جانشين خانم قره گوزلو كيست؟

Soheil Sanati

Active member
از ديد شما ودر سطح شما بله قبول دارم ايشون ميتونن ولي به قوله faribe عزيز برايك جامعه فقط تائيد شما ملاك نميتونه باشه .البته ما منكر زحمات مهندس نيستيم ولي نه در اون سطحي موضوع مطرحه (جانشينيه مرحوم قره قوز لو )ولي ايكاش سعي كنيم زود احساساتي نشيم كه يه حرف نامعقول بزنيم من جاي شما باشم يكبار موضوع رو برا خودم تكرار ميكنم و كمي عميقتر در موردش فكر كرده ونظر ميدم .البته نسبت به اقتضاء سنتون بهتون حق ميدم .

مشکیباف که نگفت من جانشین باشم.من 4 نفر رو گفتم شما ها با دلیل نظر بدید

Farib

Member
حرف اينه كه كي يا چه گروهي قراره وظايفي رو كه خانم يه تنه به دوش ميكشيد رو ادامه بده ؟ تا وضعيت اسب اصيل در ايران از اين حال دراد. تا هركس بدونه تو اين جامعه چه كارس. حالا اگه شما قراره ايم كار رو انجام بدي و يا يه گروهي به سرپرستي شما . به صورت رسمي و به نظر همه دست اندركاران اسب اصيل اين كار رو انجام بدي و همه هم حرف اين گروه رو گوش كنن و اگه گروه ديگه اي ......!

من نمی فهم فریب جان چرا اون گروه را انتخاب نمیکنید و چرا قبول ندارید با هم بودن بهتر هستش...شما هم چند نفر را نام ببرید نظر بدید....

bakhshi

Member
اینکه چه کسی جا یگزین ایشان است مهم نیست .مهم اینست که ایده آل ها و اهداف ایشان چه بوده .جناب صنعتی شما و دیگر پرورش دهندگان بهتر است از نظرات اساتیدی مانند استاد بنکرافت که به لحاظ تجربیات و دانش داوری وساختار شناسیه اسب عرب تبحر واقعا بالایی داربد بعد از مری خانم استفاده کنید .

هدف واقعی از وارد کردن مبارک از زبان مری خانم هرگز تولید اسبان خون خارجی نبود بلکه ایشان می خواستند با مبارک سر اسبان بد مان را اصلاح کرده وبعد با سیلمی های زیبای ایرانی انقدر بکشند تا خون خارجی انها بعد از 4 نسل کاملا پاک شود و ضمنا از هم خونی نیز دور شوند.

Soheil Sanati

Active member
اینکه چه کسی جا یگزین ایشان است مهم نیست .مهم اینست که ایده آل ها و اهداف ایشان چه بوده .جناب صنعتی شما و دیگر پرورش دهندگان بهتر است از نظرات اساتیدی مانند استاد بنکرافت که به لحاظ تجربیات و دانش داوری وساختار شناسیه اسب عرب تبحر واقعا بالایی داربد بعد از مری خانم استفاده کنید .

هدف واقعی از وارد کردن مبارک از زبان مری خانم هرگز تولید اسبان خون خارجی نبود بلکه ایشان می خواستند با مبارک سر اسبان بد مان را اصلاح کرده وبعد با سیلمی های زیبای ایرانی انقدر بکشند تا خون خارجی انها بعد از 4 نسل کاملا پاک شود و ضمنا از هم خونی نیز دور شوند.

شرمنده خون خارجی با 4 نسل که سهله با 40 نسل هم پاک نمیشه

ali_horse

Member

اگه ما سیلمی زیبای ایرانی داشتیم دیگه چه لزومی به اوردن مبارک بود؟!همونا سر رو هم اصلاح میکردن!

