طراحی و ساخت یک باشگاه سوارکاری

ناشناس

Active member
رخش خزان گفت:
ناشناس جان همه نظرات دوستان درسته . خوب یک همچین مکانی پول زیادی میخواد که خرجش کنی و یه آدم پولدار که دنبال سود نباشه . خودتون هم بهتر میدونیین که باشگاهها سودی نداره ضرر هم داره یعنی باید از جیب خودت هم بزاری .
خوب حالا اومیدیم و ما یک باشگاه کامل و خوب زدیم وقتی میبینیم که شاگرد نداره خوب به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟ (شما خودت تو باشگاه کار میکنی و به عینه داری میبینی به جز گرفتاری و درد سر چیز دیگه ایی هم داره ؟ ولی این عشقه که میزاره ادامه بدی )
من میخوام این رو بگم هنوز که هنوزه این ورزش تو مردم جا نیافتاده . من خودم پدر و مادرم هر روز بهم میگن این اسبت رو بفروش نمیخوای خودت رو گرفتار کردی . میدونید درد ما اینه ما باید این فرهنگ رو جا بندازیم . چطوری ؟؟؟ این رو دیگه خودتون بگید ...

رخش خزان جان شما درست میگید . الان در شیراز باشگاه بهارستان خیلی خرج کردند مانژ سر پوشیده 100عدد باکس مانژ دایره لنج برقی انبار بزرگ علوفه کافی شاپ رستوران وصاحب باشگاه هم دنبال سود نیست چون خودش عشق اسبه . ولی متاسفانه تبلیغات کمه و باشگاه دست کسانی افتاده که تقریبا انحصاریش کردن و فقط افراد خاصی میتونن اونجا برن .

ولی باشگاه دیگه ای هم هست که هیچ امکاناتی نداره 8عدد باکس و یک مانژ کوچک اما شروع به تبلیغات کردند الان که بری باشگاه از ساعت 8صبح تا 12 شب شاگرد داره و همه روزها هم همینطور هس /

پس اصل مهم داخل هر کاری و برای رونق گرفتن اون کار تبلیغات میباشد و رسانه ملی هم باید در این کار کمک کند که متاسفانه همون مسابقات قهرمان کشوری سوارکاری هم 1ساعتشو بیشتر نشون نمیده /

سنا

Active member
ناشناس گفت:
پس اصل مهم داخل هر کاری و برای رونق گرفتن اون کار تبلیغات میباشد و رسانه ملی هم باید در این کار کمک کند /
رسانه ي ملي فعلا درگير پخش سريال هاي كره ايه !!!!!! :D :D :D :mad: :(

فربود

Active member
ناشناس گفت:
رخش خزان جان شما درست میگید . الان در شیراز باشگاه بهارستان خیلی خرج کردند مانژ سر پوشیده 100عدد باکس مانژ دایره لنج برقی انبار بزرگ علوفه کافی شاپ رستوران وصاحب باشگاه هم دنبال سود نیست چون خودش عشق اسبه . ولی متاسفانه تبلیغات کمه و باشگاه دست کسانی افتاده که تقریبا انحصاریش کردن و فقط افراد خاصی میتونن اونجا برن .

ولی باشگاه دیگه ای هم هست که هیچ امکاناتی نداره 8عدد باکس و یک مانژ کوچک اما شروع به تبلیغات کردند الان که بری باشگاه از ساعت 8صبح تا 12 شب شاگرد داره و همه روزها هم همینطور هس /

پس اصل مهم داخل هر کاری و برای رونق گرفتن اون کار تبلیغات میباشد و رسانه ملی هم باید در این کار کمک کند که متاسفانه همون مسابقات قهرمان کشوری سوارکاری هم 1ساعتشو بیشتر نشون نمیده /
منم باشگاه بهارستان رو دیدم و خیلی خوشم اومد ولی خیلی دور از شهر هستش که این خودش یه نوع عیب محسوب میشه
در مورد تبلیغات هم باهات کاملا موافقم ولی متاسفانه صدا وسیما کمتر به این موضوع رسیدگی میکنه ولی در عوض فقط به این فوتبال چسپیدن ....

