علت علاقه اسبداران اصفهان به نژاد کرد

vatan

Member
به نظر شما چرا اکثر اسبداران استان اصفهان به اسب کرد علاقه دارند؟

مرضیه

Member
شاید آشنایی با این نژاد و خصوصیات اون بی تاثیر نباشه،
مکان زیاد تاثیری نداره احتمالا بر میگرده به همون میزان آشنایی افراد نسبت به یک نژاد خاص.
مثلا مردم خوزستان اکثرا اسب عرب رو میشناسن و پرورش میدن ...
البته زیستگاه این نژاد ها هم موثر هست.در مورد اسب عرب همینه ولی در مورد اسب کرد من اطلاعات دقیقی ندارم.

OJANG

Member
مرضیه جان درست فرمودید.
آشنایی با پتانسیل های این نژاد و تطابق آن با خواسته های اسبداران اصفهان باعث این امر شده.

s.parizimanesh

Active member
به اين سبب كه اكثر اصفهانيها عاشق اسب پر خون و جفت زن و سر و دم گير ميباشند كه فقط كردها اين خصوصيت را دارند انقدر اسبهاي عرب زيبا امده كه چون اين كاره نبودند رد شدند.

molly

New member
chon meydan ona taaziyas va onja bayad asb saro domgiro joft zan bashe albate age saro dom gir basheo ye kami janam dashte ba she joft zadaneshoo ba sar charm dorost mikonan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vatan

Member
chon meydan ona taaziyas va onja bayad asb saro domgiro joft zan bashe albate age saro dom gir basheo ye kami janam dashte ba she joft zadaneshoo ba sar charm dorost mikonan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا فارسی بنویسید اگر نرم افزار فارسی ساز ندارید به مدیر بگید تا براتون بفرسته.

روناك

Member
سلام از بچه های با مرام اصفهانی کسی هست مارو تحویل بگیره چون دنبال1سری عکس وفیلم از اسبای اصفهان ورنج قیمت اسبارو

روناك

Member
عکس و فیلم هست از اسب های کرد اصفهان شما میتونید برید ببنید .
کجاست؟cdاز اسب تو تعزیه میخوام چون تواردبیل اسب باید تو تعزیه خودشو نشون بده مثل نبرد که از کره گی دست ما بود اما از دستمون درش اوردن

روناك

Member
به حاجی رضا تو تبریز چون با نامردی از چشممون انداختن و گوش شریکمو پرکردن 10000000تومان از تبریزم رفت دست رضا گاراجی

vatan

Member
به حاجی رضا تو تبریز چون با نامردی از چشممون انداختن و گوش شریکمو پرکردن 10000000تومان از تبریزم رفت دست رضا گاراجی
این هم اسب شما که الان خمینی شهر اصفهان هست.
http://www.horse.ir/t3013.html
شما بچه اردبیل هستید؟؟
اردبیلی ها عاشق براق بودند و یه کره ازش برند و خودش را برای دهه اول محرم میخواستند اجاره کنند.
این هم لینک براقhttp://www.horse.ir/t3643.html
این هم اسبی هست که شما میپسندید و نمونه ان توی اردبیل هم نیست!!!

روناك

Member
کلیپی یا فیلمی ازش ندارین ؟بعله من اهل اردبیلم میشه بگین کرش الان تو اردبیل دست کیه چون ما همچین اسبی اینجا ندیدیم و چه رنگیه؟

s.parizimanesh

Active member
من اين اسب را از نزديك ديدم يه كم ريز است ولي پر خون خودش ميگفت تا 20 مليون خريدن ندادند نميدونم راست ميگفت يا نه اين هم عكسش.تعزيه هم خوب ميره.

پیوست ها

• nabard1.jpg
    nabard1.jpg
    135.8 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • nabard.gif
    nabard.gif
    31.5 کیلوبایت · بازدیدها: 69

s.parizimanesh

Active member
کلیپی یا فیلمی ازش ندارین ؟بعله من اهل اردبیلم میشه بگین کرش الان تو اردبیل دست کیه چون ما همچین اسبی اینجا ندیدیم و چه رنگیه؟
اگه ميخواهي كليپ تعزيه ببيني برو تو قسمت فيلم بعد انسياتور از اونجا كليپهايش را دانلود كن.

sohrab

Active member
یه سوال : توی اصفهان اسب هنرمندی هست که در آموزشش از زنجیر استفاده نشده باشه؟

sohrab

Active member
اولین بار که این نوع حرکت و سوای را دیدم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم (یک متن عاشقانه هم در وصفش توی تاپیک انسیاتور نوشتم:rolleyes: ) ولی سفر آخری که اصفهان رفتم از قضا هنرآموزی به اسب کرد را در خمینی شهر دیدم و ای کاش نمی دیدم...

بالا