طراحی و ساخت یک باشگاه سوارکاری

architect

New member
به عنوان یک سوارکار چه کمبودها و ضعف هایی در طراحی و ساخت باشگاههای سوارکاری که تابحال رفتید احساس کردید؟ به نظر شما مهم ترین چیزهایی که باید در این رابطه در نظر گرفته بشه چیه؟

ناشناس

Active member
architect گفت:
به عنوان یک سوارکار چه کمبودها و ضعف هایی در طراحی و ساخت باشگاههای سوارکاری که تابحال رفتید احساس کردید؟ به نظر شما مهم ترین چیزهایی که باید در این رابطه در نظر گرفته بشه چیه؟

من تا الان هرچی باشگاه رفتم یک محل شستشوی مناسب نداشته و یک محل معاینه اسب /ویک محل برای مناسب برای نعل بندی

همیشه یک جا یک شیلنگ اب بوده و اسب رو اونجا تمیز کردن و برای مداوای اسب یا همون داخل باکس بوده یا اینکه اوردن داخل مانژ اسب رو معاینه کردن /

نه یک زین خونه مناسب بوده و نه یک رخت کن مناسب . همه جا زین خونه و رخت کن باهم یک جا بوده

سنا

Active member
زين خونه و رخت كن ما تو در توي هم ديگه ست!!!
اما واقعا يه اتاقك جدا واسه نعل بندي خيلي واجبه همونطوري كه دوست خوبمون ناشناس اشاره كرد محل شستشو هم خيلي خيلي لازمه

احسان

Active member
حالا که همه دارند بر اساس نياز هاشان نظر ميدهند بزاريد ما هم نظر بديم
يک کلينيک کوچک برای معاينه اسب ها که حداقل يک باکس معاينه داشته باشه از اينا که اسب رو ميکنند توش تا دامپزشک معاينش کنه اسب را و يک مکانی داشته باشه که برای جراحی های اضطراری و سر پايی مناسب باشه
و يک مکان برای نگهداری دارو و کمک های اوليه
;D ;D ;D
متشکرييم ;D

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جهت باد و آفتاب خیلی مهمه تا اگه باد راه افتاد افتاد خاک تو چشم سوار و تماشاچی نره.
تو آزمون جهت آفتاب رعایت نشده

parisa

Member
پاسخ : طراحی و ساخت یک باشگاه سوارکاری

بابا اگر در سطح استاندارد بخوایید بگید کلی کمبود میشه
مساحت زمین که باید اینفدر جا داشته باشه که اسب را تو اصطبلش نگه ندارن و یا اسب بعد از کلاس برای استراحت جایی را برای آزادانه بدون سوار تاختن را داشته باشه تا بدون دهنه و.. خودش را خشک کنه(به عبارتب یک مزرعه) و فاصله اصطبل تا مانژ باید دارای چند مسیرمتفاوت برای تنوع اسب داشته باشه
محیط اسب ها نباید بسته باشد تا بو در آنجا نبپیچد
چندین نفر مسئول نظافت اسب ها و مسئول نطافت محیط باشگاه و مسئول نظافت اصطبل ها
محیط مناسب برای تمرین تاخت (میدانی مناسب برای تمرین تاخت)
محل مناسب برای شستن اسب و آبکشیدن اسب
بعد محلی که آب جاری داشته باشه
تعداد اسبای کلاسی
تعداد اصطبلها ونوع آنها
زمین نرم و مناسب سواری
مانژ سر پوشیده
مانژ دایره ای
انبار مناسب برای کاه و مواد عذایی اسب
مسیر مناسب برای رفتن به گشت های آزاد
زین خانه وزین های مناسب و دهنه های مناسب و اندازه برای اسب ها
تعداد متعدد مربیان مجرب
سیستم های صوتی برای ساکت نبودن محیط اصطبل
محل مناسب نعل بندی
برنامه مناسب و مرتب تغذیه تمرین معاینه چه برای اسب ها
درمانگاه مجهز برای اسب ها با دامپزشک مجرب

