محبعلی عربی

جهانشاه

New member
من یکی از علاقه مندان اسب کرد هستم با اینکه کرمانشاهی نیستم ولی متاسفم که مردم کرمانشاه اینقدر نسبت به این مرد زحمت کش و پیشکسوت کم لطفند سی دی از پرورش اسب ایشان را دارم بسیار زیبا هستند عکسهای گذاشته شده در این سایت را دیدم فکر می کنم مغرضانه بوده چرا ما دوستداران اسب کرد باید مشوق باشیم نه مخرب.!؟ به نظرم اقای S.Parizimanesh با عکسهای ارسالی خود قصد کمرنگ کردن زحمات ایشان و دادن جلوه های ناپسند به اسبهای این مرکز بوده بذاب همین منظور تعدادی از عکسهایی که در سی دی که از این مرکز دارم برای دیدن علاقمندان میگذارم تا خود قضاوت کنند

مشاهده پیوست 41321مشاهده پیوست 41322
مشاهده پیوست 41323مشاهده پیوست 41324
مشاهده پیوست 41325مشاهده پیوست 41326
مشاهده پیوست 41327مشاهده پیوست 41329

دستت درد نکنه عکسا خیلی جالب بود

سلام
من از اسبدارهای قدیمی هستم اما علاقه ای به حاشیه بردن کسی رو ندارم تازه این سایتو دیدم .متوجه شدم عده ای از اسبداران کرد و عرب و بخصوص دلالان اسب ٬ سعی در بمباران شخصیتی و کاری جناب اقای عربی را داشته اند. در تماسی که با پسر ایشان داشتم پرسیدم اقای پاریزی منش را می شناسید ٬ایشان گفتند: یکی دو برخورد بیشتر نداشتم شنیده ام اقای پاریزی منش اهل سیرجانند و از دوستان اقای قباد فتاحی ٬ اقای حسین بابایی و برادر ایشان اقای حاجی بابایی هستند. گفتم بهتر نیست یکبار هم شده این سایتو ببینید که درباره کار اقای عربی چه نوشته اند ؟ ایشان گفتند : مهم نیست هر چه گفتند از مرام و مردانگی خودشون بوده ما از طریق سایت شخصیمون با دوستداران اسب ارتباط داریم و علاقه به تنش نداریم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
قبل از اینکه دیگران را به دلال و نظراتشون رو بمباران شخصیتی بدانید درباره خودتان و فعالیتتان که از اسبدارهای قدیمی خطاب میکنید بفرمائید

قبل از اینکه دیگران را به دلال و نظراتشون رو بمباران شخصیتی بدانید درباره خودتان و فعالیتتان که از اسبدارهای قدیمی خطاب میکنید بفرمائید

مگه دوستان از گروه دلالان اسب هستند که ناراحت می شید.

ما باید یاد بگیریم به پیشکسوتهایمان بی احترامی نکنیم

در مورد فعالیتم در زمینه اسب اینو بگم که من نه پرورش دهنده و تولید کننده ام و نه فروشنده اسب فقط علاقمند اسب نژاد کرد می باشم

از قدیم دو سه تا اسب بیشتر نگه نمی داشتم و هم اکنون هم که در کرج زندگی می کنم اسبمامو در باغم نگهداری می کنم

افتخار می کنم که شاگرد مرد برزگی بنام اقای عربی بودم من که هیچوقت ندیدم اقای عربی به شخصی توهین کند و یا کار کسی را زیر سوال ببرد

سن و شخصیتم ایجاب نمی کند که با کسی کل کل کنم و اینو هم برادرانه به کسانی نصحیت کردم که حرمتها را در جامعه اسبی می شکنند .

نظرات هر کسی محترمه ولی باید بخاطر هر حرف نسنجیده ای کار افراد زحمتکش زیر سوال نره زحمت بزرگان این رشته بر کسی پوشیده نیست

شنیدم شما چند سالی است که در این حیطه فعالیت دارید مطمئن باشید

اگه بهتونم برخورده بگید. مطمئن باشید هیچوقت نه چیزی در سایتون می نویسم نه حتی نگاه این سایت رو باز می کنم

در کل خدا پدر و مادر اقای عربی را بیامرزه و طول عمرش بده کار بزرگی کرده من که دو اسب دارم گاهی وقتا در نگهداریش ماندم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
مگه دوستان از گروه دلالان اسب هستند که ناراحت می شید.
همه رو با یه چوب میزنید. اینجا همه جور ادمی رفت و ام داره از علاقمند و تولید کننده و دلال تا خرابکار

ما باید یاد بگیریم به پیشکسوتهایمان بی احترامی نکنیم
بله درسته. ولی گاها پیشکسوتها خودشون نخ میدن دست بقیه تا روشون بحث بشه و اسمشون همیشه باشه.