bakhshi

Member
شرمنده خون خارجی با 4 نسل که سهله با 40 نسل هم پاک نمیشه
اگه ما سیلمی زیبای ایرانی داشتیم دیگه چه لزومی به اوردن مبارک بود؟!همونا سر رو هم اصلاح میکردن!
سلام خدمت دوستان
از نظر کسانی علم ژنتیک را تا مدارج عالیه طی کرده اند کلا خون خارجی قابلیت کاهش تدریجی را دارد مثلا اسرائیلی ها که افرادی نژاد پرست هستند برای خود در قوانین تابعیتشان این مسئله را لحاظ کرده اند که مثلا فرزند یک مرد ایرانی با یک زن اسرائیلی ، شهروند اسرائیلی محسوب نمی شود ولی بعد از چهار نسل اگر با مردان اسرائیلی ازدواج کنند، شهروند درجه یک خوانده می شوند بدین ترتیب دولت اسرائیل از این قاعده علم ژنتیک بهره گرفته است چطور ما می توانیم بگوئیم که پس از 40 نسل هم اسبان ما خالص نمی گردند ما یا علم روز دنیا را قبول داریم یا نداریم . بنده این مطلب را از ریاست سازمان واهو جناب نایگل که مدرک دکترای ژنتیک در زمینه اسب عرب را دارند سئوال کردم ایشان فرمودند اگر دختران مبارک طی پنج نسل با سیلمی خالص ایرانی کشش شوند به خلوص 99/22 درصد می رسند که از نظر بنده خالص محسوب می شوند کلا خلوص بالای نود، خالص محسوب می شود چه رسد به 78 صدم . سرکار خانم مری بنکرافت در آن سالی که برای نخستین بار در یزد داوری کردند، پیشنهاد دادند که شمار زیادی از دختران مبارک به جرگه اسبان خالص ایرانی برگردند و با سیلمی هائی که تجربشان را پس دادند کشیده شوند . حتی بخاطر می آورم که برای اصلاح بدن و دست و پای شماری از آنها کهکشان را پیشنهاد دادند و با بررسی نقاط مختلف بدن او این سیلمی را بسیار زیبا خواندند و به اسب داران ایرانی پیشنهاد دادند تا می توانند با توجه به بالا بودن سن سیلمی از او بکشند. وقتی از ایشان سئوال شد تا به حال چه اسبهائی را پسندیده اید گفتند : سزار ، پازن و کره های حداد . اسبهای اصیل خالص ایرانی که هم قوی و بسیار کاربردی اند و هم باهوش و زیبا . کار مری خانم کاملا توجیه می گردد که هدف اصلی وارد کردن مبارک دمیدن خون یکی از برترین اسبان عرب جهان در خون ایرانی بود که هم خونی اسبانمان را دور کند و هم سر اسبانمان اصلاح شود و به اصالتشان نیز از بهترین خانواده تیره صقلاوی جدرانی مادیان ام دلال که اساتید گفته اند زیباترین مادیان از خانواده صقلاوی جدران بوده است نیز افزوده شود.پاسخ سئوال دوست عزیز:
دوست عزیز ما در ایران سیلمی های خوش سر و بدن زیادی داشتیم رأس الفخرش اباحداد ولی نیاز به سیلمی غالبتری در مورد اصلاح سر داشتیم . در اصول علم ژنتیک هنگامی که صحبت از اصلاح نژاد می شود باید نریان نه تنها در آن صفت از مادیان سرتر باشد، بلکه غالب نیز باشد . مبارک دقیقا در زمینه سر اینگونه بود و کاملا بر ضعف مادیانهای ما در زمینه سر فائق می آمدحتی مادیانهائی دیده ام که سر بسیار زشتی داشتند و عقبه شان هم همینطور بود و با مبارک کره های خوش سری داده بودند. شاید باورتان نشود و این نشان می دهد مبارک چقدر در زمینه اصلاح سر واقعا عالی عمل می کند.نمونه بارز این اصلاح سر، سورن با بدن و دست و پایی کاملا ایرانی و سری اصلاح شده توسط مبارک که واقعا الگوی اصلاح نژاد است . در نهایت با پتانسیلی که در برخی از نریانها و مادیانهایمان وجود دارد، ما می توانیم به امثال سورن برسیم . طی سه تا چهار نسل آینده از اسبان برترمان و این کاملا قابل دسترسی است همانطور که استاد مری بنکرافت طی مقاله ای فرمودند که من پیش بینی می کنم سر اسبان ایرانی طی سه تا چهار نسل آینده بسیار از این سطحی که هست زیباتر شود ولی پرورش دهندگان می بایست نهایت دقت را در انتخاب سیلمی و مادیان بکنند .

