حمایت کنندگان کاسپین

عارف

Member
چند وقت قبل زمانی که دنبال سیلمی برای مادیان ها بودم یکی از دوستان گفت نریانی با مشخصات اسب کاسپین در روستای ساری بخش شهرستان گنبد می باشد . به محل رفتم و آن اسب را به همراه تعدادی اسب دیگر دیدم . اسبها آزادانه در مرتع می چریدند و خیلی سر حال و سر مست بودند . این اتفاق این فکر را بدنبال داشت که به دنبال مناطقی که دارای مرتع هستند باشیم و علاقه مندانی در این نقاط پیدا کنیم . این شیوه نگهداری از این نژاد مقاوم بسیار کم هزینه می باشد . از دوستانی که چنین مکان هایی را می شناسند خواهش می کنم همکاری کنند . خصوصا دوستان ترکمن در استان گلستان که عشقشان به اسب مثال زدنی است .

pooyan

Member
شرایطش چطوریه؟مالک اسبها کیه؟کسی که بخاد نگه داری کنه چه سودی میبره؟

برای نگهداری چه کار باید بکنیم لطفا توضیح دهید
نگهداری کاسپین از بقیه نژادها آسونتره.کافیه 1 یا چند راس مادیان تهیه کنین .... برنامه کشش و سیلمی و ثبت مادیان و کره ها زیر نظر گروه حمایت کنندگان اسب کاسپین انجام میپذیرد....

همونهایی رو که میگی بیخیال، دارن یابوی 150 سانتی قالب میکنن به ملت به جای کاسپین...مشکل اینجاست که کسی نمیدونه کاسپین چیه...اصلا بعضی ها فکرمیکنن نژادخارجیه...بایداول کلی قسم وقرآن بخوری که کاسپین ایرانیه بعد ازش جمایت کنی که همین خودش یه پروسه یک قرن ونیمی طول میکشه!!!...
البته اگه بعدازیک قرن ونیم نسلش مثل دایناسورها منقرض نشده باشه!!!...

با سلام به دوستان
چند وقت قبل یه تاپیک به همین مضمون بالا اومد که بنده توی اون اعلام آمادگی کردم ، البته همونجوری که اونوقت نمیدونستم الان هم نمیدونم که چطور میشه مشارکت کرد. اگر دوستان بفرمایند که برنامه کلی اگر هست، چی هست ما هم بیشتر متوجه میشیم که توان مشارکت و یا نگهداری و ... را داریم یا نه.
ممنون

اونی که بخواد تولید استاندارد داشته باشه خودش میره استاندارد پیدا میکنه و طبق اون استانداردها تولید و نگهداری میکنه ... کسی که فرق پونی و کاسپین رو نمیدونه مسلما تولیدات خوبی نمیتونه داشته باشه......

با سلام به دوستان
چند وقت قبل یه تاپیک به همین مضمون بالا اومد که بنده توی اون اعلام آمادگی کردم ، البته همونجوری که اونوقت نمیدونستم الان هم نمیدونم که چطور میشه مشارکت کرد. اگر دوستان بفرمایند که برنامه کلی اگر هست، چی هست ما هم بیشتر متوجه میشیم که توان مشارکت و یا نگهداری و ... را داریم یا نه.
ممنون
هر کاری که بتونه تولید و نگهداری اسب کاسپین رو آسون کنه در حال حاضر جزو برنامه حمایت از اسب کاسپین گنجانده میشه.....
1.توانایی خرید 1 یا چند مادیان کاسپین و نگهداری و تولید از آنها
2.توانایی پانسیون مادیان کاسپین با پایین ترین هزینه(مخصوص باشگاه دارهای عزیز)
3.کشش از سیلمی داغدار بدون دریافت هزینه کشش(مخصوص مالکین سیلمی عزیز) و.......
اگر هم ابهامی در مطالب بنده هست سوال بفرمایید من در خدمتم....

یه پیام خدمتتون فرستادم ابهام که نه اما جای بحث زیاد داره!
بنده باشگاه دار هستم، میتونم در این مورد دنبال سود نباشم و منافع ملی و دلی! رو در نظر بگیرم اما خوب طبعاً جای ضرر رو هم ندارم. فکر میکنم مواضعمون از همون اول روشن باشه خیلی بهتره..

بنده باشگاه دار هستم، میتونم در این مورد دنبال سود نباشم و منافع ملی و دلی! رو در نظر بگیرم اما خوب طبعاً جای ضرر رو هم ندارم. فکر میکنم مواضعمون از همون اول روشن باشه خیلی بهتره..
شرایط نگهداری .مکان نگهداری .میزان خوراک روزانه و مبلغ پانسیون به ازای هر راس کاسپین را بفرمایید....

pooyan

Member
داریم حمایت میکنیم.... شما دنبال سودی؟؟؟ تولید کننده هیچ وقت سود نکرده .سود مال دلاله ......
من فک کردم باید اسب یه نفر دیگرو نگه داری کنیم!!واسه همین پرسیدم کسی که نگهداری میکنه چی نصیبش میشه.
قیمت مادیوناش چنده؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دوست عزیز نگهداری کاسپین بین اسبهای دیگر بیشترین سود را داره اگر بتونید ازش استفاده کنید
کافیه 4 تا شاگرد کودک داشته باشید
با 1.5-2 ملیون الان چه اسب سالمی میشه خرید؟ اسب کلاسی 3-4 تومنه
از نظر خوراک یک سوم یک عرب خوراک میخورند. جایی هم نمیگرن.

آوردن کودکان به سمت سواری برای باشگاهها از دید اقتصادی خیلی جذابه چون هزینه کمی میکنند و از طرف دیگه خانواده برای کودک هزینه میکنه

بالا