مربیان پرش

parisa

Member
از اون خانم هاشم که من یکیشون رو می شناسم که سوارکار بدی نیست اما مربی بشو نیست

سنا

Active member
parisa گفت:
از اون خانم هاشم که من یکیشون رو می شناسم که سوارکار بدی نیست اما مربی بشو نیست
نه پريسا به نظر من اون در حد يه سواركار معمولي هم نيست :(
نميدونم چه جوري بعضيا به خودشون اجازه ميدن مربي شن ::)

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
برادر عزيز از اين 2 خواهر عزيز يكيشون رو كه من ميشناسم گمون نكنم بدونه اسب رو چه جوري مينويسن!!!!
از اون 2 تايي هم كه شاگرد دارن الان فقط يكيشون شاگرد داره!!!
ميبينين توروخدا اينم مدرك مربي گري!!!!
خودتونو ناراحت نکنین خواهر خوبم. متاسفانه از ماست که برماست. همیشه سیب سرخ دست آدم چلاق بوده و تو استان ما متاسفانه حالا حالاها خواهد ماند.
بهتره فقط تو فکر پیشرفت سطح سواریمون باشیم چون حاشیه همیشه آدما رو از هدف دور میکنه.

parisa

Member
سنا جان اونی رو که تو دیدی خواهرش بود
من می کم اگر این مربی گرامی مربی خوبی بود خواهر حودش را بعد ار 4 سال از این بهتر می ساخت اکر اشتباه می کنم بگو لطفا
(اما فابل ذکر هست که من سواری این مربی محترم را ندیدم با این که یک ماه و یک هفته مربیم بود بعدش هم اون اتفاق که همین باعث بیشتر شدن شک من به این میشه که شاید اونم در حد خواهرش باشه)

سنا

Active member
baradar گفت:
خودتونو ناراحت نکنین خواهر خوبم. متاسفانه از ماست که برماست. همیشه سیب سرخ دست آدم چلاق بوده و تو استان ما متاسفانه حالا حالاها خواهد ماند.
بهتره فقط تو فکر پیشرفت سطح سواریمون باشیم چون حاشیه همیشه آدما رو از هدف دور میکنه.
بله درسته
parisa گفت:
من می کم اگر این مربی گرامی مربی خوبی بود خواهر حودش را بعد ار 4 سال از این بهتر می ساخت اکر اشتباه می کنم بگو لطفا
(اما فابل ذکر هست که من سواری این مربی محترم را ندیدم با این که یک ماه و یک هفته مربیم بود بعدش هم اون اتفاق که همین باعث بیشتر شدن شک من به این میشه که شاید اونم در حد خواهرش باشه)
نه عزيزم اشتباه نميكني
حالا اينجا جاي بحثش نيست بعدا بهت ميگم
اما يه مربي بايد بدونه چه زماني براي پريدن شاگرد مناسبه نه اينكه همينطوري ديمي و كشكي بفرسته رو مانع تا يه اتفاقي بيفته(مثل اتفاقي كه واسه تو افتاد)

علی واحدی

Active member
parisa گفت:
فکر میکنم دارید اشتباهی میگیرید اونا رو که شما میگین 2 تا خواهر خانوادگین اگه بله لطفا اول نام خانوادگیشونو بنویسین که کاملا روشنتون کنم که اشتباهی نگیرین. فکر کنم این خواهر و برادر گفتن من قاطی پاتی کرده یه چیزایی رو.

parisa

Member
من فبلش رو مانع بودم اما مشکلاتی داشتم مثل عفب موندن از اسب که اکر مربی دو سه بار نشونم می داد (که نداد)شاید متوجه می شدم نه تئری

parisa

Member
ما هم منظورم دوتا خواهر هست که یکیش 4 سال پیش مدرک مربیکریش را کرفته یکی دیگه هم من زیاد نمی شناسمش
در باره اسمشون به نظرم درست نیست که اسمشون آورده بشه دور از ادب هست با این که می دونم شاید خیلی ها الان این دو خواهر را به جا اورده باشن

