آقاي شهرام مريخ

Javad Gh

Member
موسسه پرورش اسب دره شور در شيراز.كوار است

پیوست ها

• IMG_0390.png
    IMG_0390.png
    930.3 کیلوبایت · بازدیدها: 53
  • z2.jpg
    z2.jpg
    93.2 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • IMG_0412.jpg
    IMG_0412.jpg
    120.5 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • S.JPG
    S.JPG
    117.6 کیلوبایت · بازدیدها: 23

sonia

Member
جناب قاسمی این اسبا که فقط 1 کیشون دره شوری هست چرا هر اسب زیبایی رو تو تاپیک دره شوری ها معرفی میکنید؟؟ همه ی اسبای زیبا که نژاد محلی دارن یا کرد قاطی دارن دره شوری نیستن که!!!
اینهمه راجع به این موضوع با همه بحث کردیم تا 1ذره رعایت کنند هر اسبی رو به عنوان دره شوری معرفی نکنند حالا شما هر روز 1 تاپیک از تیپای مختلف اسب رو به عنوان دره شوری معرفی میکنید !!!

به خدا با این کارا و معرفی ها نسل بعدی دیگه هیچ دیدی از این نژاد نداره!!!

درضمن اینجور که شنیدم آقای مریخ پرورش دره شوری ندارند همه جور اسبی خرید و فروش میکنند اگه تو قسمت باشگاه های شیراز موسسه ایشون معرفی میشد به جا تر بود

hamid320

New member
جناب قاسمی این اسبا که فقط 1 کیشون دره شوری هست چرا هر اسب زیبایی رو تو تاپیک دره شوری ها معرفی میکنید؟؟ همه ی اسبای زیبا که نژاد محلی دارن یا کرد قاطی دارن دره شوری نیستن که!!!
اینهمه راجع به این موضوع با همه بحث کردیم تا 1ذره رعایت کنند هر اسبی رو به عنوان دره شوری معرفی نکنند حالا شما هر روز 1 تاپیک از تیپای مختلف اسب رو به عنوان دره شوری معرفی میکنید !!!

به خدا با این کارا و معرفی ها نسل بعدی دیگه هیچ دیدی از این نژاد نداره!!!

درضمن اینجور که شنیدم آقای مریخ پرورش دره شوری ندارند همه جور اسبی خرید و فروش میکنند اگه تو قسمت باشگاه های شیراز موسسه ایشون معرفی میشد به جا تر بود[/QUOTE
خانم سونيا عقاب كه دره شوره.
رخش هم ميگن دره شوره شما نظرتون روي چه اسبي است ؟

sonia

Member
اسم این نژاد دره شوری هست نه دره شور ی آخر کلمه مال خودش هست
میشه بگید دره شوری به چه اسبایی میگن؟؟ این 4 تا عکس اسبای 1 تیپی رو نشون میده؟؟؟ به فرض که همشون پدر مادر دره شوری داشتند پس چرا 4 تا اسب هستن با 4 تا تیپ متفاوت!! از 1 نژاد بودن این نیست که چندتا خصوصیت رو همشون داشته باشن؟؟ یکی بدن کشیده یکی دم کردی میگیره یکی گردنش شبیه کرد.....
چرا عقاب دره شوری شده؟هر اسبی محلی بود دره شوری میشه؟

اقای قاسمی باسلام اسبهایی که گذاشتین واقعازیبا واصیل هستند حالا هرکی هرچی می خواد بگه ازحسن انتخابتون متشکریم.

sonia

Member
چه جالب واقعا!!!
بعضی افراد تازه عضو شده 1 حلقه ی جدید تشکیل دادن اومدن سراغ انجمن دره شوری!!!! واسه هم تعارف و تمجدید تاپیک میذارن!!!

