مربی من مرا میفهمد ؟

parisa

Member
moien گفت:
اگه مربی آدم درست رفتار کنه و برای درست و صحیح سواری کردن شاگرداش ارزش قائل باشه هرگز بحث اسب خریدن رو در کلاس و بین شاگرداش راه نمیندازه،این کار تاثیر مستقیم در عکس العمل و دیدگاه شاگردان علاقه مند به دنیای اسب و سوارکاری داره چه بسا افرادی مثل نرگس جان حتی این دوری رو تحمل میکنن ولی از دنیای اسب دور میمونه چون اینجوری احساس بهتری داره.
من موافقم اما در کل اگر مربی خوبی نتونی پیدا کنی و در توانت نباشه بیشتر از این به خاطر مربی از دنیای اسب دور باشی چی
من خودم یک سال و دو ماه از دنیای اسب دور بودم اونم فقط به خاطر موضوع مربی اما الان مربی خوبی دارم که براش پیشرفت من مهم هست پس من این موضوع اسب خریدن را تا اونجا که بتونم تحمل می کنم من 2.5 دنبال همچین مربی بودم
;)

من فکر نکنم بتونم و کار درستی باشه در کنار مربی ای بمونم که تمام تلاش،عشق،پیشرفت و ...شاگردایی که اسب ندارن رو ندیده بگیره و
دنباله روی راه دیگه ای باشه،بنظرم خطرناکترین ضرری که اینجور مربیها دارن از بین بردن اعتماد به نفس شاگرداست.

A

am.mir

Guest
خوب اینو تجربه کردی ولی تو این شرایط چیکار کردی ؟ چه تاثیری روی انگیزه ی تو گذاشت ؟

نمی تونم بگم تاثیری تو انگیزم نداشت...همیشه فکر می کردم اگه زمین می خورم و بدون مکث بلند می شم و سوار میشم و به روی خودم نمیارم ،اگه تو ظل گرما یا اوج سرما هم حاضر نیستم کلاسمو تعطیل کنم...اگه خیلی ها میان و میرن و من هنوز هستم،واسه مربی ام مهمه...اما نبود!!!

am.mir گفت:
نمی تونم بگم تاثیری تو انگیزم نداشت...همیشه فکر می کردم اگه زمین می خورم و بدون مکث بلند می شم و سوار میشم و به روی خودم نمیارم ،اگه تو ظل گرما یا اوج سرما هم حاضر نیستم کلاسمو تعطیل کنم...اگه خیلی ها میان و میرن و من هنوز هستم،واسه مربی ام مهمه...اما نبود!!!
واما این جور شرایط اصلا خوب نیست،بد تر از اون اینه که مربیت اول اینجور نباشه بعد ببینی عوض شده

سنا

Active member
پاسخ : مربی من مرا میفهمد ؟

حالا معين مگه مربي تو چه جور آدميه؟؟
مربي كه پريسا دربارش حرف ميزنه رو خيلي ها ميشناسن
من كه واقعا كارش رو همه جوره قبول دارم چون 1% هم ماديات واسش ارزش نداره
نمونش يه مثاله اونم اينه كه مثلا من امروز ساعت 8 تا 9 كلاس دارم اما چون دارم پرش كار ميكنم مربيم بي توجه به زمان شايد تا 30/9 هم با من كاركنه و منو تشويق كنه به بيشتر پريدن
اما مربي قبل از ايشون من سر ساعت پياده ميكردن و واسشون مهم نبود الان وسط پرشه يا اولش يا آخرش!!!!
معمولا مربي قبليم دلش نميومد زياد پرش كار كنه چون ميخواست اسباش آسيب نبينن اما اين مربي واسش پيشرفت شاگرداش مهم تر از مسائل ماليه و كاملا وجداني كار ميكنه

parisa

Member

moien گفت:
واما این جور شرایط اصلا خوب نیست،بد تر از اون اینه که مربیت اول اینجور نباشه بعد ببینی عوض شده
منم با شما موافقم وفتی مربی رفتارش تغییر کنه و توجه زیاد به شما نداشته باشه طوری که انگار شما را نمی بینه و شما کم براش اهمیت نداشته باشید علافتون کور می شه تا حد جدایی از دنیا اسب می رید
چون این رفتار در خور یک شاگرد نیست هر چفدر هم استعداد نداشته باشه این چیزایی را که شما می گید من تجربه کردم و بعضی وفت ها احساس حفارت به من دست می داد که من چیم از افراد دیکه کمترهست من که از همشون بهتر سواری می کردم شاید مشکل از من باشه و اعتماد به نفسم کمتر وکمتر شد
من توی این بحث این دعا را می کنم امیدوارم هیچ شاگردی استاد بد به طورش نخوره وهمیشه مربی را داشته باشه که شاگرد را بخاطر استعداد وتوانش بدون هیچ گونه تفاوت کزاشتنی بین اون ودوستاش باهاش کار کنه
در باره اسرار مربی درباره خرید اسب مربی جدیدم هر از گاهی اسرار می کنه اما من جدی نمی گیرم با این که با تمام وجودم دوستدارم این کار را بکنم اما شرایطش نیس اسرار اون باعث ناراحتی من میشه اما من به رو حودم نمی یارم

reihaneh

Member
در مورد علاقه مربی به خرید اسب توسط شاگرد من یه دلیل دیگه رو هم دیدم که به نسبت خیر خواهانه تر بود،مربی ای که مدتی باهاشون کار میکردم خودشون اسب نداشتن و از اونجایی که در سواری تو سطحای بالاتر داشتن اسب تا اندازه ای اهمیت پیدا میکنه (تا فرد با اسب خودش کار کنه و در مسابقات شرکت کنه و ...) ایشون اصلی ترین دلیل مشکلاتشون برای ادامه سواری رو همون نداشتن اسب میدیدن(چون مدت زیادی و حتی فکر میکنم الان ناچارا سواری رو کنار گزاشتن) به همین دلیلم خیلی سعی میکردن ما رو برای خرید اسب متقاعد کنن چون واقعا فکر می کردن لازمه پیشرفتمونه و اسبای کلاسی کار مارو محدود میکنه

parisa

Member
شاید این حرف شما درست باشه چون مربی من هم همین حالت را دارد پس از خیر خواهیش هست؟

