لباس مناسب سواری بانوان

بهترین سوارکاران معمولا در کدام شهر ها هستند؟

• مجموع رای دهندگان
    37
A

am.mir

Guest
دوست خوبم
مگه یه بحث قراره چه نتیجه ای داشته باشه ؟؟؟
اگه فقط نظرات همدیگه رو هم بدونیم کافیه ؟؟؟ اگه بفهمیم گاهی ادعاهایی که می کنیم (مثلا اینکه همه زنا بدبختن) غلطه ،کافیه ! قرار نیست کسی اینجا قانونی وضع کنه ... فقط قراره با هم حرف بزنیم و نظر بدیم...
من طرفداره حجاب و البته مخالف تعصبم...و بهمین دلیل میخواید ادامه ندم!!!

سنا

Active member
دوست عزيزم
برادر گرامي
وضع همين هست چه ما خانوما بخوايم چه نخوايم
قدرت انتخابي در مورد حجاب يا بيحجابي نداريم
پس بحث ها هم نتيجه اي در بر نخواهند داشت
شما ميفرمائيد كه ميخوايم نظر هم رو بدونيم خوب نظرات بسياري از كاربران مشهود است
اگر قرار بشه رو نظر ديگران بحث بشه نه تنها دلخوري پيش مياد بلكه از هدف اصلي خودمون در اين انجمن(اسب و اطلاعات اسبي)دور ميشيم
منظور از بدبختي هم مطمئنا اون بيچارگي و فقر نيست
بهترين شرايط براي يك نفر ممكنه براي فرد ديگه اي بدبختي محسوب بشه.
عقايد همه محترمه و كسي بي شك نميتونه عقيده هش رو بر ديگري تحميل كنه.
پس براي ادامه ي بحث حجاب(كه ربطي به اسب نداره)ميتونيد با هر كاربري كه خواستيد بصورت خصوصي ادامه بديد دوست من.
ممنون از توجه شما.

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
- نگار خسروی: حضورش بيشتر از كسب عنوان باعث سربلندي ايران شد. او به عنوان تنها بانوي سواركار ايراني با پوشش اسلا‌مي‌در رقابت‌هاي دوحه شركت كرد و شايد سرآغاز حركتي شد كه مي‌تواند به حضور گسترده‌تر و موفق‌تر زنان سواركار در مسابقات بين‌المللي بينجامد.
ناشناس جان ایشون نگار خسروی نیستند و هاله نیکویی هستند و بنظر من با توجه با لیاس رسمی برادران همین پوشش برای خانمها خوبه ولی برای روزای تمرین سنگینه که اونم میشه سبکترش کرد و از یک مانتو کوتاه و نازک و روسری استفاده کرد. بقیه بحثها رو هم ول کنید که باعث سوء تفاهم نشه.

A

am.mir

Guest
سنا جان
من خواهرتم ;D
ضمنا من منظور ایشون رو از بیچارگی خیلی خوب فهمیدم
مگه مسئله پوشش به سوارکاری بانوان ربطی نداره؟؟؟ چرا باید خصوصی صحبت کنم؟ این موضوع مربوط به همه است خصوصا بانوان
اما اگه شما خیلی اصرار داری که ساکتم کنی ،باشه، واضحه که فقط افراد خاصی حق دارن نظر بدن!!!!!!!

با اینکه اصلا نمیخوام این بحث ادامه پیدا کنه(به دلیل اینکه کلی آدم با عقاید متفاوت اینجا هستند) ،اما نظرمو میدم.
بد بخت اون کشوری هستش که یک کشور اسلامی باشه و بعضی از بانوان مسلمانش از با حجابی رنج ببرند.اگر این لباس اذیتتون میکنه سواری رو بذارید کنار،چون در شان یک سوارکار خانم مسلمان نیست که اعتراضی به پوشش خودش داشته باشته.
برای همه بانوان مسلمان ایرانی آرزوی موفقیت دارم.

A

am.mir

Guest
نفس جان
ممنون :)حرفت بی عیب و نقص بود نظر منم همینه ;)

موافقم سنای عزیز اما لباس سواری هم توی تابستون طاقت فرساست تصور کنید موهای زنونه (بلند) مقنعه یا روسری کلاه هم اضافه شه کت و نگاه کنید اوه اوه

بابا قرار نیس که همه خانم ها مو بلند باشن من موندم تصور مردم از خانم ها اینه که موی بلند داشته باشن
درسته سخته ولیخیلی بکشه 3 دقیقه میری میپری میایی بیرون کتت اینا رو درمیاری دیگه

این لباس واسه تمرین خیلی سنگیه من که خودم مانتو کوتاه تر از این و نازک میپوشم تو لباس میپزم
ببینم مگه نمیگن شلوار سوارکارهای خانوم باید مشکی باشه پس چرا سفید پوشیده هاله نکویی؟آخه کشور اسلامی هستیم دیگه

mahsa

Member
این لباس واسه تمرین خیلی سنگیه من که خودم مانتو کوتاه تر از این و نازک میپوشم تو لباس میپزم
ببینم مگه نمیگن شلوار سوارکارهای خانوم باید مشکی باشه پس چرا سفید پوشیده هاله نکویی؟آخه کشور اسلامی هستیم دیگه

فکر نمیکنم رنگ شلوار ربطی به اسلام داشته باشه!
دربعضی مواقع واقعا" پوشش سخت هست و من به سنا حق میدم چون این مشکل خودم داشتم و واقعا" اذیت میشدم ولی چاره ی جزء تحمل نیست

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
فکر نمیکنم رنگ شلوار ربطی به اسلام داشته باشه!
دربعضی مواقع واقعا" پوشش سخت هست و من به سنا حق میدم چون این مشکل خودم داشتم و واقعا" اذیت میشدم ولی چاره ی جزء تحمل نیست
شما از کدوم شهر هستی؟
کاشان؟
اونجا هئیت خودشون قانون در کردن که خانمها فقط شلوار مشکی

sohrab

Active member
خواهشمند است حجاب اسلامی را رعایت فرمایید. خصوصا در مناطق زلزله خیز

امام جمعه موقت تهران امروز با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران گفت «بانوانی که ظاهر مناسبی ندارند باعث گسترش زنا در جامعه می‌شوند که این باعث افزایش زلزله است.»
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی کم شدن گناهان را برای جلوگیری از بلایای طبیعی ضروری دانست.
وی افزود:
«بسیاری از بانوانی که ظاهر مناسبی ندارند اهل نذر و نیاز، اهل پهن کردن سفره حضرت ابوالفضل، سفره حضرت رقیه و این‌ها هستند ولی باعث لغزش دل‌های جوانان و آلودگی دامن آن‌ها و گسترش زنا در جامعه می‌شوند که باعث افزایش زلزله‌ است.»

ایلنا: مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی اظهار کرد: چند سال پیش که زلزله مهیبی در ترکیه اتفاق افتاد به دلیل افزایش گناه در این کشور بود.
مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی معتقد است پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از آثار گناه در جامعه است.
او همچنین اعلام کرد: طرح حجاب و عفاف اگر به درستی در جامعه عملیاتی شود و فقط در حد تئوری باقی نماند می تواند در راستای کاهش گناه در کشور تاثیر گذار باشد. مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی در پاسخ به این سئوال که آیا گسترش بدحجابی و گناه در کشور می‌تواند به افزایش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله کمک کند یا خیر؟، گفت: همان‌گونه که رئیس‌جمهوری نیز در این رابطه گفته‌اند، افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد

mahsa

Member
او همچنین اعلام کرد: طرح حجاب و عفاف اگر به درستی در جامعه عملیاتی شود و فقط در حد تئوری باقی نماند می تواند در راستای کاهش گناه در کشور تاثیر گذار باشد. مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی در پاسخ به این سئوال که آیا گسترش بدحجابی و گناه در کشور می‌تواند به افزایش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله کمک کند یا خیر؟، گفت: همان‌گونه که رئیس‌جمهوری نیز در این رابطه گفته‌اند، افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد[/QUOTE]
از اول همین قسمت اخر میگفتن همه متوجه اصل مسئله میشدن و برای نیومدن زلزله و .. حجاب رعایت میکردن:blinksmiley: من از اینکه تو یک همچین جامعه ی زندگی میکنم خیلی خوشحالم ولی همین کارهاشون باعث شده خیلی از افراد فقط به ظاهر حجاب رعایت کنن

سواركاري با حجاب به نظر من اصلا هم سخت نيست...
چه تابستان و چه زمستان...
فكر نميكنم باشگاهي وجود داشته باشه كه به حجاب كامل خانم ها گير بده...
و جايي كه هركس ميتونه هرجور دوست داره باشه باشگاه خصوصي هست به نظرم...
توي باشگاه يه خانوم جووني هستن كه در مسابقه تيپشون هم پوشيده بود هم شيك...!!
توي زمستون كه مشكلي نداريم...همه تا ميتونن ميپوشونن خودشون رو
توي تابستون هم فكر نميكنم يه مانتوي نخي نازك با رنگ روشن و يك مقنعه نازك و شلوار به كسي فشار بياره...
تازه بسته به ميزان پايبندي فرد به پوشش ميتونه از كلاه خالي و يك تونيك و شلوار باشه تا ...(تا نميدونم:dodgy:)
ضمنا بخاطر نشسته بودن كوتاهي مانتو خيلي جلب توجه نميكنه و هيچ كس هم نمياد مانتوي چسبون بپوشه كه نتونه نفس بكشه چه برسه تمرين كنه!!
توي لباس هاي سواركاري هم مايو يا شلوارك يا شرت ورزشي و... وجود نداره!!
پس ميشه خدارو شكر كرد ورزشي كه ما درش هستيم خيلي تفاوتي بين مرد و زن در پوشش قائل نيست!!
و يه بحث ديگه...ورزش سواركاري از ورزش هايي هست كه اكثرا فقر مالي و فرهنگي ندارن و افرادي كه د اين ورزش هستن از اعتقادات افراطي و من در آوري و ... برخوردار نيستن!!

