غزال الشغب gazal al shaqab

Farib

Member
شما چقدر این شکلک هارو دوست دارین. خیر کره های مبارک اینطور که شما میگی نیستن . اگر اینطوره شما از بین اینهمه کره مبارک 20 کره بیار که مادر دست سالم داره و کره ناسالم.
مشکل دست سمرقندی هم کجی نیست اقا زاویه بخلق و نگاه کن تو خود سمرقند. نظرتون درست نیست. مشکل دست سورقندرو با قیار درست نمیشه کرد چون ربطی به ژن نداره. باید با اصلاح نژاد درست بشه و از طرفی هم با پرورش در مرتع.
سمرقند مزیت های زیادی داره که تیپ . کتف و شون. خطالراس. دم صحیح و استخون بندی مثالهایی از این دسته اند.

bakhshi

Member
شما چقدر این شکلک هارو دوست دارین. خیر کره های مبارک اینطور که شما میگی نیستن . اگر اینطوره شما از بین اینهمه کره مبارک 20 کره بیار که مادر دست سالم داره و کره ناسالم.
مشکل دست سمرقندی هم کجی نیست اقا زاویه بخلق و نگاه کن تو خود سمرقند. نظرتون درست نیست. مشکل دست سورقندرو با قیار درست نمیشه کرد چون ربطی به ژن نداره. باید با اصلاح نژاد درست بشه و از طرفی هم با پرورش در مرتع.
سمرقند مزیت های زیادی داره که تیپ . کتف و شون. خطالراس. دم صحیح و استخون بندی مثالهایی از این دسته اند.

دست به قول شما از مچ کجه درسته اگه به این شدت باشه با قیار زیاد بهتر نمیشه ولی اگر انحراف سم کج باشه باقیار خیلی بهتر می شه قبول کن خیلی هاشون با قیار درست شده و خیلی ها بهتر نشدن البته طبق شنیده هام از تولید کننده ها شدت این عیب در مورد ارس و کارون به این شدت نبوده همخونی باعث شدت گرفتن این عیب در سمرقند شده و کشش دختران ارس با سمرقند این عیب روز به روز بیشتر کرده باید مثل شجره بامیان دور شد تا برطرف شه زمان می بره خوشبختانه خون حداد هست مشکل زود حل می شه .

Farib

Member
خون حداد ایرانی نیست . خودش هم مشکلات خودش رو داره. باید از خون ها استفاده نشده استفاده کرد.

bakhshi

Member
شاید حرف های شما درسته! من اون مجله رو ندارم. میشه مقاله رو با ترجمش بذارید؟

فریب جان داره می تونی ازش بگیری استفاده کنی مطالعات ایشون در مورد خون غزل از بنده بیشتره تا ایشون هست بنده اظهار وجود نمی کنم:blushsmiley: ضمنا فریب خان خالص مصری هم معنی نداره زیرا نظیر وارداتی از سوریه است پس هیچ خط خونی خالص نیست واسه همین خانم مبارک برای اصلاح سر وارد کردن تا تیپ عوض نشه سر اصلاح بشه ولی اقایان دارن تیپ عوض می کنن که تخریب بزرگیه برای ذخایر ژنتیکی این مملکت .

Soroush.A

Member
فریب جان داره می تونی ازش بگیری استفاده کنی مطالعات ایشون در مورد خون غزل از بنده بیشتره تا ایشون هست بنده اظهار وجود نمی کنم:blushsmiley: ضمنا فریب خان خالص مصری هم معنی نداره زیرا نظیر وارداتی از سوریه است پس هیچ خط خونی خالص نیست واسه همین خانم مبارک برای اصلاح سر وارد کردن تا تیپ عوض نشه سر اصلاح بشه ولی اقایان دارن تیپ عوض می کنن که تخریب بزرگیه برای ذخایر ژنتیکی این مملکت .
من ایشون رو خیلی کم میبینم.در این مورد مقاله چاپ شده یا از رو عکسا میگید؟ راجع به نظیر که خون سوریه داشته یه مدرک ارائه میکنید؟

bakhshi

Member
من ایشون رو خیلی کم میبینم.در این مورد مقاله چاپ شده یا از رو عکسا میگید؟ راجع به نظیر که خون سوریه داشته یه مدرک ارائه میکنید؟

در سایت اهرام گفته شده . قبل از شروع تولید در الزهرای مصر شمار زیادی مادیان و چند سیلمی مانند منصور و نظیر از خاور میانه توسط شاهزادگان مصری جمع اوری شد وتوسط عباس پاشا و شاهزاده احمد کمال تولید شروع شد اسناد موجه است ولی از یه سالی تبار نامه بسته شد و اصطلاحاتی مثل خالص اسپانیایی ، خالص مصری ، خالص سوریه ای ، خالص بحرینی ، خالص ایرانی .................... متداول شد . با اطمینان می شه گفت هیچ خونی خالص نیست و چند رگه داره مشکل این نیست سروش جان مشکل تغییر تیپ از قدرتی به زیبایی که ما نمی خواهیم بعد از مبارک دیگه بقول ............... خون دیگری وارد کنیم چون مشکل سر حل شد ما دنبال قوس 90 درجه صورت و............... نیستیم باید به سمت اوت خون مصری رفت تا بعد از 6 نسل صفات به خون ایرانی برگرده راه اینه والله نه با این یابو های خارجی قاتی کردن و نابود کردن میراث اجداد :winksmiley02:

Farib

Member
اقای بخشی قرار نیست عقاید ما درست باشن. شما میخوای اینجوری تولید کنی. اینجوری تولید کن. من میخوام چیز دیگه ای تولید کنم. که زیبایی خون خارجی و سلامت خون ایدانی رو داشته باشه.
اقا سروش هم که الان دارن اینارو میپرسن تا اونجا که من میدونم از من خیلی بیشتر میدونن. خوبه که از این دونسته ها خوب استفاده کنیم.

bakhshi

Member
اقای بخشی قرار نیست عقاید ما درست باشن. شما میخوای اینجوری تولید کنی. اینجوری تولید کن. من میخوام چیز دیگه ای تولید کنم. که زیبایی خون خارجی و سلامت خون ایدانی رو داشته باشه.
اقا سروش هم که الان دارن اینارو میپرسن تا اونجا که من میدونم از من خیلی بیشتر میدونن. خوبه که از این دونسته ها خوب استفاده کنیم.

حالا چرا حمله می کنی من مطالب مقالها و مصاحبه های دکتر نایگل و مری بن کرافت گفتم حالا شما از ایشان عالم تری و فاضل تری یه داستان دیگس . بعد اون تیپ اسمش چی می شه؟؟؟ نیست در جهان چون نه زیبایی اسب های خارجی داره نه قدرت خالصها رو در ورزش به قولی دیگه نه مثل خط خونی فرانسه قدرت داره نه مثل غزل زیبایی ابداع خوبیه در کتاب رکورد های گینس حتما ثبتش کن یه عتیقه است این دید کارشناسانه انشا الله موفق باشی دانشمند:confused: .

Farib

Member
حمله نبود . این هم که گفتم قرار نیستدرست باشن بیش از این که روم به شما باشه با خودم بود. منظ.رم اینه که من اینجوری تولید میکنم و به دنیال شرایطی که در ذهن دارم میگردم. مادیانم رو با سیلمی ایرانی و یا خارجی که بتونه کارم رو انجام بده میکشم.
و مطمینمدر کارم اشتباهات زیادی هست حتی اگه از پایه غلط نباشه. واسه این گفتم قرار نیست عقایدمون درست باشن.
کلا ازین که بگم کارم همیشه درسته و اینیه که من میگم خیلی استفاده میکنم.اگر چه بعض دوستان میگن حرف همینه که اونا میگن و اگه بگی نه میشی ..... (....) . ولی من نظرم رو میگم مطمینا از مری بن کرافت و نایگل هم بیشتر نمیدونم اگر چه این معنیش این نیست که کاری که اونا میکنن درسته. که خیلی از تولید کننده ها کار دکتر نایگل رو اصلا قبول ندارن. و مطمینا کار هیچکس کامل نیست.
سروش یه سیلمی خالص مصری داره و به نظرمکارش ازین جهت درسته که سیلمیش رو میشناسه و بهش اعتقاد داره. Pedigree . Sibling و مشخصه ژنتیکی این خونرو میشناسه. ولی میدونیم خیلی ها هستن که اسبی که دارن رو اسمشم اشتباه میگن . پس من فکر میکنم کار سروش درسته.
سهراب یه کره لاغر و بی ریخت خرید و جون بهش داد چون میشناختش. ولی خیلی ها دنیال یه اسب اماده میگردن که 10 ما ابستن هم باشه تا کره تولیدی اونا حساب بیاد .
مهم تر از همه چی علمه و بعد اینکه به دیگران احترام بزاریم و فکر کنیم همه میدونن مگه اینکه عکسش ثابت شه.

bakhshi

Member
حمله نبود . این هم که گفتم قرار نیستدرست باشن بیش از این که روم به شما باشه با خودم بود. منظ.رم اینه که من اینجوری تولید میکنم و به دنیال شرایطی که در ذهن دارم میگردم. مادیانم رو با سیلمی ایرانی و یا خارجی که بتونه کارم رو انجام بده میکشم.
و مطمینمدر کارم اشتباهات زیادی هست حتی اگه از پایه غلط نباشه. واسه این گفتم قرار نیست عقایدمون درست باشن.
کلا ازین که بگم کارم همیشه درسته و اینیه که من میگم خیلی استفاده میکنم.اگر چه بعض دوستان میگن حرف همینه که اونا میگن و اگه بگی نه میشی ..... (....) . ولی من نظرم رو میگم مطمینا از مری بن کرافت و نایگل هم بیشتر نمیدونم اگر چه این معنیش این نیست که کاری که اونا میکنن درسته. که خیلی از تولید کننده ها کار دکتر نایگل رو اصلا قبول ندارن. و مطمینا کار هیچکس کامل نیست.
سروش یه سیلمی خالص مصری داره و به نظرمکارش ازین جهت درسته که سیلمیش رو میشناسه و بهش اعتقاد داره. Pedigree . Sibling و مشخصه ژنتیکی این خونرو میشناسه. ولی میدونیم خیلی ها هستن که اسبی که دارن رو اسمشم اشتباه میگن . پس من فکر میکنم کار سروش درسته.
سهراب یه کره لاغر و بی ریخت خرید و جون بهش داد چون میشناختش. ولی خیلی ها دنیال یه اسب اماده میگردن که 10 ما ابستن هم باشه تا کره تولیدی اونا حساب بیاد .
مهم تر از همه چی علمه و بعد اینکه به دیگران احترام بزاریم و فکر کنیم همه میدونن مگه اینکه عکسش ثابت شه.

والا کار دکتر هم بی عیب نیست ولی مری بن کرافت چی یعنی اشتباه کرد گفت دختر مبارک ها به خالص ایرونی بپیوندن تا خونشون تدریجی پاک شه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! ثانیا شما فریب جان از چه تیپی خوشت میاد شویی تولید می کنی یا مثل استاد نورالدینی به قدرت اهمیت میدی چرا حقیقت نمی گی از یه اسب عرب چی می خواهی:rolleyessmileyanim:

پیوست ها

• user1380_pic97_1257578128.jpg
    user1380_pic97_1257578128.jpg
    87 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • user1380_pic106_1257579417.jpg
    user1380_pic106_1257579417.jpg
    25.3 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • user1380_pic107_1257579951.jpg
    user1380_pic107_1257579951.jpg
    23.9 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • user1380_pic109_1257579951.jpg
    user1380_pic109_1257579951.jpg
    20.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7

Farib

Member
این که من از چه تیپی خوشم میاد تو اسبام مشخصه . ولی مطمینا نکته خاصی توس نیست. تولیدات و تجربه مونم هنوز به اندازه یه سال تولید نورالدینی نشده و این حقیقته . من مصداق این بیت شعرم :
آن کس که بداند که نداند که نداند لنگ لنگان خرک خویش به مقصد برساند.
و خوشحالم ازینکه میدونم که نمیدونم و باعث میشه یاد بگیرم.

bakhshi

Member
این که من از چه تیپی خوشم میاد تو اسبام مشخصه . ولی مطمینا نکته خاصی توس نیست. تولیدات و تجربه مونم هنوز به اندازه یه سال تولید نورالدینی نشده و این حقیقته . من مصداق این بیت شعرم :
آن کس که بداند که نداند که نداند لنگ لنگان خرک خویش به مقصد برساند.
و خوشحالم ازینکه میدونم که نمیدونم و باعث میشه یاد بگیرم.

اسب ها و تولیدات خودت معرفی کن دیگه چنتا مادیون داری از چه خط خونی در ایران خوشت میاد.......... ؟؟؟؟

bakhshi

Member

ممنون از تاپیک ها اقا این مادیون ها در چه کلاس زیبایی هستند؟؟؟ قیمت حدودی می شه بدید؟؟؟

Farib

Member
قیمت خرید مادیونها زیر 50.000 یورو بوده. و بالای 30.000 یورو .
یکیشونم که کره بود خریدیم . ( 5 ماهه) 12 ملیون تومان. البته قیمتش بیشتر بود ولی تو یه پارتی چندتایی خرید کردم.
.....................................صاف و صادق...................................................................

قیمت خرید مادیونها زیر 50.000 یورو بوده. و بالای 30.000 یورو .
یکیشونم که کره بود خریدیم . ( 5 ماهه) 12 ملیون تومان. البته قیمتش بیشتر بود ولی تو یه پارتی چندتایی خرید کردم.
.....................................صاف و صادق...................................................................
وارداتی هستن همگی؟ به نظرم فکر خوبی کسایی که میخوان به سمت مصری و قوس زیاد برن

Farib

Member
وارداتی هستن همگی؟ به نظرم فکر خوبی کسایی که میخوان به سمت مصری و قوس زیاد برن
البته فقط صورت نیست . این مالها همه بعد از مدت زیادی تحقیق خرید شده نه به وسیله دلال و بدون خرید. توشون مادیونی هست که اکثر تولیداتش تو مسابقات مختلف جایزه گرفتن و به کشور های عربی فروخته شدن. warena هم یه اسب زیباییه و هم مادری داره که هم تو کورس جواب داده و هم در شو و پدرش هم از تیره و خون مورد علاقه منه.
maraazi از مادیون های برجسته کره khidar هست که در حال حاضر مادیون های این پدر رو در اروپا با قیمت های بالا خرید و فروش میکنن . دلیل خرید این مادیونا قبل از صورت این بوده که هر چیزی سر جای خودش و با زاویه درسته . البته مشکلاتی هم دارن که معنی اصلاح نژاد رو نیاره یعنی باید مشکلاتشون رو ه حل کنیم.

البته فقط صورت نیست . این مالها همه بعد از مدت زیادی تحقیق خرید شده نه به وسیله دلال و بدون خرید. توشون مادیونی هست که اکثر تولیداتش تو مسابقات مختلف جایزه گرفتن و به کشور های عربی فروخته شدن. Warena هم یه اسب زیباییه و هم مادری داره که هم تو کورس جواب داده و هم در شو و پدرش هم از تیره و خون مورد علاقه منه.
Maraazi از مادیون های برجسته کره khidar هست که در حال حاضر مادیون های این پدر رو در اروپا با قیمت های بالا خرید و فروش میکنن . دلیل خرید این مادیونا قبل از صورت این بوده که هر چیزی سر جای خودش و با زاویه درسته . البته مشکلاتی هم دارن که معنی اصلاح نژاد رو نیاره یعنی باید مشکلاتشون رو ه حل کنیم.
کلا منظورم این بود ما با سلیمی خارجی و مادیون خالص به جایی نمیرسیم خالص هم از بین میره
این حرکت شما جای تحسین داره

بالا