زیبایی مهرماه اصفهان -89

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khosro.a

Member
نقل قول:
نوشته اصلی توسط jo0jo0
ببخشيد تو چندتا كره حداد اين قضيه صدق ميكنه پرواز عزيز؟من كه چند ين كره حداد ديدم تو تعداد خيلي معدودي اين صدق ميكنه ولي من تو نوه ونتيجه هاش چيزي نديدم جز سابقه درخشان :dodgy:
نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیر حسین

کمر بلند تو اکثر کره های حداد صدق میکنه. کدومارو شما میگی که صدق نمیکنه؟

جناب امیر جان من نمی دونم شما چند ساله تو کار اسب هستید؟! ولی از دوستان نزدیکتون شنیدم که شما اسب از نژاد کاسپین داشتید و تازه 2 سال تو کار اسب عرب اومدید، چون کاسپین و ترکمن با عرب خیلی فرق دارن. در ضمن بیشتر صاحب نظران می فرمایند، سمرقند مشکل دست و پای، و سر سنگین دارد. و شما استاد محترم می فرمایید حداد مشکل کمر دارد!! پس به چه چیز این خون خالص هامون می بالیم؟؟!! می شه یه توضیح مختصر بدید. :rolleyessmileyanim:

من به شخصه اصلا" مشکلی که تو دست سمرقند بودو ایراد نمیدونم. حالا خوبه کره ها و نوه های سمرقند با اون مشکلی که شما میفرمایید دارن تو زیبایی و بخصوص تو کورس غوغا میکنن!! در ضمن کپل بلند خط خونی حداد تو 80% کره هاش و نوه هاش کاملا" مشهوده.

هم کپل بلند وهم دستهای کج مشکلاتی هستند که به راحتی نمیشه از کنارش گذشت .
وقتی یک اسب سگ دست می اید و توی کورس اول میشه دلیل نمیشه که هیچ مشکلی وجود نداره.
دستهایش مشکل داره واستاندارد نیست. و از نظر تحمل بار دچار مشکل است
خون حداد و سمرقند دو گنجینه در کشور ما محسوب میشوند
اگر اهل تولید هستید سعی کنید با مادیانهایی جفت بیندازید که این نواقص را بر طرف کند.
اگر هم فقط میخواخید حرف بزنید که دیگه هیچ.....

امید زمانی

Active member
من به شخصه اصلا" مشکلی که تو دست سمرقند بودو ایراد نمیدونم. حالا خوبه کره ها و نوه های سمرقند با اون مشکلی که شما میفرمایید دارن تو زیبایی و بخصوص تو کورس غوغا میکنن!! در ضمن کپل بلند خط خونی حداد تو 80% کره هاش و نوه هاش کاملا" مشهوده.
تو زیبایی که 90% اسبها تو گروه های خالص ایرانی از همین 2 تا خط خونی اند و توکورس هم که خالص ایرانی ها هیچ حرفی در مقابل کره های مبارک و برفین ندارند

یک مدت بود که تولید خالص با مشکل مواجه شده بود و مادیانهای درجه یک خالص رو از مبارک میکشیدند.
چرا زمان پازن و تبوک وهماورد خبری از کره های مبارک نبود چون اینها اسبهای درجه یک هستند.
خوشبختانه خالص بازها دوباره روی به تولید خالص آورده اند.
بازخوشبختانه پای این داورهای خارجی به کشور باز شد تا با گفته هاشان بفهمیم چه گنجینه هایی داریم.

امید زمانی

Active member
یک مدت بود که تولید خالص با مشکل مواجه شده بود و مادیانهای درجه یک خالص رو از مبارک میکشیدند.
چرا زمان پازن و تبوک وهماورد خبری از کره های مبارک نبود چون اینها اسبهای درجه یک هستند.
خوشبختانه خالص بازها دوباره روی به تولید خالص آورده اند.
بازخوشبختانه پای این داورهای خارجی به کشور باز شد تا با گفته هاشان بفهمیم چه گنجینه هایی داریم.
اسب درجه 1 یعنی چی؟ امتیاز این اسبها نسبت به کره های مبارک و برفین چیه؟

