علی اصفهانی

علی اصفهانی

Active member
باعرض سلام و ادب
پدربزرگم اهل اصفهان بودن. خانواده اصفهانی "کلباسی" با پدر بزرگم نسبت دارند.
ولی الان چیزی در حدود 100 ساله که مقیم کرمان شدیم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام
جناب اضفهانی خوش امدید
امیدوارم از اطلاعات و تجربیاتتان در زمینه داوری استفده کنیم

آیا تولید هم میکنید؟

احسان

Active member
با سلام آقای اصفهانی ممکن هست از سوابق خود در زمينه اسب و داوری اسب عرب در ايران بگيد با تشکر

علی اصفهانی

Active member
با عرض سلام و ادب
تجربیات و اطلاعات چندانی ندارم . خودم هنوز شاگردم.
بله با برادر بزرگم "آقای مهندس عبدالکریم اصفهانی" از سال 1373 با یک مادیان دره شوری که کره ای از سیلمی شبدیز هلاکو خان کاشفی ومادیان عرب "خانوم" بود اسبداری وتولید را شروع کردیم.
ولی الان بیشتر اسب اصیل خوزستان تولید می کنیم.
مزرعه کوچکی به وسعت 2500 مترمربع برای اینکارداریم.
شغل اصلیم مهندسی عمران است.
درزمینه طراحی مجموعه سوارکاری و پیست کورس هم مدتی شاگردی کردم.

علی اصفهانی

Active member
با عرض سلام و ادب
سوابق اسبداری را که در بالا بطور خلاصه خدمتتان عرض کردم.
در.مینه داوری زیبایی اولین استاد من جناب آقای "والریو" اهل فرانسه بودن . ایشان درسال 1376 به ایران وخوزستان آمدن. جزوه آموزش داوری و فیلمی از مسابقه زیبایی اون سال که در "هفت تپه" خوزستان توسط ایشان ودکتر سدراتی از مراکش قضاوت شد هست. بعدا که استادبزرگ خانم مری بنکرافت جزوه را دیدند گفتند این سبک داوری آمریکایی است . ایشان نسخه ای از این جزوه را خواستند که تقدیم کردم.
مدت کوتاهی افتخارشاگردی مرحومه خانم مری لیلی قراگوزلو را داشتم.جزوه مکتوبی متاسفانه نداشتند ولی هرچه میشد در حافطه و ذهن ثبت کردیم.
استاد گرانقدری که فقط یک دوره افتخار شاگردیشون را داشتم "خانم دکترمری بنکرافت" ازانگلستان بودن.گواهینامه داوری حقیر را ایشان صادر کردند.

ولی حیف که ازمحضر این اساتید نتونستم استفاده کافی بکنم.

افتخار قضاوت پنج دوره مسابقه را بترتیب زیر داشتم.
1-تهران_کردان باشگاه آقای پورحیدری بهمراه سرکارخانم قراگوزلو وجناب آقای محمدرضا فلاح
2-یزد_رضوانشهر بهمراه آقای فرهادخان سیف و سرکارخانم شهرزاد امیراصلانی
3-تهران_باشگاه افشین بهمراه جناب آقای سیدضیاءوکیل السادات جناب آقای بهزادخان بهزادپور جناب آقای سردار حسن زاده جناب آقای شیــدفر
4-خوزستان_باشگاه آب و برق بهمراهی جناب آقای مهندس سهیل صنعتی
5-تهران_کردان باشگاه آرش بهمراهی جناب آقای مهندس سهیل صنعتی وجناب آقای حقیقت منش

ایمان

Active member
جناب اصفهانی یادتونه سال 76 هفت تپه چه اسبهایی روقضاوت کردید؟؟
لیست اسبهای اون سال رو دارید ؟؟

علی اصفهانی

Active member
هفت تپه من داور نبودم . داوران آقای والریو از فرانسه و سدراتی از مراکش بودن.
من اونجا در کلاس داوری آقای والریو شرکت کردم.
ولی فیلم زیبایی اون سال را دارم و شاید از تو فیلم بشه فهمید که کدام اسبها شرکت کرده بودن.
چون گوینده مسابقه که آقای دکتر ابراهیم پور بودن اسم اسبهاو مطمئنا اسم اسبای برنده را اعلام میکردن.

امید زمانی

Active member
زیبایی یه سالی فکر کنم 71 در خوزستان که در گروه مادیانها حجله قهرمان قهرمانان میشه رو کسی داره فیلمشو ؟ فکر کنم دیگه تکرار نشن این مادیون ها

علی اصفهانی

Active member
زیبایی یه سالی فکر کنم 71 در خوزستان که در گروه مادیانها حجله قهرمان قهرمانان میشه رو کسی داره فیلمشو ؟ فکر کنم دیگه تکرار نشن این مادیون ها

فقط می دونم که درسال1375 حجله در زیبایی تهران-نوروزآباد شرکت کرد.
داوران آقای دکتر ویلیامسون و خانم قره گوزلو و خانم امیراصلانی و دکتربردبار بودند.
"حجله" با وجود کهولت سن اول و "رامش" دوم شد. اسبا اون وقتا قهرماتی نداشتن . هر اسب فقط در گروه خودش قضاوت می شد.
فیلمش را من که اونجا بودم گرفتم و دارم . به خیلی ها هم دادمش.
زنده یاد دکتر رضاقلی نظام مافی گوینده مسابقه بودند.

ماشالا علی‌ آقا...:smilingsmiley:
این عکس مال کیه آقای اصفهانیه عزیز؟ خوزستانه دیگه؟ بم که نیست؟
اسب رو هم معرفی‌ کنید لطفا..

Soheil Sanati

Active member
اقاي اصفهاني استاد من در داوري هستند.من در كنار ايشون در خوزستان و كردان داوري كردم وفهميدم چقدر نظرات و سليقه هاي ما به هم نزديك است

بالا