lord bey shah

Farib

Member
باشه. به نظر من اول بايد هدف از توليد معلوم بشه. وقتي فهميديم بايد چه كار كنيم اونوقل خيلي از مسايل حل ميشه . مثلا اگه ميخوايم اسب زيبايي توليد كنيم بايد فاكتورهاي زيبايي رو توش تقويت كنيم نه اينكه بيايم اسباي 100% ورزشي مثلا استقامتي رو از زيبايي بكشيم.
پس اول بايد تكليفمون رو باخودمون روشن كنيم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Farib گفت:
باشه. به نظر من اول بايد هدف از توليد معلوم بشه. وقتي فهميديم بايد چه كار كنيم اونوقل خيلي از مسايل حل ميشه . مثلا اگه ميخوايم اسب زيبايي توليد كنيم بايد فاكتورهاي زيبايي رو توش تقويت كنيم نه اينكه بيايم اسباي 100% ورزشي مثلا استقامتي رو از زيبايي بكشيم.
پس اول بايد تكليفمون رو باخودمون روشن كنيم.
کاملا موافقم
ما اسب ورزشی داریم که برای خودش کلاس داره ممکنه زیبایی هم باشه
ولی محل قدرت نمائیش جای دیگریست

ali.sh

Member
خیلیم خوب من بحث های زیادی توی 9 صفحه قبلی دیدم که به دوتاشون جواب می دم اگه درست متوجه صحبت دوستان نشدم اصلاح بفرمایید
1- بحث حفظ خون خالص ایرانی :
من خودم به این عقیده ام که باید خون خالص هارو حفظ کرد نه صرفا برای اینکه خون خلص هستند برای اینکه نسبت به اسبان وارداتی نقات قوت زیادی دارند مثل قدرت واستقامت ومحکم بودن دست پا که نسبت به اسبان وارداتی سرتر هستند وبه نظر من باید با تلفیق خونهای خالص خودمون با اسبان وارداتی هم اسبی زیبا و هم اسبی پر قدرت تولید کنیم ودلیل دیگری که با واردات اسب موافقم اینه که تولید اسب اصیل خالص با اسب اصیل وارداتی هیچ منافاتی نداره و این نیست که اگه ما به طرف اسب وارداتی رفتیم دیگه اسب اصیل رو فراموش کنیم و یا بخاطر تولید اسب اصیل خالص ایرانی دیگه به فکر تولید اسبان زیبا با استفاده از اسبان اصیل وارداتی نباشیم
2موضوع دیگه بحث وارد کردن لرد بود
خوب همه خوب می دونند که باوارد کردن مبارک به ایران وبحث اصلاح کله های گنده اسبان خالص ایرانی خون مصری به ایران وارد شد که مورد استقبال زیادی هم قرار گرفت و طبق اماری که من گرفتم میانگین کشش از مبار در سال حدود 60 مادیان است که باعث تولید کره های زیادی از این سیلمی شد و به دلیل نبودن سیلمی های زیبایی که کار مبارک رو کامل کنند کشش های زیادی بین کره های مبارک انجام شد که چون انها نسل دوم فرزندان مبارک بودند با مشکلات زیادی روبرو نشدن ولی با رسیدن کره های نسل دوم به سن تولید مثل به دلیل نبودن سیلمی های خوب دوباره به کشش با کره های مبارک پرداختند که جواب نداد به این دلیل تمام تولید کنندگان اسبان اصیل جای خالی سیلمی های دیگر وارداتی را احساس کردن که نتیجه ان واردات اسبهای زیادی بود با تیره وخط خونی های متفاوت که اکثرا از مبارک بدتر بودن وجوابگوی انتظارات تولید کنندگان نبودند به همین دلیل ما به فکر وارد کردن یک سیلمی که حداقل در سطح مبارک باشه به فکرمون رسید و با اقای فاظلی که شرکتی در این زمینه تاسیس کردن صحبت کردیم که ایشون طبق خاسته های ما که نریونی رنگی و مقام دار بود لرد بی شاه رو به ما معرفی کردن که با تحقیق از طریق اینترنت وعکس و فیلمهای که برای ما فرستادن ما تصمیم به خرید لرد گرفتیم وهمینطور که خودتون می دونید لرد با شجره ای فوق العاده که ما نظیرشو در ایران نداریم دارای مقام دوم لهستان
سوم اروپا ومقام پنجم جهان در سال 2008 است.
اگر به نظر شما من اشتباه می کنم لطفا ایرادتون رو بگید

امید زمانی

Active member
یعنی ما یه اسب در حد مبارک وارد کردیم ؟ پس یعنی پس رفت 20 سال بعد اسبی در همان سطح ؟ لرد در سطح جهانی چه حرفی برای گفتن دارد ؟ قراره ما با سیلمی لرد چی تولید کنیم ؟فکر می کنید با مادیانهای ما چی تولید میکنه لرد ؟

ali.sh

Member
پاسخ : lord bey shah

اولا من گفتم حداقل در سطح مبارک
دوما مبارک یک شروع بود برای اصلاح اسبان اصیل ایرانی و لرد و اسبان وارداتی دیگه ادامه راه هستن برای رسیدن به تولید کره هایی که در زیبایی در سطح جهان باشند
سوما فکر کردید که اسبان زیبایی که در مصر .امریکا .اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس تولید می شن از ابتدا به همین زیبایی بودن اونها اسبهاشونو از کجا اوردن؟ ا ز مریخ؟
اونها هم با نسل کشی از اسبهای زیباتر نسبت به اسبهای دیگر به اینجا رسیدن که برای انها سالهای زیادی طول کشید ولی برای ما با استفاده از خون های خالص خودمون با سیلمی های خوب دنیا (منظورم لرد نیست)حتی سیلمی های زیبای داخلی و حتی سیلمی های زیبای خالص که در کشور هستند می تونیم به تولید کره های زیبا دست پیدا کنیم

Farib

Member
امید زمانی گفت:
یعنی ما یه اسب در حد مبارک وارد کردیم ؟ پس یعنی پس رفت 20 سال بعد اسبی در همان سطح ؟ لرد در سطح جهانی چه حرفی برای گفتن دارد ؟ قراره ما با سیلمی لرد چی تولید کنیم ؟فکر می کنید با مادیانهای ما چی تولید میکنه لرد ؟
اولا که لرد حرفای جهانیش رو قبلا تو مسابقات جهانی زده. ثانیا بزار کره هاش بیان اونوقت میشه سیلمی رو بهتر شناخت.

Farib

Member
ali.sh گفت:
اولا من گفتم حداقل در سطح مبارک
دوما مبارک یک شروع بود برای اصلاح اسبان اصیل ایرانی و لرد و اسبان وارداتی دیگه ادامه راه هستن برای رسیدن به تولید کره هایی که در زیبایی در سطح جهان باشند
سوما فکر کردید که اسبان زیبایی که در مصر .امریکا .اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس تولید می شن از ابتدا به همین زیبایی بودن اونها اسبهاشونو از کجا اوردن؟ ا ز مریخ؟
اونها هم با نسل کشی از اسبهای زیباتر نسبت به اسبهای دیگر به اینجا رسیدن که برای انها سالهای زیادی طول کشید ولی برای ما با استفاده از خون های خالص خودمون با سیلمی های خوب دنیا (منظورم لرد نیست)حتی سیلمی های زیبای داخلی و حتی سیلمی های زیبای خالص که در کشور هستند می تونیم به تولید کره های زیبا دست پیدا کنیم
حرفای خوبیه!

ali.sh

Member
ممنون
من چون تازه عضو شدم الان داشتم نوشته های صفحات پیش رو با دقت می خوندم متوجه شدم که اکثر دوستان نگران اسب اصیل خالص ایرانی هستند ودلیل مخالفت با لرد و واردات اسب از طرف اونها هم همینه که واقعا هم جای نگرانی داره برای همین من پیشنهاد می کنم که یک صفحه دیگه برای این موضوع درست بشه که توی اون راههای نجات خون خالص بررسی بشه

Farib

Member
ali.sh گفت:
ممنون
من چون تازه عضو شدم الان داشتم نوشته های صفحات پیش رو با دقت می خوندم متوجه شدم که اکثر دوستان نگران اسب اصیل خالص ایرانی هستند ودلیل مخالفت با لرد و واردات اسب از طرف اونها هم همینه که واقعا هم جای نگرانی داره برای همین من پیشنهاد می کنم که یک صفحه دیگه برای این موضوع درست بشه که توی اون راههای نجات خون خالص بررسی بشه
قبلا امیرحسین زحمتشو کشید ولی کمنر مورد توجه قرار گرفت.