از قدیم دو سه تا اسب بیشتر نگه نمی داشتم و هم اکنون هم که در کرج زندگی می کنم اسبمامو در باغم نگهداری می کنم
اسبهاتون رو معرفی کنید

نظرات هر کسی محترمه ولی باید بخاطر هر حرف نسنجیده ای کار افراد زحمتکش زیر سوال نره زحمت بزرگان این رشته بر کسی پوشیده نیست
بزرگان بزرگ هستند با حرف و داستان زیر سوال نمیرن. مگر اینکه در بزرگیشون شکی باشه

شنیدم شما چند سالی است که در این حیطه فعالیت دارید مطمئن باشید
فعالیتهای من در زمینه همه نژادهای ایرانی تا جای ممکن بدون سروصدا و شلوغ بازی هستند و علاقه ای به عمومی کردنشون ندارم

اگه بهتونم برخورده بگید. مطمئن باشید هیچوقت نه چیزی در سایتون می نویسم نه حتی نگاه این سایت رو باز می کنم
نه با این چیزا نه به من بر میخوره. نه فرقی در کل ماجرا داره.
نوشتن و امدن و نیامدن و ... با خودتونه

درسته ولی به دلایلی نمیگذارد کسی داخل برود.دلیلش را نمی دانم.ما یعنی چند اسبدار کرد در خرم آباد برای فهمیدن میزان اصالت اسبهایمان با ایشان و بقیه اسبداران کرمانشاه چندین بار ملاقات کرده ایم.

سلام
من از اسبدارهای قدیمی هستم اما علاقه ای به حاشیه بردن کسی رو ندارم تازه این سایتو دیدم .متوجه شدم عده ای از اسبداران کرد و عرب و بخصوص دلالان اسب ٬ سعی در بمباران شخصیتی و کاری جناب اقای عربی را داشته اند. در تماسی که با پسر ایشان داشتم پرسیدم اقای پاریزی منش را می شناسید ٬ایشان گفتند: یکی دو برخورد بیشتر نداشتم شنیده ام اقای پاریزی منش اهل سیرجانند و از دوستان اقای قباد فتاحی ٬ اقای حسین بابایی و برادر ایشان اقای حاجی بابایی هستند. گفتم بهتر نیست یکبار هم شده این سایتو ببینید که درباره کار اقای عربی چه نوشته اند ؟ ایشان گفتند : مهم نیست هر چه گفتند از مرام و مردانگی خودشون بوده ما از طریق سایت شخصیمون با دوستداران اسب ارتباط داریم و علاقه به تنش نداریم

کاربر ارش احمدی.......................

اصل گفتنیهارو مدیر محترم سایت زحمت کشیدن و گفتن ...........................اما من بر حسب وظیفه و اینکه اقایی که شما در موردش بحث میکنی فعلا در بحث حاضر نیست و این موجب حق کشی میشه چند مورد رو اضافه میکنم که مورد گنگی تو بحث نباشه .................

اینکه گفتین از اسبدارهای قدیمی هستین و فلان و فلان......................تا حالا چه تولید و پرورش مطرحی داشتین که خودتون سزاوار این عنوان میدونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بمباران شخصیتی و حاشیه درست کردن برا یک نفر به عینه ادبیات نوشتاری شما تو این تاپیک هستش چه در مورد اسبداران کرد و عرب و بقول شما دلالان اسب و چه در مورد اقای پاریزی منش که اگه اطلاعی از اسب و اسب داری داشته باشین باید بدونین که ایشون و برادرشون از تولید کنندگان خوب اسب کرد و همچنین اسب عرب هستند که تولیداتشون موید این گفته های من هستش و مثل بعضی ها چشمم رو نمیبندم و دهانمو باز نمیکنم..........................
در مورد صدق گفته های من میتونید از دوستان کرمانشاهی....اقایان بابایی و فتاحی و لارتی و کیوانفر که ارتباط نزدیکی با اقای پاریزی منش دارن سوال کنید.................

