ASIL STUD BOOK

sohrab

Active member
اطلاع دارید بعد از نسخه دوم 1999 هم کتاب تبارنامه چاپ شده یا نه؟
من این نسخه از کتاب رو دارم. اگر اطلاعات در مورد اسب خاصی می خواهید می تونم در اختیارتون بگذارم
البته اخرین اسبهای ثبت شده در این کتاب متولدین 1999 هستند یعنی آنهایی که اسمشون با "ج" شروع می شه.

کتاب دیگه ای بعد از نسخه دوم هنوز چاپ نشده و هنوز کار تدوین آنها در حال انجامه و به دلیل یک سری اختلافات بین افراد متخصص و مدعی مادرخواندگی اسب عرب (!) شروع تدوین دير آغاز شد و بعد هم به خاطر اسب های رد شده این کار به طول انجامید.
این کار هم مانند بسیاری دیگه از کارهای فدراسیون حرف و حدیث های بسیار داره و مخصوصا در دوران ساله خدمت فرخ نجفی بر معاونت فنی مشکلات دو چندان شده بود که حالا باز یه کمی اوضاع بهتر شده.

sohrab

Active member
مهرشاد جان یکه تاز در نسخه 1 کتاب ثبت شده که در حال حاضر ندارمش
فقط تونستم شماره داغش رو پیدا کنم: SR387
و تیره اش که صگلاوی جدران هست.

mehrshad

Member
salam ok sohrab jan .ye soale dige azat daram bebakhshid bebin dakhele ketab madiyani be name setare alan ham ahvaze hast age bod tirasho va khate khonisho behem bede mer30

sohrab

Active member
خواهش می کنم
مهرشاد جانبه کدوم اسم ثبت شده؟ "ستاره غمخوار" "ستاره الوند" "ستاره دزفول" ستاره ها زیادن
اطلاعات بیشتری بده

sohrab

Active member
ستاره رو پیدا کردم . داغش هم 03 هست
سال تولد: 1998
رنگ: نیله/کرنگ
پدر: ملک النسمان
مادر: گرجی
تیره: خرسان حاجی شهاب
تولید کننده: صدر

sohrab

Active member
منظور منم دقیقا همینه. داغ 03 داغ شخصی و داغ 01 داغ دولتیه ارتباطی با خون خارجی و خوزستان نداره. مگه کره های مبارک داغ kh نمیشن؟
ملک النسمان هم فکر نمی کنم خون خارجی داشته باشه.

mehrshad

Member
sohrab jan kore haye mobarak baraye in daghe kh mishan cho madareshon kh bode va az roye dagh madar dagh mishan vali khales hesab nemishan va malakol nasman fekr konam khone khareji dare va dagh 01 dolatiye doroste vali dagh03 fekr mikonam baraye asbaye ke khon khareji ziyadi daran va darsade kh shon kame

sohrab

Active member
مهرشاد جان گفتی اگه خالص بود که داغ kh می خورد. گفتم نه دلیل نمی شه. کره های مبارک خالص نیستن ولی داغ kh می خورند. دلیلش رو درست گفتی چون مادرشون kh هست.
داغ 03 برای اسب هایی انتخاب شد که شجره داشتند.

mehrshad

Member
akhe to bashgahe ma ye asb hast be name chang mir yazd koreye barfine va madaresh kh bode va daghesh 03 hast baraye hamin manam gomrah shodam

مرضیه

Member
سلام.میشه لطفا کمی راجع به تیره ی خرسان و تاریخچه ی اون و همچنین مشخصات ظاهریش صحبت کنید؟ آقا سهراب در مطلبی که راجع به تیره های اسب عرب نوشته بودی اشاره ای به این تیره نکردید .خب فکر میکنم که جزو پنج خط خونی ایب اصیل نبوده والا بهش اشاره میشد،نه؟ اما ممکنه اطلاعات لازم رو اضافه کنید؟ممنون میشم.
ضمنا اگه زحمتی نیست مشخصات تند باد و مالک فعلیش رو بگید، فکر کنم حمدانی باشه. بازم ممنون

بالا