baradar گفت:
خیلی با خودم کلنجار رفتم که این مطلبو بزارم. من پارسال حکم مربیگریمو گرفتم که الان اصلا بدردم نمیخوره و قبلا هم نمیخورد چون من کار خودمو میکردم(مثل گواهینامه رانندگیم که مال سال 1368 بوده و تمدیدشم نکردم). از آنجایی که اغلب سوارکاران و مربیان تهران رو میشناسم و متقابلن اونها هم بنده رو و توی فدراسیون هم لطف دارند بعد از گرفتن حکم نشستی با آقای کاظمیان دبیر فدراسیون داشتم با خنده بهم گفت این حکمو باید 15 سال پیش میگرفتی و چرا توی دوره های دیگه شرکت نمیکنی و ... و من در جواب گفتم که بخاطر لطفیه که هیئت به ما داره ایندفه هم شانس باهام بوده که من رو فرستادن(البته با تمسخر) که خودشم میدونست که چه خبره تو این استانها(یه چیزی رو بگم که قضیه رو روشن تر کنه.توی شیراز حدود 3تا 4 نفر برادر و 3 خواهر حکم مربیگری دارند. از برادراییکه حکم دارن 2تاشون شاگرد دارن و بقیه اصلا تو کار اسب نیستن و همشونم سواریها سوژه.حالا جالبتر اینکه از خواهرها هیچکدومشون(ببخشید 2 نفرشون) نمیتونن اسبو زین و دهنه کنن چه برسه به مربیگری) ??? ??? بخندین چون خنده هم داره و خدا شاهده اگر بخوام کوچکترین دروغی بگم . سرتونو درد نیارم ببینید حکم مربیگری به قول بچه هایی که در بالا هم گفتند بدرد نمیخوره و مگه سوارای تهران همشون دارن. خداشاهده بهتریناشون که الان دارن تمام مقامها رو برمیدارن ندارن بهشم اهمیت نمیدن و احتیاجیم بهش ندارن. ولی توی شهرستان با اوضایی که اطلاع دارید و اینکه همه سوارکارا نشستن که یه آتو از دیگری بگیرن و حسابی بکوبنش و زیر پا لهش کنند اگر سر کلاس یه مربی که حکم نداره یه شاگرد زمین بخوره و از اقبال بد مربی آسیب جدی ببینه میدونید در صورت شکایت شاگرد یا خانوادش چه بلایی سر مربی میاد واقعا میدونین. راحت بگم بدبخت میشه اونم به معنی واقعی کلمه (دادگاه. حبس. بستگی به شدت آسیب دادن دیه و جریمه نقدی) ولی در صورت داشتن حکم مسئله منتفیه. داشتن حکم فقط جنبه صوری داره ولی اصلا دلیل بر داشتن علم مربیگری و دانش سوارکاری شخص نیست.خیلی هاشونو داریم.مثل خود بنده :D ;D :D ;) ;)
سلام جناب برادر ممنون از توضيحاتتون...سوال و نظر من در بالا حمل بر بي ادبي نباشه...من كوچيك شمام

علی واحدی

Active member
parisa گفت:
ما هم منظورم دوتا خواهر هست که یکیش 4 سال پیش مدرک مربیکریش را کرفته یکی دیگه هم من زیاد نمی شناسمش
در باره اسمشون به نظرم درست نیست که اسمشون آورده بشه دور از ادب هست با این که می دونم شاید خیلی ها الان این دو خواهر را به جا اورده باشن
خواهر خوبم فهمیدم چه اشخاصی مد نظرتون هستند ولی باید به عرض برسونم که هیچکدام حکم مربیگری ندارند و اونیکه 4 سال پیش رفت دوره (که من فکر میکنم 3 سال پیش بود) هم تو تئوری و هم تو عملی رد شد متاسفانه و این وسط باز هم حق دیگرون ضایع شد.

علی واحدی

Active member
خیلی با خودم کلنجار رفتم که این مطلبو بزارم. من پارسال حکم مربیگریمو گرفتم که الان اصلا بدردم نمیخوره و قبلا هم نمیخورد چون من کار خودمو میکردم(مثل گواهینامه رانندگیم که مال سال 1368 بوده و تمدیدشم نکردم). از آنجایی که اغلب سوارکاران و مربیان تهران رو میشناسم و متقابلن اونها هم بنده رو و توی فدراسیون هم لطف دارند بعد از گرفتن حکم نشستی با آقای کاظمیان دبیر فدراسیون داشتم با خنده بهم گفت این حکمو باید 15 سال پیش میگرفتی و چرا توی دوره های دیگه شرکت نمیکنی و ... و من در جواب گفتم که بخاطر لطفیه که هیئت به ما داره ایندفه هم شانس باهام بوده که من رو فرستادن(البته با تمسخر) که خودشم میدونست که چه خبره تو این استانها(یه چیزی رو بگم که قضیه رو روشن تر کنه.توی شیراز حدود 3تا 4 نفر برادر و 3 خواهر حکم مربیگری دارند. از برادراییکه حکم دارن 2تاشون شاگرد دارن و بقیه اصلا تو کار اسب نیستن و همشونم سواریها سوژه.حالا جالبتر اینکه از خواهرها هیچکدومشون(ببخشید 2 نفرشون) نمیتونن اسبو زین و دهنه کنن چه برسه به مربیگری) بخندین چون خنده هم داره و خدا شاهده اگر بخوام کوچکترین دروغی بگم . سرتونو درد نیارم ببینید حکم مربیگری به قول بچه هایی که در بالا هم گفتند بدرد نمیخوره و مگه سوارای تهران همشون دارن. خداشاهده بهتریناشون که الان دارن تمام مقامها رو برمیدارن ندارن بهشم اهمیت نمیدن و احتیاجیم بهش ندارن. ولی توی شهرستان با اوضایی که اطلاع دارید و اینکه همه سوارکارا نشستن که یه آتو از دیگری بگیرن و حسابی بکوبنش و زیر پا لهش کنند اگر سر کلاس یه مربی که حکم نداره یه شاگرد زمین بخوره و از اقبال بد مربی آسیب جدی ببینه میدونید در صورت شکایت شاگرد یا خانوادش چه بلایی سر مربی میاد واقعا میدونین. راحت بگم بدبخت میشه اونم به معنی واقعی کلمه (دادگاه. حبس. بستگی به شدت آسیب دادن دیه و جریمه نقدی) ولی در صورت داشتن حکم مسئله منتفیه. داشتن حکم فقط جنبه صوری داره ولی اصلا دلیل بر داشتن علم مربیگری و دانش سوارکاری شخص نیست.خیلی هاشونو داریم.مثل خود بنده

