چرا خانمها توی بحثهایی که مطرح میشه شرکت نمیکنند؟

مرضیه

Member
در حال حاضر تعداد بیشتری از خانم ها توی انجمن فعالیت میکنند که جای خوشحالی داره ولی ما پیش از این دوستان با تجربه ای در بین خودمون داشتیم که مطالب خیلی مفیدی از تجربیاتشون میگذاشتن و ما استفاده میکردیم،ولی متاسفانه نمیدونم چرا حضورشون کاملا نامحسوس و کمرنگ شده!
دوستانی مثل سمیرای عزیز،نغمه جان و شوکا خانم که ما رو با ارسال خوبش در ارتباط با آموزش به کودکان مشتاق کرد و تشنه و منتظر باقی گذاشت!!!
در مورد خودم هم تا جایی که تونستم سعی کردم بحث هایی رو مطرح کنم که اگر چه خودم تخصص نداشتم ولی زمینه رو برای استفاده از معلومات اساتید اون رشته فراهم کنه!
بیشتر سوالاتی که به ذهنم رسید رو مطرح کردم تا دوستان در موردش بحث کنند و با نوشته شدن نظرات خودبخود بستری برای یادگیری فراهم میشه و البته از طرف هر کس هم که مطرح بشه استقبال میکنم_به شرط اونکه به بحث های بیخودی و حاشیه ای کشیده نشه _و واقعا بار آموزشی داشته باشه.

reihaneh

Member
سلام به همه دوستان
جناب برادر خیلی لطف دارن ولی خوب من به شخصه یه تازه کارم که در موارد حرفه ای واقعا نمی تونم نظری بدم البته سعی میکنم در بحثایی که چندان به مهارت سوارکاری نیاز نداره شرکت کنم ولی بازم ترجیح میدم یه شنونده خوب باشم ،یاد بگیرم و اگر حرف با ارزشی(حداقل یه کمی) برای گفتن داشته باشم جلو بیام.
این سایت ،سایت فوق العاده رسمی و منظمی هست که سندیت و ارزش خودش رو به واسطه علم و تجربه زیاد و البته علاقه مندی بسیاری از اعضاش بدست آورده و فکر می کنم اگر کسی مثل من فقط به دلیل فعالیت بیشتر در بحث ها شرکت کنه شاید به خاطر همون علم و تجربه نداشته به عکس موضوع رو منحرف کنه و یا اینکه نظرات داده شده رو به جای تبادل اطلاعات به سمت حرف های عمومی ببره که به جز طرفین صحبت برای سایرین و خوانندگان چندان مفید نباشه.

مرضیه

Member
دوست خوب من
نیاز نیست سوارکار حرفه ای باشی تا در بحثی شرکت کنی! شما میتونید خودتون آغاز گر بحثی باشی که بار آموزشی بالایی داشته باشه!
اشاره کردم،منی که بی تجربه ام،یا شمایی که تحت تعلیم هستید ممکنه _و البته مطمئنا_ در حین آموزش براتون سوالاتی مطرح بشه که به هر دلیلی از مربیتون نپرسیدید یا پرسیدید و میخواهید در موردش بیشتر بدونید،کافیه همون سوال رو مطرح کنید،شاید سوال خیلی ها باشه!و جواب هایی که بهش داده میشه مطمئنا مفید و آموزنده خواهد بود.خصوصا با وجود افرادی که علم و تجربه اش رو دارند و خوشبختانه فعال در انجمن هستند.من این رو یک فعالیت مفید میبینم.
بله! من هم با کشیده شدن بحث ها به مسائل حاشیه ای که نتیجه ای جز ایجاد اختلاف بین اعضا نداره مخالفم ولی وقتی همه حواسمون باشه که از راه و هدف اصلی مورد بحثمون خارج نشیم مطمئن باشید نخواهیم شد!
امیدوارم همچنان شما و سایر دوستان رو در انجمن فعال ببینم. :)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
reihaneh گفت:
تازه کارم که در موارد حرفه ای واقعا نمی تونم نظری بدم
این سایت ،سایت فوق العاده رسمی و منظمی هست که سندیت و ارزش خودش رو به واسطه علم و تجربه زیاد و البته علاقه مندی بسیاری از اعضاش بدست آورده و فکر می کنم اگر کسی مثل من فقط به دلیل فعالیت بیشتر در بحث ها شرکت کنه شاید به خاطر همون علم و تجربه نداشته به عکس موضوع رو منحرف کنه و یا اینکه نظرات داده شده رو به جای تبادل اطلاعات به سمت حرف های عمومی ببره که به جز طرفین صحبت برای سایرین و خوانندگان چندان مفید نباشه.
ریحانه جان
چون تازه کاری نمیتونی نظر بدی؟ غلطه
میتونی نظر بدی, همه میتونن نظر بدن. فرق بین طرز دیده که نظر هر کدام از اعضا با هر طرز دیدی تا جایی که به احترام بقیه لطمه نزنه قابل بحثه.
چه بسا دید شما نکات جدیدی را در نظر بقیه بیاره و از تجربیات و دانسته هاشون بیشتر بگویند.

در ضمن درباره رسمی بودن, اینجا رسمی هست ولی بیشتر دوستانه هست, نظم لازمه وگرنه بهم میریزه و قاطی میشه و نمیشه ازش چیزی یاد گرفت.

kahar

Member
Dr_Ghaffari گفت:
تشدید مخصوص کلمات عربی است و در زبان فارسی وجود ندارد به همین دلیل کلمات فارسی بدون تشدید نوشته می شود . مانند بچه ، گله ، و همین بررسی که بررسی شد .
می بینم که تصمیم دارید حریف باشید ! چند نفر به ده نفر ؟ ( خودم را تنها ده نفر حساب کردم ).

آقای دکتر شما از هر نظر 100 نفر حساب میشید.

عاطفه

Member
من که تازه عضو شدم و سعی میکنم نظرهای خوب و به درد بخوری بدم.

شاید بعضی از خانوم ها چون اطلاعات مناسبی ندارند نظر نمیدن. البته این فقط نظر منه :)

با سلام به همه دوستان عزیز
من جدیدا عضو سایت شدم و اطلاعات چندانی راجع به اسب ندارم و اصلا یکی از دلایل عضویتم هم همین بوده که کسب اطلاعات کنم.اما میتونم این وسط به دوستانی که پست میذارن روحیه بدم!!!
و این مژده رو به همه عزیزان میدم که اینجا یک محیط مقدسه و باید به خودشون افتخار کنن که فعالیتی به این لطافت و سرشار از معنویات دارن.به امید اینکه یه روز همه ما انسانها به این باور برسیم که اسبها بوی خوش بهشت میدن و با آرزوی اینکه میراث دار خوبی برای نجابت اسبها باشیم.

shaghayegh

New member
پاسخ : چرا خانمها توی بحثهایی که مطرح میشه ش&#

من که شخصا چون هنوز اطلاعات خیلی کاملی ندارم تو بحث ها شرکت نمی کنم
فعلا فعالیتم در همین حده که اگر سوالی برام پیش اومد از اعضای محترم بپرسم ;) و اونها هم زحمت پاسخگویی اش رو بکشند :)
در حال حاضر سعی میکنم از ارسال دوستانی که اطلاعات بسیار مفیدی دارند کمال استفاده رو بکنم.

sezar1972

Member
اصولا خانمها برای شرکت در مباحث این انجمن نیاز به یک غربیل دارن تا روشون بشه
صحبت کنن یا منتظر زیر لفظی هستن . وگرنه چرا نباید تو بحثها شرکت کنن؟؟؟؟؟؟؟

:D ;)

fatima

Member
اسب ايراني گفت:
سهراب اونجا هم از بین 11 تا کلوب اسبی تقریبا" فقط 1 کلوب که همون کلوب سوارکاری است فعاله و بقیه تقریبا" خوابیده. کلوب سواری هم نسبت به 1466 عضوی که داره خیلی فعال نیست و به قول تو موضوعاتش هم پیش پا افتاده است. به غیر نوشته های محمود و برخی دوستان دیگه که در مورد کورس خوب می نویسند.
بعضی ها هم فکر کنم اینجا عضو هستند ولی نمی نویسند.
کلوبای اسب سایت کلوب که به درد نمی خورن. من عضو کلوب سوارکاری و جامعه سوارکاری هستم بعد از چند ماه تنها بحث فعال بازی با نام اسب های کورسه که اونم شاید هفته ای یک بار یه جوابی توش بیاد!!!!!!!!!

من سوالم اینه چرا بحث جدا به خانم و اقا میکنید؟چه خانمش چه آقا تازه کار باشن اوایل کمتر میان تا
بالاخره راه بیفتن!!!!!!!!!!!

sohrab

Active member
اتفاقا خانم ها به طور طبیعی! میل بیشتری به اظهار نظر دارند. با وجود اینکه نسبت آقایون به خانم های انجمن 2.2 به 1 هست، حضور پر رنگی دارند

fatima

Member
سهراب گفت:
اتفاقا خانم ها به طور طبیعی! میل بیشتری به اظهار نظر دارند. با وجود اینکه نسبت آقایون به خانم های انجمن 2.2 به 1 هست، حضور پر رنگی دارند
منظورت چیه آقا سهراب؟!!! یعنی ما خانوما زبون درازیم!!؟؟ ;D ;D ;D :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

سهراب گفت:
این که جواب سوال من نشد٬میگم چرا جدا به خانم و آقا میکنید؟
به مبتدی و پیشرفته جدا کردن هم(طبق گفته دوستان)غلطه!
خیلی از مسائل دخیل است!!!!!!!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
fatima گفت:
کلوبای اسب سایت کلوب که به درد نمی خورن. من عضو کلوب سوارکاری و جامعه سوارکاری هستم بعد از چند ماه تنها بحث فعال بازی با نام اسب های کورسه که اونم شاید هفته ای یک بار یه جوابی توش بیاد!!!!!!!!!
محمود توغدوری اینجام هست

مرضیه

Member
لارا گفت:
من تازه عضو شدم ولی قول می دم جور همه ی خانم ها رو بکشم
خوش اومدی به انجمن.
این موضوع قدیمی هست و الان دیگه صادق نیست.
الان فعالیت اعضا ی خانم خیلی بیشتر شده.
مریم- گفت:
من سوالم اینه چرا بحث جدا به خانم و اقا میکنید؟چه خانمش چه آقا تازه کار باشن اوایل کمتر میان تا
بالاخره راه بیفتن!!!!!!!!!!!
دوست عزیز همونطور که گفتم این موضوع مربوط به گذشته هست و قصد من از گذاشتن این مطلب یکجور دعوت به فعالیت اعضا بود نه جدا کردن و این مسائل که فرمودید.
همگی باید سعی در بهبود کیفی مطالب ارسالی داشته باشیم تا انجمن به منبعی برای کسب علم و اطلاعات و بهره بردن از تجربه ی همدیگه تبدیل بشه.

لارا گفت:
من تازه عضو شدم ولی قول می دم جور همه ی خانم ها رو بکشم
خوشامد میگم به شما عزیزم
شما به اندازه ی خودت فعالیت کن ،جور من یکی رو نمیخواد بکشی،بقیه خانوما رو نمیدونم.

روشنک

New member
اگر اجازه بدید من در این زمینه خودم رو مثال میزنم.من بیشتر برای اطلاعات گرفتن عضو این سایت شدم چون احساس میکنم اطلاعاتم خیلی کمه و علاوه بر اون در حدی نیست که بتونم در اختیار دیگران قرار بدم .از این ها گذشته نه تنها در این سایت بلکه در90 درصد سایت هایی که وارد میشم به سختی اظهار نظر میکنم.این امر ممکنه -ممکنه -برای خانم های دیگه هم صادق باشه