چگونه زمين بخوريم؟!

اين هفته يه اسب به من دادند كه واقعا اسب خوبو سرحالي بود اما تربيت نداشت! اصلا بلد نبود وايسته!ميكشتيش وا نميستاد! اصولا هم يورتمه ميرفت.بايد ميگرفتيش تا قدم بره.
خلاصه اين اسب نزديك بود من رو بزنه زمين.
راستي چجوري بايد درست زمين خورد؟تا كمتر اسيب ديد؟

اين هفته يه اسب به من دادند كه واقعا اسب خوبو سرحالي بود اما تربيت نداشت! اصلا بلد نبود وايسته!ميكشتيش وا نميستاد! اصولا هم يورتمه ميرفت.بايد ميگرفتيش تا قدم بره.

اشتباه همه ی ما آماتورها اینه که فکر می کنیم باید با کشیدن دستجلوها اسب رو نگه داریم که این یه اشتباه محضه،با فشار پا،فرو بردن شکم به داخل(سفت کردن عضله شکم)،سنگینی نشیمن وخیلی آهسته با یه اشاره کوچولو به دستجلو می توان اسب رو براحتی نگه داشت.
تا جایی که من می دونم در مورد زمین خوردن با صورت،بهترین راه گرفتن دو دست به صورت ضربدر وگاردی جلوی صورته.
بقیه موارد هم زحمت توضیحش با اساتید بزرگواره.

به عنوان یک مبتدی نظرم این است که اصلا در مورد اسب آموزش ندیده نمیشود با کشیدن دستجلو متوقفش کرد.بنده خودم امتحان کردم و به هیچ وجه کشیدن دستجلو جواب نداد،کمااینکه باعث زمین خوردن من هم شد!!!
توصیه ای که دارم این است که از اسب آموزش دیده برای سواری استفاده کنید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید
موفق باشید

به عنوان یک مبتدی نظرم این است که اصلا در مورد اسب آموزش ندیده نمیشود با کشیدن دستجلو متوقفش کرد.بنده خودم امتحان کردم و به هیچ وجه کشیدن دستجلو جواب نداد،کمااینکه باعث زمین خوردن من هم شد!!!
توصیه ای که دارم این است که از اسب آموزش دیده برای سواری استفاده کنید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید
موفق باشید
نفس جان
اسب آموزش دیده بوده ولی آموزشش برای ایست,کشیدن دستجلو ها بوده.:tonguesmiley:

سنا

Active member
تا احساس كردي كه امكان داره بيفتي زمين و ديگه راهي واسه نگه داشتن خودت نداري زود پاهاتو از ركاب بيار بيرون و سعي كن بدنتو منقبض نگيري
فقط حواست باشه از تو دست و پاي اسب بري كنار وقتي افتادي و اينكه با سر و صورت رو زمين نياي و در آخر حتما بعد از زمين خوردن دوباره سوار اسبت شو و باهاش در مورد زمين خوردنت و اينكه چقدر ترسيدي صحبت كن

آقايون خانوما.من اصلا نگفتم كه دست جلو رو ميكشيدم! من گفتم اگر اين اسب را هم (مي كشتي) يعني به قتل مي رساندي وا نميستاد! يعني من هر كاري كه درست بود و مربي ميگفت مي كردم ايشان توقف نمي فرمودند.

تا احساس كردي كه امكان داره بيفتي زمين و ديگه راهي واسه نگه داشتن خودت نداري زود پاهاتو از ركاب بيار بيرون و سعي كن بدنتو منقبض نگيري
فقط حواست باشه از تو دست و پاي اسب بري كنار وقتي افتادي و اينكه با سر و صورت رو زمين نياي و در آخر حتما بعد از زمين خوردن دوباره سوار اسبت شو و باهاش در مورد زمين خوردنت و اينكه چقدر ترسيدي صحبت كن

سناي عزيز تشكر كه به سوالم جواب دادين.من هم اين موضوع رو از شنيدم كه بايد بدن رو شل بكنيد.تا كمتر درد بكشيد.به عنوان مثال انسانهايي كه مست هستند ممكنه چندين بار زمين بخورند اما چون بدنشون شله بعد از برطرف شدن اين حالت درد زيادي احساس نمي كنند( يه برنامه اي تو pmc كه در باره ي دفاع شخصي هستش اين موضوع رو مي گفت.)
سپاس

