مگس در اصطبل

mahsima

Member
تو اصطبل رو نمیدونم
ولی یه بار یکی از آشنا ها که تازه فارق اتحصیل شده و دامپزشکه اومده بود سگه دوستمو معالجه کنه برا اینکه حشرات بهش نزدیک نشن یه آمپولی زد اسمشم گفت یادم نیست از پدرم میپرسم میگم.
ازش پرسیدم برا اسبم جواب میده یا نه گفت برا دامم استفاده میشه خودش درست نمی دونست در مورد اسب تجربه نداشت گفت ولی قاعدتا باید جواب بده راستش من که جرئت نکردم به اسبم بزنم یعنی یه مقدار پرس و جو کردم کسی نمی دونست منم دیگه دنبالشو نگرفتم کسی چیزی میدونه در موردش؟

fatima

Member
واقعا اگه اینایی که میگین جوابگوی مگس های دور اسب هست، خیلی خوبه. چون اسبهای باشگاهی که ما اونجا هستیم همیشه به وسیله مگس ها احاطه شدن. بیچاره ها بعضی وقتا حتی چشمشون از زیاد بودن مگس ها پیدا نیست. حیوونای بیچاره :( :-[

fatima گفت:
واقعا اگه اینایی که میگین جوابگوی مگس های دور اسب هست، خیلی خوبه. چون اسبهای باشگاهی که ما اونجا هستیم همیشه به وسیله مگس ها احاطه شدن. بیچاره ها بعضی وقتا حتی چشمشون از زیاد بودن مگس ها پیدا نیست. حیوونای بیچاره :( :-[
مواد شیمیایی زیادی هستند که فراری دهنده ویا کشنده حشرات موذی از جمله مگس و.. میباشند که بر روی بدن اسب ویا محیط باکس واصطبل قابل پاشش میباشد مثل(پر کلرین و...که از نظر آسیب رسانی بهتر است دامپزشکان عزیز نظر دهند).
ولی در درجه اول باید علت و آلودگی را یافت وبهداشت محیط وفردی اسب را رعایت کرد(تعریق, تیمارو...) وسپس در صورت وجود حشرات موذی به فکر استفاده از سموم دفع حشرات موذی بود.
بدون پیدا کردن علت وکاهش وقوع آن ,استفاده از سموم موقتی وبی فایده است.

fatima

Member
خب البته در مورد باشگاه مور نظر بهداشت آنچنانی وجود نداره. و تیمار اسب بیچاره کدومه اصلا؟ هیچی نگم بهتره جز اینکه بیچاره اسبا!!

mahsima

Member
تو محیط باشگاه ما اسبا خوب تیمار میشن اما خوب تابستونا ناخود آگاه مگس زیاد میشه دیگه...
حتی تو خونه آدم مگس میاد اونکه باشگاست و پر از پهن
ما هم همچین امکانات زیادی نداریم دو تا از این مگس کشای برقی که با اشعه مگس ها رو میکشه گذوشتیم تو باشگاه کمی از مگس ها کم شده ولی خب باز مگس زیاده
من دیگه نمیدونم چی میتونه مگسا رو دور کنه...

ناشناس

Active member
برای پشه هایی که نیش میزنند از قلم دافع حشرات استفاده کنید

برای مگس هم سم پاشی اصطبل ها به صورت هفتگی جواب میده اسم سم مورد نظر الان یادم نمیاد میپرسم ومینویسم

پیوست ها

• 3416418-lg.jpg
    3416418-lg.jpg
    118.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • GHalam.jpg
    GHalam.jpg
    12.8 کیلوبایت · بازدیدها: 119
  • Insecticide.jpg
    Insecticide.jpg
    26.2 کیلوبایت · بازدیدها: 118

pooyan

Member
قلم ها خوب جواب نمیدن.هر 2ساعت باید تجدید بشن(قلم اولی که عکسشو گذاشتین ساخته دانشکده خودمونه)
اگه پریز برق توی اصطبل باشه قرص ضد حشره باید جواب میده
مواد شیمیایی موضعی هم عوارض خواص خودشونو دارن که در طولانی مدت بهتره استفاده نشن(البته نمیدونم جذب پوستی اسب چطور باشه)

pooyan

Member
از روش های سنتی چیزی نمیدونید؟ من شنیدم آب پیاز موثره . اگه با بوش کنار بیاین

ناشناس

Active member
pooyan گفت:
از روش های سنتی چیزی نمیدونید؟ من شنیدم آب پیاز موثره . اگه با بوش کنار بیاین

روش سنتی=پهن خشک شده گاو یا اسب اگر اتش بزنید باعث میشه پشه های نیش دار دور بشن/البته دود اون موء ثر میباشد نه بو

مگس با پشه فرق میکند

احسان

Active member
بابا اين ها چيه ميگيد شما
اولاً پشه با مگس فرق مکنه
دوماً اينکه راهای مختلفی داره برای جلوگيری و نجات اسب از پشه و مگس

