حوادث اسبی

• شروع کننده موضوع torobred
  • تاریخ شروع

mahsa

Member
زمین خوردن من برای همه عادی شده به قول مربیم اگر تو یک جلسه نیوفتم همه نگران میشن
قبلا" که تو یه باشگاه دیگر بودم فقط یک بار موقع پرش افتادم راستش مریبم یادش رفته بود بهم بگه قبل از مانع با یه اسب یه چشم باید چه کار کرد تا نزدیک مانع اذیت نکنه:winksmiley02:
ولی الان دارم رکورد میزنم دیگه خسته شدم اخر شما بگین وقتی یه اسبی داره تاخت شروع میکنه درسته که باهاش برم رو مانع بعد میگن تنبلی نکن برو رو مانع خوب اسب پرخون منم مبتدی بد میخورم زمین:sadsmiley:

عموما" قبل از مانع زمین میخوریدیا بعداز مانع؟
با یک اسب سواری می کنید یابا اسبهای مختلف؟با همه اسبها این اتفاق رخ میدهد؟

لادن

Member
آدم تا زمين‌نخوره كه سواركار نمي‌شه :happysmiley:

اصلاً مزه‌ي سواركاري به زمين‌خوردنشه :laughingsmiley:

mahsa

Member
عموما" قبل از مانع زمین میخوریدیا بعداز مانع؟
با یک اسب سواری می کنید یابا اسبهای مختلف؟با همه اسبها این اتفاق رخ میدهد؟

عموما" بعد از مانع پاهام از رکاب خارج میشه و نمیتونم خودم نگه دارم
برای مسابقه کار میکنم به همین دلیل بیشتر با این اسب سواری میکنم این مشکل فقط روی همین اسب دارم راستش یکم ازش ترسیدم

تشخیصت درسته:winksmiley02:+ یه کمی بیشتر
دلیل درآمدن پات از رکاب بعد از مانع انقباض وچسباندن پاها وپایین تنه (نشیمن وساق و..)برای حفظ تعادل وکنترل بهتر اسب میباشد که ناشی از ترس است ودقیقا" عکس آن چیزی را که در ذهن داری پیاده می کنی:hmmsmiley02:
قبل ازمانع ودر تمام هنگام سواری تنفس عمیق تاسر انگشت پاها:rolleyessmileyanim:تنفسی که درتمام بدن وبه مرکزثقل جریان دارد.
در نقطه جهش پایین تنه سوار ورکاب هاعمود برزمین ,در نقطه جهش اسب در زیر نشست سبک شما باسکول می کند:blinksmiley: ووزن پایین تنه سوارهمواره عمودبر زمین وبر روی رکابهاحمل می گردد(نه آویزان به تهیگاه اسب)
بعداز مانع برگشت به داخل زین ,وزن پایین تنه عمود به زمین وحمل بر روی رکابها ودر صورت نیازبه انتقال گام ویا بازیابی تعادل اسب اجرای نیم توقف (نه آویزان شدن به دستجلو وتهیگاه اسب برای باز یابی تعادل خود):sadsmiley:
موفق باشی.

mahsa

Member
تشخیصت درسته:winksmiley02:+ یه کمی بیشتر
دلیل درآمدن پات از رکاب بعد از مانع انقباض وچسباندن پاها وپایین تنه (نشیمن وساق و..)برای حفظ تعادل وکنترل بهتر اسب میباشد که ناشی از ترس است ودقیقا" عکس آن چیزی را که در ذهن داری پیاده می کنی:hmmsmiley02:
قبل ازمانع ودر تمام هنگام سواری تنفس عمیق تاسر انگشت پاها:rolleyessmileyanim:تنفسی که درتمام بدن وبه مرکزثقل جریان دارد.
در نقطه جهش پایین تنه سوار ورکاب هاعمود برزمین ,در نقطه جهش اسب در زیر نشست سبک شما باسکول می کند:blinksmiley: ووزن پایین تنه سوارهمواره عمودبر زمین وبر روی رکابهاحمل می گردد(نه آویزان به تهیگاه اسب)
بعداز مانع برگشت به داخل زین ,وزن پایین تنه عمود به زمین وحمل بر روی رکابها ودر صورت نیازبه انتقال گام ویا بازیابی تعادل اسب اجرای نیم توقف (نه آویزان شدن به دستجلو وتهیگاه اسب برای باز یابی تعادل خود):sadsmiley:
موفق باشی.

مواردی که ذکر کردید کاملا" درسته به همین دلیل بیشتر رو زمینم به پیشنهاد من قرار بود اسب عوض کنم ولی فرار بدترین راه حل و درست نیست ممنون از کمکتون مطمئنم نتیجه میگیرم

مطمئنم که موفق میشی:rolleyessmileyanim:
ولی اگه پرش باعث ترست میشه ومنقبضت میکنه.
به خودت زمان بده بذار دوسال بشه چهار سال ولی اجازه نده با ترس وانقباض سواری کنی.

چون یه روزی بعداز چند سال ورسیدن به تعادل ونرمی وانعطاف عضلات ازسواری خودت با اسب لذت می بری. انوقتی که با توانایی خواسته های خودت رو به نرمی وآرامش به اسب تفهیم کنی.:blinksmiley:

parisa

Member
به خودت زمان بده بذار دوسال بشه چهار سال ولی اجازه نده با ترس وانقباض سواری کنی.

