EL Amin

قجری اسب خوبی بود و چند ماه دیگه جواب همه حرف و حدیثارو میده
بذارید کره هاش بیاد تو میدون بعد بگید سیلمی نبود
خواهید دید با مادیان های ایرانی چطور جواب منتقدین میده
ال امین اسلا در کلاس نام قجری نیست:dodgy:

دوست عزیز همون هیچی نگیم بهتره قجری کره تو یزدو کرمان زیاد داره.

پويا جان شما چرا اينقدر ناراحتي؟
اسب مبارك صاحبش باشه و كره ها هم مبارك صاحباشون
شما حرص نخور
El amin اسب بسيار زيبائي هست و كره هاش هم از خودش كمتر ندارن
كاش خيليا كه فقط تخريب بلدند يك هزارم جرات و جسارن فريبرز را داشتند

reza eslahi

Member
میشه بگید ال امین چه مقامایی داره مه 3.500.00 پول برای کشش میخواد؟
:smile:

1.کسب چند مقام در سالها و کاپ های معتبر
2.توانایی تولید کر های عالی با اصلاح عیب از خط خونی مادیان
3.داشتن خط خونی بی نقص .......

من مایانم 8ماهه از قجری پره
بیش از 4میلیون خرج کردم برای تمام هزینه هاش
ولی قجری کجا ال امین کجا

قجری اسب خوبی بود و چند ماه دیگه جواب همه حرف و حدیثارو میده
بذارید کره هاش بیاد تو میدون بعد بگید سیلمی نبود
خواهید دید با مادیان های ایرانی چطور جواب منتقدین میده
ال امین اسلا در کلاس نام قجری نیست:dodgy:
دوست عزیز.سلام
در وحله اول اگه لطف کنید سنتون رو بگید ممنون میشیم.
در وحله بعد انجا یه انجمنه.کسی اینجا عضو نیست که بخواد به شخص یا اسب کسی توهین کنه یا برا کسی تعیین تکلیف کنه.
همه دوستان عزیزی که اینجا عضو هستن صرفا جهت استفاده از اطلاعات و دانش همدیگه هستن نه جنگ و نزاع و بالا بردن اسم و رسم اسب خودشون با حرف.
اگه هم قراره مقایسه ای بین اسب ها انجام بشه ، از راه منطقی و با دلیل انجام میشه. هم قجری اسب خوبی بود هم ال امین اسب خوبی هست
....و در پاسخ به سوالات و گفته هاتون گرچه تو صفحه اول می تونید همه آماری رو که قطعا هیچ آگاهی بهشون ندارید بخونید ولی من باز واستون میگم تا بدونید.
1.مقام های ال امین :
2001 Belgian National Reserve Champion Colt
2002 Champion Colt Balen, BE
2002 Reserve Junior Champion Stallion Kreuth
2002 All Nations Cup Reserve Champion Colt نایب قهرمان مروان شده
2002 World Reserve Champion Colt
2007 Frankfurt senior stallion champion
2.از تولیدات ال امین اسب های زیادی رو میشه معرفی کرد که من اینجا فقط به یکی بسنده می کنم:
memphis سیلمی مزرعه معروف عجمان .اینم لینکش :
Stallions :: Ajman Stud
3.در مورد خط خونی هم این اسبا رو که معرفی میکنم ، امیدوارم که شناخت کافی داشته باشین :
padrons psyche . bey shah. bask . marisianin . tamerlan . indraff . sir musk . aswan . nazeer و ..... که اگه اگاهی کافی داشته باشی.
.......
حالا من یه سوال از شما دارم اگه لطف کنید ممنون میشم.
1. چنتا کاب معتبر رو معرفی کنید واسمون
2. شما به چه تولیداتی ، تولید کره عالی میگید و کره های تولیدی باید به چه جایی برسن؟
3. معروف ترین خط های خونی و معتبر یا به قول شما بی نقص رو نام ببرید واسمون.
4 . چنتا تولید معروف قجری و ال امین رو در میادین جهانی با مقام هاشون معرفی کنید.
باز هم تشکر می کنم.

