متور جستجوی اسب اصیل (عرب)

wahoir

Member
به نام خدا
سلام به تمامی دوستداران اسب
من به کمک یک تیم حرفه ای حدود یک سال هست بر روی پروژه ای کار میکنیم که قرار هست اهداف بسیار خوب و بلند مدت رو دنبال کنند
برای شروع سایتی رو راه اندازی کردیم که تمامی اسب های وارد شده در 3 کتاب اسب اصیل انتشار یافته توسط فدراسیون در اون قرار گرفته و کاملآ هوشمند هست بسیاری از مشکلاتی که در کتاب ها وجود داشته در این سیستم تقریبآ حل شده اهدافی زیادی از اجرایی کردن این پروژه داریم که به برخی از اون ها اشاره میکنم
-شاید یکی از مهترین اهداف دسترسی سریع همه افراد به تمامی اسب های ثبت شده (ببینید با هم که رو در واسی نداریم شاید برای شما هم پیش اومده باشه دنبال فلان مشخصات یه اسب باشید چقدر اینور اونور رفتید تا بلاخره به نتیجه رسیدید یا اصلآ نرسیدید) این سایت با یه جستجوی کوچیک به شما کمک میکنه!
-خیلی از تیره ها-خط خونی هاو ... در حال انقراض هستند سعی داریم با اهدافی که داریم جلوی این روند رو بگیریم
-انتشار به روز ترین اطلاعات در مورد هر اسب و بطور کل در مورد تمام اسب ها - برای مثال شما جدید ترین کتاب رو ببینید آخرین اسب هایی که وارد شدن مربوط میشن به سال 2003 در حالی که ما در سال 2012 (چند ساعت دیگه میشه 2013) به سر میبریم میتونیم بگیم جدید ترین نسلی که ما از این اسب ها سراغ داریم به طور مستند در جایی ثبت نشدن تلاش من و دوستانم در این هست که این زمان رو به کمترین زمان ممکن برسونیم (البته ما میدونیم که این کار کار مشکلی هست و بجز با کمک تمامی دوستان و نهاد های مربوط امکان پذیر نخواهد بود)
-خیلی از اسب های اصیل در حال حاضر در شرایط بدی به سر میبرن و روز به روز شاهد کمتر شدن اون هستیم شاید بشه گفت یکی دیگه از اهداف ما (اگه نخوایم بگیم جلوگیری!) کم کردنه این تعداد هست.
-یکی دیگه از اهداف ما تولید کنندگان عزیز هستند که در این بخش کمک های بسیار خوبی برای اونها خواهیم داشت !
-و......
اهداف دیگه ای هم هست که به دلیل اجرایی نشدنشون من اجازه صحبت کردن در مورد اونها رو ندارم بعضی از مطالب رو هم به همین علت زیاد نمیتونم روشن بگم! عذرخواهی من رو بپذیرید :blushsmiley:
سایت با جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و راه اندازی شده و قابلیت های زیادی هم داره که به مرور زمان در موردشون توضیحات لازم رو خواهم گفت
فعلآ انتشار سایت به صورت آزمایشی بوده و دوستان میتونن با پیشنهادات و انتقادات خودشون ما رو در بهتر شدن سایت یاری کنند
در حال حاضر در بخش داده ها مشغول جمع آوری تصاویر از اسب های مختلف هستیم (افرادی در این بخش مشغول فعالیت هستند) سایر دوستان و مالکینی که میخوان در این بخش کمک کنند میتونن با ایمیل من در تماس باشن !
افراد دیگه ای هم که میخوان در بخش های دیگه به ما کمک کنند ریزومه کاری یا نوع فعالیت های انجام شده و کاری که میتونن انجام بدن رو به ایمیل من ارسال کنن.
البته ناگفته نماند افرادی که کمک میکنن مطمعنآ امتیازات ویژه ای نسبت به سایر اعضا خواهند داشت
در آخر هم از تمامی دوستانی که تا اینجای کار ما رو همراهی کردند کمال تشکر و قدردانی رو دارم

