل ندارم تا حدودی هم تیپ این نژاد دستم اومده مطالب قبلی را خیلی مرور کردم و اسبهایی که شجره درست و حسابی دارند را بارها و بارها دیدم و تایپیک هاشون را حداقل 3 الی 4 بار از اول تا آخر با دقت خوندم و بررسی کردم
دوست عزیز تاکید من برای نژاد الگوی یکسان و جامعی است که باید سندیت داشته باشه
نمدونم شاید پافشاری بنده زیادی از حد ه و خودم متوجه نیستم
اما من درهشوری را دوست دارم دوست دارم دوست دارم

یه شخص توی زمینه دره شوری فعالیت بی نظیری انجام داده که استاد من هم بوده به نام: مهرداد زمانی.
وقتی یکی از مادیان های تولیدی ایشون رو بردیم سمیرم برای کشش اردشیر مسکوب از تعجب انگشت به دهن مونده بود که این مادیان دره شوری هستش یا سالار خودش.
حتی اردشیرخان دم اسب هاشو رفته یه شکل دمی که این مادیان داشت کوتاه کرده بود. وقتی حرکت مادیان آقای زمانی رو تمکاشا میکرد فقط تکرار میکرد: فتبارک الله فتیارک الله.
این مادیان به نام مارال و یه مادیان دیگه به مالکیت آقای زمانی از سالار2 و طوفان کشش شدند که کره های این اسب ها دره شوری به تمام معنا هستند.
اگه دنبال فنوتیپ کامل و بارزی از دره شوری هستید میشه از اساتید برجسته ای مثل آقای مهرداد زمانی که درگوشه ای به فعالیت مشغوله و توی حاشیه نیست کمک بگیرید.

آقاي مهرداد زماني رو بيشتر معرفي كنيد
آقای مهرداد زمانی از اسب دوستان و اسب داران قدیمی نورآباد ممسنی هستن که علاقه زیادی به نژاد دره شوری دارند.
تولیدات بی نظیری توی دره شوری دارند که گوشه ای ساکت و دور از حاشیه و دلال بازی به کارشون مشغولن.
الان از اصلاح نژادی که انجام دادند 2مادیان درجه یک فقط نگه داشتن که از سالار2 و طوفان پر هستن.

aman_tsr

Member
پویا خان لطفا در خصوص جناب زمانی اطلاعات وسیعتری درج فرمائید در صورت امکان از اسبهای ایشون عکس و فیلم تهیه کنید
منتظریم

بالا