اما در مورد استاد عربی که از افتخارات جامعه اسب ایران هستند و نوع ارتباطی که با همشهریان و همکارانشون اقایان فتاحی و بابایی و غیره دارن و بنا به مصالحی که خودشون بهتر میدونن و به کسی هم مربوط نیست که چرا زیاد خوش نیست.....................ایا این دلیلی میشه که چون اقای پاریزی منش با این دوستان در ارتباط هستش پس بدخواه اقای عربیه..............اگه کسی بدخواه یه شخص بود اون شخص رو تعریف میکرد و تولیدات ایشون رو معرفی و تحسین و نقد و بررسی میکرد ................ما که تو این تاپیک و تو معرفی اسبای کرد دیدیم که هر چی اسب اقای عربی هستش توسط اقای پاریزی منش معرفی و براش تاپیک زده شده ..............این با اون ادعایی که شما دارین القا میکنین که جور در نمیاد.............لطفا خودتون هم به وجدانتون رجوع کنید و در مورد بحثی که باز کردین قضاوت کنید...................شناختی که من از اقای پاریزی منش دارم ایشون از زحمت کشان جامعه اسب هستند و مشغول کار و تولید خودشون هستن و مشکلی هم نه با اقای عربی و نه با هیچ یک از دوستان زحمت کش این عرصه ندارن ...................توصیه منم به شما اینه که اگه خودتونو از پیشکسوتهای این عرصه میدونید سعی بفرماید که اگه کدورتهایی بین این قشر هستش رو بعنوان بزرگتر جمع از بین ببرید نه اینکه باعث حاشیه و اختلافات تازه باشید............درسته..............
در اخر از خدا میخوام که همه مارو براه راست هدایت کنه و این عزت نفس رو بده که به همه به یک دید نگاه کنیم چه اون شخص تولیدکننده باشه یا دلال اسب یا حتی کارگر اسطبل.............

vahid_m63

Member
جلال جان ایشون که نگفتند تولیدکننده هستند ، فرمودند اسبدار هست کما اینکه تو پستهای قبلی هم اشاره کردند که تولیدکننده نیستند

به اعتقاد بنده(البته بنده عرب نگهداری میکنم) جناب آقای عربی کار بزرگی انجام می دهند و باید قدردان ایشون بود ، واقعا نگهداری از این تعداد اسب کار بسیار بسیار سختی هست ، باید به ایشون خسته نباشید گفت و البته دولت باید تسهیلاتی رو برای امثال ایشون در نظر بگیرند تا شاید بتونند گوشه ای از زحمات این افراد رو جبران کنند

جلال جان ایشون که نگفتند تولیدکننده هستند ، فرمودند اسبدار هست کما اینکه تو پستهای قبلی هم اشاره کردند که تولیدکننده نیستند

به اعتقاد بنده(البته بنده عرب نگهداری میکنم) جناب آقای عربی کار بزرگی انجام می دهند و باید قدردان ایشون بود ، واقعا نگهداری از این تعداد اسب کار بسیار بسیار سختی هست ، باید به ایشون خسته نباشید گفت و البته دولت باید تسهیلاتی رو برای امثال ایشون در نظر بگیرند تا شاید بتونند گوشه ای از زحمات این افراد رو جبران کنند

وحید جان شما که خودت ماشالله استاد و یکی از سرمایه های صنعت اسب کشورمون هستی و مطمئنا شناخت خوبی رو هم از دوستمون اقای پاریزی منش داری.............البته سوالی که من از این عزیز در مورد اسبداریش داشتم کلی پرسیدم که تولید چی دارن یا چی پرورش دادن.............. چون یه اسبدار موفق یا کره خوبی تولید میکنه یا از یه کره یا اسب با پرورش خوبش یه نامی میسازه....................البته طرح سوالم بخاطر دونستن توانایی ایشون نبوده و نیست میخواستم کلی بپرسم که چقدر ارتباط و اشنایی با تولید کنندگان و پرورش دهندگان عزیز دارن...............و در نتیجه چقدر رو پاریزی منش شناخت دارن..............
دوست خوبم اینکه رو توانایی ها و زحمات اقای عربی اصلا نمیشه بحث کرد ایشون منم نوشتم که یکی از اسطوره های صنعت تولید و پرورش اسب مخصوصا نژاذ کرد هستند و لازم و واجبه که همه جا بعنوان یک پیشکسوت مورد احترام و تقدیر باشن.........................اما روی سخنم تو این بحث کلا رو این مسئله بوده و هست که چطور امکان داره که شما از من بدبین باشین یا من از شما بدبین باشم اون موقع بیام و تولیدات شمارو معرفی کنم و ازشون تعریف کنم ...............منطقا این امکان نداره فقط در صورتی امکان پذیره که من خواهان شما باشم درسته...........................مورد اقای پاریزی منش و اقای عربی هم همچین حالتی رو داره..............اگه تو تاپیکها دقت کنی خیلی از تولیدات اقای عربی توسط سعید خان معرفی شده.........حالا بخاطر ارتباط با چند نفر که نمیشه ایشون رو هم تو صف مخالفین قرارداد که...........این پستی رو هم که من گذاشتم به والله بدون جانب گیری و فقط بخاطر اینکه سعید خان خودش فعلا امکان دفاع از خودشون رو نداشتن گذاشتم که وضعیت دقیق مشخص بشه و سوءتفاهمی پیش نیاد.................