آدرس سایت:Waho Search Engine | Waho.ir
ایمیل:wahoir@yahoo.com

wahoir

Member
چند مطلب رو فراموش کردم بگم
اول اینکه سایت در نسخه آزمایشی به زبان انگلیسی هست البته چیز نا مفهومی نداره کار کردن با اون بسیار ساده است ! ( مثلا برای جستجوی اسبی که اسم اون با یا شروع میشه بنویسید ya و مکث کنید بعد 10 اسب رو که اولشون با ya سروع میشه رو به شما نشون میده اگه تو اونا نبود حروف بیشتری رو وارد کنید و یا اینتر رو بزنید تا تمام اسب هایی که اسم اونها با یا شروع میشه رو بهتون نشون بده ! )
دوم اینکه تعداد کمی اسب ها به دلیل داشتن مشکل در داده هاشون هنوز وارد نشدن (چیزی در حدود 30 اسب)که در حال حاضر برطرف کردن این مشکل هستیم (البته تعداد خیلی بیشتر از اینها بوده و اکثرآ برطرف شده )
سوم اینکه سعی میکنم در پست های بعدی توضبحات بیشتری رو درباره سایت در همین قسمت قرار بدم

با تشکر

wahoir

Member
خیلی از اسبها رو من چک کردم که در سایت نیستند . خیلی بیشتر از 30 تا هستند
بله ممکن هست بیشتر باشن من تعداد دقیقش رو از قسمت داده ها میگیرم بهتون اعلام میکنم و اینکه این رو مد نظر داشته باشید که ملاک ما 3 کتاب هست و هنوز اسب های دیگه در اون ثبت نشدن

من هم تشکر میکنم جدیدا دیگه اسبهای تو کتاب هم به دو دسته حرف وحدیث دار و غیر حرف و حدیث دار تقسیم شدن که میگن 500 تا مشکل دار هست دیگه ادم نمیدونه به چی اعتماد کنه؟دیشب کره بعیره را از شیخ بن طرف میپرسیدم میگه دروغیه اصلا بعیره کره نداشته دروغی زدن .با این تفاصیل اگه واقعا این مسائل صحت داره اسامی این اسبها هم (با مدرک)اعلام کنید

wahoir

Member
من هم تشکر میکنم جدیدا دیگه اسبهای تو کتاب هم به دو دسته حرف وحدیث دار و غیر حرف و حدیث دار تقسیم شدن که میگن 500 تا مشکل دار هست دیگه ادم نمیدونه به چی اعتماد کنه؟دیشب کره بعیره را از شیخ بن طرف میپرسیدم میگه دروغیه اصلا بعیره کره نداشته دروغی زدن .با این تفاصیل اگه واقعا این مسائل صحت داره اسامی این اسبها هم (با مدرک)اعلام کنید
بله این امکان وجود داره که اشتباهاتی صورت گرفته باشه ولی اینکه چه تعداد اینطوری باشه باید مورد بررسی قرار بگیره و با سند و مدرک اعلام بشه. صحبت کردن بدون مدرک در این باره باعث تشنج هرچه بیشتر و زیر سوال رفتن تمام کارهای انجام شده میشه!
ببینید برای مثال عرض میکنم خیلی ها فکر میکنن که اسب هم نام تو کتاب نداریم در صورتی که ما تعدادی از این اسب هارو داریم. برای مثال چند تا رو میگم:
Name:Bamdad SR:1091
Name:Bamdad SR: 454
و یا
Name:Morvarid SR:1324
Name:Morvarid SR: 307
و
Name:SAAM SR: 583
Name:SAAM SR: 1385
شاید خیلی از دوستان ندونن ما اسب هایی رو داریم که دو بار در کتاب آورده شدن برای مثال:

