مشکلات بی فرهنگی

من از نزدیک دیدمش واقعا زیباسویه کره ای که از ساروخ داده اونم خیلی زیباس واقعه دستتون درد نکنه آقا فریبرز

من هم تبریک میگم واقعا دستتون درد نکنه ، وضعیت شما آقایون من رو به یاد داستانی انداخت : یه روز یه خارجی‌ ساده که چند کلمه فارسی بلد بود رفت به یک مغازه میوه فروشی ، شاگرد میوه فروش که بچه نادانی‌ بود خیلی‌ به هیجان آمد ........

خارجی‌ با چند کلمه فارسی دست پا شکسته گفت :یک میوه می‌خوام که سبز هست گرد هست ، شاگرد میوه فروش رو کرد به اوستاش گفت ، اوستا ، آقا گوجه سبز می‌خواد . خارجی‌ ادامه داد : یک میوه می‌خوام که قرمز هست گرد هست کوچک هست ، پسرک دوباره داد زد ، اوستا ! آقا گیلاس می‌خواد و...............

خارجی‌ خریدش رو انجام داد و رفت ، پسرک نادان با غرور و پررویی رو به اوستا گفت : " اوستا اگه ما اینجا نبودیم این چارتا کلوم خارجی‌ هم حرف بزنیم ، اینجا چجوری میخواستی میوه بفروشی "؟

و حالا، مادیون به سلیقه و انتخاب من خریداری و وارد شده ، بدون پرداخت هزینهٔ کشش با توصیه من و با سیلمی من آبستن شده که کرهٔ تولیدی رو همه دیدند و متاسفانه طبق معمول فرهنگ ما ، این شاگرد میوه فروش هست که همه چیز رو به حساب خودش میذاره ، تازه برای اوستاش و بقیه قیافه هم میگیره .

Farib

Member
خانم سلطان ابادي . اول بفرماييد من جواب شمارو بدم يا اقاي احساني ؟
اگر من كه مفصل جواب ميدم .
اگر هم اقاي احساني كه من كاملا در جريان كه شما اين ماديون رو قزوين ديدي . در مورد سيلمي كه الان داري در كوردش حرف ميزني اگر همين اقاي احساني نبود كرخه نريونت رو به قول خودت بايد اخته ميكردي. در مورد پول كشش هم كه اخرين بار رو من يادمه تو باشگاه اصيل ايران احساني به شما گفت بياين در موردش صحبت كنيم كه شما رفتي و ديگه نيومدي. من نميدونم از چي ناراحتي ولي بد نيست حواستون به نوع تلفظ كلمات باشه. من و اقاي احساني شاگرذ و اوستاي ميوه فروش نيستيم. دوست بسيار نزديكيم. و من خيلي چيزا ازش ياد گرفتم. همون طور كه شما ياد گرفتين .
اگر واقعا نيازه در مورد سطح اطلاعات شما و نوع كار شما در ضمينه اسب بگم هم اينجا جاش نيست . اگر چه شما حرمت نگاه نداشتين.

اگر هم اقاي احساني كه من كاملا در جريان كه شما اين ماديون رو قزوين ديدي . در مورد سيلمي كه الان داري در كوردش حرف ميزني اگر همين اقاي احساني نبود كرخه نريونت رو به قول خودت بايد اخته ميكردي. در مورد پول كشش هم كه اخرين بار رو من يادمه تو باشگاه اصيل ايران احساني به شما گفت بياين در موردش صحبت كنيم كه شما رفتي و ديگه نيومدي. من نميدونم از چي ناراحتي ولي بد نيست حواستون به نوع تلفظ كلمات باشه. من و اقاي احساني شاگرذ و اوستاي ميوه فروش نيستيم. دوست بسيار نزديكيم. و من خيلي چيزا ازش ياد گرفتم. همون طور كه شما ياد گرفتين .
اگر واقعا نيازه در مورد سطح اطلاعات شما و نوع كار شما در ضمينه اسب بگم هم اينجا جاش نيست . اگر چه شما حرمت نگاه نداشتين.

اولا ، شما و آقای احسانی ندارید ، چون شما ۲ سال هست که از زبان این آقا و به خواست ایشان افاضه میفرمائید وگرنه من اصلا شما رو نمیشناسم .