این اسب های زیبا اگه اصیل هم باشند دره شوری اصیل نیستند جای معرفیشون اینجا نبود

البته مدیر سایت هم اونقد که به بقیه انجمن ها توجه دارند به انجمن دره شوری توجه ندارند بی لطفی دارند به ما!!! هر کی هر چی میخواد معرفی کنه

بحث کردن با آدمایی که دره شوری ندیدن یا حرف منو نمیفهمن فایده نداره!!!! حلقه ی جدید و جو جدید ایجاد شده خوش اومدین به این سایت!!!!!

srafil

Member
دوست عزیز این اسب مشکی با این بدن یا حتی خمون سفیده که این اسب سفید رو بارها خودم دیدم و شجرشو خودم میدونم و حالا شیرازیها باهاش حال میکنن و کشش میکنن جای دره شوری :laughingsmiley:ولی در کل اسبهای بسیار زیبایی هستن مخصوصا مشکیه کره های دره شوری عالی میده :laughingsmiley:موفق باشید
اقای قاسمی باسلام اسبهایی که گذاشتین واقعازیبا واصیل هستند حالا هرکی هرچی می خواد بگه ازحسن انتخابتون متشکریم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
چه جالب واقعا!!!
بعضی افراد تازه عضو شده 1 حلقه ی جدید تشکیل دادن اومدن سراغ انجمن دره شوری!!!! واسه هم تعارف و تمجدید تاپیک میذارن!!!
این اسب های زیبا اگه اصیل هم باشند دره شوری اصیل نیستند جای معرفیشون اینجا نبود
البته مدیر سایت هم اونقد که به بقیه انجمن ها توجه دارند به انجمن دره شوری توجه ندارند بی لطفی دارند به ما!!! هر کی هر چی میخواد معرفی کنه
بحث کردن با آدمایی که دره شوری ندیدن یا حرف منو نمیفهمن فایده نداره!!!! حلقه ی جدید و جو جدید ایجاد شده خوش اومدین به این سایت!!!!!

قوانین خاصی برای دره شوری وجود نداره. هر شهری برای خودش یه سری اسب رو میگه دره شوری. هیچکدام م اون یکی رو قبول نداره.
چیزی که من دیدم. از یموت تا اخال و عرب و کرد همه چیز میشه داخلشون دید.

شما بفرمائید قوانین دره شوری چیه. تا بدانیم

♘امیرحسین♞

دوست عزیز این اسب مشکی با این بدن یا حتی خمون سفیده که این اسب سفید رو بارها خودم دیدم و شجرشو خودم میدونم و حالا شیرازیها باهاش حال میکنن و کشش میکنن جای دره شوری :laughingsmiley:ولی در کل اسبهای بسیار زیبایی هستن مخصوصا مشکیه کره های دره شوری عالی میده :laughingsmiley:موفق باشید

شجره هر کدام را که میدانید بگید تا جاش رو تغییر بدم

ببخشید نمی دونم خانم اقا:(sonia)

شما که اینقدر ازاسب دره شور وارد هستید اصلا شجره ی اسب دره شور روبرای ما توضیح بدید.

sonia

Member
قوانین خاصی برای دره شوری وجود نداره. هر شهری برای خودش یه سری اسب رو میگه دره شوری. هیچکدام م اون یکی رو قبول نداره.
چیزی که من دیدم. از یموت تا اخال و عرب و کرد همه چیز میشه داخلشون دید.

شما بفرمائید قوانین دره شوری چیه. تا بدانیم[/quote]

مدیر عزیز اگه هر شهری (که 2 3 تا شهر بیشتر نیستن) میگن اسب ما دره شوری هست یعنی قوانین خاصی وجود نداره واسه این نژاد؟؟؟ با این وجود فکر نمیکنید خیلی از زحمات و دلسوزی هایی که واسه حفظش انجام شده زیر سوال بره که اصلا اینهمه زحمت واسه چی بود؟

من قبول دارم شما از یموت تا عرب و کرد در این اسبایی که معرفی شده به این اسم دیدید و متاسفانه از بی اطلاعی مردمی هست که هر اسبی رو که نتونستن بگن فلان نژاد رو داره یا اسب ایل یا بومیشون رو میگن دره شوریه!!!

اما اگه به فرض اصفهانیا و تهرانیا به اسباشون بگن عرب دلیل میشه اسب عرب تو هر شهری 1 تعریف داره؟؟؟

راستش از شما انتظار حمایت بیشتری داشتم تا انجمن دره شوری بتونه مثل کرد یا عرب یا بقیه قسمت های سایت اعتبار داشته باشه نه اینکه هر کسی هر اسبی رو که مطمئن نبود چه نژادی داره بذاره اینجا!!!

ظاهرا من زیادی جوش میزنم و این قضیه واسه بقیه ( حداقل اینجا ) اهمیت نداره

سر شناسایی این نژاد و خاستگاهش و 100 تا موضوع دیگه بارها و بارها بحث شده و 1 بارم شما تاپیک های منو که 15 دقیقه فقط تایپ فارسیش کرده بودم تا شاید کمکی کرده باشم یا حرفمو برسونم پاک کردید تو 1 بحث نمیدونم چرا!!!!