بازم بگم ؟

احسان

Active member
امری سفارشی چيزی ديگه هم هست بفرمايد پريسا خانم ميخوايد يه چند تا سوار کار هم استخدام کنيم

parisa

Member

آفا احسان گفتند کمبود ها را بگید من هم بر اساس استاندارد های جهانی گفتم نه بیشتر تازشم فکر نکنم توقع کمی باشه تا همه چیز را در حد استاندارد بخوام زیاد هست به خصوص برای کشوری که صادر کننده اسب هست واین همه ثروت داره و این همه استعداد باور کن نیست
باشگاه ما حتی زمین خوب هم نداره چه خواسته مانع خوب الان همین باعث شده که دوستام که این همه استعداد دارن در جا بزنن ما حتی اسب های کمی هم داریم پس همیشه همشون خسته هستن به جرٍئت می تونم بگم که اسبای کلاسی الان بیش از یک سال هست که میط خارج از باشکاه را ندیدن این بیچاره ها نه برنامه غذایی مرتب دارن نه برنامه درمانی مرتب دهنه های اسب ها یا ازشون خیلی بزرگه یا به نوعی اندازشون نیست بماند که محیط اصطبلشون همیشه مثل یک گورستان فدیمی ساکت هست و همه اسب ها چه شخصی چه کلاسی یک تیک دارن
این چیزایی اکه من تو ی فسمت فبل لیست کردم حدافل یک باشگاه است این تجهیزات را که گفتم فدیمی ترین باشکاه ها باید داشته باشن حالا فکرشو بگن جدیداش چی هست
حالا شما نیاز ها را با کمبد ها مفایسه کن ببین ما چفدر عفبیم به جای گله از زیاد خواهی که حق است بهتر نیست ما این عفب موندگی را جبران کنیم من فکر نکنم این چیرایی را که گفتم کم بود اما می دونم کسایی از این خواسته ها بخندن اما خودتون کلاهتون را فاضی کنید
ما که اسب از کشورمون صادر میشه کجاییم و کشورای دیگه که سواری را تا حدودی از ما یاد گرفتن

احسان

Active member
خوب من هم منظورم همين هست ديگه اين چيزا که شما گفتی يک سری شرايط اوليه هست و ما همين ها رو هم نداريم :'(

بعد من اين رو نفهميدم ما اسب صادر ميکنيم؟ بکجا و چه اسبی بگيد ما هم بريم تو کاره صادرات اسب :eek: ::)

parisa

Member
اون جوری که من شنیدم این طور بوده اگر اشتباه می کنم دوستان حرفم را تصحیح کنند مرسی

سنا

Active member
parisa گفت:
آفا احسان گفتند کمبود ها را بگید من هم بر اساس استاندارد های جهانی گفتم نه بیشتر تازشم فکر نکنم توقع کمی باشه تا همه چیز را در حد استاندارد بخوام زیاد هست به خصوص برای کشوری که صادر کننده اسب هست واین همه ثروت داره و این همه استعداد باور کن نیست
باشگاه ما حتی زمین خوب هم نداره چه خواسته مانع خوب الان همین باعث شده که دوستام که این همه استعداد دارن در جا بزنن ما حتی اسب های کمی هم داریم پس همیشه همشون خسته هستن به جرٍئت می تونم بگم که اسبای کلاسی الان بیش از یک سال هست که میط خارج از باشکاه را ندیدن این بیچاره ها نه برنامه غذایی مرتب دارن نه برنامه درمانی مرتب دهنه های اسب ها یا ازشون خیلی بزرگه یا به نوعی اندازشون نیست بماند که محیط اصطبلشون همیشه مثل یک گورستان فدیمی ساکت هست و همه اسب ها چه شخصی چه کلاسی یک تیک دارن
این چیزایی اکه من تو ی فسمت فبل لیست کردم حدافل یک باشگاه است این تجهیزات را که گفتم فدیمی ترین باشکاه ها باید داشته باشن حالا فکرشو بگن جدیداش چی هست
حالا شما نیاز ها را با کمبد ها مفایسه کن ببین ما چفدر عفبیم به جای گله از زیاد خواهی که حق است بهتر نیست ما این عفب موندگی را جبران کنیم من فکر نکنم این چیرایی را که گفتم کم بود اما می دونم کسایی از این خواسته ها بخندن اما خودتون کلاهتون را فاضی کنید
ما که اسب از کشورمون صادر میشه کجاییم و کشورای دیگه که سواری را تا حدودی از ما یاد گرفتن
آفرين
كاملا پريساجون درست ميگه
بدتر از همه اينه كه مانژ رو آبپاشي نميكنن
هروقت تمرين من تموم ميشه تو آينه كه خودم رو ميبينم مژه هام از خاك سفيد شده !!!!