دوما ، بله من مادیون رو در قزوین دیدم ، درست مثل آقای احسانی که مادیونش رو ندیده بود تا مرز ایران و اسب رو از آقای فلیککس رانندی آلمانی‌ به همراه آقای جلال سرزعییم تحویل گرفت .

(باز هم شما اطلاع ندارید ، از زمان پیدایش اینترنت اکثر علاقمندان اسب بیشتر خرید و فروش‌های خود را از این طریق انجام میدهند ) مثلا کسی‌ که از استرالیا می‌خواد ۵تا کشش بخره تا آمریکا نمیره و .....البته شاید توقع داشتید برای یک مادیون بیست هزار یورو ای‌ ، که از سر لطف برای معلمتان خریدیم ، پنج هزار یورو هم هزینه کنم و تا آلمان برم ، از این بابت من شرمنده‌ام ، در ضمن خرید غیر اینترنتی شما برای همه زنده و قابل رویت هستند .

مطمئناً شما حتما از آقای احسانی چیزها یاد گرفتید و ایشون هم از شما ، ولی‌ همه رو مثل خودتون نپندارید .
همیشه آدمهای سؤ استفاده گر‌ هر آنچه که از یک جمله رو بخواهند به حافظه میسپارند ، من به عنوان یک تولید کنند حرفه‌ای به دلیل اعتقاد فراوان به سیلمی‌ام ، به تمام مغرضان نه تنها به آقای احسانی گفته بودم که اگر ، اگر ، ساروخ الشمس تولید کنندهٔ خوبی‌ نبود ، او‌ را اخته خواهم کرد ، البته من این جمله را به شما نگفته بودم و معلمتان فقط نصف جمله رو به شما رساندند . (واگر نه هر وقت شما "ای ج حکیم " رو که به عنوان سیلمی به جامعه اسبی ایران هدیه فرمودید، اخته کردید ، از دیگران هم توقع چنین ایثاری داشته باشید) . البته قصد مقایسه ندارم چون ساروخ الشمس با "سیلمی" وارداتی‌ شما قابل مقایسه نیست .

راجع به حرمت فرمودید ، ۲ سال هست که شما از طرف آقای احسانی ساروخ الشمس را و در نتیجه من را مورد بی‌ احترامی ، نا‌ سزا و افترا قرار دادید ..... تا آنجا که حتا عکس‌هایی‌ که یک بعد از زیبائی‌های ساروخ را نشان میداد به عکاس خوب و کره‌های زیبایش را به مادیانهای ارزشمندتان نسبت دادید................... نمیدانم کینهٔ شما و معلمتان به ساروخ از کجا شروع شد ، شاید ما سهل انگاری کردیم و میبایست بابت کشش‌هایی‌ که هیچ وقت پرداخت نشد و تدریسی که ایشان به من و همسرم داشتند ( به زعم شما ) ، هزینه‌ای را هم باید پرداخت میکردیم .

بعد از ۲ سال سکوت این اولین جوابی‌ بود که از من شنیدید و جالب است که شما مردان با ظرفیت طاقت شنیدن تنها "یک" جواب مرا نداشتید .

ضمناً در مورد سطح اطلاعات و نحوهٔ کار ، .... اینها کلمات بزرگی‌ هستند نمی‌دانستم که شما به این نوع ادبیات هم واقفید. از قرار یا برای جلب توجه از این کلمات استفاده کرده‌اید یا شاید معنای آن را می‌دانید ، هر کدام که هست ، خوشحال میشم در همین سایت توضیح بدهید ، اما لطفا و برای اولین بار جانب انصاف را نگاه دارید و در مورد "سطح اطلاعات و نحوهٔ کار" خود و دوست گرامیتان هم توضیح کامل بفرمائید .

naghibi.morteza

New member
واقعا عجیبه امثالی مثل شما با این سطح پایین فرهنگ و ادب در مورد اسب و اسبداری نظر می دید.آقای محترم شما که در میان اسبداران ایران وجهه و اعتبارو ندارید بهتره ساکت بمونیدویا حداقل نحوه حرف زدنتونو عوض کنیدومخصوصا در مورد خانم سلطان آبادی که همه می دونن به گردن شما و آقا احسانی حق دارن.در مورد سارووخ هم باید بگم بیشتر این سیلمی رو بشناسین بد نیست!