فکر میکنم دیگه تو حوصله ی شما نباشه بحثای قدیمی رو تکرار کنیم !!! حد اقل من که دیگه احساس میکنم فایده نداره!!!

sonia

Member
ببخشید شما که اینقدر از اسب دره شور صحبت میکنید

میشه شجره اسب دره شور رو برای ما بگید

شجره اسب دره شوری رو بگم؟؟؟ میشه منظورتون رو واضح تر بگید؟؟ شجره چیش رو بگم؟؟ البته اگه هدفتون شناختن این اسبا هست نه چیز دیگه!!

اگرم هدفتون شناختن نیس چیز دیگه ای هست به هدفتون برسید من کاری به این کارا ندارم دیگه

♘امیرحسین♞

مدیر عزیز اگه هر شهری (که 2 3 تا شهر بیشتر نیستن) میگن اسب ما دره شوری هست یعنی قوانین خاصی وجود نداره واسه این نژاد؟؟؟ با این وجود فکر نمیکنید خیلی از زحمات و دلسوزی هایی که واسه حفظش انجام شده زیر سوال بره که اصلا اینهمه زحمت واسه چی بود؟
من قبول دارم شما از یموت تا عرب و کرد در این اسبایی که معرفی شده به این اسم دیدید و متاسفانه از بی اطلاعی مردمی هست که هر اسبی رو که نتونستن بگن فلان نژاد رو داره یا اسب ایل یا بومیشون رو میگن دره شوریه!!!
اما اگه به فرض اصفهانیا و تهرانیا به اسباشون بگن عرب دلیل میشه اسب عرب تو هر شهری 1 تعریف داره؟؟؟

راستش از شما انتظار حمایت بیشتری داشتم تا انجمن دره شوری بتونه مثل کرد یا عرب یا بقیه قسمت های سایت اعتبار داشته باشه نه اینکه هر کسی هر اسبی رو که مطمئن نبود چه نژادی داره بذاره اینجا!!!
ظاهرا من زیادی جوش میزنم و این قضیه واسه بقیه ( حداقل اینجا ) اهمیت نداره
سر شناسایی این نژاد و خاستگاهش و 100 تا موضوع دیگه بارها و بارها بحث شده و 1 بارم شما تاپیک های منو که 15 دقیقه فقط تایپ فارسیش کرده بودم تا شاید کمکی کرده باشم یا حرفمو برسونم پاک کردید تو 1 بحث نمیدونم چرا!!!!
فکر میکنم دیگه تو حوصله ی شما نباشه بحثای قدیمی رو تکرار کنیم !!! حد اقل من که دیگه احساس میکنم فایده نداره!!![/quote]

من تلاشم رو کردم در رمینه این نزاد و اولین عکسهای این نراد را خودم چندسال پیش گرفتم و گذاشتم
ولی چیزی که دیدم این بود که تیپهای بسیار مختلف جاهای مختلف وجود داره. و شماه هم بخاطر ارتباطتتون با یکی از تولید کننده ها بیطرف قضاوت نمیکنید.
و قاطی شدن دره شور و عرب و آخال اجتناب ناپذیره. تیپهایی که من دیدم در اصفهان که کاملا شبیه ترکمن هستند یا در رفسنجان که اگر داغ عرب میخوردند شاید بهتیرهای خالص میشدند.

♘امیرحسین♞

من تلاشم رو کردم در رمینه این نزاد و اولین عکسهای این نراد را خودم چندسال پیش گرفتم و گذاشتم
ولی چیزی که دیدم این بود که تیپهای بسیار مختلف جاهای مختلف وجود داره. و شماه هم بخاطر ارتباطتتون با یکی از تولید کننده ها بیطرف قضاوت نمیکنید.
و قاطی شدن دره شور و عرب و آخال اجتناب ناپذیره. تیپهایی که من دیدم در اصفهان که کاملا شبیه ترکمن هستند یا در رفسنجان که اگر داغ عرب میخوردند شاید بهتیرهای خالص میشدند.

akbar470

Member
دوستان اسب سفید و سیاه صفحه اول را با معرفی نژادشون معرفی کنند؟؟
کسی فیلمی از این اسبها نداره؟؟

sonia

Member

ممنون از شما که تلاش کردید و بی تفاوت نبودید نسبت به این نژاد

بله مدیر محترم من با تولید کننده ای که میفرمایید ارتباط داشتم و خوشحالم که اطلاعات مفیدی از ایشون گرفتم ( میدونم منظورتون کی هست چون 2 3 بار تو سایت حرفایی پشت سرشون زده شد و بهتر بگم پشت سر اسباشون که تلاش زیادی واسه حفظشون شده بود و من به خاطر احترامی که نسبت بهشون داشتم بی تفاوت نموندم و دفاع کردم ازشون!!! این حق رو میدم که شما فکر کنید منظورم بازار گرمی بوده یا الان 1 طرفه به قاضی رفتم )

اما در حقیقت من خودم راجع به این نژاد پرس وجو میکردم و میکنم و نه فقط از اون تولید کننده بلکه از هر پرورش دهنده ای از این نژاد که اسبای دره شوری از اسبای قدیمی دستشون هست اطلاعات میگیرم

چند وقت پیش میخواستم با موافقت یکیشون اسباشونو معرفی کنیم اما بعد به خاطر اینکه مثل قضیه چاپار نشه و حاشیه سازی رو اسبا نکنند و انگ بازار گرمی نذارن رو تاپیکها هم ایشون صلاح دیدن معرفی نشن اسبا هم خودم گفتم پس فردا هر کی می خواست بازار گرمی واسه اسباش کنه میگه کره فلانی هست دره شوری خالصه!!! پس چه بهتر معرفی نشن !! اقلا فعلا در امان باشن از دست حرف دلال ها!!!

خلاصه ی کلام مقاله های زیادی جمع آوری شده گرچه بعضی هاشون ناقص یا کم اعتبار بودن اما روی هم رفته کنار هم که بهشون نگاه بشه به من نتیجه ای میدن که باعث شه فکرنکنم تلاش برای اندک اسبای باقی مونده بیهودس و سرمایه گذاری روی نژادی ترکیبی و ساختگی نیست!!!!

باری.... خوب یا بد امیدوارم کاربر خوبی بوده باشم!! تلاش من این بوده حرف حق رو بزنم و اگر سو تفاهم شده شما برداشت دیگه ای کردید این رو بدونید من تو سایت شما هیچ وقت قصد بازار گرمی یا تخریب نداشتم

اگر گفتم جای معرفی فلان اسب اینجا نیست این مد نظر بوده که شناخت این نژاد با دیدن سایت برای تازه واردهای دنیای اسب میسر باشه وگرنه از ارزش اون اسب به هیچ وجه کم نمیشه و هستند دوستانی که بهتر از من این نژاد رو میشناسن و احتیاج به نظر من روی اسب نیست که کسی قضاوت کنه!!!

Javad Gh

Member
عكس جديد( زردالو/رخش)

تعزيه در كوار.شيراز برگزار شد.

پیوست ها

• IMG_1204.png
    IMG_1204.png
    856.9 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • IMG_1211.png
    IMG_1211.png
    960.4 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • IMG_1210.png
    IMG_1210.png
    1 مگایابت · بازدیدها: 14
  • IMG_1215.png
    IMG_1215.png
    979.4 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • IMG_1212.png
    IMG_1212.png
    1,002.6 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • IMG_1213.png
    IMG_1213.png
    1,010.3 کیلوبایت · بازدیدها: 19

aman_tsr

Member
راستش به نظرم به جای این بحثهای بچه گانه بهتره دوستانی که با این نژاد سر و کار دارند به معرفی و خلوص این نژاد بپردازند حرف اون دوستی که فرمودند در هر جایی درهشوری تیپ خاص خودش را داره یا اینکه هر جا اسب را به هیچ نژاد نمیتونند بچسبونند اون را به نژاد درهشور نسب میدند قبول دارم اما من از اساتید محترم تقاضا دارم با معرفی بیشتر و البته هماهنگی یکدیگر همتی کنند و این نژاد اصیل و پرآوازه ایرانی را از هر لحاظ اثبات نمایند به امید روزی که نژاد درهشوری نیر کتاب انساب خاص خود را داشته باشد. بنده یکی از شیفتگان این نژاد هستم با دیدن اسبهای این نژاد مانند زردآلو سالار و ... لذت میبرم و از دیدنشون سیر نمیشم .

بالا