کار روزانه با اسب

ناشناس

Active member
سوارکاران عزیز
رشته شما در سواری چیست
شما زمانی که اسب خود را زین کرده ووارد مانژ میشوید کار خود را چگونه آغاز میکنید /وبه چه ترتیب پیش میروید وکار خود را به پایان میرسانید
1)مدت زمانی که در روز با اسب کار میکنید چند ساعت است
2)برنامه هفتگی شما برای کار با اسب چگونه است /آیا در هر روز کار خاصی با اسب انجام میدهید
3) بعد از اتمام سواری چه رسیدگی هایی به اسب میکنید
4)1هفته قبل از مسابقه چه برنامه ریزی برای اماده سازی اسب انجام میدهید
5)ایا در مسابقه از مواد ارامش بخش یا نیروزا برای اسبتان استفاده میکنید/

سنا

Active member
زمانی که وارد زمین میشم یک دور قدم بعد از اون در حالت بدون رکاب و یورتمه نشسته نرمش های هفت گانه رو انجام میدم
رکاب میگیرم و یورتمه آزاد رو به همراه کار های تمرینی تا 35 دقیقه انجام میدم
چهار نعل کوتاه و جمع و پرش از مانع x
تنظیم ارتفاع و در نهایت نوازش اسب و یک دور قدم برای تنظیم ضربان قلب
بعد از پیاده شدن هم که خودتون میدونید باید اسب رو بدون زین و تعلیمی گرداند
قبل از رفتن به باکس هم سم را تمیز کرده و روی دست و پای اسب آب میگیریم!
بعد هم بوسش میکنم و تو بغل میگیرمش و میام بیرون
این ترتیب تمرینای منه
البته با حضور مربی ;) :) ;)

ناشناس

Active member
سنا گفت:
زمانی که وارد زمین میشم یک دور قدم بعد از اون در حالت بدون رکاب و یورتمه نشسته نرمش های هفت گانه رو انجام میدم
رکاب میگیرم و یورتمه آزاد رو به همراه کار های تمرینی تا 35 دقیقه انجام میدم
چهار نعل کوتاه و جمع و پرش از مانع x
تنظیم ارتفاع و در نهایت نوازش اسب و یک دور قدم برای تنظیم ضربان قلب
بعد از پیاده شدن هم که خودتون میدونید باید اسب رو بدون زین و تعلیمی گرداند
قبل از رفتن به باکس هم سم را تمیز کرده و روی دست و پای اسب آب میگیریم!
بعد هم بوسش میکنم و تو بغل میگیرمش و میام بیرون
این ترتیب تمرینای منه
البته با حضور مربی ;) :) ;)

مگه نمیدونید که یورتمه نشسته برای کمر اسبها ضرر دارد
آیا اسب شما در 2دور قدم عضله هاش آزاد میشه که اماده یورتمه رفتن بشه؟
چرا چهار نعل کوتاه /اصلا گام اسب برای پرش باید چه طور باشد؟
میدونستید بعد از سواری به خاطر گرم شدن مایع لنفاوی نباید روی دستو پای اسب ومفصل خرگوشی آب گرفت /

کی روغن سم به اسبتون میزنید

سنا

Active member
ناشناس گفت:
مگه نمیدونید که یورتمه نشسته برای کمر اسبها ضرر دارد
چرا چهار نعل کوتاه /اصلا گام اسب برای پرش باید چه طور باشد؟
میدونستید بعد از سواری به خاطر گرم شدن مایع لنفاوی نباید روی دستو پای اسب ومفصل خرگوشی آب گرفت /

کی روغن سم به اسبتون میزنید
این ترتیبیه که من از مربی یاد گرفتم
بله اسبم با 2 دور قدم آماده ی یورتمه میشه چون قبلش هم تمرین داشته
آخه اسب کلاسیه

سنا

Active member
یورتمه نشسته هم آنچنان ضرری به کمر اسب نمیرسونه
این کار رو واسه قوی کردن عضلات ران انجام میدم

ناشناس

Active member
سنا گفت:
این ترتیبیه که من از مربی یاد گرفتم
بله اسبم با 2 دور قدم آماده ی یورتمه میشه چون قبلش هم تمرین داشته
آخه اسب کلاسیه

خوب بهتره که این سوءالها رو از مربی تون بپرسین وبرای هر جوابی علت را هم جویا شوید :)

ناشناس

Active member
سنا گفت:
یورتمه نشسته هم آنچنان ضرری به کمر اسب نمیرسونه
این کار رو واسه قوی کردن عضلات ران انجام میدم
این که ضرر میرسونه یا نه در تخصص شما نیست اینو تمام دکتر ها ی متخصص اسب و سوارکاران حرفه ای میگن /خوب برای قوی کردن عظلات میتونید از تکیه رکاب استفاده کنید/

البته ترینر های حرفه ای بعضی مواقع برای یاد دادن بعضی حرکتها از یورتمه نشسته استفاده میکنند

ناشناس

Active member
inaz گفت:
آب زدن به دست و پای اسب بده؟
تا حالا نشنیده بودم...
در حالت عادی که اسب کاری نکرده هر چقدر دوست دارید اب بگیرید روی دستو پای اسب از بالا تا پایین
امااااااااا
زمانی که اسب کارش تموم میشه بلا فاصله نباید اب گرفت روی دستو پاهاش باید اینقدر اسب رو دستکش قدم برد که که کاملا دمای بدنش به حالت عادی برگرده بعد بایداز زیر مفصل خرگوشی آب گرفت /بهتر اینه که یک اسفنج داشته باشیم واسنج خیس رو ساق دستو پای اسب بکشیم/ بعد از شستن کمی اسبو قدم میبریم وزمانی که کاملا اب خشک شد اون وقت اسبو قشو برس میکنیم وداخل باکس میزاریم /

سنا

Active member
ناشناس گفت:
زمانی که اسب کارش تموم میشه بلا فاصله نباید اب گرفت روی دستو پاهاش باید اینقدر اسب رو دستکش قدم برد که که کاملا دمای بدنش به حالت عادی برگرده بعد بایداز زیر مفصل خرگوشی آب گرفت /بهتر اینه که یک اسفنج داشته باشیم واسنج خیس رو ساق دستو پای اسب بکشیم/ بعد از شستن کمی اسبو قدم میبریم وزمانی که کاملا اب خشک شد اون وقت اسبو داخل باکس میزاریم /
منم منظورم این نبود که بلافاصله بذاریم تو باکس یا بلافاصله آب بگیریم!

mahsima

Member
من الن هفته ای یه بار به سواری میرم که اونم میرم گشت و قدم بعد یورتمه بعد چهار نعل و بعد قدم میرم و می ایستم از اسب پیاده میشم تا کمی بچره دستو پاشو آب میگیرم و می اندازم تو معمولا هویج یا چیز دیگری هم به عنوان پاداش به او می دم.در طول هفته هم سپردم بچه های باشگاه اسبو بیرون میارن و قدم یورتمه میبرن.
اما قدیم که تمرین میکردم یه روز در میون میپریدم و روز های دیگر یا تو مانژ زمینی کار میکردم و یا گشت میرفتم.
قبل از سواری اسب رو قشو میکنم سماشو پاک میکنم و بعد سوار میشم در مانژ بعد از دو سه دور قدم یورتمه جع و بعد یورتمه باز میرم و هر چند دور گوشه رو جهت رو عوض میکنم وقتی اسب گرم شد مقداری یورتمه نشسته میرم و گوشه های مانژ دایره میزنم چهار گوشه رو در دو جهت و بعد چهار نعل میکنم چهار نعل جمع و گوشه ها رو دایره میرم به دو جهت یا بعضی اوقات به جای دایره حالت هشت یک ضلع مانژ رو میچرخمو بعضی اوقا تم بعد از این کار دور مانژ چهار نعل باز میرم با هر دو تا دست اسب و بعد بر اساس تمرین مربی مانه میپرم که معمولا از مانهء ایکس شروع میشه و کم کم بالا میره.
نرمش در حین یورتمه میکنم که این کار همیشگی نیست بعضی مواقع از زیرش در میرم .
کمتر پیش میاد بی رکاب یورتمه برم چون معمولا خودم تنها بدون مربی گرم میکنم و علاقه ای به این کار ندارم ولی تکیه به رکاب رو دوست دارم و زیاد تکیه به رکاب میرم.
بعد از سواری هم اسب رو میگردونم تا عرقش خشک بشه بهش جایزه میدم نوازشش میکنم در آخرم دست و پاشو آب مزنم و می اندازمش تو ...

OJANG

Member
ناشناس گفت:
آخه دور داریم تا دور! دور کمر دور بازو دور مانژ دور ایران دور دنیا در هفتاد روز!

mahsima

Member
بله منم قدم میبرم تا عرقش خشک بشه و دمای بدنش پایین بیاد بعد میشورم

mahsima

Member
راستش تنبلیم میاد زیاد قدم برم سهل انگاری میکنم میدونم
البته بعضی مواقع هم بیشتر میرم بستگی به موقعیت داره معمولا مادرم عجله هم داره...

OJANG

Member
آخه من معمولا فقط از نصف النهار مانژ یه بار میرم بیرون از باشگاه یه بارم میام تو.
بعدشم دور زدن مال جوو ناس ما بیشتر دوست داریم رو نیمکت پارکی چیزی باشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sezar1972

Member
سلام
از دوستانی که پر از تجربه هستن
خواهش میکنم که یک برنامه هفتگی
برای کار با اسب ارائه کنند .
مرسی ;) ;) ;) ;) ;) ;)
اون با من :D :D :D :D

بالا