چه نژادی از اسبهای ایرانی برای درساژ مناسب است؟

سنا

Active member
kamyab گفت:
مطمئن باشید اگر هم بشه، میشه مثل آخال تکه ترکمن یا عرب که بهتریناش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از اون ور میاد
آخه چرا؟؟
چرا هميشه بايد اينطوري بشه واسه ما؟
اون از اصيلمون
اونم از تركمن
چرا با يه مديريت صحيح نبايد كرد رو به همه ي دنيا بعنوان "اسب ايران" معرفي كنيم؟
هيچ چيز كه از بقيه كم نداره هيچ زيادم داره
اگه كشور ديگه اي اسبي مثل كرد ما رو داشتن ميدوني باهاش چه ها كه نميكردن
هنوز كرد هاي ما شناسنامه ندارن!!

kamyab

Member
سنا گفت:
آخه چرا؟؟
چرا هميشه بايد اينطوري بشه واسه ما؟
اون از اصيلمون
اونم از تركمن
چرا با يه مديريت صحيح نبايد كرد رو به همه ي دنيا بعنوان "اسب ايران" معرفي كنيم؟
هيچ چيز كه از بقيه كم نداره هيچ زيادم داره
اگه كشور ديگه اي اسبي مثل كرد ما رو داشتن ميدوني باهاش چه ها كه نميكردن
هنوز كرد هاي ما شناسنامه ندارن!!
چون اعتقاد نداریم
سنا بحثو منحرف نکن
به نظرت کرد خوبه برا درساژ؟

parvardeh bar asb گفت:
من از انگولا عرب هم جواب گرفتم تا حدی ...
منظورتون از آنگلوعرب,کره نسل اول سیلمی عرب با مادیان تروبرد است؟

تا حدی یعنی چی؟تا چه مرحله ای؟
کجا جواب نداد؟

اخلاق؟
انعطاف؟
گام برداری؟
تماس؟
..

گام برداری،تماس.انعطاف...تجمع.اثر پذیری.گفتمان،هماهنگی و ...
oliveira گفت:
منظورتون از آنگلوعرب,کره نسل اول سیلمی عرب با مادیان تروبرد است؟

تا حدی یعنی چی؟تا چه مرحله ای؟
کجا جواب نداد؟

اخلاق؟
انعطاف؟
گام برداری؟
تماس؟
..

سنا

Active member
kamyab گفت:
چون اعتقاد نداریم
سنا بحثو منحرف نکن
به نظرت کرد خوبه برا درساژ؟
من كه رشتم درساژ نيست اما به توانايي هاي اسب كرد در صورت آموزش صحيح ايمان دارم
پرورده بر اسب كه درساژ كار ميكنه
نظرت در مورد درساژ كرد چيه؟

تا جایی که من میدونم،اسب کرد کار خوب میده اما تا حد درساژ ابتدایی.اما بیشتر،واقعا نمیدونم...
سنا گفت:
من كه رشتم درساژ نيست اما به توانايي هاي اسب كرد در صورت آموزش صحيح ايمان دارم
پرورده بر اسب كه درساژ كار ميكنه
نظرت در مورد درساژ كرد چيه؟

kamyab

Member
parvardeh bar asb گفت:
تا جایی که من میدونم،اسب کرد کار خوب میده اما تا حد درساژ ابتدایی.اما بیشتر،واقعا نمیدونم...
به نظرتون میشه بیشتر کار کرد باهاش؟
به امتحانش می ارزه؟؟؟؟؟؟؟

kamyab

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
علمش رو دارید؟ تا ببینید می ارزه یا نه؟
ندارم،سوال کردم از کسانی که علمشو دارن،میگن پرورده بر اسب درساژ کار میکنه شاید مربی ایشون اطلاعاتی داشته باشه

من سوال میکنم حتما اطلاع میدم بهتون.اما حتما هر چقدرم که اسب کار بده،اگه سوار نتونه کار بگیره...
حتما از دادار سوال کنید در باره درساژ خیلی خیلی میدونن...
kamyab گفت:
ندارم،سوال کردم از کسانی که علمشو دارن،میگن پرورده بر اسب درساژ کار میکنه شاید مربی ایشون اطلاعاتی داشته باشه