سنا گفت:
حالا معين مگه مربي تو چه جور آدميه؟؟
مربي كه پريسا دربارش حرف ميزنه رو خيلي ها ميشناسن
من كه واقعا كارش رو همه جوره قبول دارم چون 1% هم ماديات واسش ارزش نداره
نمونش يه مثاله اونم اينه كه مثلا من امروز ساعت 8 تا 9 كلاس دارم اما چون دارم پرش كار ميكنم مربيم بي توجه به زمان شايد تا 30/9 هم با من كاركنه و منو تشويق كنه به بيشتر پريدن
اما مربي قبل از ايشون من سر ساعت پياده ميكردن و واسشون مهم نبود الان وسط پرشه يا اولش يا آخرش!!!!
معمولا مربي قبليم دلش نميومد زياد پرش كار كنه چون ميخواست اسباش آسيب نبينن اما اين مربي واسش پيشرفت شاگرداش مهم تر از مسائل ماليه و كاملا وجداني كار ميكنه
مربی منم همین جور مربی که خیلی مادیات واسش مهمه و کلا خیلی درک نمیکنه

به نظر من بازم خیلی بستگی به شاگرد و سمج بودنش داره...
من خودم پیش این مربی که سنا میگه کار کردم،اسب تحویل داشتم،مسابقه دادم و...
به هر حال هر مربی باید یه انگیزه قوی واسه کار کردن با شاگردش به صورت جدی تر پیدا کنه...

rojin_k811

New member

am.mir گفت:
من که کاملا حس کردم اینو...کسی که اسب داره یا تصمیم داره اسب بخره خیلی مورد توجهه
و سایرین اهمیتی ندارن
مربی من هم همینجوریه!ولی تا وقتی باهات خوب کار می کنه برات مهم نباشه!من توصیه می کنم وقتایی بری که خلوت تره.

rojin_k811

New member
parvardeh bar asb گفت:
به نظر من بازم خیلی بستگی به شاگرد و سمج بودنش داره...
موافقم.به نظر من اگه کسی واقعا سواری رو دوست داره نباید از مربیش یا هر کس دیگه ای ناراحت شه و فقط کار خودشو به بهترین شکل بکنه.

اقای معین من یه مربی دارم که هیچکدوم از این اخلاقهارو نداره.
اگه مایلید پخ بزنید تا معرفی کنم شما هم از ایشون بهره ببرید.

لارا

New member
من نزدیک 6 تا 7 سالی هست که سواری میکنم ( البته حرفه ای در غیر این صورت از ده سالگی سواری میکنم)
وقتی نزدیک یکسال و نیم بود که سواری رو شروع کرده بودم خیلی به خرید اسب مشتاق بودم اون موقع من دبیرستان بودم . وقتی مربیم فهمید که می خوام اسب بخرم بهم گفت بهت پیشنهاد میکنم تا موقعی که وارد دانشگاه نشدی اسب نخر چون با علاقه ای که در تو به اسب می بینم حدس می زنم که هر روز می ای باشگاه تا به اسبت سر بزنی و از درس و مشق می افتی . بهم گفت هرچی دیر تر اسب بخری سواری اسب های مختلف رو تجربه کنی بهتر هست و موقع خرید اسب بهتر می تونی اسب مورد نظرت رو انتخاب کنی
من به حرف مربیم گوش کردم و بعد از ورود به دانشگاه اسب خرید حالا می بینم که اگر ان موقع اسب می خریدم هیچ وقت پام به دانشگاه نمی رسید چون داشتن یک اسب نیاز به مراقبت وزمان داره . من از مربیم خیلی ممنون هستم

سنا

Active member
كاملا درست و منطقيه خريدن اسب نياز به سر زدن زياد داره كه تا قبل از دانشگاه كار رو واسه اسب و صاحبش سخت ميكنه
در ضمن هيچكس اول سواريش نبايد اسب بخره بايد اسب هاي مختلف رو تجربه كنه تا به يه نوع سواري اونم فقط با اسب خودش عادت نكنه كه اينجوري طرف سواركار خوبي نميشه

parisa

Member
سنا جان کاملا درست
به نطر من سوار مبتدی اسب خوب وصبور را هم خراب می کنه

به نظر من این نیست که شاگرد مبتدی نباید اسب بخره.شاگرد مبتدی باید اسب حرفه ای بگیره و زیر نظر یک مربی خوب و مجرب باهاش کار کنه که هم از اسب آموزش ببینه،و هم مربی...
و نتیجتا مربی هم نمیذاره اسب خراب شه...

parisa

Member
آره بشرط این که صاحب اسب از اون آدمایی نباشه که گوشش به این حرفا بدهکار نباشه
چون الان اسب داره پس نزاره کسی تو سواری کمکش کنه

بالا