darioosh10

New member

آقا فریب می تونم یه سوال ازتون بپرسم؟
شما چند روزه که تو کار اسبین؟
اصلا اسب رو می شناسین؟!
ساروخ رو چند بار دیدین؟
این سیلمی یکی از بهترین سیلمی هایه که وارد ایران شده مخصوصا از وقتی که وارد یزد شده چهره ی واقعی خودش رو نشون داده و از بین این همه سیلمی وارداتی تنها سیلمی بوده که آقای وکیل حاضر شده مادیون هاش رو باهاش بکشه پس بهتره اول فکر کنی بعد حرف بزنی یا حداقل اطلاعاتت رو در مورد اسب بالا ببری.
در مورد طرز برخوردتون هم باید بگم خیلی بچگانه است. به جای اینکه از خانم سلطان آبادی به خاطر این همه لطفی که در حق شما و آقای احسانی کردن تشکر کنین، درست نیست که باهاشون اینجوری صحبت کنین. یه پیشنهاد هم دارم ! یه چند سالی صبر کنین ، بعد در مورد اسب نظر بدین.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
قبل از اینکه بدونی چی مینویسی توجه داشته باش داری با یک خانم صحبت میکنی و اینجام قزوین نیست

ali_horse

Member
به نکته ی خوبی اشاره کردین میتونم بپرسم اگه اقای احسانی نبود چه اتفاقی می افتاد؟؟؟مثلا کسی قرار نبود این سیلمیو ببینه؟!

قبل از اینکه بدونی چی مینویسی توجه داشته باش داری با یک خانم صحبت میکنی و اینجام قزوین نیست

عزیزم
یه کم جملاتت رو انتخاب شده به کار ببر.

من فکرمیکنم جای این بحث ها ازشروع داخل این سایت واین تاپیک نبود(بر اساس قوانین سایت )واین وظیفه شماست(چون ریش وقیچی دست شماست) که ازابتدا جلوی شروع بحث رو می گرفتی وحالا دیگه دیرشده وادامه رو باهم دنبال میکنیم.

آخرین ویرایش:

♘امیرحسین♞

شروعش از بیرون بوده. ولی کشیده شده اینجا. جلوشو از اول میگیرم میگین دیکتاتوری شده. نمیگیرم و مینویسن میشه این. پیشنهاد شما چیه؟

عزیزم
یه کم جملاتت رو انتخاب شده به کار ببر.
از قسمت اولش ناراحتی یا دوم؟
فکر کنم دوم چون وجه تشابه شما و این تاپیک دومیه.

شروعش از بیرون بوده. ولی کشیده شده اینجا. جلوشو از اول میگیرم میگین دیکتاتوری شده. نمیگیرم و مینویسن میشه این. پیشنهاد شما چیه؟

من نگفتم بایدحذف می کردی
ولی اینجاجای تسویه حساب برای مانده بدهکاریهاوطلب هانیست که بخواد به توهین هم کشیده بشه.
اینجامن توی قزوین شاگرد میوه فروش ومیوه فروش و فروشنده نمیشناسم.

توداستان این کره وعکس و...ازقبل ازعید وبه دنیااومدن کره میدونی...
این یه مسئله شخصی است که من به خودم اجازه دخالت نمیدم وقضاوت درباره این مسائل اصلا" درجایگاه سایت نیست.

♘امیرحسین♞

من نگفتم بایدحذف می کردی
ولی اینجاجای تسویه حساب برای مانده بدهکاریهاوطلب هانیست که بخواد به توهین هم کشیده بشه.

این یه مسئله شخصی است که من به خودم اجازه دخالت نمیدم وقضاوت درباره این مسائل اصلا" درجایگاه سایت نیست.
دقیقا اینجا جای توهین نیست.
دور و اطراف رو ببینی بین اسبیا زیاد میبینی

بله میدونم و به من هم ارتباطی نداره که چی شده. ولی یک مورد دیگه هم هست.
هدف این سایت بزرگ کردن مشکلات نیست.