vahid_m63

Member
جلال جان شما نسبت به من لطفی بیشتر از لیاقتم دارید ، بدون هیچ تعارفی من تو این وادی هیچ هم نیستم جه برسه به استاد ، البته این رو هم بگم بنده تو ایران صنعت اسبی نمی بینم
من اگر دخالتی تو این بحث کردم به خاطر این بود که احساس کردم سو تفاهم و سو تعبیر پیش امده وگرنه نه شناختی ارآقای احمدی دارم و نه متاسفانه افتخار آشنایی جناب عربی رو دارم فقز خواستم بگم که الزاما هر اسبداری نباید تولیدکننده باشه و ...
شناخت بنده در مورد جناب پاریزی منش در حد شنیده ها و نقل قولهای دوستان هست.
قسمت دوم نوشته هام هم فقط نظر شخصی خودم در مورد آقای عربی بود و اگر دقت کنید می بینید که با چند سطر فاصله از قسمت اول نوشته هام نوشتم تا این دو مورد رو از هم جدا کرده باشم.
در کل اعتقادم این هست که بین دوستان سوتفاهمی پیش آمده و بهتره کمی خوددار باشیم و جو رو تلطیف کنیم تا کمکی به حل سوتفاهم پیش آمده کرده باشیم . در نهایت اگر جسارتی شد عذرخواهی می کنم

vahid_m63

Member
جلال جان شما نسبت به من لطفی بیشتر از لیاقتم دارید ، بدون هیچ تعارفی من تو این وادی هیچ هم نیستم جه برسه به استاد ، البته این رو هم بگم بنده تو ایران صنعت اسبی نمی بینم
من اگر دخالتی تو این بحث کردم به خاطر این بود که احساس کردم سو تفاهم و سو تعبیر پیش امده وگرنه نه شناختی ارآقای احمدی دارم و نه متاسفانه افتخار آشنایی جناب عربی رو دارم فقز خواستم بگم که الزاما هر اسبداری نباید تولیدکننده باشه و ...
قسمت دوم نوشته هام هم فقط نظر شخصی خودم در مورد آقای عربی بود و اگر دقت کنید می بینید که با چند سطر فاصله از قسمت اول نوشته هام نوشتم تا این دو مورد رو از هم جدا کرده باشم.
در کل اعتقادم این هست که بین دوستان سوتفاهمی پیش آمده و بهتره کمی خوددار باشیم و جو رو تلطیف کنیم تا کمکی به حل سوتفاهم پیش آمده کرده باشیم . در نهایت اگر جسارتی شد عذرخواهی می کنم

فقط منظورم بود که اشتباه تایپ کردم
امیرحسین این ویرایش رو فعال کن :دی

وحید جان داداش فدایی داری ...............خواهش میکنم شکسته نفسی نفرمایید خدمات و زحمات شما و خانواده محترمتون تو این صنعت بر هیچکس پوشیده نیست.......من دوباره صنعت گفتم که انشالله روز بروز شاهد پیشرفت و نزدیکی به استانداردهای جهانی نه که به استانداردهای منطقه ای باشیم حداقل.....................

بنده ورود شما به این بحث رو مطلقا دخالت نمیدونم و بلکه کمکی در جهت روشن شدن زوایایی تاریک بحث و کمک به احقاق حق دو عزیز غایب مورد بحث میدونم..........پستی رو که منم گذاشتم نه بخاطر ایجاد تنش بلکه بعنوان یک یاداوری برای دوستمون بود که یکطرفه به قاضی نروند و سعی کنن که اگه مشکلی هم هست رو با عنایت خودشون حل کنن نه اینکه شعله این اختلافات رو با دادن نسبتهای ناروا و دلال خوندن یکی از زحمت کشای این رشته تندتر کنن..............بهر حال برای شما و کل دوستان ارزوی موفقیت و سلامتی دارم و از خداوند میخوام به همهمون عزت نفس و صبر عنایت کنه.........انشالله

Sadegh chi

New member
سلام. رفیق استوار عربی خیلی کارش درسته. مالک اسب کرد ایرانه. بهترینها را تولید کرده. افسون. دنبال چی میگردی؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. رفیق استوار عربی خیلی کارش درسته. مالک اسب کرد ایرانه. کلی افتتخاره!!!!بهترینها را تولید کرده!!!!!
افسون!!
چی میخوای؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا