تاسف

این هم از دخالت های بی جای آدم های ناوارد ..این همون اسبی که قبلاً براتون گفته بودم!

پیوست ها

• Photo589.jpg
    Photo589.jpg
    171.1 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • Photo591.jpg
    Photo591.jpg
    155.9 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Photo594.jpg
    Photo594.jpg
    186.5 کیلوبایت · بازدیدها: 12

narges

Member
وای وحشتناکه این چطوری به این حال و روز افتاده اخ اخ که سرم درد گرفت لطفا تو همین تاپیک توضیح بدید

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
این زخم بر اساس پارگی پوست ایجاد شده؟
و بعد روش مواد کرم رنگ رو مالیدن تا خوب بشود؟

فربود

Active member
پاسخ : تاسف

اسب من هم قبلا زخم شدیدی گرفت ولی این عکس خیلی وحشتناکه ... دلم به حال این اسب میسوزه
آقای دکتر لطفا درباره این زخم و معالجه اون توضیح بدید.

ناشناس

Active member
این نمونه زخمو قبلا من دیده بودم اما نه به این شدت
روش در مانش هم این بود که هر 2روز یک بار آمپول پنیسیلین 5 میلیون به اسب میزدند .هر روز 3تا 10 دقیقه آب در مانی میکردن وشب ها هم با اسپری روشو میپوشوندن که چرک نکند البته به خاطر آمپولها اسب لاغر میشه/
بد ترین زخمها یی که در بدن اسب ایجاد میشه با اب در مانی قابل بهبود میباشد

سلام دوستان!
این یک زخم 5 سانتی بوده که به این حال روز در اومده!
یک شکاف 5 سانتی روی کشاله ران که بر اساس با احتیاطی و ناواردی پیش اومده!
برای امیر حسین جان دیروز شرح دادم! این مواد کرم رنگ چرک هست! 2 عکس اولی قبل از عمل و دومی بعد از عمل هست!
گزارش:
در برج دی ماه وقتی گنبد بودم یکی از دوستان در نوروزآباد تماس گرفت و گفت یکی از دوستان در کارخانه اش اسبی داره که روی رونش پاره شده!من گفتم تهران نیستم و فردا می ام!گولدن تایم بخیه تا 7 الی 10 ساعت بعد از حادثه برای بخیه هست اما ایشون مجاب نشودن و گفتن : دقت کنید لطفاً: زیاد ضروری نیست و حالا فردا بیاد نیازی انچنان به بخیه هم شاید نداشته باشه!
ما فردا وقتی اول رسیدیم اولین فرصت رفتیم برای ویزیت!دوستان بوی چرک تا جلوی درب می اومد!!!!

ما این رو معاینه کردیم و وقتی هیستوری از کارگر و صاحب اسب گرفتیم: متوجه شدیم که صاحب اسب وقتی دو هفته پیش پا روی رون پاره شده رفته داروخانه گفته همچنین اتفاقی افتاده و دوست دارو فروش ما گفته نیاز به دامپزشک متخصص نداره می آم بخیه می زنم و اینا!خلاصه بماند این دوست عزیز برای یک شکاف 5 سانتی در محلی که بیشترین کشش در هنگان خم و راست کردن پا روش هست هم بخیه زده به جای التیام ثانویه و هم اینکه برای بخیه اسب رو خوابونده (بی هوشی عمومی) داده!به هوش آمدن اسب همانا و در رفتن بخیه ها همانا و باز شدن بیشتر زخم باز هم همانا!

درمان: فردا با متخصص جراحی با جناب آقای دکتر حجازی تمامی بافت گرانوله و چرکی برداشته شد و تمامی بافت های مرده برداشته شد! بماند بقیه اش تخصصی ایه!شما دوستان یاد نگیرید بهتره!از فنی توئین و اون پماد سفیدی که دورش هست زینک اکساید هست!یا اکسی دو زنگ خودمون!
در ضمن در مورد این نوع زخم اسپری که همون otc اکسی تتراسایکلین هست و زدن بتادین تا کمی حماقت هست! دوستان!

ناشناس گفت:
این نمونه زخمو قبلا من دیده بودم اما نه به این شدت
روش در مانش هم این بود که هر 2روز یک بار آمپول پنیسیلین 5 میلیون به اسب میزدند .هر روز 3تا 10 دقیقه آب در مانی میکردن وشب ها هم با اسپری روشو میپوشوندن که چرک نکند البته به خاطر آمپولها اسب لاغر میشه/
بد ترین زخمها یی که در بدن اسب ایجاد میشه با اب در مانی قابل بهبود میباشد
هر دوز یک بار؟ 5 میلیون؟ می شه یکم بیشتر توضیح بدی تا ماهم از این به بعد این روش رو انجام بدیم! آب درمانی؟ لاغر شدن بخاطر امپول ها؟! دهیدراته می گفتی شاید می شد قبول کرد!در ضمن دوز تجویز اتک دوز در پنی سیلین هر 12 ساعت و بعد 24 ساعت هست که بر اساس وزن دام تجویز می شه و نظر دامپزشک ..اون 2 میلیون 3میلیون 5 میلیون اونجا برای خوشگلی نیست یا نشون دهنده قدرت اون حکمتی داره که دامپزشک بر اساس نیاز محاسبه می کنه و تجویز می کنه!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دکتر جان بجای تاسف یک عنوان براش انتخاب کنید تا برای دوستان در آینده قابل سرچ و استفاده باشد
ممنون

ناشناس

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
هر دوز یک بار؟ 5 میلیون؟ می شه یکم بیشتر توضیح بدی تا ماهم از این به بعد این روش رو انجام بدیم! آب درمانی؟ لاغر شدن بخاطر امپول ها؟! دهیدراته می گفتی شاید می شد قبول کرد!در ضمن دوز تجویز اتک دوز در پنی سیلین هر 12 ساعت و بعد 24 ساعت هست که بر اساس وزن دام تجویز می شه و نظر دامپزشک ..اون 2 میلیون 3میلیون 5 میلیون اونجا برای خوشگلی نیست یا نشون دهنده قدرت اون حکمتی داره که دامپزشک بر اساس نیاز محاسبه می کنه و تجویز می کنه!
دکتر جون شما تا چه مقطعی درس خوندین وکجا مدرک گرفتین /من این روشو برا زمانی گفتم که چرک ها از روی زخم برداشته شده باشه واسپری هم برای اینه که بعضی از اسبها عادت به خوابیدن دارن /در ضمن اسب من از کتف سمت راست تا کپل بدنش چاک خورد به حدی که دست من میرفت داخلش /دکتر ی که آمد واین روش رو تجویز کرد دکتر طباطبایی رئیس دانشکده دامپزشکی شیراز وبزرگترین متخصص اسب در ایران که بعدش هم دکتر رضا خانی وقلمسیاه هستند این روش در مانی رو با پزشکهایی آمریکایی هم در میان گذاشتند عکس ووضعیت اسب هم براشون ارسال کردند وفقط در چند نقطه بخیه زدند /خوب دکتر هم نسبت به وزن ووضعیت اسب این دارو (پنی سیلین 5میلیون تجویز کرد .وزخم اسب بعد از 2ماه خوب شد /امید وارم شما مثل اون د2تا دکتری که اسمشو نمیخوا بیارم نباشی که خیلی ادعا داشتن وبه جای اینکه پنیسیلین رو عضلانی بزنن وریدی زدن به یک اسب وباعث مرگش شدن /
ویا اون دکتری که خودش اسب داشت و2هفته پیش بعداز سواری زیاد بدون خشک کردن اسب آب سرد ریخت روی پهلوی اسبش واسب بیچاره ایست قلبی کرد ومرد/یا اون دکتری که آرامبخش رو به جای وریدی داخل عظله اسب میزنه وبعد هم میگه عجب اسبی هنوز سرحاله/
در ضمن درسته که خیلی از ماها اطلاعات پزشکی نداریم ولی حرفهایی که میزنیم یا مینویسیم از روی هوا نیست که شما اینطوری توهین آمیز وبا تمسخر جواب میدید/
تا الان چند تا سب و معاینه کردید وتشخیص شما درست بوده /چقدر در رابطه با زخم های اسب وبیماریهای اسب تجربه دارید .مطالعه نه تجربه روبرویی با بیماری اسب و....
1سال پیش یک کارگر از بندر ترکمن امد در یکی از باشگاهها وتشخیص وراه در مانش از خیلی دکترها بهتر بود چون همه اینها رو تجربه کرده بود/

شما لطف کنید با همون کارگر بندر ترکمنی کار کنید دوست عزیز! کار نامه من در تهران واضح و روشن هست!
بنده بی سوادم و در رشته بی درسی درس خوندم!
راستی چرا نمی تونی جواب بدی؟ موضوع رو به حاشیه می کشی؟!
شما کتاب اسمیت جلد یک رو باز کنید و لطفا انتی بیوتیک تراپی رو مطالعه کنید .....
راستی هر دکتر ی قابل احترام چرا که 12 ترم درس خونده! حال اینکه شما نمی دونید که پنی سیلین وریدی هم در داروخانه موجود هست مشکل من نیست!
راستی شما چیکاره اید؟!

و واقعاً تاسف خوردم از اینکه در این رشته درس خوندم و حال منه تازه کار و ناچیز بی علم در جامعه ای کار خواهم کرد که از وجود امثال شما سود می بره!
بنده خواستم یک چیز از شما یاد بگیرم از شما که نه از اون دکتر خوبی که تجویز کرده و بی شک دکتر خوبی هم بوده تا قبل که نی دونستم حالا گفتید بهره بردیم!البته اگه چیزی داشته بودید حتما توضیح می دادید! این آب درمانی و 5 میلیون یک روز درمیان برای چی هست!
ب

ناشناس

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
شما لطف کنید با همون کارگر بندر ترکمنی کار کنید دوست عزیز! کار نامه من در تهران واضح و روشن هست!
بنده بی سوادم و در رشته بی درسی درس خوندم!
راستی چرا نمی تونی جواب بدی؟ موضوع رو به حاشیه می کشی؟!
شما کتاب اسمیت جلد یک رو باز کنید و لطفا انتی بیوتیک تراپی رو مطالعه کنید .....
راستی هر دکتر ی قابل احترام چرا که 12 ترم درس خونده! حال اینکه شما نمی دونید که پنی سیلین وریدی هم در داروخانه موجود هست مشکل من نیست!
راستی شما چیکاره اید؟!
خوب اون پنسیلینها عضلانی بودن /منم در رشته بیسوادی درس خوندم /
من قصد توهین نداشتم /درسته هر دکتری احترام داره /اما نظر وتشخیص دیگران هم هرچند اشتباه باشه نباید به تمسخر گرفته بشه /یکی دکتر میشه وبا تواضع وفروتنی کار هاشو انجام میده /یک دکتر هم میشه مثل کسی که فقط اسم دکتر رو یدک میکشه /من یک بار اسم شما رو شنیدم /اما اینکه کارنامه شما روشن هست نباید باعث بشه این طوری با تمسخر جواب بدین /(عیب کسان منگرو احسان خویش دیده فرو بر به گریبان خویش)
ممکنه من هم یک سوءال تخصصی در رابطه با کار خودم بپرسم شما تا حدودی جواب بدین اما کامل نمیتونید جواب بدید واون موقع من میتونم با یک لحن بهتری اون رو توضیح بدم وبگم چرا جواب شما درست نیست

البته بلا نسبت بقیه جمع! جسارت به اساتید نشه! جامعه ای که کارگر بندر ترکمنی رو ..... تجربه در برابر علم می بینه و نه مکمل هم ولازم برای هم! تجربه همراه با علم جواب گو! راست می گی یاد م نبود یکی از همین با تجربه ها برای درمان شقاق ساده چه تجویز هایی که نکرده بود...............یا برای یه Copd بماند.....

دوست عزیزم من فقط خواستم توضیح بدی؟ ببین عزیز آدم برای حرفی که می زنه توضیح داره مگه نه؟ یا استادی گفته؟ یا کسی یاد داده؟ یاد از کتابی خونده!خوب این چه اشکالی داره منکه در موردش نظر می دم توضیح هم بدم!و باید بگم که از کجا این حرف رو می زنم!
در ضمن اگر لحن نوشتاری بنده باعث چنین برداشتی شده ببخشید! قصد تمسخر و جسارت ندارم!به حرحال بنده علمم و تجربه ام بسیار نا چیز تر از این حرف است که بخوام برای فخر و تمسخر دیگران استفاده کنم! و مطلب می نویسم که یاد بدم و اگه ایرادی هم هست و بلد نیستم یاد هم بگیرم!

ناشناس

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
و واقعاً تاسف خوردم از اینکه در این رشته درس خوندم و حال منه تازه کار و ناچیز بی علم در جامعه ای کار خواهم کرد که از وجود امثال شما سود می بره!
بنده خواستم یک چیز از شما یاد بگیرم از شما که نه از اون دکتر خوبی که تجویز کرده و بی شک دکتر خوبی هم بوده تا قبل که نی دونستم حالا گفتید بهره بردیم!البته اگه چیزی داشته بودید حتما توضیح می دادید! این آب درمانی و 5 میلیون یک روز درمیان برای چی هست!
ب
مقدار عفونت اسب زیاد بود واسب هم به خاطر هیکل ووضن بالایی که داشت تحمل این یک روز درمیان را داشت /وبه خاطر اینکه اسب خودش رو به دیواره باکس میگشید به خاطر خوارش زخم و... شبها یا اکسید دوزنگ به روی زخم میزدم یا اسپری ودر روز 3با هربار هم به مدت 30 دقیقه با اب شستشو میدادم /این تجویز دکتر بود وروز به روز هم بهتر میشد/خوب شاید این روش در مورد این زخم صدق میکرده /شاید به درد زخم هایی دیگه نمیخورده حتی یکی از اسبهامون گردنش برخورد کرد به سیم خار دار وخیلی وحشتناک شده بود بوی عفونت همه جارو برداشته بود .اسب با همون آب در مانی زخمش خوب شد/

بالا