Farib

Member
متاسفانه تو 2 هفته اخیر چنتا از سیلمی های خیلی خوبمون از دست رفتن. مبارک . سپهر. قجری و اینطور که شنیدم اشور و ایاض. واقعا حیف شد . برای همشون . هر کدوم در جای خودش حرفهای زیادی داشتن. از ایاض و اشور کره هایی دیده بودم که از سیلمی های وارداتی ندیده بودم.
قجری یکی از بهترین خط خونی های دنیا بود . زیباترین کره نر خیدار . تا 2 سالگی خیلی ها دنبال خریدش بودن و بعد که برای شو ها اماده شد و پشت سر هم مقام های خوبی گرفت. ای کاش بیشتر تو ایران میموند و کاش میشد کمی از زیبایی خودش رو تو ایران به جا بزاره.
پویا جان خدارو شکر که مادیونت از قجری ابستنه و امید وارم یه کره بسیار زیبا بهت بده.
در مورد بحث سیلمی و انتخاب سیلمی دو نوع رویکرد هست یکی انتخاب کسی که میخواد یه سیلمی بخره و یکی هم انتخاب کسی که یک یا چنتا مادیون داره و دنبال سیلمی میگرده.
من و خاندواده و دوستانم کسانی بودیم که دنبال یه سیلمی واسه خرید میگشتیم.چند سال دنبال سیلمی گشتیم. خیلی از دوستانم در ایران تو el amin حق دارن چون تو انتخابش هم سهیم بودن . مثل خیلی از بچه های همین انجمن. پارسال تو همین فروم یه تاپیک گزاشتیم که فکر کنم اسمش بود " کدام سیلمی خارجی " سیلمی هایی که میشد برای تولید تو ایران استفاده کرد رو مطرح کرده بودیم و خیلی از دوستان نظراتشونو در مورد شون دادن. با خیلی از کارشناسای خارجی و خیلی از داورایی که اسبای ایرانی رو دیده بودن هم مشورت کردیم.
el amin انتخاب شد. چون خیلی خلاصه :
جزو بهترین شو رو ها در زمان خودش بوده . اسبی که scape ibn navarrone , al lahab , wh justice رو با اقتدار شکست داده باشه جزو بهترین های دنیاست.چنتا از سخت ترین کاپها رو زده .
خط خونیش بینظیره . روسی . padron psyche . لهستانی bint bey shah و بیش از 40% crabbet . اگه هر کدوم از این 3 اسمی که نوشتم رو بشناسیم میبینیم چه خط خونی کم نظیری رو در اختیار داریم.
تولیداتش بسیار بسیار قوی هستن. تو بیش از 160 کره ای که به اسم جمع اوری کردم میتونین خیلی از بهترین شو رو های حال حاضر دنیا رو ببینین.
اگر این اسب جزو بهترین سیلمی های اروپا نبود چنتا از مادیان های قهرمان جهان رو ازش نمیکشیدن. قهرمان های اروپا رو تولید نمی کرد.
اینها اطلاعاتیه که خیلی راحت میشه با یه سرچ کوچیک حتی توهمین فروم هم بدست اورد. چه برسه به سایت های دیگه . حتی برشورهایی که چاپ شده. تو همین برشور ها میتونی چمدین قهرمان گروه A اروپا رو ببینی. مطمین باش دستیابی به همچین سیلمی ای خیلی مهم تر از اینه که بخوایم همدیگرو ناراحت کنیم . ایکاش میدونستی با اومدن این سیلمی به ایران چقدر دید اروپایی ها به ایران عوض شد. چه حرفهایی که پشت ایرانی ها و دلال های ایرانی بود کم شد. این اسب مال من نیست . نیاز نیست در موردش از من بپرسی . این اسب برای ایران اومده اینجا ولی بهتره امارش رو از خارجی ها بگیری که بیش از ایرانی ها برای ایرانی ها خوشحالن که این اسب ایرانه.
ولی از دید یه مادیان دار. باید یه سیلمی رو هم وزن مادیان قرار داد و دید ایا سیلمی ویتونه نواقص مادیان رو برطرف کنه یا نه. ممکنه یه ایراد در مادیان در سیلمی هم باشه که تولید بسیار اشتباهی خواهد بود. واسه همین در مورد EL AMIN هم با تمام این تعاریف باید دید ایرادهای یه مادیان رو براورده میکنه یا نه اگه نه تولید اشتباهی خواهد بود.
همین الان یکی از ایرادهایی که موقع تولید از EL AMIN هست رو میگم . EL AMIN در عین ظرافت اسب استخون دار و بسیار قویه که خاصیت خونشه. اگر مادینتون کوتاه و گرد و سنگینه ازاین اسب استفاده نکنید. بهتره از یابر استفاده کنید چون مادینتون رو تفکیک میکنه کره هایی مثل سام و جمیل و هلاله. اونموقع اون مادیون مطمینا خیلی بهتر از تولیدات دیگه EL AMIN تولید خواهد کرد.

