ورود به دنیای سوار کاری در شیراز

داشاکل

New member
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم از دوستان شیرازی سوار کار هم کسی اینجا هست یا نه؟
اگر هست لطف کنن در مورد وضعیت شیراز اطلاع بدن
در مورد باشگاهها مربیها اینکه از کجا میشه اسب رو تهیه کرد و غیره.
در ضمن باید بگم که من تازه میخوام وارد این دنیای زیبا بشم و اطلاعات شما میتونه برای افرادی مثل من خیلی کمک کننده باشه.
اگر کسی از دوستان قدیمیتر بتونه مراحل ورود یک تازه وارد به دنیای اسب رو در ایران قدم به قدم شرح بده کمک بسیار بزرگی برای کسانی هست که به این رشته علاقه مند شدن ولی نمیدونن از کجا باید شروع کنن. این میتونه به یه مرجع برای همگی تبدیل بشه.

با تشکر از همگی

سلام
من شیرازی هستم البته 7 سال دانشجوی کرمان بودم و همونجا سوارکاری می کردم و تازه برگشتم ولی
شیراز علی رغم تمام پتانسیل هاش باشگاه هاش انگشت شمارند! ???
شما کجای شیراز هستی؟
باشگاه دانشگاه علوم پزشکی توی چمران - پشت موله هست(ورود عموم آزاده)
باشگاه عقاب(نیروی هوایی) توی بلوار مدرس خیابان محراب هست که من خودم هم تازه اونجا اسم نوشتم
یه باشگاه هم درب دوم پالایشگاه هست که مسلما دوره
یه باشگاه هم توی جاده سپیدان هست
یه باشگاه هم مال آقای کتابچی (رئیس هیئت) هست که توی کتسفس (آخر بنی هاشمی) هست.
در ضمن فکر کنم فقط آخری سوارکاری آزاد داره بقیه دوره ای ثبت نام می کنند. حالا شما میخوای حرفه ای دنبال کنی یا تفریحی؟
اگر هم جا داری و میخواهی اسب بخری که تمام مربیها تو کار خرید و فروش هستند ولی به نظر من بهتره که مستقیما خودت اسبت رو پیدا کنی کافیه به سمت جنوب (مثلا لار) حرکت کنی. بهترین نوعش اینه که بری از روستاییها و عشایر بخری.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اسبهای روستا و عشایر داغ دارند؟
تعلیم دیده هستند؟ لطفن به یک فرد تازه کار خرید چنین اسبی را پیشنهاد ندهید
برای شروع کار به یک اسب با تجربه آرام و سن بالا نیاز است
روستا و عشایر از چه نژادی اسفاده میکنند؟

آیا شیراز میدان کورس داشته یا داره؟

اسب های محلی از هر اسب آموزشگاهی که در نظر بگیرید آرامتر و رام تر هستند. اگر یک بار سوار اسب های محلی بشید اون موقع اسب های آموزشگاهی به نظرتون عصبی و وحشی میان! به قول مربی ما اسب های محلی بیشتر به فکر سوارکار هستند تا خودشان. اکثر مردم منطقه حتی بچه ها بدون زین سوار این اسب ها میشن! حتی تازه کارها

♘امیرحسین♞

ببینید
فرد جدیدی که وارد کار سواری میشه میخاد پرش یا درساژ کار کنه
آیا میشه این از این اسبا برای پرش استفاده کرد؟ یا برای سواری آزاد فقط؟
نژادشون چیه؟
فقط آروم بودن ملاک نیست
شما اگر به سوارکارهای اروپا توجه بکنید اونی که از آلمان اومده با ایتالیاییه یا سویسی توی سواری فرقی نداره
چرا؟
چون استاندارد برای همه چیزشون دارن
مخصوصن برای اسب
شما بین سوارهای اینجا توجه بکن
هرکس برای خودش سبک داره!!!
و یک نکته دیگر
سعی کنید اطلاعاتون رو سریع زیاد کنید در مورد درست سواری
چون اگر در ابتدای کار حرکتی رو اشتباه انجام بدید از بین بردن نتایجش بسیار سخته
ممنون

DADAR

Member
dostane azize shirazi salam
vorodeton ro be bahshaye anjoman khosh amad migam
doste aziz kheyli khob hast ke tafavote beyne asb savari va savarkari ro bedonim
har kasi mitoneh baad az chand saat tamrin agar kami esteadad dashteh basheh savare asb besheh va ta hododi taadolesh ro hefz koneh
in ro migan asb savari farghi nemikoneh savare asbe be ghole shoma mahali beshid ya asbe GRAND PRIX
ama reshteye savarkari farghi nemikoneh dressage ya jumping ya... be ghole amir hossein ehteyaj dareh be asbe amozesh dideh va morabeye kar koshteh darh
.zemn inke kasi baraye modate tolani toye in varzesh basheh hich dalili bar in nist ke oon ro morabi seda konim
midonam ke in reshteh shogho zoghe zeyadi ro dar ebteda dareh vali baraye inke in eshteyagh edameh peyda koneh lotfan az afrade ba tajrobeh dar reshteye savarkari mashverat begirid
dar zemn aghaye mehrane ketabchi dabire heyat hastand na reaeise heyate shiraz
mofagh bashid :D

♘امیرحسین♞

الان حتی اسبهای آموزش دیده اینجا
با اسبهای آموزش دیده ای که از اروپا خریداری میشه فرق بسیاری داره
تا موقعی که نتایج آموزش درست توی کله اسب هست, میپره
یواش یواش که یادش رفت بر اثر عدم تمرین
و اینکه همیشه شلاق رو جزو جدایی ناپذیر سواری میدانند
اسب استیلش و اخلاقش از بین میره

سلام به تمام دوستان
من تمام این حرف هایی رو که دوستان زدند قبول دارم ولی منظور من چیز دیگه ای بود
ببینید توی این مدتی که من سوارکاری می کردم افراد زیادی واسه سوارکاری می آمدند و واقعا هم عاشق اسب بودند ولی همشون بعد از چند ماه ول می کردند.
منظورم اینه که خیلی ها بیشتر عاشق سواری هستند تا سوارکاری. همه آنهایی که عاشق اسب هستند که نمی خواهند در سطح حرفه ای سوارکار بشن و نمیشه مجبورشان کرد که هزینه بالا باشگاه و سوارکاری رو تا آخر بپردازند. روی صحبت من با این دسته از دوستان بود و از دوست شیرازیمون هم پرسیده بودم که میخواهی حرفه ای دنبال کنی یا تفریحی؟ وگرنه مسلمه که واسه سوارکار شدن احتیاج به مربی و لباس مخصوص واسب آموزش دیده هست. ولی خیلی ها هستند که جا و توان نگهداری از اسب را دارند و خیلی راحت میتوانند لذت سواری را با کمترین هزینه داشته باشند.
ضمنا من احساس می کنم این بحث زیاد طولانی شده قرار بود اگر کسی اطلاعات بیشتری راجع به باشگاهها و وضعیت سواری توی شیراز داره مطرح کنه.
با تشکر از همه

parisa

Member
سلام
من توی باشکاه سوارکاری علوم پزشکی شیراز کار می کنم این باشگاه یک مرربی خیلی خوب داره از نظر اسبای کلاسی به گفته دوستمون بسیار عصبی ووحشی هستن
اگر هم می خوایی اسب بگیرید بگیر اما جایی برش که درست به اسبا برسن همه کاراشون از جمله برنامه غذایی وتیمار اسب روتین باشه ومرتب
برای تهیه اسب هم میتونی از اسبای عشایر تهیه کنی اما من فقط یک اسب دیدم که داع داشت بشه بفیه اسبها داع نداشتن

سنا

Active member
اسب عشاير واسه يه تازه كار اصلا توصيه نميكنم
چون اسب ها دره شور هستن يا نژاد هاي بومي يا دوخون كه چون تو صحراهاي عشاير بودن وحشي بار اومدن و سنتي سواري ميدن و يه تازه كاري مثل ايشون بايد اول سوار اسبهاي تعليم ديده بشه
اگه سوار يه دره شوري دور و بر شيراز شد و خواست بپره؟!!!

علی واحدی

Active member
سلام به همه دوستان
در ضمن باید بگم که من تازه میخوام وارد این دنیای زیبا بشم و اطلاعات شما میتونه برای افرادی مثل من خیلی کمک کننده باشه.
اگر کسی از دوستان قدیمیتر بتونه مراحل ورود یک تازه وارد به دنیای اسب رو در ایران قدم به قدم شرح بده کمک بسیار بزرگی برای کسانی هست که به این رشته علاقه مند شدن ولی نمیدونن از کجا باید شروع کنن. این میتونه به یه مرجع برای همگی تبدیل بشه.

با تشکر از همگی
سلام برادر خوبم. توی شیراز 3 تا باشگاه فعال داریم 1- باشگاه محسن(درب دوم پالایشگاه) 2- باشگاه علوم پزشکی(چمران، بلوار نیایش) 3- بهارستان (کیلومتر 45 جاده شیراز سپیدان)
من 33 ساله که سواری میکنم و بهت پیشنهاد میکنم که باشگاه محسن رو انتخاب کنی و راجع به اسب خریدن هم با مربیهای اونجا و یا مدیریت باشگاه مشورت کنی. البته من بهت پیشنهاد میکنم که فعلا از خرید اشب منصرف بشی تا این رشته رو شروع کنی و خیلی چیزها رو توی این رشته ببینی و بعد از مدتها مثلا 2 سال که خواستی در مسابقات شرکت کنی اونوقت با چشم باز و شناختیکه از مربیان و مالکان داری ببینی که چه اسبی میخوای و بعد بسلامتی اسب بخری. فعلا باشگاه اسب کلاسی بهت میده و اسبای خوبی هم هستن.
یا میتونی به هر سه باشگاه یه سری بزنی و با دست اندرکارانش صحبتهایی داشته باشی و انتخاب کنی. برادر شما برادر.

pegah

New member
salam.man taghriban 2 sale ke to bashgahe olom pezeshki savari mikonam nemigam khaili alie vali az baghie bashgahaye shiraz behtare albate bashgahe mohsen ham khaili khobe vali yekam dore .

:smilingsmiley:
سلام به همه دوستان

با تشکر از همگی

pinkgirl

New member
سلام.ببخشید که اینجا سوالمو پرسیدم اخه نتونستم پست جدیدایجاد کنم.
من خیلی به سوارکاری علاقه دارم 2 ماه کلاس رفتم ولی هیچ پیشرفتی نداشتم:winksmiley02:
حالا نمیدونم چیکار کنم نمیدونم استعدادشو دارم یا نه؟ منکه 2ماه هیچی یاد نگرفتم.
در ضمن من قدم کوتاس.ممکنه واسه این باشه؟
یا اینکه استعدادشو ندارم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

من خیلی به سوارکاری علاقه دارم 2 ماه کلاس رفتم ولی هیچ پیشرفتی نداشتم:winksmiley02:

تو این دو ماه چی کار کردی؟ و چه انتظاری داشتی که چیزی یاد نگرفتی؟
دوماه یعنی چند جلسه؟

سلام به نظر من باید بیشتر تمرین کنی بستگی به اسبت و سن و سالت هم داره و بیشتر از همه هم به مربی ات بستگی داره:coolsmiley02:

سامان حسینی

Active member

اتفاقا قدکوتاه برای سوارکاری بهتره.شماچندوقتی به اسب نزدیکشو مثلااسبودستکش کن که واست عادی شه بعدسوارکاری روشروع کن. اینو بدون که اکثر کسایی که ازاسب میخورن زمین ازترس خودشونو روزمین میندازن. ازاسب نترس

pinkgirl

New member
من 15 جلسه کلاس رفتم ولی هنوز پا زدن رو درست یاد نگرفتم یعنی فقط
!میتونم اسبو راه بندازم که اونم بعضی وقتا نمیشه
واسه یورتمه که اصلا نمیتونم حتما باید مربیم بیاد تا اسب بره بعدم که من کاری میکنم که زود وایمیسته
در واقع بزرگترین مشکلم اینه که نمیتونم محکم پا بزنم چون پاهام قوی نیستند ولی تو این مدت هیچ تغییری نکرده
در مورد سنم من 21 سالمه.مربیم هم خوب هست شاگرداشون همه حرفه این 30ساله که مربی هستن

ولی زیاد توجه نمیکنه

pinkgirl

New member
اتفاقا قدکوتاه برای سوارکاری بهتره.شماچندوقتی به اسب نزدیکشو مثلااسبودستکش کن که واست عادی شه بعدسوارکاری روشروع کن. اینو بدون که اکثر کسایی که ازاسب میخورن زمین ازترس خودشونو روزمین میندازن. ازاسب نترس

چرا قد کوتاه بهتره؟؟ خیلی واسم جالب بود حرفتون! اخه همه به من میگن هیکلت ظریفه واسه اسب سواری مناسب نیست :hmmsmiley02:

بالا