علت علاقه اسبداران اصفهان به نژاد کرد

s.parizimanesh

Active member
اصلآ زنجير جزيي از سواري اسب در اصفهان هست.ولي نه در مورد كرد چون بهت فرصت نميده زنجير را در بياوري........

sohrab

Active member
اصلآ زنجير جزيي از سواري اسب در اصفهان هست.ولي نه در مورد كرد چون بهت فرصت نميده زنجير را در بياوري........

شعار دادی الان؟!

یعنی تو اصفهان از اسبها یه تست خلوص نژاد میگیرند اگه 100 درصد کرد بودن از زنجیر معاف میشن؟

s.parizimanesh

Active member
تو اسمت کوردی آمار اسب کورد رو از اصفهانیا میگیری
:smile:
خیر جناب تست نمیگیرن
بزار اونهایی که امدند تست بگیرند ببینیم چه گلی به سرمون میزنند تا بعد...
منظورم این بود که اسبی که خون داشته باشه و سواری خوب بده مگه مریضن که زنجیرش بزنند
واکثر این اسبها دارای خون زیادی از کرد هستند و کمی هم از نژادهای دیگر
بعدش هم شما محبت کن تو ایران یک اسب نام ببر که 100 درصد کرد باشه
حالا شعارش کجا بود من نفهمیدم.

sohrab

Active member
خیر جناب تست نمیگیرن
بزار اونهایی که امدند تست بگیرند ببینیم چه گلی به سرمون میزنند تا بعد...
منظورم این بود که اسبی که خون داشته باشه و سواری خوب بده مگه مریضن که زنجیرش بزنند
واکثر این اسبها دارای خون زیادی از کرد هستند و کمی هم از نژادهای دیگر
بعدش هم شما محبت کن تو ایران یک اسب نام ببر که 100 درصد کرد باشه
حالا شعارش کجا بود من نفهمیدم.

در مورد خلوص نژادی, 100% و مطلق وجود نداره. کرد که هیچ. در عرب شجره دارش هم قطعی نیست!
اما اصفهان کرد ها را هم زنجیر میزنند. اگر الان نزنند هم قبلا زدند! جزیی از آموزش سواری و به قول خودشون هنرمند کردن اسب هست.(البته مطمئنا همه جای اصفهان و همه کس این کار را نمیکنه)

آخرین ویرایش:

سامان حسینی

Active member
سامان عزیز کرد هم زیبایی خاص خودش را داره عرب از نظر شما و عرب بازها زیباست کرد از نظر کرد بازها زیباست
عرب خون کرد را داره؟؟؟؟

من نگفتم عرب بهتره گفتم زیبا تره!نمیشه مقایسه کرد کدوم بهتره البته عرب به پرخونی کرد نیست

کلیپی یا فیلمی ازش ندارین ؟بعله من اهل اردبیلم میشه بگین کرش الان تو اردبیل دست کیه چون ما همچین اسبی اینجا ندیدیم و چه رنگیه؟

كره كرنگ كه 5.6 سال پيش نعيم سقا اورده بود كره براق اسمشم باجالان بود بعد رفت خامنه دست حاجي عباس با شمشير معامله كردن

اسب کرد توی اصفهان خواهان زیاد داره چون توی تعزیه از رنگ لباس .جمعیت وسرو صدا نمیترسه برای سواری ازاد مناسبه از همه مهمتر دمگیر وجفت زنه .بی شک همه کردای اصفهان تعزیه رفتند مثل چابک.طوطی.طوطی1 .سهیل کره طوطی .قیماق .خانه خراب .گلی.کامران ..خان خان.انسیاتور.....

john

New member
چون اصفهان مهد تعزیه است و در اطراف اصفهان به خصوص شهر های گـــز برخوار , خمینی شهر , دولت آباد , خورزوق و ... تعزیه های زیادی برگزار میشه و اسب نقش مهمی تو تعزیه داره ... حالا چرا اسب کرد ؟؟ جواب تو عکس ASBKORD.jpg

بالا