Name:AANIS SR:1023
Name:AANIS SR:703
و یا اینکه ما اسب هایی رو در کتاب داریم که کد داغ مشابه دارن اینها همه بخشی از اشتباهات بوده که البته ما در این سیستم با یک سری ترفند ها سعی در رفع این مشکلات داشتیم.
تعداد دیگه ای هم هستند که اگر دوستان لازم دونستن اعلام خواهم کرد .
و اما در مورد قسمت دوم صحبت هاتون عرض کنم که : پیشکسوتان در این حوزه برای ما احترام بسیار زیادی دارند ولی خوب شما باید برخی مسائل رو مد نظر داشته باشید برای مثال من خودم بارها با این موضوع برخورد داشتم که یک سری از تولید کننده ها به دلایلی کره های خودش رو جای دیگه ای یا پیش شخص دیگری نگهداری میکنن و گاهآ هم پیش میاد که کسی از وجود اون کره خبر نداره (و یا حداقل تعداد کمی خبر دار هستن) ! و این رو ما نمیتونیم دلیل بر وجود نداشتن اون کره تلقی کنیم و یا موارد خاص دیگه ای که میتونه وجود داشته باشه.
در آخر هم خیلی خیلی تشکر میکنم از لطف دوستان و نظراتی که میدن امیدواریم با کمک هم بتونیم مشکلات رو یکی پس از دیگری حل کنیم

]چرا فدراسیون کتابها را غلط گیری نمیکنه من تو کتاب 3 اسبهایی دیدم که وقتی با مشخصات پدر و مادر چک کردم دیدم کره از پدر و مادر سنش بیشتره اگه یک روز اسب ما بین المللی بشه و کتابهامون برا کسی که از ایران اسب میخره مرجع باشه این اشتباهات صورت خوشی نداره

wahoir

Member
]چرا فدراسیون کتابها را غلط گیری نمیکنه من تو کتاب 3 اسبهایی دیدم که وقتی با مشخصات پدر و مادر چک کردم دیدم کره از پدر و مادر سنش بیشتره اگه یک روز اسب ما بین المللی بشه و کتابهامون برا کسی که از ایران اسب میخره مرجع باشه این اشتباهات صورت خوشی نداره
در زمان وارد کردن داده ها گاهآ پیش میومد که سیستم ایراداتی به نوع داده های وارد شده میگرفت و تیم رو کلافه میکرد با پیگیری هایی که انجام میشد میدیدیم که خطای دید انسانی باعث شده که فردی که داده ها رو در کتاب وارد کرده اسم اسب بالایی و سریال اسب پایینی رو وارد کرده و به همین علت سیستم اجازه ثبت اون رو نمیداد و این مشکلات در این سیستم تقریبآ حل شده است موارد دیگه هم بوده برای مثال جابجا نوشتن اعداد بازهم به دلیل خطای انسانی مثلآ شماره سریال بجای 321 نوشته شده 123 ! که البته بخشی از اون رو بدلیل قدیمی بودن انتشار شاید بشه نادیده گرفت ولی خوب انتظار میره به مرور زمان این مشکلات بسیار کمتر بشه.
دوستانی که اشکالاتی در کتاب میبینن میتونن در همین بخش اعلام کنن تا در سایت اصلاح بشه و یا اینکه میتونن به ایمیل بنده ارسال کنن:

با تشکر

مثلامادیان کهر بنام شهلا حسینی sr1701 متولد 1984 ثبت شده و پدری که براش ثبت شده اسمش حنین است بهsr812که در کتاب 2 صفحه 169 مشخصات حنین اینگونه است متولد 1986 و پدر 2 سال بعد کره اش بدنیا امده:eek:hno-smiley02:

wahoir

Member
سلام .شما دارید یه سایتی مانند سایت All Breed Pedigree Query درست می کنید که فقط اسبای ایرانی در اون قرار گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟
سلام این سیستمی که نشون دادید ضعیف تر از سیستمی هست که ما درایم راه اندازی میکنیم ولی اگر منظورتون فقط کوری (query) گرفتن اون هست آره شاید بشه این مطلب رو گفت !
مثلامادیان کهر بنام شهلا حسینی sr1701 متولد 1984 ثبت شده و پدری که براش ثبت شده اسمش حنین است بهsr812که در کتاب 2 صفحه 169 مشخصات حنین اینگونه است متولد 1986 و پدر 2 سال بعد کره اش بدنیا امده:eek:hno-smiley02:
بسیار عالی بله کاملآ درست هست توی لینک زیر میتونید این مورد رو ببینید
Waho Search Engine | Waho.ir
برای مشخصات پدر روی اسم پدر (HANIN)http://www.waho.ir/HorseInfo.aspx?HID=a5a5104f-0eab-4d9b-8ff1-e3032d773ac6 اون کلیک کنید !!
میشه گفت تنها راهی که داره اینه که با تولید کننده اون اسب تماس گرفت ! (آقای سید کریم حسینی)
کسی از دوستان اگه میشناسه میتونه اطلاع بده به ایشون

با تشکر از شما

من خودم کره ای خریدم که فروشنده میگفت مادرش یوگان sr1709 جالبه که پدر یوگان بنام ریمه sr 908 متولد 1991 است و مادرش هتلی سوید sr 880که 880 برای اسبی بنام موج سیاه متولد 1992 ثبت شده در صورتی که یوگان متولد 1992 در کتاب 3 است.همسال مادرش یکسال از پدر کوچکتر من بقیه ایراداتو براتون ایمیل میکنم گه مشکل و ایرادی برای کسی پیش نیاد

wahoir

Member
من خودم کره ای خریدم که فروشنده میگفت مادرش یوگان sr1709 جالبه که پدر یوگان بنام ریمه sr 908 متولد 1991 است و مادرش هتلی سوید sr 880که 880 برای اسبی بنام موج سیاه متولد 1992 ثبت شده در صورتی که یوگان متولد 1992 در کتاب 3 است.همسال مادرش یکسال از پدر کوچکتر من بقیه ایراداتو براتون ایمیل میکنم گه مشکل و ایرادی برای کسی پیش نیاد
بسیار عالی ممنون میشم اگر این کار رو انجام بدید.
افراد پشت این سایت را معرفی کنید
مرجع اطلاعات کجاست؟ کتاب؟
به مرور زمان افراد معرفی خواهند شد در مورد مرجع اطلاعات هم همونطور که در پست های قبلی اشاره شد فعلآ فقط و فقط 3 کتاب فدراسیون هست و نه چیز دیگه ای البته قصد داریم اطلاعات مستند از دیگر اسب های ثبت شده توسط فداراسیون رو هم اضافه کنیم که در صورت اجرایی شدن این طرح اعلام عمومی خواهد شد.

کار جذابی است اگه سندیت معتبری داشته باشه و اگه میتونستید به سیستم عکس هر اسب رو هم اضافه کنید

ممنون در مورد سندیت هم که صحبت کردیم سیستم عکس و بخش های دیگه در حال کار هستن مشکلی که برای بخش عکس ها داریم نبودن عکس برای تمامی اسب ها است که امیدواریم با کمک شما و دیگر دوستان هرچه سریع تر عکس ها جمع آوری و درون سایت قرار بگیره

با تشکر از توجه تمامی دوستان

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
افراد پشت سایت به هر حال از دوستان اسبی هستند
مایل به همکاری و کمک هستند.
بالاخره 8 سال زودتر آمدم و تجربیاتی دارم

آقای حریری نیست؟

wahoir

Member
افراد پشت سایت به هر حال از دوستان اسبی هستند
مایل به همکاری و کمک هستند.
بالاخره 8 سال زودتر آمدم و تجربیاتی دارم

آقای حریری نیست؟
بله همه ما از دوستداران اسب هستیم
من و دوستانم ،شما و هر کس دیگه ای که مایل به کمک باشه رو با آغوشی باز می پذیریم افتخار هم میکنیم کسانی با تجربه کاری بیشتری در کنار ما وجود داشته باشن و ما رو یاری کنند
نه ایشون رو من نمیشناسم

بالا