چون یه روزی بعداز چند سال ورسیدن به تعادل ونرمی وانعطاف عضلات ازسواری خودت با اسب لذت می بری. انوقتی که با توانایی خواسته های خودت رو به نرمی وآرامش به اسب تفهیم کنی.:blinksmiley:
oliveiraعزیز از راهنمایی هات متشکرم
فکرکنم همه از نظرات خوبت استفاده کردن

mahsa

Member

چون یه روزی بعداز چند سال ورسیدن به تعادل ونرمی وانعطاف عضلات ازسواری خودت با اسب لذت می بری. انوقتی که با توانایی خواسته های خودت رو به نرمی وآرامش به اسب تفهیم کنی.:blinksmiley:[/QUOTE
مشکل اصلی من اسبم که همه چیز بهم ریخته ترسم از اینه که بعد از مانع تاخت شروع کنه :sadsmiley: این اسب همه روحیه ی که داشتم از بین برد مشکل بزرگتر هم مربیم که به جای حل مشکل من تنبل خطاب میکنه شاید هم ایشون درست میگن من باید زودتر به خودم میومدم و نمیذاشتم این اسب انقدر من از سواری بترسونه
ممنون

من سعی میکنم راه درست روکه گرفتن زمان برای رسیدن به تعادل بهتر است رانشان بدهم وشما از هیجان پرش برای من می گویی؟:confused:
پس بذارباخواست شماومربی تان سخن بگویم.
اگر اسبت تاخت کنه چه اتفاقی می افته؟همین اتفاق که هر جلسه با آن روبرو هستی؟:blinksmiley:

برای کنترل اسبی که هیجان زده میشه وبرای اینکه کمتر از زور بازوان والتماس و...استفاده کنی باید در اولین فرصت او را به قوس دایره هدایت کنی با تمامی اثراتی که در اجرای دایره یاد گرفته اید(نشست داخل,ساق داخل ودستجلوی داخل باحمایت ساق ودستجلوی خارج)دایره را تنگتر وتنگتر می کنید تابا کنترل تعادل قادربه انتقال گام به یورتمه یاقدم گردید.
ولی برای اجرای این حرکت بدون ترس نیازبه نشستی مستقل (بدون آویزان شدن به اسب با ساق یادستجلو) دارید(همان که در ارسال قبل اشاره کردم)که با تعادل واعتماد به نفس بهتربدست می آید.
شما بایدبه اعتماد به نفس در توانایی کنترل اسب خود برسید:eek:hno-smiley02:که بخش مهمی از آن برتری جویی روحی نسبت به اسب زیر پایتان است(70%)
هرزمانی که فکر کنید نمیتوانید:hmmsmiley02: اگر با تکنیک ترین سوار هم باشید کنترل خود را به دست اسب سپرده ایدکه این ناتوانی هم برای اسب وهم برای شما مضر است.
اگر نمی توانید اسب خود را کنترل کنید ,اسبتان را عوض کنید:blinksmiley:
اگر نمی توانید اسب خود را عوض کنید مربی خود را عوض کنید:mellowsmiley:

اون چیزکه در سواری قبل از هیجان اهمیت دارد امنیت ,اطمینان وآرامش است.

حتی در اجرای مهیج ترین حرکات:confused:

mahsa

Member
سلام به همه دوستان مطرح کردن این مساله شاید درست نباشه پیشاپیش از همه عذر میخوام
پدر من چند ماهی هست که سواری شروع کرده امروز موقع پریدن از روی مانع اتفاق بدی برای ایشون افتاد بطوریکه تا چند دقیقه بیهوش بودن متاسفانه عصب هر دو دستشون از بین رفته ممنون میشم اگر برای سلامتیشون دعا کنید

mahsa

Member
خدای من

شکستگی؟:eek:hno-smiley02:

خیر اگر تا امشب درد ادامه پیدا کنه مجبورن عمل کنن
در ضمن جناب الیورا ممنون از راهنمای خوبتون امروز به معنی هماهنگی با اسب روی مانع پی بردم من که راحت بودم احتمالا" اسبم هم روی مانع راحت بود

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام به همه دوستان مطرح کردن این مساله شاید درست نباشه پیشاپیش از همه عذر میخوام
پدر من چند ماهی هست که سواری شروع کرده امروز موقع پریدن از روی مانع اتفاق بدی برای ایشون افتاد بطوریکه تا چند دقیقه بیهوش بودن متاسفانه عصب هر دو دستشون از بین رفته ممنون میشم اگر برای سلامتیشون دعا کنید
انشاله که بزودی سلامتیشون برگرده

فربود

Active member
انشاالله که هر چه زودتر سلامتشیون به دست بیارن

خیر اگر تا امشب درد ادامه پیدا کنه مجبورن عمل کنن
در ضمن جناب الیورا ممنون از راهنمای خوبتون امروز به معنی هماهنگی با اسب روی مانع پی بردم من که راحت بودم احتمالا" اسبم هم روی مانع راحت بود

مهسا جان نگران نباشید،توکل کنید به خداوند،انشالله که خیلی زود پدر عزیزتان سلامتی کامل خود را بدست می آورند و سواری را ادامه میدهند.
همه برای سلامتی ایشان دعاگو هستیم.