دشتی عبد (بن فربد * نثرا عبد) م

علی اصفهانی

Active member
اقای اصفهانی
سیلمی مورد نظر برای دشتی؟

درفکرسیلمی های با خط خونی بالا و با رنگ مشکی یا قره کهر هستم .

بعضی دوستان هم لطف دارند و با کمال محبت وبزرگی حاضر شده اند که نریانشان را بیاوریم باشگاه خودمان برای کشش . این موضوع هم کمک بزرگی است که با اسب ایشان کشش کنیم.

البته هنوز تصمیم قاطع نگرفته ایم.

جنابعالی چه پیشنهادی دارید ؟

علی اصفهانی

Active member
دستخط مرحوم آقای عبدالله خان برای تولد دشتی

مرحوم آقای عبدالله خان همه تولدها و مشخصات کره ها را به همین ترتیب یادداشت میکردند که در دفترچه ای موجود است .

پیوست ها

• تولد دشتی.jpg
    تولد دشتی.jpg
    32.1 کیلوبایت · بازدیدها: 18
علی خان 3..4کره را عبدالله خان گفتند خانم من بنویسد وبا کمک هم نامگذاری کردند...از جمله کهرباعبد ..گلپونه عبد ...گلپری عبد...چند تا هم من نوشتم الان دفتر پیش شماست؟...
تولیداتشان چقدر شد تاآخر؟

علی اصفهانی

Active member
علی خان 3..4کره را عبدالله خان گفتند خانم من بنویسد وبا کمک هم نامگذاری کردند...از جمله کهرباعبد ..گلپونه عبد ...گلپری عبد...چند تا هم من نوشتم الان دفتر پیش شماست؟...
تولیداتشان چقدر شد تاآخر؟

امیرخان دفتر پیش من نیست ولی اسکن همه صفحاتش را دارم .
اسم 65 تا اسب توش هست که 7 تاش اسبهایی بودند که خریداری شده بوده اند . یعنی 58 تا تولید بوده .
یکی دوتا هم بعد از اون بدنیا آمدند . پس تولیدات بالغ بر 60 تا هست .

من هم این دفترچه را چند بار دیده بودم البته عبدالله خان نگاتیو های بسیار زیادی هم داشتن که مربوط به اسب های مختلف بود و قرار بود من هم از روی انها ظاهر کنم و از علی خان اصفهانی شرح عکس ها را بپرسم که قسمت نبود امیدوارم این نگاتیو ها که گنجینه و قسمتی از تاریخ معاصر اسب ایران هستند از بین نروند من شنیدم اقایان شهابپور و اعراب روستای حائط هم دارای البومهای بسیار خوبی هستند همراه با البوم مری خانم.امیدوارم که اعضای انجمن به این البومها دسترسی داشته باشند و جهت استفاده سایر اعضا این عکس ها را در انجمن بگذارند

این کره لطفی از طرف علی خان اصفهانی به اینجانب بوده است و انتخاب اسم هم لطفی خواهد بود که ایشون به این کره خواهند داشت اما با اجازه ایشون من پسوند عبد را برای این کره حفظ خواهم کرد تا یادی باشد از عبد الله خان ابراهیمی که این کره اخرین تولید خالص ان مرحوم محسوب میشود.خدایش بیامرزد و رحمت کناد.مشاهده پیوست 54436

ماشالله فقط یه سوال چرا این اقا جلوی کره ی چند ساعته ینجه گرفتن یا من فکر می کنم

علی اصفهانی

Active member
وسیم عبد
26/1/93

پیوست ها

• IMG_20140415_161113.jpg
    IMG_20140415_161113.jpg
    314.2 کیلوبایت · بازدیدها: 33
  • IMG_20140415_161118.jpg
    IMG_20140415_161118.jpg
    348.9 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • IMG_20140415_161221-1.jpg
    IMG_20140415_161221-1.jpg
    243.3 کیلوبایت · بازدیدها: 41
با تشکر از جناب اصفهانی بابت عکس ها.جناب اصفهانی با توجه به اشراف جنابعالی به اسبهای مرحوم عبد الله خان به نظر شما این کره شبیه کدامیک از اسبهای عبد الله خان میباشد؟

mollahoseini

New member
جناب اصفها نی ممکن تولیداتتون رو تا زمان فعلی نام ببرید و اینکه از اسبهای تولید عبدالله خان چه تعداد تولید داشتید پیشاپیش تشکر

سلام
ماشاالله کره هم زیبا شده و هم خوش اگر قبل از بدنیا اومدنش میخواستم نظر بدم میگفتم کره خوش بدنی میشه با سری زشت!
که خوشبختانه سر هم زیبا شده..
مبارک باشه و پر خیر.

سلام
ماشاالله کره هم زیبا شده و هم خوش بدن اگر قبل از بدنیا اومدنش میخواستم نظر بدم میگفتم کره خوش بدنی میشه با سری زشت!
که خوشبختانه سر هم زیبا شده..
مبارک باشه و پر خیر.

بالا