پر تکنیک ترین رشته سوارکاری

pooyan

Member
به نظر شما پر تکنیک ترین رشته سوارکاری چیه؟ هم واسه اسب.هم واسه سوارکار؟

سنا

Active member
این ورزش بازی شاهان نامیده شده‌است (زیرا بیشتر در میان پادشاهان و بزرگان رواج داشت) و از ورزشهای کهن ایرانی است. نام چوگان از نام چوبی که در آن استفاده می‌شود برگرفته شده‌است. این بازی در ابتدا ورزشی عنوانی نظامی و جنگی داشت و سوارکاران ایرانی در آن استعداد اسب‌های جنگی خود را به نمایش می‌گذاشتند.

چوگان به هنگام کشور گشایی داریوش اول در هند، در آن سرزمین رواج یافت. اروپاییان در زمان صفویان و در زمان استعمار خود در هند، با این بازی آشنا شدند و آن را در سراسر اروپا پخش کردند. بعدها نیز ورزش‌هایی از قبیل گلف و هاکی پدید آوردند که دسته‌های استفاده شده در این بازی‌ها به همان چوب چوگان برمی‌گردد.

پیوست ها

• 180px-PoloGirlsHorses.jpg
    180px-PoloGirlsHorses.jpg
    10 کیلوبایت · بازدیدها: 113

سنا

Active member
به نظرم چوگان خیلی پر تکنیکه چون تمام مهارت های سوارکاری رو لازم داره
البته در ورزش چوگان معمولاً از اسبهای کوتاه قد استفاده می‌شود، بدین منظور پونی‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. در یک بازی معمولاً از یک اسب حداکثر در دو چوکه استفاده می‌شود، البته باید بین آن‌ها یک چوکه استراحت به اسب داده شود.
در کل داشتن مهارت در سواری/حفظ تعادل/کنترل اسب/جهت یابی سریع/آرامش روانی و قدرتمند بودن بدن در مقابل ضربه ها در مسابقات چوگان دیده میشه که به نظرم رشته ی بی نظیریه! ;)

احسان

Active member
منم با سنا موافق هستم
فکر ميکنم چوگان
البته من سواری حرفه اي نميدونم اما از لحاظ بيماريهای که مربوط به اسبهای چوگان هست می توانم نظر بدم چوگان
چون اسب هم بايد خيلی آماده باشه تا بتواند مانور های از تاخت به قدم را و يا ايستادن و برگشتن را انجام دهد

سنا

Active member
Wild Stallion گفت:
منم با سنا موافق هستم
فکر ميکنم چوگان
البته من سواری حرفه اي نميدونم اما از لحاظ بيماريهای که مربوط به اسبهای چوگان هست می توانم نظر بدم چوگان
چون اسب هم بايد خيلی آماده باشه تا بتواند مانور های از تاخت به قدم را و يا ايستادن و برگشتن را انجام دهد
درسته :)

Shabdeez

Member
من نظرم اول رو درساژ و بعد رو پرش هستش.

چون اسبهای درساژ و پرش در المپیک اسبهایی هستند که حداقل 7-8 سال کار و تمرین میکنن تا بتونن در این مسابقات رقابت داشته باشن.
اما با احترام به ورزش اصیل و ملی چوگان فکر نمیکنم که در این رشته این همه تمرین و وقت لازم باشه.

به امید روزی که ورزش ملی چوگان ما ایرانیان جایگاه اصلی خودش رو در جهان پیدا کنه.

ناشناس

Active member
ببینید سراغ هر رشته سواری که بخواید برید اول باید از سواری ازاد یا کلاسیک شروع کنید /ویک سری از اثرات و تکنیک ها که در سواری به کار میبریم داخل همه رشته ها وجود داره

هر رشته ای تکنیک های خاص خودشو داره /ولی فکر کنم تکنیک های درساژ بیشتر باشه

mahsima

Member
درساژ هم تجربهء بالای اسب و نیاز داره هم سوار...و بیشتر اسب های درساژ سن بالا و تجربهء زیادی دارند.

خوب مسلما درساژ تکنیکی ترینه
من تجربه پرش دارم تکنیک نیاز داره ولی فکر میکنم چوگان کار بیشتری ببره 8)

kamyab

Member
من فکر میکنم تکنیک با تحرک اشتباه شده،درساژ تکنیکی هست ولی چوگان پر تحرک،همه تخصصهای لازم برای سوارکاری باید در هر دو رشته باشه ولی درساژ تخصص خاص خودشو میطلبه

سنا

Active member
آره خوب
اما گذشته از بحث تحرک
چوگان خیلی تکنیکیه چون تو این رشته باید یه دفعه از قدم چهارنعل کنی و تعادل بسیار بالایی نیاز داره که ضمن اینکه حرکات اسب رو کنترل میکنی دست اسب رو درست عوض کنی بدون قدم و اینکه توانایی زانو ها باید اونقدری باشن که بتونی دولا شی و توپ رو بزنی

kamyab گفت:
من فکر میکنم تکنیک با تحرک اشتباه شده،درساژ تکنیکی هست ولی چوگان پر تحرک،همه تخصصهای لازم برای سوارکاری باید در هر دو رشته باشه ولی درساژ تخصص خاص خودشو میطلبه
هر رشته ای تخصص خاص خودشو می طلبه
اسبای چوگان اسبهای فوق العاده قوی هستند با پایه درساژ خیلی قوی
در هیچ رشته ای از سواری شما انفجارها و انتقال معکوس های آنیرو مثل چیزی که در چوگان میبینید نمیتونید مشاهده کنید

سنا

Active member
قهرمان گفت:
در هیچ رشته ای از سواری شما انفجارها و انتقال معکوس های آنیرو مثل چیزی که در چوگان میبینید نمیتونید مشاهده کنید
درسته

kamyab

Member
قهرمان گفت:
اگه به عرايض بنده دقت ميفرمودين منم عرض كردم كه تخصصهاي عمومي برا هردو لازمه ولي درساژ تخصصي تر هست،با اين حال من سر در نياوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قهرمان گفت:
خوب مسلما درساژ تکنیکی ترینه
من تجربه پرش دارم تکنیک نیاز داره ولی فکر میکنم چوگان کار بیشتری ببره 8)

بالا