من نگفتم بایدحذف می کردی

سلام الیویرا

اینجا همانطور که جایی نیست برای تسویه حساب ، جایی هم نیست ، برای تخریب دیگران و ساده انگاشتن آنها .

اگر شما هموطن من که اهل قزوین هستی‌ ، در قزوین میوه فروش و شاگرد میوه فروش نمیشناسی ، من کسانی‌ را میشناسم که فقط به خاطره پول حاضرند یک روز دستشان را گچ بگیرند تا به تو بگویند اگر مدتها جوابگوی تو نبودند به علت تصادف بوده ، یا میلونها تومان پولشان را دزدیده اند ، دائماً رو به روی تو دوست خطابت کنند و دیگری را اجیر کنند برای تحقیرت .

میوه فروش و شاگرد میوه فروش نزد من از این دسته مردم شریفترند .

این کرّه هیچ داستانی ندارد ، قبل از عید حتا بعد از عید ، تا مدتها من اصلا در ایران نبودم ، شاید تنها کسی‌ بودم که اینقدر به این تولید افتخار کرد ، اما دوست ندارم "نادان" فرضم کنند .

خانم سلطان آبادی یه توضیحی در مورد جریان کشش نوشین از ساروخ میدید؟

سلام

نوشین اولین مادیانی بود که از ساروخ الشمس آبستن شد ، فکر می‌کنم این اولین حاملگی‌ او بعد از ۵-۶ سال بود .

البته طبق خواست من قرار بود تا زمان تولد کره ، کشش از ساروخ پنهان بماند، چون با آمدن ساروخ و شروع حرفها ، تصمیم گرفتم آن سال ساروخ کشش نداشته باشد ، حتا با مادیانهای دوستان هم باشگاهی ، اما بعد از ۳ ماه مادیان با امتیاز حاملگی‌ ، به شهر کرد فروخته شد، که البته تا زمان به دنیا آمدن کرّه باز هم از من پنهان ماند .

امید زمانی

Active member
سلام

نوشین اولین مادیانی بود که از ساروخ الشمس آبستن شد ، فکر می‌کنم این اولین حاملگی‌ او بعد از ۵-۶ سال بود .

البته طبق خواست من قرار بود تا زمان تولد کره ، کشش از ساروخ پنهان بماند، چون با آمدن ساروخ و شروع حرفها ، تصمیم گرفتم آن سال ساروخ کشش نداشته باشد ، حتا با مادیانهای دوستان هم باشگاهی ، اما بعد از ۳ ماه مادیان با امتیاز حاملگی‌ ، به شهر کرد فروخته شد، که البته تا زمان به دنیا آمدن کرّه باز هم از من پنهان ماند .
پس ناراحتی دوستان به خاطر این بود که بنده عکس کره رو گذاشتم!!

