چگونه زمين بخوريم؟!

تازه اگه سوارکار خوبی بودی تو قسمت تازه واردها پینگیلیش نمینوشتی!!!!:dodgy:
شوخی می‌کنم رضا جون. اما فارسی بنویس...:cool:

چشم آقاي خوشتيپ.فارسي.اما جدا من با اين موضوع مخالفم.طرح اين موضوع چه لزومي داره؟ خوب واقعا پر واضحه كه من سواركار نيستم.فقط يك اسب دوستم.كه شايد اونم نباشم.اما با احترام خاصي كه به بهراد مي زارم ولي مثل اينكه بگيم اين پل ريخته چجوري دوباره بسازيمش؟يه نفر تو جمع پاشه وايسته بگه من يه چيزي فهميدم. پل ريخته!!
سوال:كدام يك به كاهش آسيب زمين خوردن از اسب كمك مي‌كند؟
1.اسب خوب بوده سوار کار خوب نبوده؟
2. از اسب بييفتين از اصل نيفتين!
3.فارسي بنويس!!!!!
4.همه موارد

mahsa

Member
با نظر علی‌ عزیز موافقم. اسب به هیچ عنوان از روی آدم رد نمی‌شه،و جالبه. دیدم سورایی که در حالت سرعت زیاده اسب میخورن زمین و اسب یه دفعه میخ کوب می‌شه سر جاش،
(این صحنه‌رو حتما خیلی‌ها دیدن)
به نظر من اگه بلند نمیشدین مطمئناً اسب از روتون رد نمی‌شد،یا دور میزد به قول خودتون و یا کنارتون که میرسید وایمیستاد،

البته این مطلب در مورد همه اسبها صادق نیست من سوار یه اسب خیلی بیشخصیت بود میشدم و کلا" خیلی با هم مشکل داشتیم بعد از مانع تعادلم از دست دادم و به سمت جلو پرتاب شدم اسبم هم خیلی راحت از روی پام رد شد:blushsmiley: البته مشکلی برام پیش نیومد ولی بعضی از اسبها خیلی نامردن نمونه شم یکی از دوستام بود که وقتی افتاد اسبش بعد از طی مسیری برگشت و یه جفتک بهش زد:laughingsmiley:

mahsa

Member
من قرار یه کلاس فشرده چگونه زمین بخوریم برای دوستان بذارم دوست داشتین شرکت کنید:winksmiley02: از شوخی گذشته خیلی خوبه که سوارکار بدونه چطوری بخوره زمین اگر مربی توضیحاتی قبل از سواری یده که عالی میشه

hmd

Member
واقعا اسب از روی آدم رد نمیشه؟؟؟
من دفعه دومی که افتادم اصلا نتونستم از جام بلند شم،و اسب هم خالی داشت میرفت(!)
تا اینکه دیگه داشت میامد طرف من و به من نزدیک میشد طوری که حس کردم الانه که از روم رد شه(!!!!!)و به هر مکافات و سختی بود از روی زمین بلند شدم.
در این وضعیت اگر همچنان که اسب چهارنعل میامد طرف من و من هم همونطور روی زمین افتاده بودم و بلند نمیشدم،عکس العمل اسب چی بود؟متوقف میشد و دور میزد یا از گوشه کنار خودشو رد میکرد؟یا حالت سومی هم هست؟؟!!

منم چند بار تو سرعت زیاد دقیقا جلوی پای اسب زمین خوردم ولی هر دفعه سریع اسب وایساده.
حتی یه بار که سرعت داشت جلوی دیوار کپ کرد و من از گردنش پرت شدم تو دیوار و واقعا تو اون لحطه گفتن الان بین اسب و دیوار له می شه ولی وقتی چشامو باز کردم دیدم بالا سرم وایساده و نگام می کنه...
حتی اسبایی که مسن تر و با تجربه ترن حواسشون هست که وقتی زیر دستو پاشون میوفتی بهت ضربه ای نخوره.
توی فیلمای قدیمی هم وقتی می خوان با اسب از رو آدم رد بشن طرفو می کنن تو گونی که اسب نبینتش....وگرنه رد نمی شه:smilingsmiley:

البته این مطلب در مورد همه اسبها صادق نیست من سوار یه اسب خیلی بیشخصیت بود میشدم و کلا" خیلی با هم مشکل داشتیم بعد از مانع تعادلم از دست دادم و به سمت جلو پرتاب شدم اسبم هم خیلی راحت از روی پام رد شد:blushsmiley: البته مشکلی برام پیش نیومد ولی بعضی از اسبها خیلی نامردن نمونه شم یکی از دوستام بود که وقتی افتاد اسبش بعد از طی مسیری برگشت و یه جفتک بهش زد:laughingsmiley:
توی همه چیز استثنا داریم... حتی اسبای قاتل هم بودن!...
این یه چیز کلی‌ بود مهسا خانوم:smilingsmiley:

اين عكس ها مربوط به مسابقات المپيك هستش.اين زمين خوردن حرفه‌ايه؟

پیوست ها

• P200808180946434677218462.jpg
    P200808180946434677218462.jpg
    36 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • P200808180947122072273522.jpg
    P200808180947122072273522.jpg
    37.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • P200808180947472882954829.jpg
    P200808180947472882954829.jpg
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • P200808180948062032237111.jpg
    P200808180948062032237111.jpg
    35.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • P200808180948231379015557.jpg
    P200808180948231379015557.jpg
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5

parisa

Member
چه جالب به نظر میاد که این سوارکار عزیز دستجلو را ول نکرده اما چی شده اسبش اینجوری خورده زمین نمی فهمم
اما فکر نکنم این روش حرفه ای باشه ، حرفه ای هست؟

mahsa

Member
چه جالب به نظر میاد که این سوارکار عزیز دستجلو را ول نکرده اما چی شده اسبش اینجوری خورده زمین نمی فهمم