علی واحدی

Active member
parvardeh bar asb گفت:
من سوال میکنم حتما اطلاع میدم بهتون.اما حتما هر چقدرم که اسب کار بده،اگه سوار نتونه کار بگیره...
حتما از دادار سوال کنید در باره درساژ خیلی خیلی میدونن...
اوه اوه اوه چه بحث داغه اینجا. عزیزانم به نظر بنده با اسبان خالص ایرانی ممکن است در صورت ترین خیلی خوب تا حدی مثلا ایست. چهار قدم به عقب. از ایست به یوزتمه و ازایست به چهار نعل و تعویض دست و حرکت روی محورها را کار کرد ولی در مراحل پیشرفته ممکن است اشکالاتی بوجود آید که آنهم برمیگردد به خون و حس و حواس جمعی اسبان خالص ایرانی. بنده همان نژاد آنگلوعرب را که تلفیق دو خونه (سرد و گرم) ترجیه داده و در سطح قابل قبولی نتیجه گرفته ام. حتی امسال میخواستم برای مسابقات درساژ اسبم را به تهران ببرم که متاسفانه نشد(البته نه مسابقات حرفه ای بلکه تستهای آن). انشاااله به حرفه ای هم میرسد اگر خدا بخواهد.
در ضمن آقای پرورده بر اسب از حس بسیار خوبی برای درساژ برخوردارند و هم اکنون در سطح خوبی میباشند. اگر گفته باشم که بعد از مربیشان توی شیراز بهترین هستند قلو نکرده باشم.

علی واحدی

Active member
kamyab گفت:
کامیاب عزیز بنده اطلاعات مختصری دارم. اگر سوالی دارید مطرح کنید. اگر بتوانم از اطلاعات و تجارب شخصی(نه کپی برداری) حتما جواب میدم و خوشحال میشم که بتونم کمکی هر چند کوچک کرده باشم. برادر شما برادر.

kamyab

Member
baradar گفت:
کامیاب عزیز بنده اطلاعات مختصری دارم. اگر سوالی دارید مطرح کنید. اگر بتوانم از اطلاعات و تجارب شخصی(نه کپی برداری) حتما جواب میدم و خوشحال میشم که بتونم کمکی هر چند کوچک کرده باشم. برادر شما برادر.
متشکرم از لطفتون
بحث سر اینه که اسبای پرخون مثل کرد برای درساژ جواب میدن یا نه؟

علی واحدی

Active member
kamyab گفت:
متشکرم از لطفتون
بحث سر اینه که اسبای پرخون مثل کرد برای درساژ جواب میدن یا نه؟
عزیزم چون درساژ یا اسب درساژ بایستی از حواس بسیار جمع و تجمع فوق العاده بالا و انعطاف بالایی برخوردار باشه همین پرخونی و هیجانیکه اسب کرد داره ممکنه اشکالاتی بوجود بیاره. البته ناگفته نماند که در تواناییهای اسب کرد شکی نیست ولی درساژ خیلی مشکله چه برای اسب چه برای سوار. اصولا اسبهای کرد قدهای کوتاهی دارند حالا اگر یک سوارکار 180 سانت قد داشته باشه پاهاش از زیر شکم اسب آویزون میمونه و ساق و نهایتا مهمیزش کارایی چندانی نخواهند داشت که لازمه درساژه. مخلص شما برادر.

لطف دارید...ما همیشه پیشه شما شاگردیم قربان...
baradar گفت:
اوه اوه اوه چه بحث داغه اینجا. عزیزانم به نظر بنده با اسبان خالص ایرانی ممکن است در صورت ترین خیلی خوب تا حدی مثلا ایست. چهار قدم به عقب. از ایست به یوزتمه و ازایست به چهار نعل و تعویض دست و حرکت روی محورها را کار کرد ولی در مراحل پیشرفته ممکن است اشکالاتی بوجود آید که آنهم برمیگردد به خون و حس و حواس جمعی اسبان خالص ایرانی. بنده همان نژاد آنگلوعرب را که تلفیق دو خونه (سرد و گرم) ترجیه داده و در سطح قابل قبولی نتیجه گرفته ام. حتی امسال میخواستم برای مسابقات درساژ اسبم را به تهران ببرم که متاسفانه نشد(البته نه مسابقات حرفه ای بلکه تستهای آن). انشاااله به حرفه ای هم میرسد اگر خدا بخواهد.
در ضمن آقای پرورده بر اسب از حس بسیار خوبی برای درساژ برخوردارند و هم اکنون در سطح خوبی میباشند. اگر گفته باشم که بعد از مربیشان توی شیراز بهترین هستند قلو نکرده باشم.