ناشناس

Active member
زمین خوردن از اسب بد نیست

زمانی که از اسب افتادی تا بخای بدنت رو اماده کنی و حواثت رو جمع کنی خوردی زمین تموم شده /

فقط باید مواظب باشید . جایی سواری کنید که زمین خوبی داشته باشه . مخصوصا زمان گشت /

عکس اول بدون اسب خورده زمین اما کلید نشسته داخل صورتش

پیوست ها

• 3Jokes_Radiology%20(4).jpg
    3Jokes_Radiology%20(4).jpg
    21 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • untitled.bmp
    93.8 کیلوبایت · بازدیدها: 17

سنا

Active member
سناي عزيز تشكر كه به سوالم جواب دادين.من هم اين موضوع رو از شنيدم كه بايد بدن رو شل بكنيد.تا كمتر درد بكشيد.به عنوان مثال انسانهايي كه مست هستند ممكنه چندين بار زمين بخورند اما چون بدنشون شله بعد از برطرف شدن اين حالت درد زيادي احساس نمي كنند( يه برنامه اي تو pmc كه در باره ي دفاع شخصي هستش اين موضوع رو مي گفت.)
سپاس
خواهش ميكنم :)
بله اين برنامه رو من هم ميبينم دقيقا درسته اگه بدن رو منقبض گرفت صدمات زيادتري وارد ميشه به بدن
موفق باشيد

علی واحدی

Active member
اشتباه همه ی ما آماتورها اینه که فکر می کنیم باید با کشیدن دستجلوها اسب رو نگه داریم که این یه اشتباه محضه،با فشار پا،فرو بردن شکم به داخل(سفت کردن عضله شکم)،سنگینی نشیمن وخیلی آهسته با یه اشاره کوچولو به دستجلو می توان اسب رو براحتی نگه داشت.
تا جایی که من می دونم در مورد زمین خوردن با صورت،بهترین راه گرفتن دو دست به صورت ضربدر وگاردی جلوی صورته.
بقیه موارد هم زحمت توضیحش با اساتید بزرگواره.

کاملا درسته و با سنگین کردن نشست و ساق بازدارنده کاملا میتوان اسبو کنترل کرد و با کمی بازی با دستجلو کاملا او را مطیع ساخت.
حال این سوال مطرح است که چکاری انجام دهیم که موقع زمین خوردن کمترین آسیبو ببینیم که وظیفه مربیه که به شاگردش ذر نرمشها اینو یاد بده. یکی از این نرمشها اینه که بدون رکاب نرمش نوازش شانه داخل و خارج رو انجام بدیم و تا آنجاییکه میتوانیم پایین برویم(تا مرز اقتادن) و سپس با استفاده از فشار ساقها روی زین برگردیم. این نرمش آمادگی ذهنی و بدنی سوارکارو بالاتر میبره و باعث میشه که موقع زمین خوردن عضلاتش رو سفت نکنه و براحتی از اسب جدا بشیه ولی تا حد مقدور از رها کردن دستجلو اجتناب ورزید. برای زمین خوردن صحیح بدنتان را شل نموده و به محث تماس با زمین با یک غلط زدن از اسب دور شوید که زیر دست و پایش نروید. البته اسب تا بتواند و در توانش باشد سعی میکند که پا روی شما نگذارد حتی اگر به زمین خوردن خودش بینجامد. اسبان دنیای زیبایی دارند که باید عمیق دید.

البته اسب تا بتواند و در توانش باشد سعی میکند که پا روی شما نگذارد حتی اگر به زمین خوردن خودش بینجامد. اسبان دنیای زیبایی دارند که باید عمیق دید.

واقعا اسب از روی آدم رد نمیشه؟؟؟
من دفعه دومی که افتادم اصلا نتونستم از جام بلند شم،و اسب هم خالی داشت میرفت(!)
تا اینکه دیگه داشت میامد طرف من و به من نزدیک میشد طوری که حس کردم الانه که از روم رد شه(!!!!!)و به هر مکافات و سختی بود از روی زمین بلند شدم.
در این وضعیت اگر همچنان که اسب چهارنعل میامد طرف من و من هم همونطور روی زمین افتاده بودم و بلند نمیشدم،عکس العمل اسب چی بود؟متوقف میشد و دور میزد یا از گوشه کنار خودشو رد میکرد؟یا حالت سومی هم هست؟؟!!

