مسابقه زیبایی 29 و 30 مهر 1389 کرمان

bakhshi

Member
دوست عزیز (جناب آقای پاریزی) به حضورتون عرض کنم که :

اهواز سمینار اسب عرب بود که ما از همین موضوع سو ء استفاده کردیم واز شیرین خانم خواستیم تا 3 تا خانم انگلیسی که داور بودن را راضی کنن که یک هفته بیشتر در ایران بمونن تا ما بتونیم مزاحمشون تو داوری بشیم .
اولش هم انگلیسیها راضی نمیشدن چون بالاخره تو مملکت خودشون کار و زندگی دارن و براشون خیلی سخت بود که یک هفته بیشتر تو ایران بمونن. یکیشون هم شوهرش تنها بود و نمیتونست اینقدر طولانی شوهرش رو بذاره و بیاد که بالاخره با صحبتهایی که خانم سالارتاش با خانم بنکرافت داشتن اول دکتربنکرافت را راضی کردن که بیاد وبعدش هم با کلی درخواست و اصرار نفر دوم و بالاخره خوشبختانه نفر سوم را هم راضیش کردن که بیاد .
6روز بین 2تا برنامه فاصله بود که داورها ترجیح میدادن تو این فاصله شیراز و تخت جمشید را ببینن.

بخدا خیلی سخته که سه تا آدم غریبه را راضی کنی که 10 روز اینجا بمونن . و فقط بخاطر لطفی بود که اعضای کانون به بقیه اعضا دارن.
بازم از خانم سالارتاش تشکر میکنیم.
سلام دوستان و سلام ویژه خدمت جناب اصفهانی
جدا خسته نباشید رویدادی با این عظمت و با این کیفیت در کرمان بی سابقه بود بنده خودم روز اول شاهد بودم . اما موضوعی که نباید از دید پنهان بماند این است که اولا صحبتهای مری بنکراف و دیگر کارشناسان در گذشته چقدر مورد توجه اسب داران ما قرار گرفته و آیا نکاتی که ایشان متذکر شدند برطرف شده ؟ :blinksmiley:
ثانیا شما فرمودید شنیده اید که در سمینار اهواز گفته شده تیره های اسب خود را بشناسید و بر روی بهتر شدن صفات آنها کار کنید ولی نکته اینجاست اسب داران فعلی ما سیلمی های تیپیک تیره های گوناگون را ندیده اند و از خصوصیات تیره ها اطلاعی ندارند . مثلا خود من زمانی که ابن ممتازه ، خیبر ، ملک حداد ، انسیا تور ، ارس ، کارون ، سمرقند ، فرخ لقا ، کابله ، شالیمار و غیره را ندیده ام چطور می توانم تصور صفات آنها را در ذهن داشته باشم تا در تولید به کمکم آید
ثالثا ظاهرا سلسه شیرزنان در مدیریت پرورش اسب در ایران تمامی ندارد اول مری خانم سپس خانم فیروز و حالا سرکار استاد شیرین سالار تاش که واقعا علیرغم تمامی کارشکنی ها و نامردی ها مانند خانم پیش می رود آنوقت آقایان صحبت از جایگزینی خانم می کنند آیا زحمات این شیرزن را که بی باک و یک تنه بی چشمداشت و منافع مالی به ستیز با کارشکنی ها و نامردی ها می رود را نمی بینند.:confused:

bakhshi

Member
علي دهقان ازادلام دوستان خسته نباشيد.سوال من از برگزار كنندگان اين است كه چرا مسابقه نمره اي نبود.همه به اين قضيه اعتراض داشتند.هيچ كس نميدونست چرا اسبش 1 يا 2 يا 3 شد