سلام فریبرز جان
واقعا زیبا و روان صحبت میکنی مرسی از طرز بیان زیبات
اون شرایطی که گذاشتم برای سیلمی در جواب اون دوستی بود که میگفت قجری سیلمی نبود فقط اسب خوبی بود این حرف راستش بهم برخورد.
:winksmiley02:قجری و ال امین افتخاری واسه جامعه اسب ایران هستن نه مالکان اونا.
من به عنوان یه مادیان دار و اینکه متاسفانه یا خوشبختانه مادیانم فقط یه خون وارداتی از ایجن روز داره تنها نقصی که البته به نظر خودم داره بازم میکم به نظر خودم داره که شاید به نظر دیگر دوستان نقص نباشه شایدم جز این بازم ایراد داشته باشه سر شبنم بانو هستش و به دنبال اصلاح سر و بهتر شدن گردن کره های تولیدیم هستم
الان 3تا گزینه برای کشش دارم واسه اردیبهشت که وقت کشش مادیانمه:
وارداتی ها: فقط و فقط: ال امین
:dodgy:

اگه شرایطم برای حضور تو کورس محیا بشه: 1.دوران 2.زرافه خان 3.نیومن 4.ایگل
که هنوز بین کورسی ها به نتیجه ای نرسیدم.
ال امین دارای هم خط خونی عالی هم مقامای زیاد هم تولیدات بسیار خوبی هستش ولی حرف من اینه:
توی ایران با این وضع اقتصادی و شرایط واقعا 3.500.000 تومان پول زیادی هستش این سیلمی واسه ایران و ایرانی های عاشقه اسب به همت شما به ایران اومده پس با کمتر کردن کشش (فقط پیشنهاد) تعدادزیادی مادیان دار امثال من از ذخیره ژنتیکی ال امین میتونن استفاده بسیاری ببرن
این خدمت بزرگی از طرف شما به ایران میتونه باشه
امیدوارم ال امین براتون پر از خیر و همیشه سالم باشه
بازم مرسی از شعور بالا و بیان شیواتون.
:smilingsmiley:

اون شرایطی که گذاشتم برای سیلمی در جواب اون دوستی بود که میگفت قجری سیلمی نبود فقط اسب خوبی بود این حرف راستش بهم برخورد.

ببین دوست عزیز اگرم کسی گفته قجری خودش اسب زیبایی بود ولی سیلمی نبود به این دلیل است که سیلمی به اسبی اتلاق میشه که بتونه صفاتش رو به انسابش منتقل کنه که متاسفانه قجری و خیلی از نریون های وارداتی دیگه از این موهبت برخوردار نیستند. کسی هم قصد تخریب یا بد جلوه دادن مال کس دیگری رو نداره.محمد یثربی از دوستان من است و با برادران انتظاری هم دورادور آشنایی دارم ولی این دلیل نمیشه اگر چیزی به نظر کسی رسید نگه.

الان 3تا گزینه برای کشش دارم واسه اردیبهشت که وقت کشش مادیانمه:
وارداتی ها: فقط و فقط: ال امین
:dodgy:

اگه شرایطم برای حضور تو کورس محیا بشه: 1.دوران 2.زرافه خان 3.نیومن 4.ایگل

دوست عزیز Pouya_yazdanpour بهت پیشنهاد میکنم به گزینه های کشش برا مادیونت برفین ، دژ،ای جی فنان و لرد رو هم اضاف کنی.
و برای کورسم بهترین گزینه ها براری و نیومن هستن.
البته این نظر منه اگه قابل بدونین.