تا اینکه دیگه داشت میامد طرف من و به من نزدیک میشد طوری که حس کردم الانه که از روم رد شه(!!!!!)و به هر مکافات و سختی بود از روی زمین بلند شدم.
در این وضعیت اگر همچنان که اسب چهارنعل میامد طرف من و من هم همونطور روی زمین افتاده بودم و بلند نمیشدم،عکس العمل اسب چی بود؟متوقف میشد و دور میزد یا از گوشه کنار خودشو رد میکرد؟یا حالت سومی هم هست؟؟!!

با نظر علی‌ عزیز موافقم. اسب به هیچ عنوان از روی آدم رد نمی‌شه،و جالبه. دیدم سورایی که در حالت سرعت زیاده اسب میخورن زمین و اسب یه دفعه میخ کوب می‌شه سر جاش،
(این صحنه‌رو حتما خیلی‌ها دیدن)
به نظر من اگه بلند نمیشدین مطمئناً اسب از روتون رد نمی‌شد،یا دور میزد به قول خودتون و یا کنارتون که میرسید وایمیستاد،

نفس عزیز تجربه ی اولین وتنها ترین زمین خوردن من شاید بذترین و در عین حال شیرین ترین تجربه ی زمین خوردن بود.من شنیده بودم که اسب از روی آدم رد نمی شه ولی به چشم ندیده بودم تا اولین بار که روی کاوالتی اسب به اصطلاح ناخن بند کرد(اگر درست گفته باشم) من از بالای سر اسب چون سرعتم هم زیاد بود با سروصورت پرت شدم جلوی دستهای اسب ،به نحوی که اصلا قدرت بلند شدن نداشتم وحتی در اون حالت گیجی حس کردم الان اسب از روی من هم رد می شه ،در حالی که کاملا ایست کرد واز کنار من رد شد،از اون موقع ایمان کامل پیدا کردم،ولی یه سوالی که هست اینه که در کورس هم همینطوره؟ قطعا این طور نیست!

سنا

Active member
آره منم نديدم اسب از رو كسي رد شه اما تو كورس فرق ميكنه
سرعت اسب تو كورس خيلي بالاست اسب نميتونه خودشو خيلي كنترل كنه وقتي سوار ميفته
ديديد كه اگه تو كورس سواري بيفته بقيه اسبا مقاومت ميكنن كه از رو طرف رد نشن اما سوارشون اجازه ي تغيير جهت به اسب رو نميده
كلا شايد اسب واسه تهديد به طرف انسان بياد اما از روش رد نميشه مگه اينكه در شرايط استثنا بهش حمله كنه ...

علی واحدی

Active member
نفس عزیز تجربه ی اولین وتنها ترین زمین خوردن من شاید بذترین و در عین حال شیرین ترین تجربه ی زمین خوردن بود.من شنیده بودم که اسب از روی آدم رد نمی شه ولی به چشم ندیده بودم تا اولین بار که روی کاوالتی اسب به اصطلاح ناخن بند کرد(اگر درست گفته باشم) من از بالای سر اسب چون سرعتم هم زیاد بود با سروصورت پرت شدم جلوی دستهای اسب ،به نحوی که اصلا قدرت بلند شدن نداشتم وحتی در اون حالت گیجی حس کردم الان اسب از روی من هم رد می شه ،در حالی که کاملا ایست کرد واز کنار من رد شد،از اون موقع ایمان کامل پیدا کردم،ولی یه سوالی که هست اینه که در کورس هم همینطوره؟ قطعا این طور نیست!

در کورس چون سرعت اسبها خیلی زیاده اسب نهایت سعیشو میکنه که از روی سوارش بپره(در فیلم کورسهای بسیاری من خودم دیده ام) ولی اگر کوچکترین تماسی با سوارش یا اسب دیگری پیدا کنه خودش هم زمین میخوره. ولی کلا اسب در هر حالتی نهایت سعیشو میکنه که از روی سوارش رد نشه.