امتیاز اینها این است که مال این آب و خاک هستند واز این خط خونی ها در ایران پیدا میشه. اینها حکم تخت جمشید را دارند با این تفاوت که ما اسب دارها میتوانیم این ها رو حفظ کنیم ولی تخت جمشید رو نه
از نظر فنی و کارشناسی
داوری اینها به صورت جداگانه است
سزار وپازن در رده خود بی همتا بودند وهستند.
ولی برفین و مبارک شاید در ایران بهترین باشند ولی در دنیا به گرد پای مروان . غزل . امپریال.مگنوم و....... نمیرسن

امید زمانی

Active member
امتیاز اینها این است که مال این آب و خاک هستند واز این خط خونی ها در ایران پیدا میشه. اینها حکم تخت جمشید را دارند با این تفاوت که ما اسب دارها میتوانیم این ها رو حفظ کنیم ولی تخت جمشید رو نه
از نظر فنی و کارشناسی
داوری اینها به صورت جداگانه است
سزار وپازن در رده خود بی همتا بودند وهستند.
ولی برفین و مبارک شاید در ایران بهترین باشند ولی در دنیا به گرد پای مروان . غزل . امپریال.مگنوم و....... نمیرسن
پس یعنی عرق ملی . درسته؟اون سر جاشه منم موافقم که باید حفظ بشه اما نه با تعصب . ولی باید اسبی که ما تولید می کنیم یه جایی خودش رو نشون بده نه ؟اونجا کجاست ؟ مسابقه زیبایی؟که فقط خط خونی های خاص وجود داره ؟

امید زمانی

Active member
اگر کورسهای پازن و تبوک و هماورد رو میدیدی این طور در مورد اینها حرف نمیزدی.
بنده کورس های پازن رو دیدم . اما مگه شما نمیگید پازن سیلمی خوبیه مثلا واسه کورس؟ چرا کره هاش توان مقابله با کره های مبارک رو ندارند ؟با این که مبارک اصلا با هدف تولید عرب کورسی وارد ایران نشده

Soheil Sanati

Active member
وقتی نمیدونی امار بیخود نده.68 اسب از خارج از یزد امده بود[/QUOTE
كلمه بيخود درشان يك مهندس نيس .مهندسجان چرا آتيشي ميشي ؟بازم 68تا چيزي نيس در مقابل مسابقات تهران كه همشون از شهرستانا ميان اون 68تا هم حتما 20تاش از ميبد بود .20تاش از تفت وبقيشم از اشكذرو و.........سعي كن مهندس جان وقتي عصباني هستين زود يه ليوان آب خنك بخورين تا آروم بگيرين تا از كلمان دور ادب استفاده نكنين :winksmiley02:

68تا اسب از خارج از استان یزد اومدن.البته اگه جغرافیات هم مثل امار دادنت باشه کرمان.تهران.خوزستان.اصفهان.اذربایجان رو هم جزو شهرستانهای یزد حساب میکنی

بنده کورس های پازن رو دیدم . اما مگه شما نمیگید پازن سیلمی خوبیه مثلا واسه کورس؟ چرا کره هاش توان مقابله با کره های مبارک رو ندارند ؟با این که مبارک اصلا با هدف تولید عرب کورسی وارد ایران نشده

کره های مبارک هم تلفیق با خالص ایرانی ها شده اند.که کورسی در اومدند

بعد امار کشش مبارک وبرفین با بقیه ی سیلمی ها مثلا پازن قابل مقایسه نیست
معلومه که در یک میدان کورس تعداد آنها بیشتر است

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نقل قول:
نوشته اصلی توسط jo0jo0
ببخشيد تو چندتا كره حداد اين قضيه صدق ميكنه پرواز عزيز؟من كه چند ين كره حداد ديدم تو تعداد خيلي معدودي اين صدق ميكنه ولي من تو نوه ونتيجه هاش چيزي نديدم جز سابقه درخشان :dodgy:
نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیر حسین