علی واحدی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
ببینید
ما مربی درساژ در ایران نداریم که بتونه اسب رو اموزش بده
و تو این رشته و مسابقات معدودش اسبهای آموزش دیده وارداتی هستن که فقط سواری میشینه رو زین و یکسری حرکت رو انجا میده
و اسب هم میدونه چکار بکنه
تو پرش هم همینطور

چطور اسبهای عربی که توسط مری خانم صادر شدن در مسابقات درساژ, استقامت, کورس نتایج اول و دومی و قهرمانی گرفتند؟ اون اسبها رو چندتاشو معرفی کردم متیوینید ببینید

ولی ما کره های همون اسبهارو داریم و هیچکاری نکردیم؟ کورس میبریم, دست و پارو داغون میکنیم و برمیگردیم

چون سوادشو نداریم
دنبال اسب آماده هستیم برای خودنمایی
امیر حسین جان خیلی ارادتمندیم ولی لازم شد که شما در اسرا وقت یه سری تشریف بیارین شیراز که هم در خدمتتون باشیم و از زیر خجالتها دربیایم هم اینکه نظرتونو راجع به مربیکه بتونه اسب درساژ تربیت کنه رو عوض کنیم. چرا ما خودمونو اینقدر دست کم میگیریم. خارجیها از مغزهاشون استفاره بهتری میکنن که از علم روز سوارکاری جهان بهره مندند ولی ما چرا باید همه رو به نداشتن سواد TRIN در هر زمینه چه درساژ چه پرش و ...محکوم کنیم (مگر مرحوم سرهنگ نشاطیها نبودند و شاگردان خلفشان هم اکنون مرده اند). خوب ممکنه همچین کسایی توی همین ایران خودمون هم باشند ولی غریب و گمنام باقی مونده باشند و بمونند در عین حال که از علم خوبی شاید در حد همون اروپایی ها برخوردار باشند. در هر حال حتما هماهنگ کنید برای سفر به شیراز و دیدنیهای ورزش زیبای سوارکاری. من به خود نمایی خیلی علاقه مندم بشرط اینکه چیزی برای اون داشته باشم.البته فکر کنم یه کمی زیاده روی کردم ;) :D ;) :D ;) :D

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
baradar گفت:
امیر حسین جان خیلی ارادتمندیم ولی لازم شد که شما در اسرا وقت یه سری تشریف بیارین شیراز که هم در خدمتتون باشیم و از زیر خجالتها دربیایم هم اینکه نظرتونو راجع به مربیکه بتونه اسب درساژ تربیت کنه رو عوض کنیم. چرا ما خودمونو اینقدر دست کم میگیریم. خارجیها از مغزهاشون استفاره بهتری میکنن که از علم روز سوارکاری جهان بهره مندند ولی ما چرا باید همه رو به نداشتن سواد TRIN در هر زمینه چه درساژ چه پرش و ...محکوم کنیم (مگر مرحوم سرهنگ نشاطیها نبودند و شاگردان خلفشان هم اکنون مرده اند). خوب ممکنه همچین کسایی توی همین ایران خودمون هم باشند ولی غریب و گمنام باقی مونده باشند و بمونند در عین حال که از علم خوبی شاید در حد همون اروپایی ها برخوردار باشند. در هر حال حتما هماهنگ کنید برای سفر به شیراز و دیدنیهای ورزش زیبای سوارکاری. من به خود نمایی خیلی علاقه مندم بشرط اینکه چیزی برای اون داشته باشم.البته فکر کنم یه کمی زیاده روی کردم ;) :D ;) :D ;) :D
چندتا از نتایج کارشان را معرفی کنید
من که منکر نیستم

mahsa

Member
این که فقط در مورد کرد بود که من به شخصه نتیجه نگرفتم که میشه باهاش کار کرد یا نه
به نظرتون ترکمن چطوره؟ البته برای مراحل پیشرفته

بالا