چه نژادی از اسبهای ایرانی برای درساژ مناسب است؟

ناشناس

Active member
نژاد عرب /

چند وقت پیش هم یک کلیپ گذاشتن داخل انجمن درساژاسب عرب بود

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دره شور
البته نه همشون

تو سفری که به رفسنجان داشتم تو چندتا از دره شورها چیزی دیدم که قبل ندیده بود!

نژادهای ایرانی به غیر ازبعضی از ترکمنها به علت پر خونی و تحرک بیش از حد و از دست دادن نظم حرکت هیچ کدوم به درد درساژ نمیخورند!
ولی با کاسپین تو اروپا کار کردن و اونم تا حدی جواب داده نه کامل!

♘امیرحسین♞

قهرمان گفت:
نژادهای ایرانی به غیر ازبعضی از ترکمنها به علت پر خونی و تحرک بیش از حد و از دست دادن نظم حرکت هیچ کدوم به درد درساژ نمیخورند!
ولی با کاسپین تو اروپا کار کردن و اونم تا حدی جواب داده نه کامل!
دره شور جواب میده

کرد هم جواب میده
بین کردها همه پرخون نیستن

شما تجریه کار درساژ با کدوم رو دارید که پیش بینی میکنید؟

بحث پرش با کرد رو قبلا انجام دادیم

البته همون طور که میدونید آزموده را آزمودن خطاست
با استادم آقای جهان بین که در مورد این نژادها صحبت کردم درساژ با این نژادهارو به دلائل فوق الذکر رد کردن
♘ امیرحسین ♞ گفت:
دره شور جواب میده

کرد هم جواب میده
بین کردها همه پرخون نیستن
ممکن در این نزادها اسبی پیدا بشه که پر خون نباشه ولی این دلیل نمیشه که بگیم اسب کرد مناسبه درساژه!
حالا شما کدوم اسب درساژ از نژاد کرد یا دره شور را سراغ دارید که تونسته باشه یه مسابقه درساژ نیم حرفه ایرو با امتیاز قابل قبول اسب درساز پشت سر گزاشته باشه؟

♘امیرحسین♞

قهرمان گفت:
با استادم آقای جهان بین که در مورد این نژادها صحبت کردم درساژ با این نژادهارو به دلائل فوق الذکر رد کردنممکن در این نزادها اسبی پیدا بشه که پر خون نباشه ولی این دلیل نمیشه که بگیم اسب کرد مناسبه درساژه!
ببینید
ما مربی درساژ در ایران نداریم که بتونه اسب رو اموزش بده
و تو این رشته و مسابقات معدودش اسبهای آموزش دیده وارداتی هستن که فقط سواری میشینه رو زین و یکسری حرکت رو انجا میده
و اسب هم میدونه چکار بکنه
تو پرش هم همینطور

چطور اسبهای عربی که توسط مری خانم صادر شدن در مسابقات درساژ, استقامت, کورس نتایج اول و دومی و قهرمانی گرفتند؟ اون اسبها رو چندتاشو معرفی کردم متیوینید ببینید

ولی ما کره های همون اسبهارو داریم و هیچکاری نکردیم؟ کورس میبریم, دست و پارو داغون میکنیم و برمیگردیم

چون سوادشو نداریم
دنبال اسب آماده هستیم برای خودنمایی

قابل ذکره که درساژ کلاسیک تنها با اسبهای سیلمی عرب پرخون اسپانیایی,پرتقالی و..انجام میشه!

♘امیرحسین♞

قهرمان گفت:
البته همون طور که میدونید آزموده را آزمودن خطاست
با استادم آقای جهان بین که در مورد این نژادها صحبت کردم درساژ با این نژادهارو به دلائل فوق الذکر رد کردنممکن در این نزادها اسبی پیدا بشه که پر خون نباشه ولی این دلیل نمیشه که بگیم اسب کرد مناسبه درساژه!
حالا شما کدوم اسب درساژ از نژاد کرد یا دره شور را سراغ دارید که تونسته باشه یه مسابقه درساژ نیم حرفه ایرو با امتیاز قابل قبول اسب درساز پشت سر گزاشته باشه؟
جناب قهرمان
یک نمود از اون چیزی که تو تایپک قزوین داره بحق میشه
همین الان اتفاق افتاد
شما اصلا چندتا اسب کرد یا دره شور خوب میشناسید و سواریشون و حرکتشون رو دیدید؟ که به گفته مربی تان استناد میکنید؟
اول از همه برای رشد باید بدونیم چی داریم و توانائیمون چیه؟

اسب هایی از این نژاد کم ندیدم ولی چون علاقه ای بهشون برای این کار نداشتم خیلی ریز نشدم .
در ضمن وقتی به قول شما ما درسور نداریم و همه فقط مینشینند رو اسبهای اموزش دیده و اسبها خودشون میدونن چیکار کنن!
شما از کجا فرمودید اسب کرد و دره شور جواب میدن با توجه به این مسئله که نمونه خارجی عنوان نکردید !
در ثانی چند در صد اسبهای درساژ مطرح دنیا از نژادهای نام برده شدن؟
ثالثا وقتی اروپاییها که هزاران پله از ما بالا تر هستند هنوز در مرحله تست این نژاد ها هستند
چه اصراریه که ما که به قوله شما درساژ بلد نیستیم هم کمر همت به امتحان این نژادها ببندیم؟
و بهتر نیست ما اول با همان نژادهای ازمون پس داده و اسبهای بلد کار درساژ یاد بگیریم بعد به فکر این اعمال سخت بیفتیم

kamyab

Member
مرغ همسایه همیشه غازه،کی تا حالا رفته دنبال یه کرد و امتحان کرده؟بگید تا استفاده کنیم از تجربه هاش

shabdiz

Member
به جرات میگم مهمترین مسئله برای ما ایرانیها وقت و هزینه و نزدیک بودن هدفه ،همیشه سعی میکنیم کوتاهترین راه رو انتخاب کنیم حتی
اگه ضرر کنیم.این موضوع رو کلی گفتم.
یادگیری تو حیوونا یه مسئله اکتسابیه من مرغ عشق داشتم کار و بازی بهش یاد داده بودم اسب که دیگه جای خود داره.
فکر نمیکنم اون اسبا حرکات درساژ رو تو شکم مادیون یاد گرفته باشن.البته شاید با وضعیتی که هست گزینه بهتر همین اسبا باشن.

kamyab

Member
shabdiz گفت:
به جرات میگم مهمترین مسئله برای ما ایرانیها وقت و هزینه و نزدیک بودن هدفه ،همیشه سعی میکنیم کوتاهترین راه رو انتخاب کنیم حتی
اگه ضرر کنیم.این موضوع رو کلی گفتم.
یادگیری تو حیوونا یه مسئله اکتسابیه من مرغ عشق داشتم کار و بازی بهش یاد داده بودم اسب که دیگه جای خود داره.
فکر نمیکنم اون اسبا حرکات درساژ رو تو شکم مادیون یاد گرفته باشن.البته شاید با وضعیتی که هست گزینه بهتر همین اسبا باشن.
قربون مرامت،چون سخته نمیریم دنبالش،حال نداریم،پس بزرگترا هر چی بگن درسته،شاید اونا تلاش کافی نکردن

vatan

Member
تو بین نژادهای ایرانی اسب کرد بهترین و قشنگ ترین سواری را داره ولی آموزش اصولی وجود نداره.
اون اسب های اروپایی هم که تو درساژ موفق هستند اکثرا خون عرب تو رگهاشون !! جریان داره.
ولی اسب کرد درساز سر خود!!! هست.

vatan گفت:
تو بین نژادهای ایرانی اسب کرد بهترین و قشنگ ترین سواری را داره ولی آموزش اصولی وجود نداره.
اون اسب های اروپایی هم که تو درساژ موفق هستند اکثرا خون عرب تو رگهاشون !! جریان داره.
ولی اسب کرد درساز سر خود!!! هست.
این که در بعضی نژاد های sport همه جور نژادی هستش شکی نیست ولی نمیشه گفت چون عرب داره خوب درساژ میکنه!

بالا