ساها

اخه همینجوری که نمیشه گفت همه اسبهای معرفی شده خالص نیستن باید دلیلی داشت ویا یکی ازوالدین اسب رو ثابت کرد که ازنژاددیگه هستن.

srafil

Member
جناب سیروان تو این انجمن عمرا کرد 90 درصد معرفی نشده و اصلا نداریم همچین خلوصی در کرد

داداشه گلم...چه ربطی به dnaداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
از رخش.از کشالش.از گردنش.از پشتش.ازحالت دم گیریش وسرگیری.از حرکاته دستو پاش و اینکه اگه 15دقیقه زیره فشاره سوار باشه حرکاتش چجوری میشه وبدون سوار حرکاتش چه جوریه.و....
البته اینایی که گفتمو هرکس نمیتونه تشخیص بده.
شما کجایی هستین؟؟؟

ببینید دوستان اینجا نمیشه خوب توضیح داد نه من میتونم اونجور که باید توضیح بدم و نه شما متوجه عرایض بنده میشین...

ببینید دوستان اینجا نمیشه خوب توضیح داد نه من میتونم اونجور که باید توضیح بدم و نه شما متوجه عرایض بنده میشین...
ببینم دوست عزیز به نظرمن هراسبی بالای 50درصدازخصوصیات کرد روداشته باشه یعنی هم خصوصیات ظاهری،حرکتی.رفتاریوغیره بایداونو کرددانست هیچکس هم نمیتونه دقیق بگه که این اسب مثلا 45درصد کردهستش یا مثلا به خاطر کمی کشیدگی درگردن 20درصد ازکرد بودنشو کم میکنیم.ماداشتیم گاها کردهایی که به خاطردرشت بودن پدرومادر رسیدگی خوب به اسب درکرگی اسبهای کشیده ای ازاب دراومدن که متاسفانه افراد غیرکارشناس اونارو عرب یا عرب کرد دونستن

پس یادم باشه تو جشنواره اسب کرد شما روحتما برای داوری دعوت کنم...
این حرفها از کسایی مثل شما بعید نیست (ناراحت نشین)

اقای کارشناس ما اسب کرد کشیده نداریم...کشیدگی در اسب کرد وجود نداره.
چه ربطی به رسیدگی صاحبش داره..چون صاحبش رسیده کشیده شده؟
امکان نداره اگه یه اسب %50کرد باشه تمام خصوصیاتش کرد میشه/پس 50%باقی چی میشه؟
به گفته شما 50عرب باشه 50کرد..اسب تمام خصوصیاتش کرد میشه؟اصلا شما معنی اصلاح نژادو میدونین؟؟؟؟؟؟
ابرویه انجمو نبرین.اگه چیزی نمیدونین چرا الکی یه حرفیو میزنین اصلا من یه بیسواد/اگه یه اسب شناس از انجمن دیدن کنه و این حرفهای شمارو ببینه چی میگه؟
من 27ساله توکار اسب کرد هستم...تا حالا 300تا اسب کرد تربیت کردم.الانم دارم اصلاح نژاد میکنم.بعدشمامیگین من اشتباه میکنم
این بحثو ادامه ندیم بهتره!!!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دارم گوش میدم تا کجا ادامه پیدا میکنه
جناب سیروان 300 تا کرد تربیت کردید؟!!
کلا چنتا کرد وجود داره؟!

حالا از 300 واینا که بگذریم خداییش بد نمیگه اسب کرد کمر بلندی نداره به قول ما کشالش کوتاهه. رسیدگی و تغذیه هم باعث نمیشه نسبت اندامهای اسب بهم بخوره .

سیروان جان فرمایشات شما همه درست.بحث من اصلا اینا نیست من گفتم که اسبی که بیشتر خلوص اون کرده باید اونو کرد دونست ودیگه کاری به درصدهای دیگش نداشت.من میگم که دقیق نمیشه گفت این اسب چنددرصدش کرده یا بقیش عربه یا ترکمن یا دره شورو....مثلا گفت 68درصد کرد و32درصدش عربه.این حرف کجاش اشتباست؟من مثل شما باتجربه نیستم ولی اینقدرم بیسوادنیستم که معنی اصلاح نژادروندونم

امیر حسین جان شما بودین که گفتین ساها عرب کرده ولی حیفه به این اسب عرب کرد گفت.همه میدونن کردیش بیشتره
من اسب کرد تربیت کردم ولی صدرصد کرد نبودن ولی کردیش بیشتر بود(البته اگه شما بهشون عرب کرد نمیگید)/الان من 3تا سیلمی دارم 4تا هم مادیون اصیل.ازشون کره گرفتم که به جرات میگم خالصن ولی هنوز 5و6ماهه هستن/این سیلمی ها و مادیونهارو اصلاح نژاد کردم که حدوده11سال طول کشید.و 4تا هم کره دارم//که به موقش تو همین انجمن معرفیشون میکنم

متین91

New member
سلام استاد بنده کوچیک شماهستم دارم از فرمایشاتتون استفاده میکنم .قدرزر زرگربداند%:ph34r-smiley::ph34r-smiley:

متین91

New member
استاد سیروان لطف میکنید یه ذره ازاصلاح نژادبرامون توضیح بدین البته اگه زحمتی نیست

اقا متین بحث اصلاح نژاد تو وقت ما نمیگنجه..
اگه من بخوام اصلاح نژادو براتون توضیح بدم خیلی زمان میبره البته اگه حضوری بود راحت بود توضیحش...
و البته بخطره بعضی چیزا نمیخوام اینجا توضیح بدم.
شما منو میشناسین؟

بالا