architect

New member
مرسی از نظرات همه ...
ناشناس گفته : ببینید از نظر کیفت باشگاه کاریش نمیشه کرد همینه ما هم مجبوریم با این وضعیت بسازیم
چرا نمیشه؟ قصد من از ایجاد این تاپیک اینه که به عنوان یک سازنده، این کمبود ها رو توی طراحی بیشتر بشناسم و لحاظ کنم... وقتی دو تا باشگاه استاندارد و با کیفیت ساخته بشه کم کم سطح کیفی بقیه به ناچار بالا میره.
یه سری نکات ریز هست که فقط کسی که سر و کار داشته باشه به مرور زمان و از روی تجربه حضور در اون موقعیت ها میتونه متوجهشون بشه و لحاظ کردن این موارد توی طراحی خیلی مهم هست... به عنوان مثال امیرحسین جهت باد و آفتاب رو گفت ...یا پریسا یه سری امکانات رو گفت که وقتی سازنده توجیه بشه که اینها نیاز هست مسلما هزینه رو هم میپردازه....واقعا مهمه این مطالب توی طراحی...اگه تجربیاتی ناشی از عملکرد درست یا اشتباه این جور موارد دارید اینجا مطرح کنید واقعا میتونه مفید باشه ...مرسی

reihaneh

Member
اینا چیزایی بودن که به ذهنم رسیدن
باکس ها : ابعادشون که حداقل باید 3*4 در نظر گرفته،باید متناسب با هدف باشگاه تعدادی باکس بزرگتر هم برای نگه داری کره و مادیان در کنار هم در نظر گرفته بشه ،کف باکس ها باید دارای زهکشی مناسب باشه تا از جمع شدن ادرار و آلوده شدن فضای باکس جلوگریری کنه ،ارتفاع باکس در حدی باشه که اسب در صورت بلند شدن به سقف برخورد نکنه و این مساله در چارچوب در هم باید رعایت بشه ، محل باکس ها تقریبا نزدیک به محل مانژ باشه ولی مهمتر اینه که جای اونها در مسیر عبور و ورود تماشاچیان و ماشین ها نباشه (به عبارتی تا اندازه ای مجزا تر باشه و قابل دسترس برای اعضا و کارکنان باشگاه) ، ارتباط نزدیک با محل نگه داری زین و دهنه و اتاق معاینه داشته باشه ،حتی در کمترین تعداد باکس هم راهرو وسط باید به اندازه حرکت همزمان دو اسب به همراه فرد پیاده جا داشته باشه ، دارای تهویه مناسب باشه به شکلی که هوا در اون جریان داشته باشه ولی از کوران جلوگیری بشه ،نور گیر باشه و اگر اشتباه نکنم به منظور نوعی ضد عفونی در ساعاتی از روز تابش هم داشته باشه ،
در مورد اینا بیشتر شک دارم:
آخور اسب باید در ضلعی باشه که در ورودی هم در اون قرار داره چون در غیر این صورت وقتی وارد باکس بشین اسب همیشه پشت به شما ایستاده
جانمایی باکس ها نسبت به پادوک؟ آیا قانون خاصی داره،مهمه که اسب ها پادوک رو ببینن یا نه
جانمایی اسب نسبت به مانژ ؟ فکر کنم بهتره اسب های مانژ نسبت به باکس ها دید نداشته باشن تا اتفاقات و رفت آمد اسب ها و افراد یا شیهه نریان و مادیان ها حواس اسب رو پرت نکنه و مشکل به وجود نیاره

مانژ اصلی:
با ابعاد مناسب با توجه به کارکرد باشگاه ،دارای حصار مناسب و محکم ، زمین نرم و مناسب برای پرش ، محلی در کنار مانژ برای مربیان باید در نظر گرفته بشه که تسلط کامل بر مانژ داشته باشه ، محلی برای پخش صدا و موسیقی در کنار مانژ تا موسیقی با توجه به ریتم اسب کنترل بشه ، در نظر گرفتن جایگاه داوران و نیز محل در نظر گرفته شده برای تماشاچیان حتی الامکان در ضلع غربی ( چون با توجه به ساعت معمول مسابقات خورشید رو در غرب یا جنوب غربی داریم و جایگاه ها باید پشت به نور باشه) ،وجود دستگاه های آب پاش با برد مناسب در کنار مانژ،نور افکن برای استفاده از مانژ در شب ، محلی در کنار ماژ به منظور انبار تیر ها و موانع ، ارتباط مستقیم با مانژ تمرین ،تقریبا مستقل از ورود و خروج تماشاچیان و قسمت پارکینگ ،
اگر اشتباه نکنم:
دید نداشتن نسبت به پادوک ، داشتن دو در ورود و خروج مجزا