parisa گفت:
اما مدرک دلیل خوب بودن مربی نمی شه میشه ؟
با توجه به مطالب بالا دقیقا و اصلا مدرک دلیل بر خوب بودن مربی نیست. مربی خوب باید دارای علم روز سوارکاری و قدرت انتقال آن به شاگرد باشه و در عین حال متواضع و افتاده و انتقاد پذیر و مودب و چشم پاک که فقط به سوار کاری و پیشرفت شاگردش فکر کنه و هر شب برای جلسه های فردای شاگرداش برنامه ریزی داشته باشه نه بیاد بگه قدم برید/ یورتمه رو/ از گوشه رو/ تکراررو/ قدم/ چهار نعل کوتاه رو/ و وسلام. یه مربی خوب طی یک ساعت سواری شما باید توی مانژ و پا به پای شما راه بره و توضیح بده و اشکال بگیره و برطرف کنه و آخرشم از خاکی که خورده و با صدای بلندی که حرف زده (چون باید صداش بطور واضح بشما برسه) و راهی که رفته صداش از بی رمقی در نیاد [size=10pt][size=10pt]چون در قبال شما مسئوله و مسولیت خطیر مربیگری رو بعهده گرفته[/size][/size]. مربیگری کار سختیه که از دست آدمای عاشق آموزش برمیاد. چون همون عشق باعث میشه که بروز باشه و شاگرداشم بروز کنه. [size=10pt][size=10pt]چرا که آبروی حرفه ایش در میونه[/size][/size]. حالا تو شیراز کیا رو داریم که حتی بتونن معنی آبروی حرفه ای رو بفهمن و درک کنن. امروزه مربیا باید علاوه بر کلاسهای عملی کلاسهای تئوری با امکانات پیشرفته مثل ویدئو پروجکشن برگزار کنن. از شاگرداشون سر کلاس فیلم بگیرن و تو کلاسهای تئوری نشونشون بدن و رفع اشکال کنن ولی متاسفانه اکثرا به $ فکر میکنن و هر چه زودتر تمام شدن کلاس با حداقل اتلاف انرژِی خودشان :'( :'( :'(

A

am.mir

Guest
امروزه مربیا باید علاوه بر کلاسهای عملی کلاسهای تئوری با امکانات پیشرفته مثل ویدئو پروجکشن برگزار کنن. از شاگرداشون سر کلاس فیلم بگیرن و تو کلاسهای تئوری نشونشون بدن و رفع اشکال کنن
مشکل ما ایرانی ها اینه که زیادی قانعیم(خصوصا در زمینه یادگیری)...اگه هرکس از مربی خودش بخواد که همچین کاری بکنه شاید وضع از این بهتر شه...تا تقاضا نباشه عرضه ای هم وجود نداره .... (البته من میدونم اگه از مربی ام همچین درخواستی کنم تا مدت ها به من میخنده!!!1)

سنا

Active member
برادر جان كاملا درست فرموديد
اما خودتون قضاوت كنيد چند مربي تو شيراز اين فاكتورها رو رعايت ميكنن؟
بعضي ها هم كه از سر رقابت با ديگري خوب و فعال كار ميكنن اما همين كه رقابت از بين ميره به نحوي كم كار تر ميشن و وقتي هم گلايه ميكني اين پاسخ رو ميشنوي ":توقعتون زيادي رفته بالا "
متاسفانه يكي از بهترين روش هايي كه هيچ وقت انجام نميشه و 100% موثر هست اينه كه از سواري شاگردها فيلم گرفته بشه و خطاها روي فيلم به شاگرد گفته بشه
فكر ميكنم 45 دقيقه اي 10 هزار تومن ارزش اين كار رو داشته باشه
يعني نداره؟؟ ::) ::)

ماتوهیچ باشگاهمون کتابخونه هم نداریم چه برسه به سالن کنفرانس وویدئو وویدئو پروجکت و.... ???

برادر گرفتی مارو. ;D

ببخشیداشتباه شدما یه مانژ درست وحسابی واستاندارد توکل ایران نداریم چه برسه به..... :-*

بالا