sohrab

Active member
از نظر کسانی علم ژنتیک را تا مدارج عالیه طی کرده اند کلا خون خارجی قابلیت کاهش تدریجی را دارد مثلا اسرائیلی ها که افرادی نژاد پرست هستند برای خود در قوانین تابعیتشان این مسئله را لحاظ کرده اند که مثلا فرزند یک مرد ایرانی با یک زن اسرائیلی ، شهروند اسرائیلی محسوب نمی شود ولی بعد از چهار نسل اگر با مردان اسرائیلی ازدواج کنند، شهروند درجه یک خوانده می شوند بدین ترتیب دولت اسرائیل از این قاعده علم ژنتیک بهره گرفته است چطور ما می توانیم بگوئیم که پس از 40 نسل هم اسبان ما خالص نمی گردند ما یا علم روز دنیا را قبول داریم یا نداریم .

این مثالی که زدی فقط یک قرارداده. اتفاقا علم ژنتیک این مسئله رو رد میکنه. گرچه بدون داشتن این دانش و با دیدن کره ای که با خصوصیاتی از اجداد 5 نسل پیش از خودش متولد شده هم میشه به غلط بودن این نظریه پی برد.

به نظر من خانم نياز به جانشين ندارند و مطمئنا يك نفر در اين زمان نمي تواند به تنهايي اسب اصيل را احيا كند اين يك كار همگاني است .

ایمان

Active member
جانشین مری خانم همینایی هستن دارن این ته مانده خون خالص را دارن نابود میکنن
مرده بیشتر به فاتحه احتیاج داره تا جنشین !!

bakhshi

Member
سهیل صنعتی;48031]كه همه ازش تابعيت كنن

چقدر هم شما تابعید ؟ازعمل به دست نوشته های خانم و پیروی تان از صحبتهای دکتر نایگل و بن کرافت و..............................کاملا معلوم است :blinksmiley:

bakhshi

Member
سهراب این مثالی که زدی فقط یک قرارداده. اتفاقا علم ژنتیک این مسئله رو رد میکنه. گرچه بدون داشتن این دانش و با دیدن کره ای که با خصوصیاتی از اجداد 5 نسل پیش از خودش متولد شده هم میشه به غلط بودن این نظریه پی برد.

از شما دیگه توقع نداشتم :rolleyessmileyanim: چطور صفات با یک کشش می ایند؟ ولی با 6کشش نمی روند ؟ همانطور که صفت قوس سر کم کم بوجود میاید کم کم هم از بین می رود چه رسد به بدن و دست و پا که زود تر بدست می اید بله در هر 100 کره 99/20 صدم درصد ایرانی شاید 1کره برخی صفات 6 نسل قبل را بارز کند که در زمره احتمالات نادر حساب میشود ! نه پیوسته . هدف خانم از وارد کردن مبارک اوت کردن همخونی و اصلاح سر بود و فرمودند بعد از مبارک خون دیگری وارد نکنبد خون غالب دارد از زیبا ترین مادیان صقلاوی ام دلال است . مری بن کرافت نیز پیشنهاد همین کار را دادن باکره مبارکها یادتان هست :smilingsmiley: دکتر های ژنتیک حرف شما را با اجماع قبول ندارند سهراب خان من خدمت شما ارادت دارم استاد امیدوارم تونسته باشم سوال ها یت را حل کرده باشم :winksmiley02:

bakhshi

Member
خانم جانشین لازم ندارد چون هیچ کس در حد ایشان نیست..

البته:winksmiley02: چرا تر و خشک را می سوزانید؟ انها بر کار خانم صحه گذاشتند بیچاره ها :rolleyessmileyanim:

bakhshi

Member
سهیل صنعتی خدا رو شکر یزد جایگاهشو داره.بجز خوزستان کدام استان نزدیک به 800 تا اسب داره.زیبا ترین تولیدات در یزد هست.تازه اگه شما میگید زرافه تروبرد قاطی داره کره هاش رو تو یزد زدیم .روهام میر یزد شارلاتان رو زد .خاقان هم زرافه خان رو زد.

و خروش بن پازن همه را بار ها زده :wacsmiley: عزیزان 2 یزد از نظر شو بهتر است از خیلی جاها .

bakhshi

Member
علیرضا مشکی باف جان فکر میکنم شما هم خوت خوب میتونی نظر بدی اما عملکردهر کسی نشون میده که میتونه چه کاری را انجام بده مهندس فکر نمیکنم چیزی کم کسر داشته باشه برای یک همچین کاری و کارنامه موفق او هست که همیشه در همه جا حرفی برای سخن داشته..
از نظر شما نه نداره ولی از نظر اساتید..........................کدام حرف اینکه برفین تولید می کنه ............ یا مثل سایر عربهای وابسته پول می ده.......... اینکه تا ابد دحر وابسته میمونه افتخار داره ؟از دیدن هموطنان کوته فکر دلم به درد امد خوب شد معنی خائن را هم فهمیدیم :rolleyessmileyanim:

bakhshi

Member
گرگ فرموده شما درست اما افرادی که در راس کانون قرار میگیرن چطوری انتخاب میشن

معیار چه چیزی بهتر از عشق به وطن :rolleyessmileyanim:

bakhshi

Member
این که کسی باشه که فعالیت های خانم رو پیگیری کنه خیلی خوبه ولی متاسفانه همچین کسی پیرا نمیشه پس اصلا لغت جانشین اشتباهه. چون خان از عشق و علاقه این فعالیت هارو میکرد . یه روز خوزستان بود یه روز یزد یه روز کرمان یه روز تهران . خدا بیامرزدش. هنوز اکثر قدیمی های waho ازش به خوبی یاد میکنن. افتخار ایران بود.
امروز هیچ کس نمی تونه جای ایشون رو بگیره. قطعا نمی تونه .
ولی مسیله کانون یا هییت یا هر اسمی که براش میزاریم چیزیه که الان دوای درد جامعه اسبه عربه . اگه تو تاپیک مشکلات اسب عرب هم دقت کنین همین موضوع در حال پیگیریه . یه گروه کارشناس و دلسوز باید باشه تا به مسیولیت ها در قبال اسب عرب رسیدگی کنه . از جمله مسیله تبارنامه. مسابقات و جشنواره ها . اصلاح نزاد و خیلی چیزای دیگه . ولی این که این گروه چه طور باید انتخاب شه .نیاز به کار بسیار زیادداره. شکی نیست یکی از کسانی که واقعا با تمام وجود درراه احیائ اسب اصیل بعد از خانم کار کرد سرکار استاد شیرین سالارتاش بود همتش را میستاییم وبرای طول عمرش دعا می کنیم از هر نظر برای مدیریت به دلیل مقبو لیت و عشق گزینه عالی ای میتواند باشد دوستان ارجمند لطفا نظرات خود را اعلام فرمایند منتظر در کلامتان هستیم :smilingsmiley:
یاحق .................بدرود. :winksmiley02:

bakhshi

Member
سهیل صنعتی اينهايي كه من گفتم هم اسبي هستن هم مدير

دقیقا مثل خود مممممممههههههههههننننننننننننسسسسس :blinksmiley:

bakhshi

Member
وتن جانشین نه بلکه یه مجمع یا هیئتی که مشکلات را بررسی کنه و راهکار ارائه بده شاید بتونه مفید باشه جالبه تو این لیست اسمی از عابدین نورالدینی نیست که ایشون از بهترین تولیدکنندگان اسب عرب هستند از استان لرستان و دیگری اینکه اسمی از مهندس بیک از یزد نیست و همچنین اسمی از محمد پور محمدضیاء از تبریز و دیگران!! استاد اشرفی را هم که جا انداختید عزیز :winksmiley02:

بالا