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
آفرين
كاملا پريساجون درست ميگه
بدتر از همه اينه كه مانژ رو آبپاشي نميكنن
هروقت تمرين من تموم ميشه تو آينه كه خودم رو ميبينم مژه هام از خاك سفيد شده !!!!

خوب اینجا مقصر خودتون هستید .شما برای اینکه سواری لذت بخشی داشته باشید باید برید باشگاهی که از نظر مانژ و اب بپاشی مجهز باشه . البته داخل یه باشگاه میری از نظر ساختو سازو مانژ و اب پاشی و همه چیز خوبه اما مربی درستی نداره یا محیط اونجا خوب نیست .یا میرید یه باشگاهی که مربی و محیط خوبی داره اما امکانات کمه /

واقعا باید چه کار کرد .

سنا

Active member
ناشناس گفت:
خوب اینجا مقصر خودتون هستید .شما برای اینکه سواری لذت بخشی داشته باشید باید برید باشگاهی که از نظر مانژ و اب بپاشی مجهز باشه . البته داخل یه باشگاه میری از نظر ساختو سازو مانژ و اب پاشی و همه چیز خوبه اما مربی درستی نداره یا محیط اونجا خوب نیست .یا میرید یه باشگاهی که مربی و محیط خوبی داره اما امکانات کمه /

واقعا باید چه کار کرد .
خوب خودت جواب خودتو دادي كه :)
مربي خوب=امكانات بد
امكانات خوب=مربي بد
امكانات خوب + مربي خوب = ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
خوب خودت جواب خودتو دادي كه :)
مربي خوب=امكانات بد
امكانات خوب=مربي بد
امكانات خوب + مربي خوب = ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داخل شیراز باشگاهی که امکانات و مربی خوب داشته باشه
باکسهای خوب
محل شستشوی اسب
مانژ خوب و اب پاشی روزانه
2تا باشگاه بیشتر نیست 1باشگاه سوارکاری محسن
2 باشگاه سوارکاری بهارستان
البته بهارستان مسیرش تا شیراز خیلی زیاده ولی مانژ سرپوشیده داره .محل شستشوی مناسبی هم نداره و مابقی چیزهاش تقریبا تکمیله/ اما از نظر مربی خوب نه که نداره اما اون طور که باید وقت برا شاگرد نمیزارن

باشگاه محسن تقریبا همه چیزش تکمیله فقط مانژ سر پوشیده نداره /

البته باشگاههای ایران بدون عیب نیست و هیچ کدوم تکمیل نیستند

سنا

Active member
محسن هم بگي نگي دوره
بهارستان هم كه خيلي دوره نميشه واسه اين همه تمرين روانه ي جاده شد!!
اما آره محسن تكميله تقريبا
تنها خوبي علوم پزشكي وسط شهر بودنشه

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
محسن هم بگي نگي دوره
بهارستان هم كه خيلي دوره نميشه واسه اين همه تمرين روانه ي جاده شد!!
اما آره محسن تكميله تقريبا
تنها خوبي علوم پزشكي وسط شهر بودنشه

علوم پزشکی هم بد باشگاهی نیست .فقط اگر باکسها و مانژرو از اول زیر نظر مهندسین باشگاه ساز درست طراحی میکردن باشگاه خوبی بود ;D

البته مربی های بدی هم نداره ???