حالا بايد برم جايی بعداً کامل ميگم
ولی يک روش قديمی هست که خوبه داش پويان

تنباکو از اين برازجانی ها نه از اين ميوی ها که ميکشيد خودتان را خفه ميکنيد را بخيسانيد و سپس آبش را به بدن اسب و در و ديوار اسطبل بپاشيد
يک دارو ديگه هم هست که دارو نيست مثل اين مکمل هاست من تو ايران نديدم دبی بود به اسب اسپری مکنند برای دفع مگس خوبه قلادش هم من ديدم در سگ ها استفاده ميشه

ناشناس

Active member
www.Horsevet.blogfa.com گفت:
بابا اين ها چيه ميگيد شما
اولاً پشه با مگس فرق مکنه
دوماً اينکه راهای مختلفی داره برای جلوگيری و نجات اسب از پشه و مگس

حالا بايد برم جايی بعداً کامل ميگم
ولی يک روش قديمی هست که خوبه داش پويان

خوب این آب تنباکو چقدر دوام میاره /راستی استفاده از این روشها برای مادیان بار دار اشکالی نداره

تنباکو از اين برازجانی ها نه از اين ميوی ها که ميکشيد خودتان را خفه ميکنيد را بخيسانيد و سپس آبش را به بدن اسب و در و ديوار اسطبل بپاشيد
يک دارو ديگه هم هست که دارو نيست مثل اين مکمل هاست من تو ايران نديدم دبی بود به اسب اسپری مکنند برای دفع مگس خوبه قلادش هم من ديدم در سگ ها استفاده ميشه

احسان

Active member
مگه ميخوای بدی ماديان بخوره
:eek: ::)

نه اسپری ميکنی به در و ديوار اسطبل

و روی يالها و روی جدوگاه و قسمت زير شکم خط زير شکم و پاها و دم اين قسمتها کمتر ميتوانه اسب ليس بزنه
برای ماديان هم که ابستنه مشکلی ايجاد نميکنه
حالا نری تنباکو خيس کرده بدی به اسبتا بگی اسبم مرد ::)
چون فکر کنم يبوست بده نيکوتين داره البته اگه مقدار زياد تنباکو بخوره اسبه :D :D
يک سری سموم هستند مثل ارگانو فسفره ها که اينها مشکل ايجاد ميکنند

به نظر من جلوگيری از ورود مگس به اسطبل بهتين کاره استفاده از توری ها نصب يک هوا کش و پوشاندن بدن و صورت اسب با جل های تابستانه که عموماً توری هستند

يک کاره ديگه که من مکنم بر ميدارم کلگی اسب رو با اين آب تنباکو اغشته مکنم که خيلی خوب و يک کاره ديگه.... که بماند بقول دوستان :D

Shabdeez

Member
inaz گفت:
تو اصطبل رو نمیدونم
ولی یه بار یکی از آشنا ها که تازه فارق اتحصیل شده و دامپزشکه اومده بود سگه دوستمو معالجه کنه برا اینکه حشرات بهش نزدیک نشن یه آمپولی زد اسمشم گفت یادم نیست از پدرم میپرسم میگم.
ازش پرسیدم برا اسبم جواب میده یا نه گفت برا دامم استفاده میشه خودش درست نمی دونست در مورد اسب تجربه نداشت گفت ولی قاعدتا باید جواب بده راستش من که جرئت نکردم به اسبم بزنم یعنی یه مقدار پرس و جو کردم کسی نمی دونست منم دیگه دنبالشو نگرفتم کسی چیزی میدونه در موردش؟

امپول به حیوانات بزنیم اونوقت مگس طرفشون نمیاد راستش با عقل که اصلا جور در نمیاد اونم برای اسب ???

mahsima

Member
Shabdeez گفت:
امپول به حیوانات بزنیم اونوقت مگس طرفشون نمیاد راستش با عقل که اصلا جور در نمیاد اونم برای اسب ???
به خاطر همین منم استفاده نکردم ولی اگر صحت داشت خیلی جالب بود.
برا سگ که جواب میده اینو مطمئن بود ولی اسبو نمیدونست...

فربود

Active member
اگه کسی تنباکو میخواد بگه تا براش با پست پیشتاز بفرستم اینجا معدن تنباکو هست (بوشهر رو میگم دوستان من) ;D ;D ;D

فربود

Active member
البته این رو هم بگم قبلا یه اسبی داشتم که بدنش کنه زده بود که آمپول هم جواب نداد ولی آب تنباکو که زدم در عرض یک روز همه کنه ها کشته شدند . این هم تجربه خودم بود که به شما گفتم

احسان

Active member
تري كلرفن(پودر محلول در آب)
جهت مبارزه با انگلهاي خارجي
اين سم حشره كشي است كه جهت درمان انگلهاي جلدي بدن اسب به كار مي رود.