مانژ فرعی (مانژ تمرین )
برای آماده شدن اسب ها قبل از مسابقه ، دارای جایگاهی برای داور ، به گونه در نظر گرفته بشه که تماشاچی نسبت به اون هم تسلط داشته باشه ، مسیری مجزا به محل باکس ها داشته باشه ، فکر میکنم نزدیک به اتاق معاینه

اتاق کمک های اولیه برای سوار کارها (نزدیک به مانژ و حتی الامکان دارای مسیر سواره برای اورژانس)
رختکن و سرویس های بهداشتی که باید کجزا از زین خانه باشه (زین خانه میتونه در بخش باکس ها باشه ولی رختکن و سرویس باید جدا و خارج از قسمت باکس ها در نظر گرفته بشه)
اتاق شستشو : فضایی مجزا ،با در نظر گرفتن مسیر مناسب برای حرکت آب ،دارای عرض مناسب برای حرکت اسب (به شکلی که در اسب های بد قلق برای کارگر یا سوار مشکلی به وجود نیاد و امکان حرکت فرد وجود داشته باشه)
مانژ سرپوشیده : با توجه با شرایط اقلیمی در نظر گرفته میشه برای مثال با توجه به آب و هوای شیراز سایر امکانات به نسبت این مورد در اولویت قرار دارند ولی در شهر های شمالی کشور مسلما اولین نیاز مانژ سرپوشیده خواهد بود
مانژ دایره یا بیضی برای تربیت اسب و سوار : در کنار سایر مانژ ها قرار میگیره و حتی در صورت کمبود فضا در باشگاه میتنه به شکلی انعطاف پذیر و متحرک و مشترک با یکی از مانژ ها در نظر گرفته بشه ، در مورد حصار اطراف باید دقتبشه در محل برخورد حصار با زمین لبه بتنی یا آجری یا ... وجود نداشته باشه و حصار دقیقا در زمین فرو رفته باشه تا در صورت خوردن زمین برای سوار مشکل ایجاد نکنه ( متاسفانه در باشگاهی که الان میرم این لبه بتنی وجود داره که احتمال خطر و آسیب دیدگی رو افزایش میده )
محلی مناسب در کنار مانژ برای استراحت موقت اسب ها و حتی مکانی که بتونن آب بخورن، به خصوص در باشگاه هایی که هدف آموزش سوارکاره و اسب های کلاسی اغلب ساعتهای زیادی رو به صورت پشت سر هم باید در کلاس ها باشن
اتاق نعلبندی : به طور مجزا و در ارتباط با باکس ها در نظر گرفته بشه
انبار علوفه: باید دارای مسیر سواره مجزا به خارج از باشگاه باشه و در ارتباط مستقیم با باکس ها ، اگر از طبقات بالاتر استفاده بشه باید حمل علوفه و دستگاه های بالا بر هم در نظر گرفته بشه

parisa

Member
دفیفا حف با شما هست architect و من امید وارم کسایی که فکری مثل شما دارن در جامعه زیاد بشه

reihaneh

Member
سـَــنـــا گفت:
هرچي باشه معماره ديگه :)
آفرين ريحانه جونم
مرسي سنا جون تو لطف داري ولي معمار كجا بود بابا يه دانشجو نصفه نيمچه ايم هنوز ،اينجوري كه حسابي آبرو معمارا بردم :-\

سنا

Active member
reihaneh گفت:
مرسي سنا جون تو لطف داري ولي معمار كجا بود بابا يه دانشجو نصفه نيمچه ايم هنوز ،اينجوري كه حسابي آبرو معمارا بردم :-\
شكسته نفسي نفرماييد خانوم مهندس :) :)

parisa

Member
اما ریحانه جون اکر میشه بیشتر دفت کن شاید چیزی را از فلم انداخته باشی اینایی را که گفتی خد افل یک باشگاه درجه 3 هست پس اکر دفت کنی می بینی یک باشگاه درجه یک به چیزایی بیشتر نیاز داره

FAEZEH

Member
تقریبا هیچ باشگاه استانداردی تو ایران نیست که حداقل یک سوم استاندارد های لازم و داشته باشه
ادم وقتی محیط باشگاه های خارج رو می بینه (مثلا همین دبی که بغل دسته خودمونه) دلش می خواد سرش رو به دیوار بکوبه:smile:

دوستان عزیز لازم نیست که سری به دیوار زده شود !
خوب شد که این مورد اینجا مطرح شد و من هم آن را دیدم.
باید به اطلاع برسانم که من مدتی است که به جهت علاقه و تخصصی که دارم یک پانسیون مجهز،مدرن و زیبا طراحی کرده و به دنبال یک سرمایه گذار خوب هستم برای اجرای این پروژه.
-پانسیونی که از نظر تجهیزات و همچنین معماری جزء طرح های نمونه در دنیا است و البته که در خور مقام ما ایرانی ها.
البته گفتنیست که از طرف یک دوست کویتی نیز پیشنهادی داشتم،لیکن با وجود علاقه فراوان برای اجرایی شدن این طرح،به دلیل دارا بودن فرم و مفهومی ایرانی در پلانها و همچنین عقاید خواص ترجیح دادم که سرمایه گذار این پروژه فردی ایرانی باشد.
حال در همین جا از کلیه علاقه مندان به این موضوع دعوت به عمل می آورم تا برای مذاکرات بیشتر به ایمیل مذکور من در این سایت پیغام بگذارند.

makmaisam13

New member
سلام به همه دوستان خوب و سوار کار
من در حال طراحی باشگاه سوار کاری هستم
و نیاز به کمک همه شما دارم این طرح پایان نامه کارشناسی منه از همه دوستان تقاظا دارم تو این کار به من کمک کنن چون با خوندن نظرات شما عزیزان فهمیدم شما میتونید تو کاره طراحی این باشگاه به من کمک کنید من نیاز به عکس از فظاهای داخلی و بیرونه باشگاههای داخل و خارجی دارم لیست فظاهای مورد نیاز .خلاصه همه چیز در مورد سوار کاری و باشگاه و محل نگهداری اسب ها .از لطف همتون ممنونم امیدوارم بتونم با کمک دوستان یک طرح خوب واسه جامعه سوار کاری ایران ارایه بدم

صالحی

New member
سلام دوستان - من نقشه یک باشگاه سوارکاری استاندارد می خوام کسی می تونه کمک کنه(برای ساخت)

خشک کن اسب که اسب بعد از سواری به گردونه و خودش خشکش کنه به علاوه اتاق زایمان حتما و بهداری (جایی که تمیز تر از اصطبل باشه)و امکانات داشته باشه که اگه اسب کولیکم شد خاصی همون جا تو باشگا شیکم رو باز کونی عمل کنی شرایط باشه

صالحی

New member
دوستان عزیز لازم نیست که سری به دیوار زده شود !
خوب شد که این مورد اینجا مطرح شد و من هم آن را دیدم.
باید به اطلاع برسانم که من مدتی است که به جهت علاقه و تخصصی که دارم یک پانسیون مجهز،مدرن و زیبا طراحی کرده و به دنبال یک سرمایه گذار خوب هستم برای اجرای این پروژه.
-پانسیونی که از نظر تجهیزات و همچنین معماری جزء طرح های نمونه در دنیا است و البته که در خور مقام ما ایرانی ها.
البته گفتنیست که از طرف یک دوست کویتی نیز پیشنهادی داشتم،لیکن با وجود علاقه فراوان برای اجرایی شدن این طرح،به دلیل دارا بودن فرم و مفهومی ایرانی در پلانها و همچنین عقاید خواص ترجیح دادم که سرمایه گذار این پروژه فردی ایرانی باشد.
حال در همین جا از کلیه علاقه مندان به این موضوع دعوت به عمل می آورم تا برای مذاکرات بیشتر به ایمیل مذکور من در این سایت پیغام بگذارند.

?

سلام به همه دوستان خوب و سوار کار
من در حال طراحی باشگاه سوار کاری هستم
و نیاز به کمک همه شما دارم این طرح پایان نامه کارشناسی منه از همه دوستان تقاظا دارم تو این کار به من کمک کنن چون با خوندن نظرات شما عزیزان فهمیدم شما میتونید تو کاره طراحی این باشگاه به من کمک کنید من نیاز به عکس از فظاهای داخلی و بیرونه باشگاههای داخل و خارجی دارم لیست فظاهای مورد نیاز .خلاصه همه چیز در مورد سوار کاری و باشگاه و محل نگهداری اسب ها .از لطف همتون ممنونم امیدوارم بتونم با کمک دوستان یک طرح خوب واسه جامعه سوار کاری ایران ارایه بدم
رشتتون معماری احیانا ؟

بالا