Farib

Member
خیلی جالبه. چه قدر ادم چه چیزایی تو دلشون بود .
در مورد بی احترامی به خانم سلطان ابادی. که طرفدارای ایشون رو اینجوری جریهه دار کرده. یه بار دیگه جملات نوشته من رو بخونید و بگید کجاش اشتباهه.
امیرحسین . مدیر سایت. چرا میگی من حواسم باشه ؟ جمله ای رو که حاوی بی احترامی به این خانم باشه رو نشون بده. در مقابلش متنی مه اسشون قبل از من نوشته رو بررسی کن . از اول تا اخر بی احترامیه . کاملا این رفتار یه طرفه شما نشون دهنده تموم مشکلات هست و این که جریان چیه.
خانم سلطان ابادی شما من رو جمعا 5 بار ندیدی. و هر باز هم که دیدی جز حرف همکاری چیزی نشنیدی و این شما بودی همیشه بدقولی کردی نه من. و اصلا حق نداری که سطح اطلاعات من رو زیر سوال ببری چون نه به اطلاعات شما در این حده نه چیزایی که در مورد روایط خارجی میگی. جمله اخته کردن ساروخ رو هم خودتون تو یزد بهم گفتی . اگر با اقای احسانی مشکل خصوصی داری بهتره با خودش مطرح کنی و نتیجه گیری کنی. نمیدونم چه بحثیه مسایل خودتونو بیاری تو یه فروم عمومی.
دوستان خانم سلطان ابادی من نمیشناسمتون و در موردتون چیزی نمیتونم بگم. ولی بد نیست اول در مورد افراد یه تحقیق حتی سطحی انجام بدین و بعد شروع به تخریب کنین. من هر چقدر سابقه در زمینه اسب دارم به خودم مربوطه ولی بدونین انقدر هست که نیازس به گفتن نباشه.
ساروخ و حکیم هردو کره اسب هایی بودن که وارد ایران بودن ولی یکی از یه راه دور و یکی از نزدیکتر. متاسفانه شما فکر نکنم هنوز بعد از دو سال هیچ اطلاعاتی در مورد خط خونی حکیم داشته باشی که اون موقع هم نداشتین .
خانم. من تا به حال هیچ بی احترامی به شما نکردم و نمیکنم . با این که شما این کار رو انجام دادی. هیچ مشکلی نیست که شما فکر میکنین من هیچ اطلاعاتی ندارم و هیچ ضمینه ای هم در اسب عرب ندارم. چون نیازی به هم نداریم. پس مشکلی نداریم . نظراتم در مورد ساروخ هم کاملا کاریه و به خودتون هم گفتم .میمونه مسایل شما و اقای احسانی که کاملا خصوصیه من نمیدونم شما چه اسراری دارین عمومیش کنین.
لطفا این بحث بچه گونه رو تمومش کنین و دیگه هم ازین الفاظ اوستا و شاگرد چیزی نگین چون احتمالا شما همه چیو ناتمان شنیدین.

من شما رو نمیشناسم اما امثال شما رو خوب میشناسم ، این بحثی‌ که دوست دارید تمام بشه به وسیله من شروع نشده ، همانطور که نوشتم دو سال هست که از زبان کس دیگر به من و اسبم توهین کرده‌اید ، و بعد از این دو سال تنها یک جواب شنیدید ، اما از این به بعد بیشتر خواهید شنید .......... این بحث تازه شروع شده .

من طرفداری ندارم ، در جامعه به اصطلاح اسبی شما کسی‌ را نمیشناسم ، اگر جوابی‌ از دیگری شنیدید بهتر است تحقیق کنید و دلیل آن را پیدا کنید .

من بی‌ هنوز بی‌ صبرانه منتظرم راجع به سطح اطلاعات و نحو ی فعالیت من توضیح بفرمائید ، چون این جمله را خیلی‌ وقیحانه نوشته اید .

تصور نکنید نظر شما برای من اهمیت دارد ، اما خوب است دیگران نیز به نظرات ارزشمند شما واقف شوند . فعالیت من و عکس‌هایی‌ از تولیدات اخیر الشمس در همین سایت گزارش شده ، www.horse.ir/members/zohreh-soltanabadi/albums/al-shams-arabians/

البته شما حتما ندیده اید ، ملاحظه بفرمائید و بدون مطالعه صحبت نکنید .

ضمنا ، ارجحیت من همیشه ارتباط و آموختن از تولید کنندگان جدی و شناخته شده بوده، مثل باربارا بردسل ، تراوس رایس ، مونیکا و راینهارد ساکس.... ......به دلیل اینکه مثل بسیاری وارد کننده و فروشند اسب نبوده‌ام و از ارتباط با دلالان لهستانی و بلژیکی مثل جوانا اولستروم که در ایران مشتریانی دارند همیشه پرهیز کرده‌ام .

در غرض ورزی امثال شما شکی نیست ، واگر نه ای ج حکیم و ساروخ الشمس را قیاس نمیکردید ، البته این به سطح دانش شما برمیگردد ، چون مردم ممکن است مثل شما کارشناس اسب نباشند اما بالاخره چشم که دارند .

ضمنا ، اگر مرور کنید ، اسم آقای احسانی اولین بار به وسیله شما آورده شد ، من یک داستان نوشتم و جواب شما این بود که "من جواب شما رو بدم یا آقای احسانی " ؟ ممکن است ربط این داستان و آقای احسانی را به خودتان بفرمائید ؟