کمر بلند تو اکثر کره های حداد صدق میکنه. کدومارو شما میگی که صدق نمیکنه؟

جناب امیر جان من نمی دونم شما چند ساله تو کار اسب هستید؟! ولی از دوستان نزدیکتون شنیدم که شما اسب از نژاد کاسپین داشتید و تازه 2 سال تو کار اسب عرب اومدید، چون کاسپین و ترکمن با عرب خیلی فرق دارن. در ضمن بیشتر صاحب نظران می فرمایند، سمرقند مشکل دست و پای، و سر سنگین دارد. و شما استاد محترم می فرمایید حداد مشکل کمر دارد!! پس به چه چیز این خون خالص هامون می بالیم؟؟!! می شه یه توضیح مختصر بدید. :rolleyessmileyanim:
دوست عزیز آنهایی که اظهار میکنند دوست نزدیک من هستند, جمعا 3 بار من رو ندیدن و هیچکدومم من رو نمیشناسن.ولی محض اطلاع شما بگم زمانی که باشگاه وجدانی برقرار بود (اگر بدونید باشگاه وجدانی کجا بوده و یا دوستانتون نزدیک من که با شما هم نزدیک هستن یا احساس نزدیکی میکنید بهشون بدونن) تو اسب بودم.
و بعد :
اسب کاسپین و ترکمن و عرب و تروبرد و هلشتاین و... فرق از نظر استراکچر ندارن. اسب کمر بلند, سگ دست و... تو همه یکی هست. کمر بلند رو تو یموتهای قدیم هم میشه دید.
من گفتم کمر بند و کپل ضعیف.

من میبالم به این که تو این آشفته بازاری که همه خارجی و خون خارجی دارن .خالص نگه میدارم چون دوستش دارم.
البته نگهداشتن خارجی و مصری هیچ مشکلی نداره بشرطی که به قیمت نابودی خالص نباشه

نظر شخص شما باعث از بین رفتن یا نادیده گرفتن ایردات نمیشه. شما دوست داری بکشی هم بکش ولی توجه کن به نتیجه.
تو کدوم کورس غوغا کردند؟!!

یک مدت بود که تولید خالص با مشکل مواجه شده بود و مادیانهای درجه یک خالص رو از مبارک میکشیدند
همخونی که زمان مری خانم دللیل آوردن مبارک عنوان میشه در حد حرف بیشتر نیست. الان شما میتونی سیلمی خالص از خط خونی کاملا غیر مرتبط با سمرقند و حداد پیدا کنی. 30 سال پیش که خیلی بیشتر میشده پیدا بشه. مری خانم خودش سمرقند و حداد رو داشته ولی فراموش نکنید افراد دیگری هم همزمان با ایشون عرب داشتن ! ولی اسمی و اسبی ازشون نمونده.

هیچوقت منتظر نشو که یکی از بیرون بیاد بهت چی داری. بنکرافتی که میگه دوست داشتم یه چیزی مثل سزار داشتم آیا هیچوقت حاضر میشد مادیونشو ببره زیر سزار؟

این حرف شما مثل اینه که بگی نماز میخونم برای ورزش بدن !

اسب درجه 1 یعنی چی؟ امتیاز این اسبها نسبت به کره های مبارک و برفین چیه؟
وقتی تو یک کورس فقط یک خالص هست. خوب معلومه یا کره یا نوه مبارک اول میشه. سخت نیست

مبارک باعث جهش شده. چون خونش ربطی به خون خالصها نداشت. هر خون مختلف دیگر هم همیکارو میکنه

`پس نتيجه ميگيريم باز هم مبارك. كه زحمات خدا بيامرز مري خانومو هدر نداده وتاثيرشو هم تو زيبائي گذاشته .هم كورسي باز هم مبارك...............و باز ......................................:biggrin:
شما از مبارک بکش تا نمرده

امید زمانی

Active member
این چه حرفیه ؟ یعنی هر اسبی به عنوان سیلمی وارد بشه تو چند تا خون ثابت منجربه دونده شدن اسبها میشه ؟ و این که ما در مورد میانگین صحبت میکنیم .