از نظر اكثر دوستان قضاوت فينال نريانهاي بزرگسال خيلي بو دار بود

با سلام خدمت دوستان
فکر می کنم آن دوستانی که فکر می کنند فینال سیلمی های بزرگ سال بو دار است اغلب یزدی باشند اگر فلش بکی به گذشته بزنیم در زمان داوری استاد مری بنکرافت خیلی از اسب داران یزدی که سلیقه ورزشی زیبایی ایشان را نپسندیده بودند ، شرکت نکردند چون ایشان فرموده بودند زیباترین اسبهائی که تا به حال دیده اند ، پازن ، سزار ، کره های حداد ، سیلمی های خالص ایرانی که هم قوی و بسیار کاربردی اند و هم زیبا . چون ذولفقار که بیشتر مورد پسند یزدیهاست در فینال دوم شد ، می گویند مسابقه بو دار است ؟ مگر شکست کره های برفین از مبارک پدیده جدیدی است ؟ در یزد خروش کره مبارک حافظ را می زند ذوالفقار را هم همینطور مادیان شیدز به مالکیت جناب مجرب قره گل میریزد را در یزد می زند. خجسته در اصفهان خروش را می زند و در فینال طغرل و خجسته اسطوره سیلمی ها می شوند . زیبایی F EI تهران 86 در گروهی که نریانهای سن بالا هستند خجسته و خسرو پرویز خیام خونین کره برفین را می زنند در فینال خجسته حافظ را که برخی کارشناسان زیباترین کره حال حاضر برفین می دانند را به قضاوت مارک وره می زند . حال چه شده که ما ناراحتیم از اینکه چرا ملک خور در همدان بعد از حافظ دوم می شود . و متأسفانه از نایب قهرمانی اسب وطنی ناراحتیم که چرا توانسته مقام بیاورد . غیرتمان کجار رفته ؟یک روزی تمام علوم از این مرز و بوم صادر شده و ما به دلیل کاهلی مجبور به وارداتشان هستیم . :tonguesmiley:
اسب اصیل اگر در نقشه های قدیمی نظری بیافکنیم می بینیم و می فهیم که وسعت کشور ایران در غرب به کشورهائی مانند عراق ، سوریه ، مصر می رسیده . در منطقه ای به نام بین النهرین و رود عظیم کارون اسبی به نام اسب اصیل با قدمتی غیر قابل محاسبه بوجود می آید . البته نظریه ای وجود دارد که می گوید اسب کرد پدر اسب عرب امروزی است . البته با تطابق ژنتیکی می توان به درستی این ادعا اطمینان یافت . حال چه شده اسبی که فرنگی ها دو قرن است که با آن آشنا شده اند برایش استاندارد و مشخصات تعیین می کنند مگر ما در ایران اسب شناسانی خبره مانند سرکار خانم شهابی ، بهزادخان ، حاجاتها ، بن طریفی ها ، رضاخان ها ، اشرفی ها ، حسنی ها ، بهزادیها را نداریم که بتوانیم بر اساس آن ساختار ورزشی ، زیبایی اسبانمان استاندارد و مشخصات تهیه کنیم و بر اساس آن داوری کنیم . اگر از واردکنندگان اسبان خارجی سئوال کنیم هدفتان از واردات چیست ؟ هیچکدام هدف روشنی ندارند . اسبان ایرانی از بین می روند فقط چون یک عده تک بعدی فکر می کنند وتمام جوانب اصلاح نژاد را رعایت نمی کنند.

سامان حسینی

Active member
وقتی کشورهای خارجی ازایران اسب میبرن چندین سال روی ان کارمیکنن زحمت میکشن وبهترین شرایطو وا3اسبافراهم میکنن معلومه که اسبای اونا با اسبای ماقابل مقایسه نیستن چرابه اونا حسادت کنیم واونارودشمن خودمون فرض کنیم میتونیم وا3خودمون خالص ایرانیو حفظ کنیم ولی نبایدهرگزتوقع رقابت داشته باشیم من شخصا خالصوبه خارجی ترجیح میدم ولی نمیتونم این انتظاروازبقیه داشته باشم.
درضمن اونا بهتریناروازایران ومصرو...بردن!

s.parizimanesh

Active member
علي دهقان ازادلام دوستان خسته نباشيد.سوال من از برگزار كنندگان اين است كه چرا مسابقه نمره اي نبود.همه به اين قضيه اعتراض داشتند.هيچ كس نميدونست چرا اسبش 1 يا 2 يا 3 شد

با سلام خدمت دوستان
فکر می کنم آن دوستانی که فکر می کنند فینال سیلمی های بزرگ سال بو دار است اغلب یزدی باشند اگر فلش بکی به گذشته بزنیم در زمان داوری استاد مری بنکرافت خیلی از اسب داران یزدی که سلیقه ورزشی زیبایی ایشان را نپسندیده بودند ، شرکت نکردند چون ایشان فرموده بودند زیباترین اسبهائی که تا به حال دیده اند ، پازن ، سزار ، کره های حداد ، سیلمی های خالص ایرانی که هم قوی و بسیار کاربردی اند و هم زیبا . چون ذولفقار که بیشتر مورد پسند یزدیهاست در فینال دوم شد ، می گویند مسابقه بو دار است ؟ مگر شکست کره های برفین از مبارک پدیده جدیدی است ؟ در یزد خروش کره مبارک حافظ را می زند ذوالفقار را هم همینطور مادیان شیدز به مالکیت جناب مجرب قره گل میریزد را در یزد می زند. خجسته در اصفهان خروش را می زند و در فینال طغرل و خجسته اسطوره سیلمی ها می شوند . زیبایی f ei تهران 86 در گروهی که نریانهای سن بالا هستند خجسته و خسرو پرویز خیام خونین کره برفین را می زنند در فینال خجسته حافظ را که برخی کارشناسان زیباترین کره حال حاضر برفین می دانند را به قضاوت مارک وره می زند . حال چه شده که ما ناراحتیم از اینکه چرا ملک خور در همدان بعد از حافظ دوم می شود . و متأسفانه از نایب قهرمانی اسب وطنی ناراحتیم که چرا توانسته مقام بیاورد . غیرتمان کجار رفته ؟یک روزی تمام علوم از این مرز و بوم صادر شده و ما به دلیل کاهلی مجبور به وارداتشان هستیم . :tonguesmiley:
اسب اصیل اگر در نقشه های قدیمی نظری بیافکنیم می بینیم و می فهیم که وسعت کشور ایران در غرب به کشورهائی مانند عراق ، سوریه ، مصر می رسیده . در منطقه ای به نام بین النهرین و رود عظیم کارون اسبی به نام اسب اصیل با قدمتی غیر قابل محاسبه بوجود می آید . البته نظریه ای وجود دارد که می گوید اسب کرد پدر اسب عرب امروزی است . البته با تطابق ژنتیکی می توان به درستی این ادعا اطمینان یافت . حال چه شده اسبی که فرنگی ها دو قرن است که با آن آشنا شده اند برایش استاندارد و مشخصات تعیین می کنند مگر ما در ایران اسب شناسانی خبره مانند سرکار خانم شهابی ، بهزادخان ، حاجاتها ، بن طریفی ها ، رضاخان ها ، اشرفی ها ، حسنی ها ، بهزادیها را نداریم که بتوانیم بر اساس آن ساختار ورزشی ، زیبایی اسبانمان استاندارد و مشخصات تهیه کنیم و بر اساس آن داوری کنیم . اگر از واردکنندگان اسبان خارجی سئوال کنیم هدفتان از واردات چیست ؟ هیچکدام هدف روشنی ندارند . اسبان ایرانی از بین می روند فقط چون یک عده تک بعدی فکر می کنند وتمام جوانب اصلاح نژاد را رعایت نمی کنند.
دوستان عزیز مسابقه و داوری خیلی عالی بود واکثر اسبهایی که مقام اوردند از نظر همه اسب بازانی که
اونجا بودند وسالها در کار پرورش اسب هستند استحقاق مقام را داشتند.
در مورد خانم ها هم باید عرض کنم که در این زمانه بعضی زنها از خیلی مرد ها مردتر هستند گره های بزرگی را باز میکنند که صدتا مرد نمیتونه باز کنه و زحمات خانم قره گوزلو و خانم فیروز قابل ستایش هست من ایمان دارم که اگر چند سال بیشتر خانم فیروز عمر میکرد کار اسبهای کرد هم مثل عرب درست میشد و این نژاد مهم اسبان ایرانی به خوبی حفظ میشد.
دوستان اگر وقت کردند میتونند از مرکز پرورش اسب ایشان در گنبد دیدن کنند ببینند چه سیلمیهای کرد و ترکمنی با زحمات زیاد نگه داری کردند.

