ایستادن اسبی که نمی ایستد

سنا

Active member
سنا خانم من هم با شما موافقم ولي واسه بعضي اسبها تنبيه لازمه چون اتفاق افتاده كه اسب با دهنه كرد (آجدار) واي نايستاده و سوارشو به ديوار كوبيده :-s
بله دوست عزيزم 100% تنبيه واسه اسب ضرورت داره اما چه نوع تنبيهي؟!
شنيديد ميگن بچه هاتونو جوري بار بياريد كه با يه اخم دنيا رو سرشون خراب شه؟
اسبم همينطوره وقتي باهاش خوش رفتاري بشه و بهش احترام گذاشته بشه با يه " نه" بلند يا يه ضربه ي خيلي آروم خيلي سريع متوجه ميشه كار اشتباهي ازش سر زده و ديگه تكرار نميكنه
كاش اون رشته ي اتصالمون تو ارتباط با اسبمون هميشه برقرار بمونه اونوقت هميشه مطيعه و صاحب هم راضي
فرهنگ سازي ميخواد .....

Kianoosh.ch

Member
بله دوست عزيزم 100% تنبيه واسه اسب ضرورت داره اما چه نوع تنبيهي؟!
شنيديد ميگن بچه هاتونو جوري بار بياريد كه با يه اخم دنيا رو سرشون خراب شه؟
اسبم همينطوره وقتي باهاش خوش رفتاري بشه و بهش احترام گذاشته بشه با يه " نه" بلند يا يه ضربه ي خيلي آروم خيلي سريع متوجه ميشه كار اشتباهي ازش سر زده و ديگه تكرار نميكنه
كاش اون رشته ي اتصالمون تو ارتباط با اسبمون هميشه برقرار بمونه اونوقت هميشه مطيعه و صاحب هم راضي
فرهنگ سازي ميخواد .....

آفرین به سنا....حرف خیلی خوبی بود.....

راجع به اره کردن هم لطفا توضیح بدید،مخصوصا واسه اسبی که جهارنعل رو همچنان ادامه میده و توقف نداره
مرسی

آخرین ویرایش:

سنا

Active member
raje be arre kardan ham lotfan tozihe kameli bedid,makhsusan vase asbi ke charnalesho hamchenan edame mide va tavaghof nadare
tnx
نفس جان اره كردن يعني كشيدن مداوم دهنه به سمت چپ و راست كه از ضربه هاي ناشي از اينجور كشيدن اسب توقف ميكنه(هميشه اينجور نيست) و حساسيت اسب نسبت به دهنه رو از بين ميبره به مرور كه اين نافرماني ميشه و خيلي بده

سن اسب

سلام. جالب ترین چیزی که در مورد اسب توجه من رو جلب کرده تشخیص سن اسب از روی دندان های اسب هست.راسش من هرچی که سعی کردم نتونستم چیزی سردر بیارم واسه همین گفتم که شاید کسی بتونه کمکم کنه.با تشکر

سلام. جالب ترین چیزی که در مورد اسب توجه من رو جلب کرده تشخیص سن اسب از روی دندان های اسب هست.راسش من هرچی که سعی کردم نتونستم چیزی سردر بیارم واسه همین گفتم که شاید کسی بتونه کمکم کنه.با تشکر

آرش جان این پستت ربطی به این تاپیک نداره، به این تاپیک سر بزن، یه خورده مطلب زیاده اگه خواستی‌ می‌تونم ساده تر و مختصر تر کمکت کنم اما تشخیص سنّ از روی دندان هم مثل خیلی‌ چیزای دیگه نیازمند تجربه زیاده

بالا