و يه چيز ديگه...
اتفاقا خانم ها به نظر من صلاحيت بيشتري دارن براي پوشيدن شلوار سفيد...
توي باشگاه يه خانم هست شلوارشون هميشه رنگ برف تميزه...
يه پسري هم هست شلوارشون كرم يا قهوه اي يا نسكافه اي يا خاكستري!!
معماست...نميدونم اين شلوار چه رنگي بوده؟؟؟
والا قديما سفيد بوده:dodgy:
يه دختر خانمي هم هست شلواراي خوشرنگ ميپوشن...
ارغواني...نسكافه اي خوش فرم...كرم
البته من دنبال شلوار صورتي ميگشتم كه مربيم گفتن اخه صورتي ميخواي چيكار مگه ميخواي بري مجتمع پارك؟
و يه خانومي به كمك بنده اومدن در جواب و گفتن مگه با شلوار سواركاري كسي ميره مجتمع پارك؟بعدم مگه شما كه تي شرت صورتي تنتونه الان ميخوايين برين مجتمع پارك؟؟؟:dodgy:
خلاصه كه در زمينه حجاب و پوشش توي سواري من نه تا حالا حرفي شنيده بودم و نه كسي شكايتي داشته!!

mahsa

Member
و يه چيز ديگه...
اتفاقا خانم ها به نظر من صلاحيت بيشتري دارن براي پوشيدن شلوار سفيد...
توي باشگاه يه خانم هست شلوارشون هميشه رنگ برف تميزه...
يه پسري هم هست شلوارشون كرم يا قهوه اي يا نسكافه اي يا خاكستري!!
معماست...نميدونم اين شلوار چه رنگي بوده؟؟؟
والا قديما سفيد بوده:dodgy:
يه دختر خانمي هم هست شلواراي خوشرنگ ميپوشن...
ارغواني...نسكافه اي خوش فرم...كرم
البته من دنبال شلوار صورتي ميگشتم كه مربيم گفتن اخه صورتي ميخواي چيكار مگه ميخواي بري مجتمع پارك؟
و يه خانومي به كمك بنده اومدن در جواب و گفتن مگه با شلوار سواركاري كسي ميره مجتمع پارك؟بعدم مگه شما كه تي شرت صورتي تنتونه الان ميخوايين برين مجتمع پارك؟؟؟:dodgy:
خلاصه كه در زمينه حجاب و پوشش توي سواري من نه تا حالا حرفي شنيده بودم و نه كسي شكايتي داشته!!

سانی جان پوشیدن شلوار به رنگ مشکی برای خانمها یکی از قوانین مسابقه بوده منم این مساله شنیده بودم ولی تا الان که ندیدم

سنا

Active member
من نگفتم كه يه مقنعه و مانتوي نازك و اينا به آدم فشار مياره اما تصور كنيد كه تو باشگاه خصوصي خودتون هستيد(اينو گفتم كه نريزين سرم)با يه تيشرت يا تاپ و شلوار سواركاري و كلاه سواركاري بدون مقنعه در زيرش چقدر مفرح تر و آزاد تر و راحت تره
اين بحث رو نكردم كه به عقايد كسي توهين بشه يا اينكه بيان به جرم ترويج بدحجابي و راه اندازي زلزله و ... تو طرح عفاف بگيرنما
گفتم كه شرايط آسان تري نيز هميشه هست!

در رابطه با گفته ي شما من در مسابقات ايران نديدم شلوار سواري خانوما دقيقا چيه معمولا مشكيه ولي تو مسابقات خارجي كه ايرانيا شركت كردن(هاله نكويي)سفيد پوشيده

آيا واقعا همچين قانوني هست؟
البته بعيدي هم نيست وقتي خوردن آدامس در دانشگاه و عطر و ادكلن زدن منكراتيه و به حراست برده ميشه(دانشگاه علوم پزشكي شيراز-آيين نامه جديد)!!!!!
البته من خودم كه خواستم اولين بار تو مسابقه شركت كنم(هر چند زياد رسمي نبود)بهم گفتن كت سواري و شلوارت مشكي باشه حتما ولي دختراي ديگه شلوارشون كرم بود

بالا