حامد جان من شنیدم که کره های براری زیاد درشت میشن و قدرت مانور و زیربندی خوبی ندارن درسته؟
اگه عکس دارید یا تاپیک دارن بهم بگید ببینم
امسال چون شبنم بانو با کرش هستش برد مسافت برام مهمه چون خطرناکه برای هر دوتاش

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
حامد جان من شنیدم که کره های براری زیاد درشت میشن و قدرت مانور و زیربندی خوبی ندارن درسته؟
اگه عکس دارید یا تاپیک دارن بهم بگید ببینم
امسال چون شبنم بانو با کرش هستش برد مسافت برام مهمه چون خطرناکه برای هر دوتاش
چرا اینجا زدید؟ بزنید تو تاپیک براری

♘امیرحسین♞

ببین دوست عزیز اگرم کسی گفته قجری خودش اسب زیبایی بود ولی سیلمی نبود به این دلیل است که سیلمی به اسبی اتلاق میشه که بتونه صفاتش رو به انسابش منتقل کنه که متاسفانه قجری و خیلی از نریون های وارداتی دیگه از این موهبت برخوردار نیستند. کسی هم قصد تخریب یا بد جلوه دادن مال کس دیگری رو نداره.

دارید تخریب میکنید
رو چه حسابی شما میگی نمیده؟!! چند تا کره ازش دیدین؟

♘امیرحسین♞

دوست عزیز.سلام
در وحله اول اگه لطف کنید سنتون رو بگید ممنون میشیم.
در وحله بعد انجا یه انجمنه.کسی اینجا عضو نیست که بخواد به شخص یا اسب کسی توهین کنه یا برا کسی تعیین تکلیف کنه.
همه دوستان عزیزی که اینجا عضو هستن صرفا جهت استفاده از اطلاعات و دانش همدیگه هستن نه جنگ و نزاع و بالا بردن اسم و رسم اسب خودشون با حرف.
اگه هم قراره مقایسه ای بین اسب ها انجام بشه ، از راه منطقی و با دلیل انجام میشه. هم قجری اسب خوبی بود هم ال امین اسب خوبی هست
....و در پاسخ به سوالات و گفته هاتون گرچه تو صفحه اول می تونید همه آماری رو که قطعا هیچ آگاهی بهشون ندارید بخونید ولی من باز واستون میگم تا بدونید.
1.مقام های ال امین :
2001 Belgian National Reserve Champion Colt
2002 Champion Colt Balen, BE
2002 Reserve Junior Champion Stallion Kreuth
2002 All Nations Cup Reserve Champion Colt نایب قهرمان مروان شده
2002 World Reserve Champion Colt
2007 Frankfurt senior stallion champion
2.از تولیدات ال امین اسب های زیادی رو میشه معرفی کرد که من اینجا فقط به یکی بسنده می کنم:
memphis سیلمی مزرعه معروف عجمان .اینم لینکش :
Stallions :: Ajman Stud
3.در مورد خط خونی هم این اسبا رو که معرفی میکنم ، امیدوارم که شناخت کافی داشته باشین :
padrons psyche . bey shah. bask . marisianin . tamerlan . indraff . sir musk . aswan . nazeer و ..... که اگه اگاهی کافی داشته باشی.
.......
حالا من یه سوال از شما دارم اگه لطف کنید ممنون میشم.
1. چنتا کاب معتبر رو معرفی کنید واسمون
2. شما به چه تولیداتی ، تولید کره عالی میگید و کره های تولیدی باید به چه جایی برسن؟
3. معروف ترین خط های خونی و معتبر یا به قول شما بی نقص رو نام ببرید واسمون.
4 . چنتا تولید معروف قجری و ال امین رو در میادین جهانی با مقام هاشون معرفی کنید.
باز هم تشکر می کنم.

اصلاحی جان اطلاعات همه اسبارو اینجوری داری یا فقط ال امینو؟ :winksmiley02:

بالا