♘امیرحسین♞

این چه حرفیه ؟ یعنی هر اسبی به عنوان سیلمی وارد بشه تو چند تا خون ثابت منجربه دونده شدن اسبها میشه ؟ و این که ما در مورد میانگین صحبت میکنیم .
خیر !
خون مبارک و همه عربها رو هم تا چند نسل برو عقب. 100 سال پیش که زیبایی نبوده استفاده اسبها همون سواری و کورس و جنگ بوده. یعنی تمام اسبهای عرب همینطور هستند. از یک برهه زمانی روی تیپ صورت کار شده و فرم بدن.
و اینکه خون مبارک باعث ایجاد جهش تو خون خالص شده درسته
و از اونطرف هم وقتی تو دپار یک خالص هست یا فوقش دوتا باید یکی از کره و نوه های مبارک اول و دوم بشه. کورس و زیبایی بین کره و نوه های مبارکه

امید زمانی

Active member
خیر !
خون مبارک و همه عربها رو هم تا چند نسل برو عقب. 100 سال پیش که زیبایی نبوده استفاده اسبها همون سواری و کورس و جنگ بوده. یعنی تمام اسبهای عرب همینطور هستند. از یک برهه زمانی روی تیپ صورت کار شده و فرم بدن.
و اینکه خون مبارک باعث ایجاد جهش تو خون خالص شده درسته
و از اونطرف هم وقتی تو دپار یک خالص هست یا فوقش دوتا باید یکی از کره و نوه های مبارک اول و دوم بشه. کورس و زیبایی بین کره و نوه های مبارکه
100 سال یعنی خیلی اتفاقات . و این که مبارک و خط خونیش زیبایین نه کورسی . یعنی شما اعتقاد داری که مثلا اگه تو یه کورس 2 تا کره که از مادر یکین و از پدر یکی مبارک و دیگری مثلا پازن کدام موفق ترند ؟ و من به این معتقدم که تو عربهای ایران هم دست زیاد برده شده تو بعضی از اسبها جز داغ گردن که خانم لطف کردن وعرب زدن هیچ چیز ازعرب دیده نمیشه . یه سری ازاسبها رو که اصلا ما می دونیم چی بودن و از کجا اومدن وخانم داغ عرب زدن!

♘امیرحسین♞

100 سال یعنی خیلی اتفاقات . و این که مبارک و خط خونیش زیبایین نه کورسی . یعنی شما اعتقاد داری که مثلا اگه تو یه کورس 2 تا کره که از مادر یکین و از پدر یکی مبارک و دیگری مثلا پازن کدام موفق ترند ؟ و من به این معتقدم که تو عربهای ایران هم دست زیاد برده شده تو بعضی از اسبها جز داغ گردن که خانم لطف کردن وعرب زدن هیچ چیز ازعرب دیده نمیشه . یه سری ازاسبها رو که اصلا ما می دونیم چی بودن و از کجا اومدن وخانم داغ عرب زدن!
مبارکه موفق تره و همین شده که هنوزم ازش میکشن.
بله مورد دوم هم کاملا درسته. بعضی از هیمنایی که اسطوره نامگذاری میشن.
و یکسری از اسبهام فقط به دلیل تبلیغات گنده شدن و عدم آشنایی بسیای از کسانی که اسب دارن قضیه رو خراب تر کرده.

khosro.a

Member
جناب خسرو جان ممنونم از توضيحاتتون .بنده از جناب قاسمي راهنمائي و توضيح درخواست كردم البته اگه جسارت نباشه.

در ضمن جناب خسرو جان بين كدوم اسبا تو زيبائي دارن غوغا ميكنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوتا كچل طاسو بزاري بغل هم مطمئننا بايد يكي از اونا رو بهتر از اون يكي انتخاب كني ديگه درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جناب خسرو عزيز دوست عزيز تبريزي

جناب جوجو عزیز:laughingsmiley: شما واقعا" معلومه چقدر در اسب عرب وارد هستید که اسبهایی مثل پازن و سزار و خالد خان و و و.... رو کچل و تاس میبینی!!!!:dodgy: بازهم از اطلاعات و نظراتتون در مورد اسب عرب و بخصوص خط خونی سمرقند بفرمایید تا ما هم بیشتر کچل و تاس هارو بشناسیم!!:dodgy::laughingsmiley::wacsmiley:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا