مگس در اصطبل

البته تو این فصل مگس و دیگر حشرات ربطی به تمیز یا کثیف بودن محیط و اصطبل نداره اما خوب بی تاثیر هم نیست . سمی وجود داره به نام آجیتا که از داروخانه های دامپزشکی میتوان تهیه کرد به قیمت حدودا هر قوطی 1 کیلویی 680000 ریال . پیش از این سم الفاکرون بود که بسیار خوب جواب میداد و الان آجیتا جای اونو گرفته .

احسان

Active member
مهندس موحدیان گفت:
البته تو این فصل مگس و دیگر حشرات ربطی به تمیز یا کثیف بودن محیط و اصطبل نداره اما خوب بی تاثیر هم نیست . سمی وجود داره به نام آجیتا که از داروخانه های دامپزشکی میتوان تهیه کرد به قیمت حدودا هر قوطی 1 کیلویی 680000 ریال . پیش از این سم الفاکرون بود که بسیار خوب جواب میداد و الان آجیتا جای اونو گرفته .

مهندس جان ميشه کامل اين اجيتا را معرفی کنيد چون فکر کنم اين اسم تجارتی يا کارخانه اي دارو يا سم باشه بيشتر توضيح بدهيد اين دارو كااوترين K- Otyine که من معرفی کردم مخصوص مگس هست

سنا

Active member
امروز یه چیز دیدم تو یه مغازه ای که نوشته بود مگس پران اسب!
رفتم ببینم چیه دیدم یه چی شبیه کله گی اسب که رشته رشته های بلند طتابی شکل داشت که اسب با کوچکترین حرکت سرش طناب ها رو(رشته ها) تکون میداد و پشه ها میپرن ;D ;D

sezar1972

Member
مهندس موحدیان گفت:
کارایی این دارو و نحوه استفاده را بفرمایید لطفا

مهندس موحدیان گفت:
ما هم تازگی از همین سم استفاده کردیم تقریبا جواب داده
یه جور چسبم هست که خیلی موثر برای جاهای کوچک ولی ریشه ای مسئلرو حل نمیکنه
بهترین راه اینه که زمانی که هنوز مگس در مرحله لاروه با سم پاشی از بین ببریش(در اغاز فصل گرما)

narges

Member
من هر دو سم که دوستان گفتن و کارشون ودیدم اون چسب به صورت نواری از سقف اویزون میشه و مگس ها رو به سمت خودش جذب میکنه احتمالا به وسیله بو و مگس ها بهش میچسبن و قیمتش 700 تومان است البته هر نوار و سم دیگه اقای موحدیان گفتن و من هم امتحان کردم چیز جدیدی نیست من این سم و از سالها پیش دیدم که استفاده میکردن به صورت پودری شبیه شکره داخل ظرف هایی مثل بشقاب میزیزد و کمی اب همراهش و یک گوشه میگذارید مگس ها شدیدن به سمتش کشیده یشن و همون جا داخل ظرف جان به جان افرین تسلیم میکنن من به شخصه ر دو اینها رو توصیه میکنم و در ضمن به نظر من هم فقط اینها کافی نیست تا حد امکان باید اصبل تمیز و خنک باشه که نتیجه مطلوب باشه .

سنا

Active member
مثلا درجه ی اصطبلرو بذارید رو دمای خنک
یا اگه درجه نداره بوسیله ی آب و سایه بان درست کردن خنک نگه دارید

ali.sh

Member
اگر اسطبل ها داخل سوله باشند بهترین راه جلوگیری از ورود مگس واستفاده از سمهایی که داخل ظرف می ریزند
ولی اگر اسطبل ها جلوشون باز باشه هیچ راهی وجود نداره ما سالی دو الی سه نوبت سم پاشی میکنیم از انواع سمهای حل شدنی در ظرف کاغذ های مگس کش و.... استفاده میکنیم که فقط برای دو .سه ساعت جواب میده

سنا

Active member
امروز این مفاله رو پیدا کردم که خیلی واسم جالب بود
از آن به نام مگس پران معجزه آسا نام برده شده! ;D
اینطوریه که:
یک فنجان روغن پوست بسیار ملایم که بعد از حمام به پوست میمالید
دو فنجان سرکه سفید
یک فنجان آب
یک قاشق سوپ خوری روغن اوکالیپتوس
یک قاشق سوپ خوری سیترونلا(سنبل هندی:ماده ای که در عطر سازی بکار میرود و دافع حشرات است بوی لیمو میدهد و در اسانس بسیاری از عطریات یافت میشود)
در صورت دسترسی نداشتن به سیترونلا میتوان از آب لیمو یا آب بالنگ استفاده کرد
این مواد را با هم خوب مخلوط کرده و در بطری اسپری نگهداری کنید و دو بار در روز به اسب یه سگ وگربه یا حتی خودتان بپاشید
روغن اوکالیپتوس و سیترونلا را میتوانید از عطاری ها تهیه کنید
روغن ملایم پوست محافظی برای آفتاب نیز محسوب میشود
مطمین باشید که این مواد بوی تند سرکه سفید را از بین میبرند. ;)

بعد چقدر صبر کنیم تا موادمون آماده بشه.! :)

برای پایین آوردن دما ,باید هوا جریان داشته باشه یعنی در طراحی موقعیت اصطبل شرقی ,غربی برای نور گیری وهمچنین جریان باد براساس وزش های محلی باید لحاظ گردد.مگس توجریان هوا باقی نمی مونه.
ولی بعد از آن هم ارزان ترین راه ایجاد تهویه های قوی در چند جهت برای بوجود آوردن جریان هوا ,حتی اگه هنر معماری یزدیها رو هم داشته باشید این هوای جریان یافته رو خنکش هم می تونیدبکنید.
ولی در دما ,شرجی بالا فقط باید از تهویه های پیشرفته استفاده کرد.! ;)

البته تو باشگاهی که من میرفتم هم مگسا کولاک کرده بودن!!!
معماری اونجا هم به شیوه ای نبود که واسه خنک کردن جواب بده.اسبای بیچاره مدام پاهاشونو به زمین میکوبیدن.
من هم با سوله موافقم .و رعایت نظافت و رسیدگی به اسب.(بعضی اسبها رو میدیدم که صاحبشون ایران نبود و خدا میدونه چه زمانی آبی به بدنشون خورده بود)