حمایت کنندگان کاسپین

1.امیر حسین قاسمی(کرج)
2.محسن چکشی(بروجرد)
3.آقای مهندس عارف(گنبد)
4.آقای سپه ونی (بروجرد)
5.آقای دکتر مهر پرور(کرج)

به زودی افراد جدیدی به این گروه اضافه خواهد شد .به امید روزی که همه ما حمایت کننده های اسب ایرانی باشیم.
همون طوری که قول داده بودیم مالکیت مادیان صدف(مشکی*آیناز) را آقای رضا پور بر عهده گرفتند و به جمع حمایت کنندگان کاسپین پیوستند.... خوشحالم که گروه ما 6 نفره شد.....

silkway

Member
سلام . من کل تاپیک را خواندم و به این علت که برای سواری فرزندم به دنبال کاسپین هستم، به این موضوع علاقه مند شدم.در صورتی که پانسیونی با قیمت مناسب برای نگهداری کاسپین ها در تهران سراغ دارید، می توانم در این امر در خدمت باشم و با شما همکاری کنم. با تشکر

t00fan

New member
سلام به دوستان
حدود سه هفته هست فروم خوبتون رو مطالعه می کنم، ترم آخر فوق لیسانس رباتیک هستم و تقریباً رشتم هیچ ربطی به اسب و موارد مربوطه نداره، با خوندن مطالب دوستان و مطالعه سایت های خارجی که در زمینه اسب ها (به خصوص کاسپین) کار می کردن از اینکه این مورد هم مثل اکثر موارد در کشور ما عقب مونده خیلی متاسف شدم و به این فکر افتادم که کاری در حد توانم بکنم و پیشنهادات و سوالاتی داشتم. من شروع به تبلیغ اسب کاسپین بین همکاران و دوستانم کردم که برای سواری از اون استفاده کنن(برای بچه هاشون) و به نکات جالبی برخوردم اول اینکه یکی از نگرانی های اونها خطری هست که سوارکاری با یک حیوون به اون بزرگی خیلی خطر داره و دوم اینکه هزینه اون خیلی زیاده پس از توضیحات بنده (ماحصل مطالبی که تو چند هفته اخیر یاد گرفتم) خیلی تعجب می کردن از وجود یک اسب اصیل ایرانی با این مشخصات خاص(کاسپین) که تقریباً نگرانی اول اونها رو از بین برد، حتی وقتی من به اونها پیشنهاد خرید شراکتی یک اسب کاسپین و پانسیون کردن اشتراکی اون رو دادم خیلی خوشحال شده و بسیار ابراز علاقه به همچین کاری کردن و دنبال بک سازمان، تشکل و یا یه چیزی تو این مایه ها بودن که هماهنگی های لازم رو انجام بده(مثل یه کاری که این شرکتهای ویلا سازی تو شمال می کنن و ویلا ها رو به صورت اشتراک زمانی واگذار می کنن) بنده فکر می کنم دوستان اگه دنبال روشهایی مثل این باشن و یا تو جاهایی مثل مدارس کشور بروشور هایی تهیه و پخش بشه تا بچه ها و خانواده ها با این ورزش بیشتر آشنا بشن علاوه بر درآمد زایی، اسب ایرانی بخصوص کاسپین هم نجات پیدا می کنه (بی خیال دولت و همایش هاش و زیر ساخت های رویایی و توهمیش!!!)من در حال حاضر مثل شما دوستان نه باشگاه دارم و نه مزرعه اما می تونم تو ترجمه مطالب انگلیسی و تحقیقات از طریق اینترنت کمک کوچکی تو این زمینه باشم و در کنار اون دوستان و آشناها و اطرافیان و همکارام رو مطلع کنم ضمناً طرحهایی هم با مطالعه سایتهای خارجی برای درآمد زایی از این اسیها دیدم که برای شما دوستان که امکاناتش رو دارین میشه پیاده بشه مثل مسافرت های کوتاه با کالسکه برای خونواده ها و تورهای یک روزه و ... که تو کشورهای پیشرو داره استفاده میشه
یک نکته هم که خیلی خوشحالم کرده اینه که ظاهراً خونمون تا باشگاه سمند(خیابان دماوند) 15 دفیقه بیشتر فاصله نداره تصمیم دارم برم و اسب سواری یاد بگیرم، خدا رو چی دیدین شاید روزی خودم یک کاسپین پانسیون کنم
ببخشید از اینکه یکم مطالبم طولانی شد. راستی میشه دوستان راهنمایی کنن بگن اسب کاسپین به سوارکارای تا چه وزنی میتونه سواری بده؟ یعنی یورتمه و چهار نعل بره؟ و تا چه وزنی میشه باهاش پرید؟ آحه ظاهراً بچه های بعضی از دوستان که بهشون پیشنهاد می دادم یکم توپول تشریف دارن!!!
با تشکر از همه دوستان

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام دوست عزیز
خوشحالم که وجود این سایت تونسته یک نفر جدید را به اسب علاقمند بکنه.
در زمینه کاسپین ما فعالیتهایی داشته و داریم. شما برای عمومی کردن چه ایده های عملی دارید؟

کاسپین تا -70-60 کیلو براحتی سواری میده. یورتمه و چهارنعلم میره.

در ضمن برای آموزش سوارکاری از یک باشگاه و مربی خوب استفاده کنید تا سواری اشتباه یاد نگیرید.

چندین مادیان دیگر به زودی به جمع مادیانهای تحت حمایت می پیوندند ....... امید است گامی باشد در جهت حفظ این ذخایر ژنتیکی کشور.....

بالا