ميزان و نحوه مصرف:

اسپري محلول 15% جهت سمپاشي دام و جايگاه، بعد از 5 روز تكرار شود.

بسته بندي: در بسته هاي 100 گرمي، 250 گرمي و يك كيلوگرمي
سازنده: شركت ادوياي مصر

احسان

Active member
كااوترين K- Otyine
دسته دارويي : سموم حشره كش ( آفت كش ) سنتتيك پيروتيروئيدي Pyrethroid
تركيب : نام شيميايي اين ماده S آلفاسيانو M فنوكسي بنزيل دي برومووينيل دي متيل سيكلو پروپان كربوكسيلات است . نام ديگر آن بر طبق انتشارات سازمان بهداشت جهاني ، به نام كودكس CODEX است.
تركيب اصلي موثره موجود در آن دلتامترين است كه مي تواند به همراه حلا ل هاي نفتي و يا آب و ساير افزدوني هاي مجاز باشد . فرمولاسيون اين ماده به صورت محلول غليظ قابل تعليق بوده كه رنگ آن زرد شفاف و در بعضي انواع ديگر به رنگ سفيد است كه چنانچه در حلال هاي نفتي و يا در آب حل گردد، به صورت معلق ( ميسل ) در خواهد آمد .
موارد مصرف : كااوترين محصولي است كه براي سمپاشي عليه حشرات خزنده ( نظير مورچه ها ، سوسك ها ، كك ها و شپش ها ) و نيز حشرات پرواز كننده ( نظير مگس ها و پشه ها ) در فضاهاي درون شهري و ساختمان هاي عمومي ، كارخانه ها ، انبارها ، دفاتر ، مكا ن هاي نگهداري دام ها به كار مي رود .

دوزاژ و روش مصرف :
الف – جهت از بين بردن حشرا ت خزنده : يك ليتر محلول كااوترين EC-15 ص را در 50 ليتر آب رقيق كنيد . سپس 5 ليتر از محلول رقيق شده را براي اسپري نمودن 100 متر مربع به كار ببريد
ب – جهت از بين بردن حشرا ت پرواز كننده : يك ليتر محلول كااوترين EC-15 را در 77 ليتر آب رقيق كنيد . سپس 5 ليتر از محلول رقيق شده را براي اسپري نمودن 100 متر مربع به كار ببريد

موارد عدم مصرف: از مصرف اين ماده به هنگام حضور دام ها خودداري كرده و قبل از مصرف آنها را از حيوانخانه خارج كنيد.
تداخل اثر: ندارد
موارد احتياط:
1-از تماس با پوست، مخاط و تماس با چشم پرهيز شود.
2- هنگام حمل و نقل و يا اسپري كردن حشره كش، از دستكش، عينك و ماسك استفاده شود.
3- هنگام كار و يا حمل حشره كش، از نوشيدن و سيگار كشيدن خودداري كنيد.
4- حشره كش را دور از دسترس اطفال در يك محل دربسته و به دور از مواد غذايي نگهداري كنيد.
5- پس از اتمام اسپري كردن، بدن و دست ها را بايستي با آب و صابون شستشو داده سپس تمامي لوازم كاربردي را بشوئيد.
6- در موارد تماس با پوست ابتدا پوست را با كاغذ خشك كن، خشك نموده، سپس با آب و صابون به خوبي شستشو دهيد.
7- در موارد تماس با چشم ابتدا به مدت 15 دقيقه به دقت چشم ها را با آب شستشو داده سپس به چشم پزشك مراجعه كنيد.
8- در مواردي كه بطور اتفاقي خورده شود، فرد را وادار به تهوع و استفراغ نكنيد. بلكه او را به محيط سايه دار برده و سپس به او شاركول فعالCharcoul Activated بخورانيد و سپس او را به بيمارستان منتقل نمائيد.
9- ميزان LD50 كااوترين به طور خوراكي در موش ها بيش از 40000 ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم است.

نوع بسته بندي: كااوترين EC-15 به صورت گالن هاي 5 ليتري و بشكه هاي 25 ليتري و كااوترين SC-50 به صورت قوطي هاي 1 ليتري، گالن هاي 5 ليتري و بشكه هاي 25 ليتري قابل دسترسي و مصرف مي باشد.

نام شرکت: بصير شيمي
نام مدير عامل: -------------------
نوع شرکت: تعاوني
نوع فعاليت: وارد کننده,توزيع کننده

--------------------------------------------------------------------------------
آدرس دفتر مرکزی: تهران-خيابان شهيد بهشتي-خيابان پاکستان-کوچه دوازدهم-پلاک9
تلفن دفتر مرکزی: 50-88504347-021
نمابر دفنر مرکزی: 50-88504347-021

بالا