ali.sh گفت:
ممنون
شخصا مخالف حضور امثال لرد نيستم اما متاسفانه بعلت عدم توانايي ما در حفظ خون خالص حضور اين اسبا تاثير خودش رو روي خون خالص ما خواهد گذاشت

امید زمانی گفت:
كجا پس رفت تا 20 سال پيش ؟!!! مثل اينكه يادتون رفته لرد اخيرا مقام 5 زيبايي دنيا رو گرفته نه 20 سال پيش

امید زمانی

Active member
ایجن روز قهرمان زیبایی آمریکا بود که وارد شد ! لرد مسابقه ای که توش 5 ام شده رو در صفحه های قبل بررسی کردیم ! آیا لرد از لحاظ زیبایی در دنیا 5امه ؟؟؟!!!!! :eek:

shabdiz

Member
خب من رفتم این 9تا صفحه رو دوباره خوندم وباید بگم دوستان موضع گیریهای متفاوتی داشتن از همه دری میگفتن و بلاخره نمیشد فهمید کدوم
وری هستن، از هر دری صحبت میکنن که اگه یکی یه جا گفت هی فلانی این حرف رو شما زدی بگه نه من اینجا یه همچین چیزی گفتم .

ali.sh گفت:
1- بحث حفظ خون خالص ایرانی :
من خودم به این عقیده ام که باید خون خالص هارو حفظ کرد نه صرفا برای اینکه خون خلص هستند برای اینکه نسبت به اسبان وارداتی نقات قوت زیادی دارند مثل قدرت واستقامت ومحکم بودن دست پا که نسبت به اسبان وارداتی سرتر هستند وبه نظر من باید با تلفیق خونهای خالص خودمون با اسبان وارداتی هم اسبی زیبا و هم اسبی پر قدرت تولید کنیم ودلیل دیگری که با واردات اسب موافقم اینه که تولید اسب اصیل خالص با اسب اصیل وارداتی هیچ منافاتی نداره و این نیست که اگه ما به طرف اسب وارداتی رفتیم دیگه اسب اصیل رو فراموش کنیم و یا بخاطر تولید اسب اصیل خالص ایرانی دیگه
به فکر تولید اسبان زیبا با استفاده از اسبان اصیل وارداتی نباشیم

مطلبی که شما توضیح دادین با عنوانتون در تضاد محضه.

بابت آمار و ارقامی که دادین باید بگم اگه همه کسانی که اسبهاشون رو با مبارک و یا لرد کشش میدن آدمهای آگاه و با اطلاعی بودن و کاملا اشراف
داشتن من خودم حاضرم طرفدار لرد بشم ! گو اینکه ترجیح میدم نیست بشم.
خیلی چیزای دیگه رو هم که نوشتید و همینطور دوستانی که کباده میکشن جوابش رو دوستان به خوبی بهتون دادن که برگردید صفحات قبل بخونید .
دقیق بخونید!
هر وقت کره لرد تونست با اسبی مثل پازن و یا پاسارگارد که عکساشون هست تو انجمن برابری کنه میتونید جولان بدید و اگرنه خودتون رو خسته نکنید.

ali.sh

Member

--------------------------------------------------------------------------------
ایجن روز قهرمان زیبایی آمریکا بود که وارد شد ! لرد مسابقه ای که توش 5 ام شده رو در صفحه های قبل بررسی کردیم ! آیا لرد از لحاظ زیبایی در دنیا 5امه ؟؟؟
...........
خودتون خوب می دونید که مسابقات زیبایی پاریس در سال 2008 بالاترین سطح شو اسبان اصیل در سال 2008 بوده وحداقل در این سال شو دیگه ای در این سطح نبوده
واستناد ما فقط به مقام لرد نیست بلکه شجره این اسب که پر از اسبان مشهور که در زمان خود همه جزو قهرمانهای زیبایی بودند و به نظر من لرد در رده خودش(یعنی همسن سال های خودش)جزو ده اسب برتر دنیا است

امید زمانی

Active member
این جمله دیگه عالی بود ! جزء 10 اسب برتر دنیا؟ یک کره مگنوم یا مروان معرفی کنید که لرد از او زیباتر باشد و اگر نه من 30 تا معرفی می کنم که از لرد زیباترند و هم سن او ! کاش کسانی که دفاع میکنند از این سیلمی افراد آگاه تری بودند که بحث ثمره داشت !

ali.sh

Member
مطلبی که شما توضیح دادین با عنوانتون در تضاد محضه.