جناب اصفهاني آيندگان رو از مسابقه و نتايج حذف فرموديد قربان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ramazoon

New member

با سلام خدمت دوستان
فکر می کنم آن دوستانی که فکر می کنند فینال سیلمی های بزرگ سال بو دار است اغلب یزدی باشند اگر فلش بکی به گذشته بزنیم در زمان داوری استاد مری بنکرافت خیلی از اسب داران یزدی که سلیقه ورزشی زیبایی ایشان را نپسندیده بودند ، شرکت نکردند چون ایشان فرموده بودند زیباترین اسبهائی که تا به حال دیده اند ، پازن ، سزار ، کره های حداد ، سیلمی های خالص ایرانی که هم قوی و بسیار کاربردی اند و هم زیبا . چون ذولفقار که بیشتر مورد پسند یزدیهاست در فینال دوم شد ، می گویند مسابقه بو دار است ؟ مگر شکست کره های برفین از مبارک پدیده جدیدی است ؟ در یزد خروش کره مبارک حافظ را می زند ذوالفقار را هم همینطور مادیان شیدز به مالکیت جناب مجرب قره گل میریزد را در یزد می زند. خجسته در اصفهان خروش را می زند و در فینال طغرل و خجسته اسطوره سیلمی ها می شوند . زیبایی F EI تهران 86 در گروهی که نریانهای سن بالا هستند خجسته و خسرو پرویز خیام خونین کره برفین را می زنند در فینال خجسته حافظ را که برخی کارشناسان زیباترین کره حال حاضر برفین می دانند را به قضاوت مارک وره می زند . حال چه شده که ما ناراحتیم از اینکه چرا ملک خور در همدان بعد از حافظ دوم می شود . و متأسفانه از نایب قهرمانی اسب وطنی ناراحتیم که چرا توانسته مقام بیاورد . غیرتمان کجار رفته ؟یک روزی تمام علوم از این مرز و بوم صادر شده و ما به دلیل کاهلی مجبور به وارداتشان هستیم . :tonguesmiley:
اسب اصیل اگر در نقشه های قدیمی نظری بیافکنیم می بینیم و می فهیم که وسعت کشور ایران در غرب به کشورهائی مانند عراق ، سوریه ، مصر می رسیده . در منطقه ای به نام بین النهرین و رود عظیم کارون اسبی به نام اسب اصیل با قدمتی غیر قابل محاسبه بوجود می آید . البته نظریه ای وجود دارد که می گوید اسب کرد پدر اسب عرب امروزی است . البته با تطابق ژنتیکی می توان به درستی این ادعا اطمینان یافت . حال چه شده اسبی که فرنگی ها دو قرن است که با آن آشنا شده اند برایش استاندارد و مشخصات تعیین می کنند مگر ما در ایران اسب شناسانی خبره مانند سرکار خانم شهابی ، بهزادخان ، حاجاتها ، بن طریفی ها ، رضاخان ها ، اشرفی ها ، حسنی ها ، بهزادیها را نداریم که بتوانیم بر اساس آن ساختار ورزشی ، زیبایی اسبانمان استاندارد و مشخصات تهیه کنیم و بر اساس آن داوری کنیم . اگر از واردکنندگان اسبان خارجی سئوال کنیم هدفتان از واردات چیست ؟ هیچکدام هدف روشنی ندارند . اسبان ایرانی از بین می روند فقط چون یک عده تک بعدی فکر
می کنند وتمام جوانب اصلاح نژاد را رعایت نمی کنند.[/QUOT
کم لطفی کردید علی خان ها رو از قلم انداختید :wacsmiley:

پرسش

از کل روز خالص ها عکس دارم. میزارم.
امیر حسین زیاد عکس داره من هم یه چند تایی گرفتم میزارم.

- امیر حسین و پرواز عزیز پس عکس هایی که قول داده بودید چه شد ؟
- فیلم مسابقه را به چه صورت می توان دید ؟

shahabk

Member
سلام به همه دوستان من حدود 1-2 ساعت از فیلم خالصها رو که دوستان فیلم برداری کردن (با پرش دست) دارم اگر به درد خورد درخدمتم

shahabk

Member
لیست کامل نتایج مسابقه زیبایی کرمان (خالص ایرانی )خدمت دوستان ارائه می گردد

پیوست ها

• لیست مقامهای مسابقه کرمان خالص ایرانی.doc
    30.5 کیلوبایت · بازدیدها: 16

shahabk

Member
سلام دوست عزیز امکان دارد که بگذارید تا دانلود کنیم ؟

دوست عزیز جناب علیاری فایلها سنگین هستند نمیشه توی سایت گذاشت ولی چشم ایمیل رو از جناب قاسمی بگیرید بهم آدرس بدید حتما پست میکنم هریک ازدوستان این فیلم ناقص این حقیررو بخوادمن درخدمتم.

متشکرم ، اما فعلاً که وضعیت دست رسی به اطلاعات من بهم ریخته و نمی توانم ایمیل شما را پیدا کنم.

بالا