پر تکنیک ترین رشته سوارکاری

kamyab گفت:
اگه به عرايض بنده دقت ميفرمودين منم عرض كردم كه تخصصهاي عمومي برا هردو لازمه ولي درساژ تخصصي تر هست،با اين حال من سر در نياوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر ناراحتتون کردم عذر خواهی میکنم 8) :)

kamyab

Member
ناراحت نشدم،خودتونگفتين درساژ تكنيكي ترينه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما گفتين تبريز بودين؟

اما من جديديا نظرم تغييركرده
چوگان رشته سخت تريه
كمان روي اسبم خيلي دوس دارم اونم مهارت ميخاد..

سنا

Active member
پرسپولیس گفت:
اما من جديديا نظرم تغييركرده
چوگان رشته سخت تريه
كمان روي اسبم خيلي دوس دارم اونم مهارت ميخاد..
حالا چي شده تغيير عقيده دادي سحر خانوم؟
تو كه ميگفتي چوگان به درد نميخوره! ::)

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
با عرض احترام باید بگویم که چون پایه تمام رشته های سواره درساژ است میتوانیم بگوییم پر تکنیک ترین آنها هم همان درساژ است. اسبهایب چوگان ابتدا باید تعلیمات درساژببینند تا بتوانند حرکات سختی مانند ایستهای ناگهانی و گردش حول محورها و ... را انجام دهند. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که درساژپر تکنیک ترین رشته سواره است. حتی اسبهای استقامت و کورس هم باید اندکی درساژ بدانند.

سنا

Active member
baradar گفت:
با عرض احترام باید بگویم که چون پایه تمام رشته های سواره درساژ است میتوانیم بگوییم پر تکنیک ترین آنها هم همان درساژ است. اسبهایب چوگان ابتدا باید تعلیمات درساژببینند تا بتوانند حرکات سختی مانند ایستهای ناگهانی و گردش حول محورها و ... را انجام دهند. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که درساژپر تکنیک ترین رشته سواره است. حتی اسبهای استقامت و کورس هم باید اندکی درساژ بدانند.
خوب پس چوگان پرتكنيك تره چرا كه بايد هم درساژ رو كامل بدونن هم بقيه نكات سواري
درساژ پايه ي تمام رشته هاست و منم كاملا موافقم
پس برادرجان به نظر شما چوگان با توجه به نيازش به درساژ كامل و ساير مهارت ها پرتكنيك تر نيست؟

سنا گفت:
پس برادرجان به نظر شما چوگان با توجه به نيازش به درساژ كامل و ساير مهارت ها پرتكنيك تر نيست؟
در همه رشته های سواری اسب و سوار باید درساژ پایه رو بدونند و بعد مهارتهای خاص اون رشته رو فرا بگیرند و این مختص چوگان و یا هر رشته خاص از سواری نیست

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
تمام صحبتهای شما خواهر خوبم را قبول دارم ولی از آنجایی که تمام تکنیکهایی که در چوگان و دیگر رشته های سواره وجود داره بر میگرده به تعادل و ریتم و حس و آهنگ پس اگر جسارت مرا بپذیرید باید بگویم که تمام تکنیکها برمیگردد به درساژ. شما یک درسور را هنگام مسابقه درساژنگاه کنید. اصلا متوجه اثرهایی که به اسب میدهد نمیشوید و گاها متوجه اثرات ساقش میشوید ولی در عین حال میبینید که اسب پاساژ و پیافه میزند. تمام ورزشهای سواره تکنیکهای جالب و دیدنی دارند ولی اگر به تمامی آنها دقیقا بنگرید اثری از درساژ در آن خواهید یافت. با آرزوی موفقیت برای شما.

سنا

Active member
baradar گفت:
تمام صحبتهای شما خواهر خوبم را قبول دارم ولی از آنجایی که تمام تکنیکهایی که در چوگان و دیگر رشته های سواره وجود داره بر میگرده به تعادل و ریتم و حس و آهنگ پس اگر جسارت مرا بپذیرید باید بگویم که تمام تکنیکها برمیگردد به درساژ. شما یک درسور را هنگام مسابقه درساژنگاه کنید. اصلا متوجه اثرهایی که به اسب میدهد نمیشوید و گاها متوجه اثرات ساقش میشوید ولی در عین حال میبینید که اسب پاساژ و پیافه میزند. تمام ورزشهای سواره تکنیکهای جالب و دیدنی دارند ولی اگر به تمامی آنها دقیقا بنگرید اثری از درساژ در آن خواهید یافت. با آرزوی موفقیت برای شما.
بله برادر عزيزم
كاملا حرفتون درسته :)
تغيير نظر دادم :)

سنا

Active member
اختيار داريد برادرجان :)
من تا حالا از شما اشتباه نشنيدم
حرف حساب هم جواب نداره ;)
مثل هميشه بايد بگم درست ميفرماييد :)

من البته اطلاعات زیادی ندارم اما با مطالعاتی که داشتم گمان کنم درساژ سخت و پر تکنیک تر از بقیه باشه

بالا