وضعیت سوارکاری در شیراز

pooyan

Member
ta unja ke man midoonam bachehaye esfahan ye sherkate taavoni tasis kardan ke joda az heyat savarkari kar mikone,kheyli ham faale(masaln bargozarye harsale jashnvare),shayad vase shirazn ham beshe chenin kari kard!

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
برادر جان دست رودلم نزار که خون خونه.خودت که بهتر میدونی توی شیراز هرکسی که 10جلسه سواری انجام میده مربی میشه .مخصوصا شاگرد های آقای ذ.مثل علی ر.محمد رضا م.محمد خ.پوریا ذ.
(عزیزانی که این رو میخونن بدونن که آقای برادر یکی از بهترین مربی های جنوب کشور میباشد وتو شیراز هم از لحاظ تجربه کاری وعلم سوار کاری جزء اولین ها میباشد ولی متاسفانه توی شیراز کسی به اینها کاری نداره ومردم جوگیر سوارکاری فقط دور ادمهای پولکی که فقط بلد هستن حرف بزنن میگردن .باید بیاید ببینید تمام شاگردهای اقای ذ.تو این 5ساله حتی برای دلخوشی هم که شده پارکور رو هم تمام نکردن.چون شاگردهاش بعد از 10جلسه شدن مربی .کار به جایی رسیده که آقای علی ر.یکی از شاگرداش گفته بود من حاضرم با یک اسب 3ماه کار کنم وتوی مسابقه رده 120 شرکتش بدم ??? چی میشه به اینها گفت.باید بزاریم خوش باشن.
ناشناس جان شما به بنده خیلی لطف دارید ولی من خودمو هنوز یک شاگرد میدونم.

sasan afkhami

New member
مدتي است كه دوستان در قسمت وضعيت سواركاري در شيراز گلايه از سطح پايين و علل ان ميكنند.
براي درك علت قسمت استان فارس را با بقيه استانها مقايسه كنيد .من اين كار را كردم .
در همه استانها اخبار مربوط به مسابقات و قوانين وجشنواره ها و در چند مورد گلايه هايي از كمبود امكانات يا كمكاري هيئت ها بود . بجز فارس كه متئسفانه بيشتر به غرضورضي نفرات با هم پرداخته ميشود .
baradar از ازار كره اسب مينويسد و خود شاهد است و خود قضاوت ميكند و خودش هم حكم ميدهد(اگر شما شاهد بوديد چرا كاري نكرديد) .كسي از متهم (ذنوبي) هم چيزي پرسيده .
ايشان در مورد رفتن ذنوبي به اصفهان مطلب نوشته و حتي به شيوه راه رفتن وصحبت كردن ذنوبي ايراد گرفته اند. اگر اين غرضورزي شخصي نيست پس چيست .
چند وقت پيش از مطلعان خواستم تا باشگاههاي شيراز را معرفي كنند كهDr_Ghaffari زحمت ان را كشيدند(ايشان در پاسخ من كه شما كدام را توصيه مي كنيد باشگاه محسن را بخاطر اخلاق آقاي ذنوبي توصيه كردند.البته من بعد از ديدن همه باشگاه ها بجز بهارستان باشگاه محسن را انتخاب كردم
و در حال حاظر پرش را نزد ايشان ياد ميگيرم وايشان هم بسيار مربي زحمتكشي هستند .
لازم بود اين را در دفاع از ايشان بنويسم و البته به عنوان يك آماتور علاقه مند به همه استادان مخصوصا bradar عرض ميكنم كه در صورتي كه هدفتان ارتقاء سواركاري در شيراز است نبايد نام افراد را لجنمال كنيم .
اين يك واقعيت است كه سواركاري در شيراز يك ورزش شناخته شده در سطح جامعه نيست و طرفداران ان محدود و اندك ميباشند پس با جبهه گيري ودشمني اين توان اندك را به هدر ندهيد .

reihaneh

Member
آقای افخمی درست می گن و نباید این طور یک طرفه به قاضی رفت ولی نکته ای که وجود داره اینه که با توجه به مطالب "تربیت صحیح اسب یا FAST TRAINING" گویا خود دکتر غفاری هم از این ماجرا اطلاع داشتن (نقل قول از دکتر غفاری :اسب ایرانی به خاطر داری در شیراز یکجا با هم رقتیم . آن اسب را همین مربی تربیت کرده بود...! یک بار هم آن اسب را با شلاق سیاه کرده بود !)که اگر این طور بوده و فاعل هم واقعا آقای ذنوبی بودند فکر نمی کنم به هیچ وجه جای دفاعی برای چنین عملی باقی بمونه حالا هم اگر خود دکتر مشخص کنن که آیا منظور ایشون هم جناب ذنوبی بوده یا نه ،دیگه مسئله ای باقی نمی مونه.

علی واحدی

Active member
sasan afkhami گفت:
مدتي است كه دوستان در قسمت وضعيت سواركاري در شيراز گلايه از سطح پايين و علل ان ميكنند.
براي درك علت قسمت استان فارس را با بقيه استانها مقايسه كنيد .من اين كار را كردم .
در همه استانها اخبار مربوط به مسابقات و قوانين وجشنواره ها و در چند مورد گلايه هايي از كمبود امكانات يا كمكاري هيئت ها بود . بجز فارس كه متئسفانه بيشتر به غرضورضي نفرات با هم پرداخته ميشود .
baradar از ازار كره اسب مينويسد و خود شاهد است و خود قضاوت ميكند و خودش هم حكم ميدهد(اگر شما شاهد بوديد چرا كاري نكرديد) .كسي از متهم (ذنوبي) هم چيزي پرسيده .
ايشان در مورد رفتن ذنوبي به اصفهان مطلب نوشته و حتي به شيوه راه رفتن وصحبت كردن ذنوبي ايراد گرفته اند. اگر اين غرضورزي شخصي نيست پس چيست .
چند وقت پيش از مطلعان خواستم تا باشگاههاي شيراز را معرفي كنند كهDr_Ghaffari زحمت ان را كشيدند(ايشان در پاسخ من كه شما كدام را توصيه مي كنيد باشگاه محسن را بخاطر اخلاق آقاي ذنوبي توصيه كردند.البته من بعد از ديدن همه باشگاه ها بجز بهارستان باشگاه محسن را انتخاب كردم
لازم بود اين را در دفاع از ايشان بنويسم و البته به عنوان يك آماتور علاقه مند به همه استادان مخصوصا bradar عرض ميكنم كه در صورتي كه هدفتان ارتقاء سواركاري در شيراز است نبايد نام افراد را لجنمال كنيم .
اين يك واقعيت است كه سواركاري در شيراز يك ورزش شناخته شده در سطح جامعه نيست و طرفداران ان محدود و اندك ميباشند پس با جبهه گيري ودشمني اين توان اندك را به هدر ندهيد .
جناب آقای افخمی او لا بعرض عالی برسانم که سایت را با این شیوه سخن گفتن خراب نکنید واصلا بحث جبهه گیری نیست. بحث سر کسانی است که معضل این ورزش شده اند و وجودشان جز افول این ورزش چیزی نیست. درضمن خواهر خوبم ریحانه خانم جواب شمارا داده اند. مطلب ریحانه خانم را با دقت بخوانید.

ناشناس

Active member
با عرض پوزش از همه عزیزان وسلام به جناب برادر
.اقای افخمی اول باید معلوم کنید کلا جقدر است وارد سوارکاری شده اید .

علی واحدی

Active member
با سلام به تمام عاشقان اسب
احترما به عرض میرسانم که مطالب ذکر شده در این سایت بطوری که اینجانب مطالعه نموده ام هیچگونه جبهه گیری با غرض ورزی شخصی نمیباشد. اشخاص محترمی که در این سایت هستند تمامی از دوستاران اسب و ورزش زیبای سوارکاری میباشند و عمیقا به مسائل مینگرند. وضعیت سوارکاری شیراز ریشه ایست و آنهم از اشخاصی است که در این رشته فعالیت دارند(بصورت مفید و تخصصی) که این اشخاص با عملکرد و علم و صداقت و گفتمان صحیح باعث جذب افراد به این رشته میگردند لذا تا وقتیکه اشخاص ناصالح در این ورزش باشند راه به جایی نمیرود که به بیراهه. وقتیکه برای آقای کاظمی اسبی توسط آقایان ... تهیه میگردد(از آلمان)به قیمت 70000000 و گفته میشود که اسب 140 است و آن اسب در بدو ورود در پارکور 110 مشکلات عدیده دارد و آخر هم با 20000000 ضرر فروخته میگردد آیا این درست است. آقایان زیادی مثل آقای کاظمی و خسروی و محمدی و میرزاخانی ... در خریداری اسب خارجی سرمایه گذاریهای کلان میکنند که این رشته در استان فارس قوی شده و به سطح مثلا تهران برسد به این آقایان... اعتماد کردند(که هم اکنون همگی سخت پشیمانند) که میتوانید تحقیق کنید و به صحت اظهارات من پی ببرید دیگر چه میتوان گفت. در همین شیراز خودمان اسب خریده میشود500000 و فروخته میشود 5000000 . باور کردنی نیست میدانم ولی حقیقت است نه یک مورد بلکه صدها مورد. خودتان را در نظر بگیرید که میآیید پیش بنده و شاگرد میشوید و بعد از مدتی دلتان میخواهد یک اسب شخصی داشته باشید که بتوانید با او مسابقه بدهید(در سطح سوار مبتدی) و من هم برایتان یک اسب بخرم 5000000 و تعهد نمایم شما با او موفق خواهید بود سپس در مسابقه و یا تمرین متوجه میشوید و یا میشوند که اسب حتی روی زمین تعادل ندارد چه برسد به پرش. شما راجع به بنده که مربیتان بوده ام و اسب را هم تایید نموده ام(بعنوان یک مربی و ترینر مجرب) چه حسابی میکنید و چه احساسی به من خواهید داشت. کمی بعد دلزده میشوید و اسبتان را هم فراموش میکنید که اسب کلاسی میشود و یا گوشه باکس میپوسد و شما که دیگر به هیچکس در این رشته اعتماد نخواهید کرد و شاید سوارکاری را هم ببوسید و بگذرید. پس زود قضاوت نکنید. اگر تازه از راه رسیده اید باید سالها خاک مانژ را بخورید تا درد دل ما را بفهمید. پس غرضی در کار نیست واقعیت است.یاد شعری افتادم که میگوید
تازه از راه رسیدی ناشناسی تو هنوز تو فقط خنده ما را دیدی
گر چو ما پی نابودی خود میگردی ....... با ما بمان با ما بسوز
تازه از راه رسیدی ناشناسی تو هنوز
این ورزش باید از ریشه درست شود که آنهم برمیگردد به افراد دلسوز و مفید.

ناشناس

Active member
برادر جان خوب آمدی حرف اصلی رو زدی مرسی .اینها هنوز باید خاک مانژ بخورند که حرف ما را بفهمند

man 9 saaaaal savari kardamo hanooz booooogh nistam. negah kardan be in adama khande avare. baradar jan khoob ke ye ostadi mesle shoma in harfa ro mige vagar na adam shakh dar miovord. doctor ghafari dorost goftand ta ye adamayi mesle aghaye gh.z vaze farso az in bad tar nakardan bayad kari kard

علی واحدی

Active member
parvardeh bar asb گفت:
man 9 saaaaal savari kardamo hanooz booooogh nistam. negah kardan be in adama khande avare. baradar jan khoob ke ye ostadi mesle shoma in harfa ro mige vagar na adam shakh dar miovord. doctor ghafari dorost goftand ta ye adamayi mesle aghaye gh.z vaze farso az in bad tar nakardan bayad kari kard
جناب پرورده بر اسب شما خیلی به بنده لطف دارید. ممنونم.

man ham khodam barha shahede raftare aghaye zonoobi ba asb ha boode am. aghaye afkhami moshkele ostane ma ine ke hame fekr mikonan kasi ke asbaye ziad tari zire dasteshe, behtare. ino az har kasi ke faghat 1 sal ham too shiraz savari karde mitoonid beporsid
baradar گفت:
sasan afkhami گفت:
جناب آقای افخمی او لا بعرض عالی برسانم که سایت را با این شیوه سخن گفتن خراب نکنید واصلا بحث جبهه گیری نیست. بحث سر کسانی است که معضل این ورزش شده اند و وجودشان جز افول این ورزش چیزی نیست. درضمن خواهر خوبم ریحانه خانم جواب شمارا داده اند. مطلب ریحانه خانم را با دقت بخوانید.
baradar گفت:
sasan afkhami گفت:

aghaye ghasemi doostan nemigan poorya savarkare badie migan ba tavajoh be inke savarkari varzeshie ke male adamaye <<BA SHOUR>> hast, kolan zonoobia in vijhegie mohem ro nadarand.
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
با توجه به لیست جام استاد جناب سرهنگ اسماعیل نشاطی
- رده C نونهالان (جام):
مقام نام سوارکار نام اسب باشگاه
اول پوریا ذنوبی داچ فارس / محسن
دیده میشود, ایشان با تمام مشکلاتی که در فارس ذکر شد رشد خوبی داشته
اطلاعات بیشتری دارید؟

khahesh mikonam. haghayegh ro bayad goft{mesle shoma} va agar na vaz az hamin ke hast bad tar mishe.
baradar گفت:
parvardeh bar asb گفت:
جناب پرورده بر اسب شما خیلی به بنده لطف دارید. ممنونم.

reihaneh

Member
دوستان محترم فکر می کنم دیگه کم کم بهتره صحبت از آقایون ذنوبی رو کنار بگذاریم چون اگر این طور پیش بره عنوان رو باید به "وضعیت آقایان ذنوبی" تغییر داد(که بعید می دونم ارزشی داشته باشه :-\) تا همین جا هم از ایشون به قدری گفته شده که قضاوت در موردشون کار چندان پیچیده ای برای خوانندگان نباشه .شاید بهتره به بحث اصلی و ارائه راه حل های ممکن برگرشت چون با توجه به پیشکسوتان و استادانی که از شیراز در انجمن حضور دارن این امکان وجود داره که بحث به نتایج قابل توجهی برسه و شاید همکاری ای رو به وجود بیاره که نهایتا سوارکاری شیراز رو تحت تاثیر قرار بده.

ناشناس

Active member
parvardeh bar asb گفت:
aghaye ghasemi doostan nemigan poorya savarkare badie migan ba tavajoh be inke savarkari varzeshie ke male adamaye <<BA SHOUR>> hast, kolan zonoobia in vijhegie mohem ro nadarand.
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
با توجه به لیست جام استاد جناب سرهنگ اسماعیل نشاطی
- رده C نونهالان (جام):
مقام نام سوارکار نام اسب باشگاه
اول پوریا ذنوبی داچ فارس / محسن
دیده میشود, ایشان با تمام مشکلاتی که در فارس ذکر شد رشد خوبی داشته
اطلاعات بیشتری دارید؟
[/quot

Dr_Ghaffari

Active member
reihaneh گفت:
آقای افخمی درست می گن و نباید این طور یک طرفه به قاضی رفت ولی نکته ای که وجود داره اینه که با توجه به مطالب "تربیت صحیح اسب یا FAST TRAINING" گویا خود دکتر غفاری هم از این ماجرا اطلاع داشتن (نقل قول از دکتر غفاری :اسب ایرانی به خاطر داری در شیراز یکجا با هم رقتیم . آن اسب را همین مربی تربیت کرده بود...! یک بار هم آن اسب را با شلاق سیاه کرده بود !)که اگر این طور بوده و فاعل هم واقعا آقای ذنوبی بودند فکر نمی کنم به هیچ وجه جای دفاعی برای چنین عملی باقی بمونه حالا هم اگر خود دکتر مشخص کنن که آیا منظور ایشون هم جناب ذنوبی بوده یا نه ،دیگه مسئله ای باقی نمی مونه.
دوستان چند روزی نبودم و مطالب جدید زیاد است > فکر نمی کنم نیاز به پنهان کاری باشد یا من نیازی ندارم و نمی بینم ! بله آقای ذنوبی بوده اند . البته اسبی که من اشاره کرده ام اسب دیگری است به نام " کهیلان " از بستگان اینجانب ! به گفته مالک که از من برای تربیت اسب دعوت کرد اسب اصلا سواری نمی دهد و رام نمی شود. مالک هم آقای حاج محمدرضا صادقیان هستند و اسب در کارخانه قارچ زرقان قرار دارد ! 3 ماه اسب در باشگاه محسن برای سواری تعلیم دیده است و متاسفانه سواری دادن یاد نگرفته !وقتی مراجعه کردم اسبی را دیدم که با دیدن شلاق به وحشت می افتد ! شلاق را کنار گذاشتم و یک ساعت با او به سوری گشت در زیر نور مهتاب رفتم و فقط اسب را نوازش کردم . حالا اسب از هر نظر برای سواری آماده است . مالک که پیر مردی است برای من توضیح داد یک روز چنان اسب را با شلاق زده است که اسب روی زمین خوابیده است که مالک به او گفته بوده نمی خواهم تربیت بشود بروید به سلامت !
البته در جایی هم اشاره کرده ام که آقایان ذنوبی و ابیوردی را من انتخاب می کنم ! آقای ابیوردی که جوان فعال و کوشایی است در باشگاه علوم پزشکی و در ادب او تا به حال شکی برای من پیش نیامده است ! اما آقای ذنوبی هم به بسیاری دیگر با وجود همین ویژگیها ارجحیت دارند ! می گویید نه مقاله آقای ناشناس را در ارتباط با اسب قهرمان در باشگاه بهارستان بخوانید !متاسفانه این مشکلاتی که دارد اشاره می شود تنها به آقای ذنوبی ختم نمی شود ! نمی دانم چرا مربیان فارس ناتوانی خود را در آموزش اسب با شلاق جبران می کنند ؟ توصیه من این است که بدون ذکر نام و نشان موضوعات را دنبال کنیم نه به این دلیل که نگرانی دارم نامشان را ببرم خیر ! برای حفظ حرمتها است . شاید کارنامه اعمال ما نیز به همین سیاهی باشد که خودمان بدانیم و خدای خودمان !
اصولا ما انسانها وقتی از حل معمایی عاجز می شویم عصبانی هم می شویم و بیچاره اسب که باید متحمل ناراحتیهای درونی و روانی ما باشد .
پس از دوستان خودم استدعا دارم به تمام دست اندرکاران اسب احترام بگذارند و اگر اشتباهی داشته اند فقط به ذکر خبر و تفسیر آن بپردازند و از اظهار مطالب توهین آمیز و یا تحقیری خودداری نمایند !( هرچند من خود نیز چنین اشتباهاتی را به کرات تکرار کرده ام ) به قول خیام :
" ....
من بد کنم و تو بد مکافات دهی پس فرق میان من و تو چیست بگو"

علی واحدی

Active member
Dr_Ghaffari گفت:
reihaneh گفت:
دوستان چند روزی نبودم و مطالب جدید زیاد است > فکر نمی کنم نیاز به پنهان کاری باشد یا من نیازی ندارم و نمی بینم ! بله آقای ذنوبی بوده اند . البته اسبی که من اشاره کرده ام اسب دیگری است به نام " کهیلان " از بستگان اینجانب ! به گفته مالک که از من برای تربیت اسب دعوت کرد اسب اصلا سواری نمی دهد و رام نمی شود. مالک هم آقای حاج محمدرضا صادقیان هستند و اسب در کارخانه قارچ زرقان قرار دارد ! 3 ماه اسب در باشگاه محسن برای سواری تعلیم دیده است و متاسفانه سواری دادن یاد نگرفته !وقتی مراجعه کردم اسبی را دیدم که با دیدن شلاق به وحشت می افتد ! شلاق را کنار گذاشتم و یک ساعت با او به سوری گشت در زیر نور مهتاب رفتم و فقط اسب را نوازش کردم . حالا اسب از هر نظر برای سواری آماده است . مالک که پیر مردی است برای من توضیح داد یک روز چنان اسب را با شلاق زده است که اسب روی زمین خوابیده است که مالک به او گفته بوده نمی خواهم تربیت بشود بروید به سلامت !
البته در جایی هم اشاره کرده ام که آقایان ذنوبی و ابیوردی را من انتخاب می کنم ! آقای ابیوردی که جوان فعال و کوشایی است در باشگاه علوم پزشکی و در ادب او تا به حال شکی برای من پیش نیامده است ! اما آقای ذنوبی هم به بسیاری دیگر با وجود همین ویژگیها ارجحیت دارند ! می گویید نه مقاله آقای ناشناس را در ارتباط با اسب قهرمان در باشگاه بهارستان بخوانید !متاسفانه این مشکلاتی که دارد اشاره می شود تنها به آقای ذنوبی ختم نمی شود ! نمی دانم چرا مربیان فارس ناتوانی خود را در آموزش اسب با شلاق جبران می کنند ؟ توصیه من این است که بدون ذکر نام و نشان موضوعات را دنبال کنیم نه به این دلیل که نگرانی دارم نامشان را ببرم خیر ! برای حفظ حرمتها است . شاید کارنامه اعمال ما نیز به همین سیاهی باشد که خودمان بدانیم و خدای خودمان !
اصولا ما انسانها وقتی از حل معمایی عاجز می شویم عصبانی هم می شویم و بیچاره اسب که باید متحمل ناراحتیهای درونی و روانی ما باشد .
پس از دوستان خودم استدعا دارم به تمام دست اندرکاران اسب احترام بگذارند و اگر اشتباهی داشته اند فقط به ذکر خبر و تفسیر آن بپردازند و از اظهار مطالب توهین آمیز و یا تحقیری خودداری نمایند !( هرچند من خود نیز چنین اشتباهاتی را به کرات تکرار کرده ام ) به قول خیام :
" ....
من بد کنم و تو بد مکافات دهی پس فرق میان من و تو چیست بگو"
سلام دکتر جان. خوش آمدید. جای خالیتان کاملا محسوس بود. چشم. شما و ریحانه خانم کاملا درست میفرمایید از این به بعد به راهکارها و راهنماییها و ... میپردازیم مگر موردی که قابل اشاره باشد.باز هم ببخشید . باز هم عذرخواهی میکنم صرفا جهت اطلاع دوستان گرامی عرض نمودم.

علی واحدی

Active member
با سلام به تمام دوستان عضو سایت.
جناب آقای دکتر قفاری چندی پیش برای هماهنگی و ارائه راهکارها جهت پیشرفت ورزش سوارکاری خواستار برگزاری گردهمایی اعضای سایت و آشنایی آنها با یکدیگر شدند. خیلی پیشنهاد خوبیست. در این جلسه خیلی از مسائل را میشود حل کرد. از تمامی علاقه مندان سایت خواهش میکنم که با دکتر تماس بگیرند و در این باره صحبت نمایندو یا پاسخها و یا پیشنهاداتشان را در همین آیتم بگذارند. ممکن است بعضی از افراد محترم عضو سایت نخواهند که شناخته شوند ولی چرا؟ چرا کسانیکه در راه پیشرفت این ورزش فعالیت دارند(از مبتدی تا مربی)ناشناخته بمانند؟ همین جلوی رشد این ورزش را میگیرد. همه باید شناخته شوند و در صحنه باشند.
دست به دست هم میدهیم به مهر خانه ویران را میکنیم آباد

بالا