فربود

Active member
ناشناس جان همه نظرات دوستان درسته . خوب یک همچین مکانی پول زیادی میخواد که خرجش کنی و یه آدم پولدار که دنبال سود نباشه . خودتون هم بهتر میدونیین که باشگاهها سودی نداره ضرر هم داره یعنی باید از جیب خودت هم بزاری .
خوب حالا اومیدیم و ما یک باشگاه کامل و خوب زدیم وقتی میبینیم که شاگرد نداره خوب به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟ (شما خودت تو باشگاه کار میکنی و به عینه داری میبینی به جز گرفتاری و درد سر چیز دیگه ایی هم داره ؟ ولی این عشقه که میزاره ادامه بدی )
من میخوام این رو بگم هنوز که هنوزه این ورزش تو مردم جا نیافتاده . من خودم پدر و مادرم هر روز بهم میگن این اسبت رو بفروش نمیخوای خودت رو گرفتار کردی . میدونید درد ما اینه ما باید این فرهنگ رو جا بندازیم . چطوری ؟؟؟ این رو دیگه خودتون بگید ...

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
مربي ها؟؟؟
مگه يه مربي بيشتر داره؟!!

ببینید از نظر کیفت باشگاه کاریش نمیشه کرد همینه ما هم مجبوریم با این وضعیت بسازیم .اما یه چیز دست خودمونه اینه که مربی رو سوءال پیچ کنیم (البته سوءالات درست و به موقع) که اطلاعات سواریمون بره بالا /نه اینکه هر روز که میریم باشگاه سوار اسب بشیم و کار دیروز رو انجام بدیم .
بیشتر مربی ها داخل هر جلسه میکن خوب قدم برو بعد از 5دقیقه حالا یورتمه رو و شروع میکنن به اشکال گرفتن چرا دستت رو اینطوری گرفتی پاهاتو درست کن نشستت چرا اینطوریه . اما هیچ وقط نمیگن دستت رو به این طریق نگه دار اینطوری روی زین بشین که نشستت درست بشه و پاهات در جای خودش باشه / اخر کار هم میگن بندار چهار نعل و نهایتا 1الی2 مانع خوب برا امروز کافیه /

البته این موارد هم بر میگرده به علم مربی که خودش قبلا کجا سواری کرده و چه طور تعلیم دیده

سنا

Active member

رخش خزان گفت:
ناشناس جان همه نظرات دوستان درسته . خوب یک همچین مکانی پول زیادی میخواد که خرجش کنی و یه آدم پولدار که دنبال سود نباشه . خودتون هم بهتر میدونیین که باشگاهها سودی نداره ضرر هم داره یعنی باید از جیب خودت هم بزاری .
خوب حالا اومیدیم و ما یک باشگاه کامل و خوب زدیم وقتی میبینیم که شاگرد نداره خوب به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟ (شما خودت تو باشگاه کار میکنی و به عینه داری میبینی به جز گرفتاری و درد سر چیز دیگه ایی هم داره ؟ ولی این عشقه که میزاره ادامه بدی )
من میخوام این رو بگم هنوز که هنوزه این ورزش تو مردم جا نیافتاده . من خودم پدر و مادرم هر روز بهم میگن این اسبت رو بفروش نمیخوای خودت رو گرفتار کردی . میدونید درد ما اینه ما باید این فرهنگ رو جا بندازیم . چطوری ؟؟؟ این رو دیگه خودتون بگید ...

والا شيراز كه كلي شاگرد علاقه مند با همين كمبود امكانات هم ميسازن
اينم اصلا دليل خوبي نيستش كه چون شاگرد نداره پس اين كار رو نكينيم و باشگاه خوب نسازيم
ببينيد اگه اينجوري بخايم فكر كنيم كه پس مترو نسازيم چون شايد استقبال نشه يا اسب پرورش نديم شايد كسي نخره!!!
فرهنگش هم اونايي كه بايد دارن رخش خزان جان
اگه همه كس فرهنگ سواري رو داشتن و اين رشته رو درك ميكردن كه ميشد فوتبال!!!!
واقعا كسايي كه دور و بر سواركاري هستن روحيه خاص و فرهنگ به خصوصي دارن

بالا