بابت آمار و ارقامی که دادین باید بگم اگه همه کسانی که اسبهاشون رو با مبارک و یا لرد کشش میدن آدمهای آگاه و با اطلاعی بودن و کاملا اشراف
داشتن من خودم حاضرم طرفدار لرد بشم ! گو اینکه ترجیح میدم نیست بشم.
خیلی چیزای دیگه رو هم که نوشتید و همینطور دوستانی که کباده میکشن جوابش رو دوستان به خوبی بهتون دادن که برگردید صفحات قبل بخونید .
دقیق بخونید!
هر وقت کره لرد تونست با اسبی مثل پازن و یا پاسارگارد که عکساشون هست تو انجمن برابری کنه میتونید جولان بدید و اگرنه خودتون رو خسته نکنید.

[/quote]
خوب اینجا هیچکس قصد دعوا نداره که کباده بکشیمو بچه هارو صدا کنیم !
بعد از اون اینکه شما که اینهمه سنگ خون خالص رو به سینه می زنید فکر می کنید اسبانی که در جا های دیگه دنیا به غیر از خوزستان وایران هستند خون خالص ندارند این اسبها بعد از رفتن به مصر در زمانهای قدیم ورفتن به امریکا در 100 سال اخیر نژاد انها تغییر کرده و دیگه اصیل نیستند ؟
من فکر می کنم که تولید کنندگان باید به سمت تولید اسبان زیبا و قوی بروند حالا با استفاده از اسبهای وارداتی یا اسبان خالص ایرانی
بعد از اون اینکه شما شک در کره دهی لرد دارین و اگه کره های لرد بهتر یا مثل پازن بشن دیگه مشکلتون با لرد حله؟

ali.sh

Member
ما تمسخر همدیگه به جایی نمیرسیم که شما می خواین بهش برسین
اگر اسبان زیباتری از لرد اینقدر زیاد هستند حداقال 5 تا دیگشون اگه تو مسابقه شرکت می کردن و لرد دیگه 5 نبود واینجوری که شما میگی با دیدن یک عکس از اسبی که نمیشه رتبه بندی کرد همینطور که می دونید زیبایی وزیباتر بودن باید در قیاس با اسب یا هر چیز دیگه ای باشه و ما زیبای مطلق نداریم که بر اساس اون رتبه بندی کنیم

ali.sh

Member

و مگنوم که شما اسمش رو اوردین عمو یه لرده که بعید نیست لرد مثل مگنوم کره بده

shabdiz

Member

ali.sh گفت:
خوب اینجا هیچکس قصد دعوا نداره که کباده بکشیمو بچه هارو صدا کنیم !
بعد از اون اینکه شما که اینهمه سنگ خون خالص رو به سینه می زنید فکر می کنید اسبانی که در جا های دیگه دنیا به غیر از خوزستان وایران هستند خون خالص ندارند این اسبها بعد از رفتن به مصر در زمانهای قدیم ورفتن به امریکا در 100 سال اخیر نژاد انها تغییر کرده و دیگه اصیل نیستند ؟

کباده کشیدن در ادبیات کنایه از ادعا کردن هست.
من تاریخ رو میدونم و اینکه عرب مصری چی بوده و حالا چی هست در هرصورت ممنون بابت یادآوری.

ali.sh گفت:
بعد از اون اینکه شما شک در کره دهی لرد دارین و اگه کره های لرد بهتر یا مثل پازن بشن دیگه مشکلتون با لرد حله؟

من که همچین حرفی نزدم مگه اینکه خودتون شک داشته باشید ،در مورد لرد باید بگم من همین الانشم که لرد رو با اسبی مثل پازن و یا حتی
پاسارگارد مقایسه میکنم پازن و پاسارگارد رو بسی زیبا تر میبینم.
ما که بخیل نیستیم ،حسودم نیستیم ایشالا مثل کره های مگنوم بشن.

بالا