فکر کنم قبل از مانع جلوتر از اسب بوده و وقتی اسب میپره نتیجه ش این شده در مورد دست جلو هم وقتی اسب پریده از گردن اویزون شده که دست جلو تو دستش مونده بوده به نظر من که حرفه ی نیست
دلیل افتادن اسب نمیفهمم:ph34r-smiley:

parisa

Member
فکر کنم قبل از مانع جلوتر از اسب بوده و وقتی اسب میپره نتیجه ش این شده در مورد دست جلو هم وقتی اسب پریده از گردن اویزون شده که دست جلو تو دستش مونده بوده به نظر من که حرفه ی نیست
دلیل افتادن اسب نمیفهمم:ph34r-smiley:
موافقم حرفه ای نخورده زمین

سنا

Active member
سوار كار تو اين عكسي كه پيداست موقع فرود اومدن. برنگشته به نشست خودش و در همون حالت تكيه به ركاب مونده كه با رسيدن دستاي اسب به زمين اون ضربه باعث شده سواركار از جلوي اسب بيفته كه خيلي هم بد افتاده چون با سر خورده زمين كه ميتونست به قطع نخاع و شكستن گردن و خيلي عواقب بد ديگه دچار بشه.اشتباه دوم اينكه دست جلو رو ول نكرده
اگر بعد از اينكه خورديم زمين 1% هم اسب نايسته و بخواد شروع كنه به تاخت رفتن و دويدن اين دستجلو ميپيچه تو دست سواركار و باعث ميشه نتونه از مسير اسب زود دور شده و با اسب كشيده بشه
اما يه چيز خوبي كه هست اينه كه سواركار دست جلو رو كه در دست داره مانع فرار كردن اسب ميشه و ميتونه زود كنترلش كنه و سريع سوارش شه.بستگي به اسب داره و اخلاق اسب كه سواركار بهتر از هركسي اسبشو ميشناسه.

parisa

Member
سنا جان نکات مهمی را ذکر کردی اما نظرت را درباره خوردن زمین اسب هم بگو چون من این جور زمین خوردن را تجربه کردم اما اسبم زمین نخورد
دوستان اگر کسی نظری داره لطفا بگه چون برام جالبه که بدونم چه اتفاقی افتاده :laughingsmiley:

mahsa

Member
منم با پریسا موافقم اگر توضیح بدین اسب چطوری خورده زمین خیلی خوب میشه
یه بار بعد از افتادنم دست جلو نمیدونم چطوری رفت زیر دست اسبم ولی نخورد زمین البته زود به دادش رسیدیم احتمال داشت اینطوری بخوره زمین؟

سنا جان نکات مهمی را ذکر کردی اما نظرت را درباره خوردن زمین اسب هم بگو چون من این جور زمین خوردن را تجربه کردم اما اسبم زمین نخورد
دوستان اگر کسی نظری داره لطفا بگه چون برام جالبه که بدونم چه اتفاقی افتاده :laughingsmiley:

منم با پریسا موافقم اگر توضیح بدین اسب چطوری خورده زمین خیلی خوب میشه
یه بار بعد از افتادنم دست جلو نمیدونم چطوری رفت زیر دست اسبم ولی نخورد زمین البته زود به دادش رسیدیم احتمال داشت اینطوری بخوره زمین؟
این ۵ عکس مربوط به یه صحنه نیست.اون عکسی‌ که اسب افتاده مربوط به ۴ عکس قبلش نمیشه و یه عکس جداست، به ۵ عکس خوب نگاه کنین و دقت کنین متوجه میشین:winksmiley02:

این ۵ عکس مربوط به یه صحنه نیست.اون عکسی‌ که اسب افتاده مربوط به ۴ عکس قبلش نمیشه و یه عکس جداست، به ۵ عکس خوب نگاه کنین و دقت کنین متوجه میشین:winksmiley02:

برا اینکه تفاوتهای ریز رو توی عکسها مشخص کنین و متوجه بشین عکسی که اسب خورده زمین, یه صحنه و یه اسب دیگست به این چیزها خوب نگاه کنین:
کلاه سوار کار. بسته نشدن یال اسب با کش توی عکسی که اسب خورده زمین. سفیدی قلمهای اسب.رکاب زین، زاویه عکسها و زاویه نور که مشخص می‌شه در یک نقطه نیستن(البته زاویه هایی که عکس گرفته شده فرق داره اما باز هم اگه خوب دقت کنین می فهمین)

سنا

Active member
امين راست ميگه
ببين پريسا زمين خوردن اسب بعد از مانع دلايل زيادي داره اما دليل اصلي اينكه ما تكيه به ركاب ميكنيم حفظ تعادل خودمون و اسبه خوب وقتي سواركار وزن سرش رو روي اسب ميندازه(با پايين انداختن سر)يا اون موقع كه اسب داره مياد دستاشو بذاره رو زمين به جاي نشست صحيح به عقب بعد از تكيه كردن به ركاب با اسب به سمت زمين بيايم خوب طبيعيه وزنمون سنگيني ميكنه رو بدن اسب و اسب نميدونه چجوري تعادلش و قدرت دستاش رو تنظيم كنه بد جور دستاش خالي ميشه و ميفته كه فوق العاده واسه پاهاش مضره.

parisa

Member
اوه اوه اوه
عجب بد صوتی دادم :blushsmiley:
بچه ها ببخشید که دقت نکردم
اما میشه لطف کنید و عکسای مرتبت به عکس آخر را بزارید چون برام جالبه که بدونم تو این صحنه چی شده
ممنون میشم

بالا